Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
glala
glala 2019. 05. 09. 13:05
Előzmény: #40478  MrLajos
Valoban eleg alpari volt az a komment is berlinitol, igy felemlegetve remlik is hogy olvastam.
De miutan kontextusat vesztve mantrakent lettek ismetelgetve a nem neveznem ujra neven mely szorakozohelyek engedtessek mar nekem hogy kifejezzem nemtetszesemet.
Egyszeruen bantja a szep lelkem.
Ertem?
berlini 2019. 05. 09. 12:44
Előzmény: #40478  MrLajos
Lajos!
Eléggé szelektáltan idéztél a hozzászólásokból. 
Valahogy kifelejtetted azokat, amelyek (amúgy bevallom nem helyesen) belőlem is kiprovokálták a hasonlóan sértő megjegyzéseket.
Jó lenne ezt, igy abbahagyni.
De ennek nem az a megfelelő módja, hogy (miután visszatérhettél) folytatod és lepatkányozod fórumtársaidat.
Hasonlóan nem felel meg a fórum szabályainak, ha valaki (miután pihenőre küldték, ) visszajön más néven , majd egy harmadikon. Amikor engem is amikor (amúgy megérdemelten) felfüggesztettek akkor kiültem. Elég régen vagyok már itt és belelőlem elég egy is. (Néha az is sok:) ) Én nem szaporitom magam végtelenül.
Azzal nincsen baj, ha úgy gondolod, hogy Magyarországon az ingatlanbefektetés nem éri meg. Még akkor sincs ezzel baj, ha közben telik-múlik az idő és az árak folyamatosan nőnek. Egyszer majd abbahagyják. (Esély van rá, legfeljebb addig még felmegy vagy 50%-ot a mai szintről is.)
Azzal viszont már inkább provokálod azokat akik a magyarországi ingatlanbefektetésekről akarnak itt beszélgetni és azt olvassák nálad, hogy ez a téma téged nem érdekel és csak szórakozni jársz ide. (Ezt irtad!)
A részvénybefektetésekről mint hosszútávú befektetésről nekem is az a véleményem, hogy benne kell hogy legyen egy jól diverzifikált portfólióban. 
Ráadásul abban is igazad van, hogy az aki nem ér rá naponta órákhosszat a tőzsdei fejleményeket figyelni és kiértékelni, azoknak az ETF-ek nagyon jó és hosszútávon biztonságos befektetések. 
Vannak és lesznek olyan évek, amikor azok hozama vetekszik majd az ingatlanbefektetések hozamával. (Ami nem tévesztendő össze egyedül a bérbeadás hozamával.)
MrLajos 2019. 05. 09. 11:55
Előzmény: #40452  hwolf
Veled korábban lehetett normálisan beszélni, erre tekintettel válaszolok neked erre a gúnyolódásodra.
1) én közérthetően szoktam írni, neked meg ez a kommented csak arról szólt, hogy te most húde okos vagy, mert tudsz halandzsázni.
2) sosem idéztem warren buffettól. Azt tihamer szokott, akit az előbb dicsértél meg, hogy milyen jókat ír, szóval ez a megjegyzésed eléggé öngól lett.
3) (bár ez nem csak neked szól, hanem mindenkinek, aki beszólt nekem vagy wöhlernek az előző napokban) nem én kezdtem el személyeskedni, hanem berlini: egyszer írt egy olyat, hogy szerinte nekem nem áll fel. Erre válaszul írtam aztán - poénosan -, hogy aki más pöcséről elmélkedik, az bizonyára a magnum szaunába jár. Érdemes különben elolvasni a hétfői kommenteket. Wöhler teljesen normálisan írogatott a hétvégén, aztán hétfőn beszólt neki vincit. Wöhler visszaoltotta, erre jött glala és rászállt wöhlerre ezzel a buzi-témával. Tehát mégegyszer: glala hozta fel ezt az egész buzi témát a 40428-as kommentjében. Olvasd el/olvassátok el a hétfői kommenteket!
4) ami az ingatlanpiacot illeti. Nekem azért nincs Magyarországon ingatlan kitettségem, mert szerintem hosszú távon nem jó befektetés. Ezt szoktam is fejtegetni, szerintem ennek igenis van létjogosultsága egy ingatlanos fórumon. Röviden, Magyarország mostani politikai-és intézményrendszere nem teszi lehetővé, hogy az ország a fejlett országok szintjére jusson gazdaságilag. Akit bővebben érdekel ennek miértje, érdemes elolvasnia James Robinson és Daron Acemoglu Miért buknak el a nemzetek című könyvét. De Zsiday is szokta ugyanezt boncolgatni. Az eu pénzek 2020 utáni kifutása után nemigazán várható gazdasági növekedés, ami - a szintén nem túl fényes demográfiát is figyelembe véve - nem jó ómen a magyar ingatlanpiacnak. Alternatívaként szoktam javasolni az etf portfóliót javasolni, aminél ez az országkockázat megszüntethető. Meg más előnyei is vannak, azokat is szoktam írni. Ja, és én írok szakirodalmat is hozzá! 
5) nem értek egyet azzal sem, hogy az ingatlanbefektetéshez elég lenne "józan paraszti ész" és ne kellene hozzá szakértelem. Elég komoly szakirodalma van ennek a témának is. Persze az ingatlanhoz meg a focihoz mindenki ért, tudom. Én például Craig Hall Időzítés az ingatlanpiacon című művét olvastam, szerintem az elég jól leírja a szempontokat. Különben wöhler kérte tihamert, hogy ajánljon ingatlanbefektetéshez szakirodalmat, de válasz persze nem volt rá. A következtetések levonását mindenkire magára bízom.
6) nem mindenki én vagyok, aki időnként gúnyosan ír. Persze kényelmesebb ezt gondolni, mint elismerni, hogy lehet vannak többen is, akik hasonlóan gondolkodnak, mint én és nem a budapesti ingatlant tartják a befektetések bölcsekkövének.
7) gerinctelen dolognak tartom, amikor valaki kiprovokálja a másiktól a személyeskedést, aztán megy a cenzorhoz sírni. Olyan, mint a suliban a kis mitugrászgyerek, aki emberkedik, aztán amikor kap egy pofont jogosan, akkor megy sírni a tanárnénihez. Az ilyen kis patkányoknak valahogy sosincs egy barátjuk sem, utálja őket az egész suli.
8) egyébként a részvényeket elég sokan fel szoktuk hozni, pl pont berlini is írt az otpről meg a részvénykitettségéről tegnap. Nagyon helyesen mégsem piszkálja senki ezért. Valahogy csak az a baj, ha én írok a részvényekről. 
johai 2019. 05. 09. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
3,9% az inla.
Gondolod ov vegignezi hogy az ugynevezett haverok kieszik a hatalombol?
Valamit csinalni kell mert mar mindenki emel,vagy emelni akar,ennek fenyeben erdemes szemlelni a kinalati arakat
berlini 2019. 05. 09. 11:23
Klónokkal nem beszélgetek.
hallelujah 2019. 05. 09. 10:49
Törölt hozzászólás
berlini 2019. 05. 09. 02:57
Nem kell idegeskedni, lesznek ezek az árak még 20-30%-kal magasabbak.
Tényleg őszintén kérdezem.
Mikor fogtok egy rövid mea culpát beirni ide?
Ugyanis a folyamatos trollkodással feltételezhetően sikerült már az elmúlt években pár olyan fórumozót eltériteni a vásárlástól, aki azóta sem tudja olyan ütemben gyarapitani az önerőt amilyen ütemben a lakásárak felfelé haladnak.
Jó lenne , ha erre válaszolnál.
ncseed 2019. 05. 08. 20:04
Törölt hozzászólás
ypsilon 2019. 05. 08. 18:56
Alias MrLajos/Wöhler/N.Ernő. 
Azt gondolod, hogy nem lehet felismerni. 
Beteg vagy, kezeltesd magad. 
consonance 2019. 05. 08. 17:42
Törölt hozzászólás
glala
glala 2019. 05. 08. 16:19
Na a sztárbefektető is kiárazódott a piacról, mik vannak :D
ncseed 2019. 05. 08. 15:43
Törölt hozzászólás
consonance 2019. 05. 08. 15:03
Törölt hozzászólás
ncseed 2019. 05. 08. 14:24
Törölt hozzászólás
glala
glala 2019. 05. 08. 10:56
Boldogok a lelki szegenyek!
sakaI83 2019. 05. 07. 21:47
Törölt hozzászólás
johai 2019. 05. 07. 14:08
Előzmény: #40463  berlini
6000-rol inkabb duplikalt:)
Kozbe volt egy korrekcio 4000 kornyekere.
Az hogy lufi vagy sem meg lehet itelni az uj szerzemenyek arazasanal,gyakorlatilag a forgalomnak megfelelo emelkedest produkal a papir,nem a profitnak megfelelot.....tiszta lakaspiaci arazas,itt is 12 honapra szamoljak a berleti hozamokat,tobb evre elore,amortizacio,es adozas nelkul.
Kesz csoda!
berlini 2019. 05. 07. 13:55
Előzmény: #40460  masseduction
Ismerem ezt a gondolkodást.
Az OTP-nél már 4 éve folyamatosan irják be a fórumokra, hogy túlárazott és csak teljesen hibbantak veszik az éppen aktuális árfolyamokon a részvényt. 
Ez igy megy már 4000ft-os szinttől, amióta triplázódott az árfolyam.
El lehet most dönteni, hogy ki a hibbant. Aki még tavaly is vette, vagy az aki 2015 óta egy álomvilágban él.
johai 2019. 05. 07. 13:42
Előzmény: #40460  masseduction
Persze,ha 1 milla a nm ar angyalfoldon,aki nem hirdetni hanem eladni akarja a lakasat az 900e/nm kinalati arat ad meg,es a jelenlegi tulfutott piacon elmegy......a kiehezett vevok veszik meg, vegre egy jo vetel.
Pszichologia mukodik,nem az esz.
Azt se ertem miert tobb angyalfoldon ugyanaz a szutykos lakas,mint keletpesten,hiszen az epitesi boommal pontosan azokat az adottsagokar,elonyoket nivelaltak ami miatt a 13ker felularazott volt.
glala
glala 2019. 05. 07. 13:36

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 4 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek