Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 06. 24. 13:10
Előzmény: #223057  Freszelés
#223060

évekig közjegyzőztem, mert eléggé fostam és biztonságot éreztem ki belőle
aztán egyre több mindet hallottam, olvastam, tapasztaltam, és már 5-6 éve nem közjegyzőztetek és már nem is fogok
sőt a két gyerekem is már egy ideje bérbeadó, mindegyik kikérte a véleményem, az egyik egyből követte a példámat, a másik óvatosabb volt mivel a felesége pénze is benne van, ellenőrzésként elment előbb ügyvéddel is beszélgetni, aztán közjegyzőhöz is, aki olyan őszinte volt hozzá, hogy ő sem közjegyzőztet
N0MAD 2024. 06. 24. 13:04
Előzmény: #223040  szieszta
#223059
“ magáncégnél 2 munkás nyírja  a füvet, a közmunkásokból 8 kell ugyanerre  a munkára. Nincs motiváció, nincs teljesítmény.”
Azért ez érdekes, elengedték a rabszolgatartást mert nem hatékony a felügyelet meg a büntetés, jobb ha a paraszt a terménye egy részéért magát hajtja. 
Aztán még jobb lett ha a fizuért hajt a gyárban. 
Még jobb ha maga vállalkozik. 
Aztán aki nem annak vissza a felügyelő meg a szerszámrongálás meg a bünti. 
Nosztalgia?
lacikonyha 2024. 06. 24. 12:56
Előzmény: #223051  szieszta
#223058

egy ingatlan megvalósult eladási ára a vevő reményei szerint alakuló jövőbeni hasznok jelenben kifejezett értéke
..
aztán hogy ki miféle és mekkora hasznot lát bele egy ingatlan jövőjébe az nagyon változó lehet, ezért a hozzáértők, szerencsések kezében gyakran jó spekulatív eszköz is lehet egy-egy ingatlan
..
érdemes tudni hogy az érték csak egy elméleti konstrukció, annyiféle lehet ahányan nekifutnak megalkotni, lehet jelentős szórása is az eredményeknek, ezért nem érdemes úgy mondatba foglalni mintha egy térben és időben állandó paramétere lenne egy ingatlannak
Freszelés 2024. 06. 24. 12:52
Előzmény: #223055  szieszta
#223057
Nem erre van a közjegyzőzés? Amit egyébként kifizet a bérbeadó, de ha mondjuk 1 éven belül a bérlő mondaná fel, akkor kötelessége megtéríteni (kaucióból levonható). Nyilván a lakást is elpusztíthatja és arra nem lesz elég a kaució... de talán ezért kell megválogatni a dolgokat és nem szlömös ( :D ) környéken venni ingatlant, nem a piac aljára kell célozni és nem szabad a tesókkal meg más gyanús elemekkel sem bizniszelni. Kockázat így is van, de azért mérsékelhető.
Freszelés 2024. 06. 24. 12:50
Előzmény: #223054  szieszta
#223056
Akkor a demokrácia "rósz". Ettől a beszélgetéstől eltekintve is ezt gondolom már jóideje. A diktatúrák jórésze se tetszene persze (kivéve az, ahol én vagyok a törzsfőnök, mert az jó lenne)
szieszta 2024. 06. 24. 12:48
Előzmény: #223052  tothotto
#223055
Szerződést felmondani fel lehet, de kitenni annál nehezebb. Főleg, ha kiskorú van a családban.
szieszta 2024. 06. 24. 12:47
Előzmény: #223053  Freszelés
#223054

Láttam én már ilyent, hogy a cigányok úgy dolgoztak, mint a hangyák. Kukoricát címereztek, Gyuláról érkeztek. A parcella mellett sátoroztak, a Mosoni Dunában tisztálkodtak....néha :-).  
Az volt a titok, hogy volt ott 4 hajcsár, akik csak ellenőrizték őket és ha valami nem tetszett, keményen megpuhították az elkövetőt. Saját szememmel láttam elcsattanni egy két pofont. Mindig volt velük 1-2 lány is, akik a feszültséget oldották. :-)
A mostani demokráciában a tücsöknek nem eshet bántódása.
Ha fehérként a cigányra rossz szemmel nézel, már antiszemita vagy. Pedig ők a diktatúrára vannak szocializálódva, a vajda náluk a vezér.
Freszelés 2024. 06. 24. 12:32
Előzmény: #223040  szieszta
#223053
Az első ilyennél mindegyik válogatás nélkül kap 50 kurvakemény botütést aztán megnézzük hogy másnap menni fog-e a meló vagy csak a rosszaságra lesz eszük. Ha nem megy továbbra sem sincs gond: soha többet nem kap közmunkát se állami állást. Ha a gyerekét nem tudja ellátni (segély sincs), akkor megy állami kezelésbe. A híre is elmegy egy ilyen akciónak 4-5 falu távolságra még aznap. Csak egy-két példás intézkedés kellene (fajvédő, jogvédő belpesti lipsiket is megbotoznám ha túl sok sületlenséget hordanak össze). De hát álmodozom... (egy éjen át, gondolatom csak téged lát, fiatal szerelem és éretlen, remélem összehoz minket a véletlen :D )
tothotto 2024. 06. 24. 12:29
Előzmény: #223038  szieszta
#223052
ha a bérlő nem fizeti időben a teljes összeget egy megoldás van: azonnal felmondani. A többinek mind az a vége, hogy a pénz helyett jobbnál jobb sztorikkal áll elő. 
szieszta 2024. 06. 24. 12:25
Előzmény: #223049  lacikonyha
#223051

Az értékbecslésnél mostanában az a trend, hogy a jövőz árazzák. Sokszor az aktuális ár és érték köszönő viszonyban sincs egymással. Ez főleg abból adódik, hogy elhibázott gazdaságélénkítés folyik, kiemelten támogatva egy egy ágazatot. Egy szóval nagyon sok pénz keresi a helyét spekulációs szándékkal.
Én azért vettem ingatlant, hogy majd kezdjek vele valamit, ebben kamatozzon a megtakarításom. 
Lehet nagyobb hozamot is elérni, de nagyobb rizikóval. Persze azt nem gondoltam, hogy az lesz a legjobb biznisz, ha az államot fejem, állampapírokat megvéve és különféle támogatásokat elnyerve.
A jövőbe senki nem lát, ezt már sokszor megtapasztaltam, főleg mikor valaki  a pénzemet akarja megforgatni és ehhez a múltat elemezve állít fel egy elméletet. Aztán a szerződés apróbetűs részében meg leírja, hogy a múlt teljesítménye nem garancia a jövőbeli mozgásokra és ezt tudomásul veszem és aláírásommal elismerem.
szieszta 2024. 06. 24. 12:07
Előzmény: #223046  Second Wave
#223050

Az idős szomszédunk mindig azt mondta, soha ne mondd, hogy soha.
Mikor fiatal volt, a szerény keresetéből földet vett, mert azt gondolta, azt nem vehetik el tőle, aztán jöttek a kommunisták és úgy intézték, hogy ő akarja bedobni a közösbe. Sokszor panaszkodta, hogy az élete munkáját rabolták el, amit soha többé nem fog látni. Talán az élete legboldogabb pillanata volt, mikor a rendszerváltás után nagy nehezen vissza tudta szerezni, de nem sokáig élvezhette, mert meghalt. Az örökösök azonnal elpattintották, amint megörökölték, annak ellenére, hogy az öreg mindig megemlítette, soha nem adjuk el és ragaszkodjanak hozzá, mert ebben fog élni az ő emléke.
lacikonyha 2024. 06. 24. 11:47
Előzmény: #223044  szieszta
#223049

az értékbecslés első lépése hogy a portéka jellegez leginkább passzoló értékelési módszer kell találni
minden egyéb lépés csak ezután jöhet, ha helyes eredmény elérése a cél
persze rossz módszert könnyű választani, nem sok tapasztalatot igényel
Stg 2024. 06. 24. 11:47
Előzmény: #223047  szieszta
#223048
Statisztikai átlagok...
szieszta 2024. 06. 24. 11:41
Előzmény: #223044  szieszta
#223047

https://mezohir.hu/2024/02/02/agrar-magyar-foldarak-es-berleti-dijak-az-unios-skalan-nezve-mezogazdasag/
-azt azért megjegyezném, hogy Szlovákiában sok ismerősöm van, akik gazdálkodnak, de az 57 eurós átlag bérleti díj onnan jön össze, hogy északon a legelőket is beleszámítják ebbe, így nagyon lefele viszi az átlagot. 
A dél -szlovákiai jó termőföldet 200 euró alatt már nem lehet bérelni és 10000 felett van a vételára, ha sikerül elcsípni egy egy picit a helyi gazdáknak, mert Szlovákiában a dánok mindenre rálicitálnak. 
Szlovákiát nyugat  felvásárolta, ami hab a tortán, hogy a felzárkóztatásra kapott pénzeket is ezek a multik teszik el.
Second Wave 2024. 06. 24. 11:36
Előzmény: #223038  szieszta
#223046
Azért nem teljesen szűnt meg :-)
"A budapesti antifa támadások elsőrendű vádlottja az olasz sajtóban megjelent hírek szerint tetemes adóssággal tartozik egy milánói cégnek. 
Salis a vádak alapján nagyjából 90 ezer eurós, vagyis több mint 35 millió forintos tartozást halmozott fel, miután egy szociális lakásokkal foglalkozó milánói cégnek, az Alernek nem fizetett bérleti díjat."
.
Van ezekben a piaci ár alatti állami / önkori lakásokban fantázia, a forgatókönyvet is ismerjük (legalábbis 50 felett), és a mozi is elég jó lett. A sztori ugyan elég lapos, de a grafikája nagyon jó volt: ugyanis élőben néztük végig, hogy lett az állami bérlakásból örökös bérleti jog, majd magántulajdon fillérekért.
Van ennek egy ciklikussága (újszülöttnek minden vicc új), lehet, újra megnézzük.
matatakakiba 2024. 06. 24. 11:31
Előzmény: #223030  EURHUF_goes_to_haven
#223045
Re:idojaras
Karlsruhe kornyeke sztem jobb/kellemesebb mint e.dunantul.
Zurich is,  a to kellemesen moderalja az idojarast. Olasz nagyon meleg tud lenni, ahogy oregszik az ember egyre rosszabbul toleralja. Gorogben meg a nyugat europaban szocializalodottaknak a mentalitas is gondot fog okozni. 
szieszta 2024. 06. 24. 11:28
Előzmény: #223042  sztiv
#223044

Hát ha beleszámoljuk az inflációt meg az amortizációt, ott sem nagy biznisz a lakáskiadás.
Ez nagyon hasonló, mint nyugaton a szántóföld. Már az egekig felverték az árát, de amit megtermelnek rajta,  az meg 10 évvel ezelőtti szinten van.
lacikonyha 2024. 06. 24. 11:21
Előzmény: #223041  szieszta
#223043

pontosan tudtam, hogy milyen változást hiányoltál
tévút, fölösleges kör
a magyarázat triviális: a mai pina finomabb mint a 20 évvel ezelőtti
..
te praktikus haszonnal bíró holmikat értékesítettél, az kevéssé visz közel e lélek működésének megfejtéséhez, mintha semmire sem jó cuccokat, vagy a levegőt árultad volna drágán élvezeti felhasználásra
..
a balatoni árak  praktikum felőli megközelítése nem adhat helyes eredményt, leginkább a negatív előitélet hamis igazolására alkalmas, nem is használatos másra
sztiv 2024. 06. 24. 11:09
Előzmény: #223038  szieszta
#223042
szieszta 2024. 06. 24. 11:06
Előzmény: #223039  lacikonyha
#223041
Én arra gondoltam, hogy 20 év alatt az ottani környék nem változott. Épült ez az, meg több minden megszépült, de ennyi. Mennyivel ad többet a mostani Balaton, mint a 20 évvel ezelőtti?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek