Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2024. 05. 24. 09:27
Előzmény: #221957  FR73
#221960
Nem ugy erzem, hanem tudom:) ( mivel ott dolgoztam illett a bonuszt ott kezeltetni:) ) 
De ravilagitottam, hogy egyeni donteseknel nagyobb a buko kockazata:) + azert jo sok szar van am eloirva a befektetesnel, ami ktg ktg hatan. 
Az MNB  mar annyira etikus (kozben 10xes tularazassal loojak a penzt, vmint az MBHt tulaji erdekeltseg miatt segitik a lopasban), hogy folyamatosan dragitja a termekeket az ugyfel pénzéből:) :) :) 
FR73 2024. 05. 24. 09:27
Előzmény: #221956  Pistike12
#221959
Ne mondd már! 0,01% betéti kamatot adnak már hosszú évek óta a pénzedre. Ha elbaltázod, mert véletlenül külföldön a forint kártyáddal fizetsz, a devizát kb 2,5-3%-os konverziós díjjal váltják. Ha egyszer elbaltázod a hitelkártya visszafizetést, akkor a teljes tartozásra egy csillagos kamatot szednek.
Vagy amikor nem győztem kiszedni a lakásfelújításnál a kp-t az automatából, na azokat a díjakat, amiket akkor rám terheltek, csak néztem, azt hittem, rosszul látok (pedig előre megnéztem, milyen módszerrel tudok legolcsóbban kp-t kicsiholni a bankszámlámból).
A bankrendszer extra nyereséges, senki sem dobja el a lakossági ügyfeleket.
Pistike12 2024. 05. 24. 09:23
Előzmény: #221954  FR73
#221958
1 hiba: "Az ügyfél azt gondolta"  rosszul gondolta, tudni kell, ha alairsz vmit. Ha valaki ezt nem fogja fel, sszavazati jog elveve:)
2 hiba: bankszektornak hinni:) :) south Park " volt nincs" 
FR73 2024. 05. 24. 09:21
Előzmény: #221943  Pistike12
#221957
"Mondjuk teny hogy ugyesek, mert nekem van olyan alapban penzem, ami 2015 ota 2%ot hozott:)"
Neked hozott 2%-ot, nekik pedig 15-30%-ot ez alatt az idő alatt. És te nem érzed úgy, hogy megkpoasztottak? 
Pistike12 2024. 05. 24. 09:19
Előzmény: #221945  Freszelés
#221956
Megertem, mert fokent a fiokban faekek dolgoznak:) borzalmasan ostoba a 80%a.
De ezt az en vagyok az ügyfél hozzaallast a bankoknal erdemes helyén kezelni. A lakossagi uzletag, fokent a hitelezes csak nyug a bankoknak, ezt azert erdemes szem elott tartani. Ezt soha nem fogjak kimondani, de igy van. Ha lattal volna szamokat(nyereseg) egy szaros lakossagi (mikro) ugyfelnel, hasadat fogva rohognel, es inkabb bezarnad a lakossagi szegmenst:) 
A banknal a love a vallalatinal, a jutalekoknal es a treasurynel van. 
szieszta 2024. 05. 24. 09:18
Előzmény: #221949  J0hnnyEnglish
#221955
Mindig próbálkozni kell, mert egyszer én is úgy jártam, hogy azt gondoltam, ha 30%-kal kevesebbet ajánlok, majd kiröhögnek és kidobnak. Akkor lepődtem meg, mikor rábólintottak. Azután meg azon bosszankodtam, hogy miért nem mondtam 50%-kal kevesebbet. De ha már elhagyta a számat az ajánlat, már nem léphetek vissza, mert nekem a szavam többet ér, mint bármilyen szerződés. Ezt apámtól örököltem, nem eshet csorba a "hír"nevünkön. :-)
FR73 2024. 05. 24. 09:16
Előzmény: #221943  Pistike12
#221954
Teljesen konkrét összehasonlítást tettem be, ahol az ügyfél 10 éve aranyba akart fektetni. Az egyik helyen (Budapest Bank, későbbi MBH) sikerült ezt úgy megoldaniuk, hogy a konstrukcióban kb elszedték a pénze felét. Az ügyfél azt gondolta, aranyat vett, de nem, vett valamennyi aranyat, azt is alapok alapjaként, ahol több közvetítő már leszedte róla a sápot. Aztán a maradékon vett nullán kamatozó banki betétet (amire kb semmi szüksége sem volt, mert ő aranyat akart venni). De ez nem volt elég, ezután erre az egészre rányomtak egy laza 2% alapkezelői díjat. Érted, kezelői díj még arra, hogy nullán kamatozó betétbe tették a pénze egy részét, amit aztán kihelyeztek máshova. 
Na erre mondom azt, hogy kimaximalizált megkopasztás. Minden szabályos volt, de extrém lehúzták a balekokat.
Pistike12 2024. 05. 24. 09:13
#221953
Nemetorszag hanyatlik... 
"Érdekesség, hogy az egy év alatt felépített 294 ezer lakás népességarányosan nézve olyan, mint ha Magyarországon tavaly 34 ezer új lakást adtak volna át, szemben a ténylegesen átadott kevesebb mint 19 ezerrel." 
szieszta 2024. 05. 24. 09:11
Előzmény: #221945  Freszelés
#221952
Szerintem ez az ott dolgozókat is nyomasztja, de sajnos az üzletpolitikát nem ők találják ki. Feleségem ezért nem jár ilyen helyre, de már üzletbe sem, mindent a neten rendel. Bosszantotta őt, mikor a ruhaárus követi minden lépését és mindent ráaggat. Olyan ruha meg úgy sincs, amire azt mondaná, no ezt azért mégsem. Minden szuperul jól áll. :-) Persze fura módon a legdrágábbak passzolnak a legjobban, teljesen mindegy, hogy a zakó ujja a könyökemig ér.  Mondjuk nekem a ruhavásárlásnál nagyon egyszerű a dolgom, mert olyant veszek, amilyen van, igaz azt is csak a feleségem kíséretében. Mivel 190 centi magas , elég szélesválú vagyok, nincs nagy választék, főleg öltönyökben. A zakó miatt 2 számmal nagyobb lenne  a jó, viszont a nadrág meg lecsúszik. Így ha találunk is megfelelőt, Győrben csak  a Lachmann-ban hajlandóak így összepárosítani. Ott viszont csak arany áron. A többi helyen csak gyerekméret van.
Freszelés 2024. 05. 24. 09:05
Előzmény: #221947  szieszta
#221951
Értem én, de leszarom. :) Ezért sem kérdezek boltban se sehol kb senkitől semmit.
A 'boltos' azt fogja nyomni ami
- beragadt,
- épp lejár/kifut,
- még épp belefér a pénztárcámba szerinte,
- akármi.
Ha mégis mond valamit, akkor minimum erős fenntartásokkal fogadom.
Egyszerűen gyakorlatilag sehol sem érzem azt, hogy a hosszútávú gyümölcsöző kapcsolatra törekednének, hanem a maxi profit még ma, de inkább azonnal a legkisebb (zéró) befektetéssel.
Ha valamihez nem értek, akkor önállóan művelődök az interneten VAGY inkább találomra választok valamit, mintsem hogy az eladó tapasztalatára bízzam magam. Vagy annyira se ért hozzá mint én, vagy mások a szempontjai, vagy leszarja és ugye a fejébe nem látok be. Balek sem szívesen leszek. A magam tudatlansága, tájékozatlansága miatti bukót sokkal könnyebben elviselem, mintsem azt, hogy egy másik ember megvezetett/kihasznált.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 05. 24. 09:04
#221950
Bar erre vonatkozo topik nincs megis talan ez a legjobb hely a kerdesnek. Tarsashazban szamvizsgalo bizottsagi tag lettem aminek utanaolvasva nincs felelossege, hanem erdeket kepvisel (akar a sajatjat is). Minden a penzrol szol de van valami jo otlet arra vonatkozoan, hogy mikent lehet ezt jol csinalni? Akar a kesobbiekben bizonyos felujitasi otletek/projektekhez lehet koze azzal, hogy latja a szamokat/befizetesek/kifizeteseket es tanacsot adhat? 52 eves epuletrol beszelunk 150+ lakoval ahol minimalis beruhazas volt.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 05. 24. 09:00
Előzmény: #221946  Benzedrine
#221949
Engem elhajtottak anno, de érdemes szemtelennek lenni :)
szieszta 2024. 05. 24. 08:53
Előzmény: #221940  FR73
#221948

Ezek a banki tanácsadó azt ajánlják, amit parancsba adnak.
Nagyon jó barátom befektetési tanácsadó volt, még a budacashnél is megfordult. A reggeli eligazításon mindig megmondták, mit kellene nyomniuk. Persze hogy nem azt, amin az ügyfelek gazdagodnak, hanem amin a tulaj. Amin nagyobb a jutalékuk, az a menő és ezt valahogy meg kell etetni  az ügyféllel.
szieszta 2024. 05. 24. 08:48
Előzmény: #221938  Freszelés
#221947

Tudod az a baj, hogy az ott dolgozóknak ki van adva, hogy mindenkit meg kell szólítaniuk. Nem csak  a fizetésük múlik rajta, hanem a munkahelyük is. Sokszor kamerákkal vannak megfigyelve, mennyire aktívak. Van több ilyen ismerősöm is, aki bankban dolgozik, de őket is zavarja, hogy "szemtelenül" mindenkit noszogatniuk kell.  Az egyik közeli "szinte rokon" ismerősöm megkért, hogy hetente álljak meg nála valamiért a bankban, mert be fogják csukni azt a kirendeltséget és megszűnik a munkája. Küldözgessem a családot is. Nincs belőle jutaléka, csak a munkahelye van veszélyben.
Hasonlóan a postán is, már lassan wcpapírt is árulni fognak és ha nem fogy, majd visszavágják a fizetést, mert nem teljesítenek az ott dolgozók.
Nálunk a benzinkúton is mindig ajánlanak valamit, már úgy lépek be, hogy " jó napot, köszönöm, nem kérem".
Benzedrine
Benzedrine 2024. 05. 24. 08:40
#221946
Egy Balatoni frekvenciás telekre mekkorát illik max alkudni? Minusz egyharmad még kultúremberhez méltó?
Freszelés 2024. 05. 24. 08:39
Előzmény: #221943  Pistike12
#221945
Az még csak-csak hogy ajánlgat dolgokat, de a stílusa volt számomra elfogadhatatlan. Meg az, hogy minden alkalommal nyomasztották-erőszakoskodtak a feleségemmel. Legalábbis ő így élte meg és kifejezetten rossz érzésekkel ment be bármelyik fiókba is ügyintézni. És mivel ő az ügyfél, ezért talán számít az, hogy hogy éli meg a dolgokat.
slash 2024. 05. 24. 08:33
Előzmény: #221933  lacikonyha
#221944
Szotyizz tovább lent a fatornyos faludban a cigók között.  Havonta egyszer gyere be Pestre az újpesti Curtis negyedbe panelvizitre majd sétálj egyet az Oktogonon a szép emlékekkel hogy hogyan vertél át ostoba vevőket a belvárosban kétszáz éve. Aztán vissza a TV elé Fater! AMikor hozzák a nyugdíjat aztán otthon lenni aznap! 
Ja és a nyaralót most a kétéves  ár duplájáért tenném ki. Inditónak. Na ennyiért parkolóhelyeket kínálnak. Pedig folyton sírok, tudom.  Hát ez van Tesa. 
Pistike12 2024. 05. 24. 08:31
Előzmény: #221940  FR73
#221943
Huh. Nem vedem a bankosokat, de ugye azt nem gondolod komolyan, hogy az ertekesito vagyonanak van relevanciaja abban a tekintetben, hogy a bank elemzoi csapata altal osszerakott portfoliobol ajanl szamodra.
Azert egy mondjuk egy alap kezelesenel a kockazatcsokkentesek kisse komplikaltabbak es szabalyozottabbak, mint hogy, Te random kivalasztasz vmit. 
Es ebbol fakadoan vmint a koltsegek miatt termeszetes hogy kisebb az elert hozam. 
Mondjuk teny hogy ugyesek, mert nekem van olyan alapban penzem, ami 2015 ota 2%ot hozott:) 
Bar annak tekintereben hogy 1 db olyan reszvenyem volt ami nullazott, valamint 2 db ami 90%os minuszban van. Innen a +2% minimum 46x teljesitmeny:) 
FR73 2024. 05. 24. 08:30
Előzmény: #221939  Xis24
#221942
Meg ugye a hitelkamat alacsonyabb, mint amit az állampapír fizet. Vazze, évek óta van csak ezen arbitrázs, a banki ügyfelekkel és az adófizetőkkel fizettetik ki a használtlakás piac száguldását, és a Fidesz nem tud leszállni erről, kell adni az érzést az egy ingatlannal rendelkező átlagpolgárnak, hogy ő gazdag ember, kedvére költsön.
És ezt mi magyarok össznépileg simán besz@pjuk.
FR73 2024. 05. 24. 08:15
#221941
Meg amikor felhív Micike, hogy a hitelkártya tartozást részletekben fizessem vissza. Visszakérdezek, hogy kedveske, tetszik látni a számot a normál bankszámlán? Ő azt nem látja, mert a fiszemf@szom rendszerük azt neki nem mutatja.
Mondom, akkor mi a túrónak tetszik hívni, önök a bank, nem én, és azt se látja mennyi pénzem van?
 Na itt meg szokott állni a tudomány, kínos csend a túloldalon.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek