Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 ma, 13:55
Előzmény: #228514  N0MAD
#228520
Nem lattal emelkedest. No comment... 
Pistike12 ma, 13:54
Előzmény: #228516  MethYou
#228519
Bejarati ajto 500e a tobbi berendezesi targy...
Sitt 300e 
Second Wave ma, 13:54
Előzmény: #228515  N0MAD
#228518
Ez a legenda onnan ered, hogy azok, akik bármennyi pluszmunkát el tudnak vállalni (el tudnak adni) úgy számolnak, hogy én keresek óránkét 15-20 ezret, ha a szaki kér óránként 12-t, akkor legfeljebb 2 órával többet ülök a gép előtt és megérte. 
Ezzel Gizike, aki fixet kap a hivatalban nem nagyon tud versenyezni, ő csak imádkozik, hogy ne romoljon el a kazán, mert akkor két hónapig nincs a két kölöknek sertéskaraj az asztalon. Az előbbi körbe pedig nyilván nem az IT-s arcok vannak, de azért eléggé felül reprezentáltak lehetnek.
Second Wave ma, 13:50
Előzmény: #228495  FR73
#228517
Alap, hogy mesteremberrel nem alkuszunk.
Ezek olyan önélzetes latlok, hogy te lealkudod az árat felére, akkor biztos, hogy a "mester" fele olyan minőséget fog produkálni, nehogy már te nyerd ezt a kört.
Nem szabad alkudni, ha nem tetszik az ár, keres az ember tovább. + amit lehet sk megcsinálni (persze tudva a korlátokat, van amibe jobb nem belekezdeni).
MethYou ma, 13:36
Előzmény: #228509  Pistike12
#228516
Bontás, sitt elszállítása, bejárati ajtó, konyha, klíma. Ez még néhány milla:)
N0MAD ma, 13:23
Előzmény: #228513  Pistike12
#228515
Még mindig nem gondolom hogy az itsok árrazzák a felújítást nem a szakik.
Kivéve ha te mondod, mert akkor de.
N0MAD ma, 13:18
Előzmény: #228512  Pistike12
#228514
Tudod még mindig nem azt emlegetem fel neked hogy infláció mellett vajon emelkedhetnek e az ingatlanárak, hanem azt a mondásodat hogy idén akkora rakéta jön amilyet még nem láttunk. Erre valahogy nem akarsz emlékezni, pedig konkrétan bemásoltam a tavalyi kommentjeidet.
De ez tényleg csak apróság ahhoz képest hogy az itsok árrazzák a szobafestőket.
Meg biztos a kenyeret is a boltban, hamár.
De ne érts félre, okosakat írsz, öröm olvasni.
Pistike12 ma, 13:11
Előzmény: #228512  Pistike12
#228513
Decsztem tutti ITs vagy😀
Felujitasnal 1 nmrbe milyen anyag fer bele 400e ftert? :) varom a valaszt:) 
Pistike12 ma, 13:07
Előzmény: #228511  N0MAD
#228512
Probald meg ertelmezni amit irtam, mert minden balfaszrol irtam (az vmi veletlen hogy az ITsok jo resze ezen a teren az:) ) , de igen, a felujitok es vasarlok jelentosebb resze ITs, mert az atlagnal tobbet keresnek, igy ertelemszeru hogy nagyobb hanyadban vannak jelen a keresleti oldalon. 
Egyebkent csokkentek az arak? Kiarazodast csak en talaltam ki vagy mar kormany szinten foglalkoznak vele? :) 
N0MAD ma, 13:01
Előzmény: #228507  Pistike12
#228511
“ Az ITsok egy hangos resze vmi elkepesztoen nem tudja hova tenni, hogy a tarsadalom a dijazasukban jelenleg magasabban ertekelte oket a munkaorajukert, erre elkezdtek ez alapjan arazni a szobafesto arat magukban:)”
Csak hogy félre ne értselek: az itsok árrazzák a szobafestőket?
Oookkkkéé, ha te mondod. Nem sokkal meredekebb mint izomember, ilyen ez a forumdolog, bárki bármit. Rakéta idén, amit akarsz.
pickpepe
pickpepe ma, 12:58
Előzmény: #228478  slash
#228510
osztrák árakkal vagyok inkább tisztában, ott a legolcsóbb nagyvárosban (Graz) egy kis garzon 1,2 m ft/m2 körül indul, ezek többnyire leharcolt lakások, a ház sincs a toppon. Simán elkérnek 25 m-ért 40 m ft-ot, ha már közepes állapotban van, használható a lakás és nem egy rosszabb kerületben van.. 400 eur/hó alatt önálló, kis lakást (21-26 m2) sem tudsz bérelni, inkább 500 eur a belépő szont, a villany jellemző ezen felül fizetendő. 
Innsbruck, Klagenfurt, Linz, Salzburg ennél jelentősen drágább.
Itthonn vidéki egyetemi nagyvárosban 2011-ben adtam el egy 5 em. panelban lévő 3 szobás, jó elrendezésű, 4. em-i erősen közepes állapotú (akkor már 12 éve adtam ki, úgy hogy előtte kb 15 éve nem volt benne érdemi felújítás) lakást. Az eladási ár 8,4 m ft volt. 
Ma ebben az utcában egy 35 m2-es garzont 38 m ft-ért kínálnak, hasonló, igaz szépen felújított azonos méretű lakás 45m Ft.
  
Pistike12 ma, 12:54
Előzmény: #228507  Pistike12
#228509
Plusz az emberek 80%a olyan ostoba, hogy el kepes hinni, hogy 1 nmbe lehetseges felujitaskent 400-500e ftot beleepiteni:) :)
Valami egesz fenomenalis, hogy nem lehet ennyi esze, hogy fizikai kepzelenseg... 
De osszedobok egy gyors felujitast realis aron 50nmeren:
170nm falfelulet 2x glett 2x festes. Nagyon jo festekkel max 680e.
5 db horman ajto berakassal 650e
Parkanyozas belulrol max 120e mumarvannyal. 
Jo minosegu szerelvenyek villany athuzassal nagyon max 1m. 
Furdo wc nagyon max 1.5m de abban villeroy es tarsai vannak 10-15e ftos csempevel. 
Egyeb burkolas jo minosegu laminaltal es hidegburkolattal. 1m.
Ez 5m ft, ha ablakcsere van az meg max 1.5m tehat 6.5m. Radiator csere 300e ft ha kell. 
Ez kozep teteteje burkolat, ajto, szaniter stb. 
Na akkor h a fxszba jon ki a sok okosnak a 400e/nm ar. Ez 100-130e/nm.
Nem is ertem hogy mit lehet beletenni anyagban meg 270e ft/nm arert, ugy h a munkadij mar kifizetve, meg az extrak lehetnek dragabbak, de nem nagysagrendileg... 
Murdoch ma, 12:48
Előzmény: #228506  terelemel
#228508
Ha fel akarják rázni  a piacot, akkor nem az ösztönzők kellenek elsődlegesen, szvsz, hanem pl. airbnb szigorítás, ingatlanadó stb. A kollégiumi férőhelyes történet, szolgálati lakások stb. az mondjuk jó irány lehet. A kormány mutatványa meg az egyik dolog, a másik oldalon viszont ott az eladói kapzsiság, ezek most jól egymásra találtak. Ha évekig agónia lesz, az nem annyira vidám, pedig szerintem ez valószínűsíthető. Amúgy igen, ez ilyen ország (lett).
Pistike12 ma, 12:40
Előzmény: #228494  Freszelés
#228507
Egyszerubb ha elovasod amit irtam, es nem probalsz belole kierezni semmit:)
Azokon a madarakon rohogok, akik tele egoval, evidencianak vesz es ezt kovetoen tenykent hirdet olyan dolgokat, amelyek az o balfaszsagat tamasztja ala. 
Azonban annak nem orulok, hogy ezek a madarak adjak a piacot, es kvazi az o agyatlansaguk (mikozben agyasnak mondjak magukat) meg jobban negativ iranyba tolja a megfizethetoseget... 
Az ITsok egy hangos resze vmi elkepesztoen nem tudja hova tenni, hogy a tarsadalom a dijazasukban jelenleg magasabban ertekelte oket a munkaorajukert, erre elkezdtek ez alapjan arazni a szobafesto arat magukban:)
Kozben nulla ismeretuk van egy atlag szobafesto gondolatvilagarol:) 
Es meglepodnek majd hogy magas arak lesznek kis kinalattal, de ekkor is hajtogatjak majd, hogy igazuk van, mert olcsobban nincs, es a kozgaz 1 feleves oktarasukon tanultakra hivatkoznak:) 
terelemel ma, 12:39
Előzmény: #228496  Murdoch
#228506

"Persze ha nincs kényszer, akkor ez van."
  ---
Es mikor lesz kenyszer? Es mi lesz a kenyszer?
Itt mentenek mindenkit, moratorium, kamatstop, babavaro 70 eves korig varunk, hitelstop, minden stop.
Ez egy ilyen orszag.
ehe
ehe ma, 12:37
Előzmény: #228489  N0MAD
#228505
 nem is csoda, hogy felszivodik inkabb izomero baratunk, meg a vegen kiderul, hogy magyar peter se kell, hogy xar keruljon a palacsintajaba 
terelemel ma, 12:37
Előzmény: #228499  Ishar
#228504

(950 millió ---> 790 millió, ~25% )
helyesen: 
(950 millió ---> 690 millió)
terelemel ma, 12:34
Előzmény: #228495  FR73
#228503

Kertem ajanlatot egy fel napos munkara. 
Havernal is dolgoztak onnan atkalkulalva olyan 100e tippeltem volna, azt elfogadom.
245 + afa
Anyatok, kertem mashonnan, 160e. Alakul
Mashonnan, mashonnan, vegul 80e megallapodtam egyikkel.
311 vs 80.
Ezek a "szakik", "mesterek"
Kikel magabol hogy tudott volna engedemnyt? Hangosan kirohogtem volna a telefonban a majmot. Nem cigany piaci kofak vagyunk hogy alkudozzunk. Mennyi? Ennyi! Kosz nem kell, viszlat.
Murdoch ma, 12:14
Előzmény: #228489  N0MAD
#228502
"CSOK Plusz „rávezető” program elindítása"
LoL, már előjáték is lesz...
opandup ma, 12:09
Előzmény: #228487  DAXHU
#228501
Az nagyon jó ár. Én leginkább 3-400 ezres/nm árakról tudok. Ebbe benne van a bontás, az anyag és a munka díj.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók