Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:53
Előzmény: #21219  R_Lacy
#21220
Azt írtad, abból ismerted meg a "másodnickemet", hogy senkinek nevezett téged, és ez az én stílusom. Nos, én a rágalmadig nem illettek ilyen vagy hasonló jelzőkkel. Most meg arra hivatkozol, hogy a "másik nickemen" írtam? Akkor azt hiszem körbeértünk.
Ebből már nem jössz ki jól, mondom jelentsél, aztán kérj bocsánatot, miután mindenki számára világossá vált, hogy rágalmazol.
R_Lacy 2018. 03. 01. 16:49
Előzmény: #21217  Törölt felhasználó
#21219
"Én sehol nem neveztelek senkinek, nem is személyeskedtem veled. "
Ezen a nickeden valóban nem, csak a másikon, de úgy látom kezdessz összezavarodni. 
Ne védekezz ilyen vehemensen mert annál rosszabb lesz a helyzeted.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:46
Előzmény: #21213  R_Lacy
#21218
Egyébként voltam már pénznyelő szivacs szerint, ő utána mikor már felfogta, hamisan vádol, nem kért bocsánatot. Utána pedig voltam gambrodo az egyik elvtársad szerint, vagy régebbi nevén origorigo (régi látogatója a topiknak), csak mert valamiben egyetértettem vele, holott őt rühellem a fórumon az egyik leginkább.
Nálatok kommunistáknál ha nincsenek érvek, mindig a rágalmazás marad?
Én nyitott lapokkal játszok, ez valaha a második nickem a fórumon, az első Zabalint volt, 2011 óta, de miután  hasonlóan gusztustalan vádakkal az elvtársaid felidegesítettek, és az ő stílusukban reagáltam, kitiltottak, de a mostani is régebb óta van, mint a tied. Nem, most nem fogok lemenni a szintedre.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:39
Előzmény: #21213  R_Lacy
#21217
Én sehol nem neveztelek senkinek, nem is személyeskedtem veled. Mégis az én fake nickem szerinted? Miért nem a moderációnak jelented? Sőt, kimondottan kérlek, hogy jelentsed, majd pedig kérj tőlem bocsánatot. Mégis hogy képzeled ezt a vádaskodást?
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:33
Előzmény: #21211  R_Lacy
#21216
 Vegyél vissza öreg. Magadból indulsz ki, hogy ilyennel rágalmazol? De legalább kimutattad a fogad fehérjét, most már tudom, hogy egy erkölcsi hullával van dolgom.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:29
Előzmény: #21207  R_Lacy
#21215
De az, hogy a politikáról van egy véleményem, miért zárná ki azt, hogy emellett alkalmazkodok is a helyzethez, és abból hozom ki a legtöbbet, ami van.
amphibian 2018. 03. 01. 16:28
Előzmény: #21213  R_Lacy
#21214
szórakozz mással és még egyszer mondom ne azonosíts senkivel.
R_Lacy 2018. 03. 01. 16:24
Előzmény: #21212  amphibian
#21213
Kár erőlködnöd mindkettő Te vagy. Ilyen gyorsan nem válaszol senki egy hozzászólásra főleg nem ilyen erővel mint te tetted, csak akkor ha a mindkettő nick mögött ugyanaz a személy van. De nem csak ez buktatott le hanem az amit leírtál: 
"ilyet is csak a legnagyobb senkik mondanak akik elvárják ,hogy mindenki úgy gondolkozzon ahogy Ők"
Ez annyira EnemyOfThePeople hogy nem lehet letagadni. Annál is inkább mert erről már társalogtunk régebben és ugyanezt hoztad fel csak ezt már elfelejtetted, úgyhogy bukó van SENKI lettél itt. Most szólj légyszíves a másik neveden is már várom mit tudsz kitalálni. De az is lehet hogy egy harmadik néven fogsz írni - ezt tartom valószínűbbnek.
amphibian 2018. 03. 01. 15:55
Előzmény: #21211  R_Lacy
#21212
most látom Te egy beteg üldözési mániában szenvedő ember vagy ,kezeltesd magad SOS.
De még mielőtt ezt megteszed ne azonosíts senkivel többet.
R_Lacy 2018. 03. 01. 15:48
Előzmény: #21208  amphibian
#21211
Te valójában EnemyOfThePeople vagy csak más néven. Nyugodj meg és fussál neki még egyszer, mert ez így elég gyenge lett. A SEMMI ember az Te magad vagy amiért több néven írogatsz ide. Amikor  a magadfajtának elfogynak az érvei, akkor jön a stílusváltás és a vagdalkozás, persze más néven. Gratulálok, igazán gerinces ember vagy.  EnemyOfThePeople=amphibian Lehet két új nicket nyitni és kezdeni az észosztást, de ismét le fogsz bukni.  
Hány néven vagy itt? Magaddal szoktál néha vitatkozni?
ncseed 2018. 03. 01. 15:46
Törölt hozzászólás
#21210
because 2018. 03. 01. 15:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#21209
nyugi, ezek érdekeltek a jó számok feltüntetésében. Még nem adták el a rengeteg új lakásukat... 
amphibian 2018. 03. 01. 15:11
Előzmény: #21207  R_Lacy
#21208
te mondod meg ki miért aggódjon ?
-ha majd gyerekei lesznek stb. - ilyet is csak a legnagyobb senkik mondanak akik elvárják ,hogy mindenki úgy gondolkozzon ahogy Ők.
egyébként Te minek képzeled magad ,hogy más névében osztod az észt azt ami lehet ,hogy neked nincs
R_Lacy 2018. 03. 01. 15:04
Előzmény: #21197  Törölt felhasználó
#21207
Akkor tudsz csinálni vele valamit ha döntési pozícióba kerülsz - legalább jegybank elnök leszel, de még ő sem dönt szabadon. Erre azért elég kicsi az esélyed - bár nem nulla. Sőt az Európai Központi Bak (EKB) elnöke sem dönt szabadon.
Azt nézd hogyan tudsz jól kijönni  a helyzetből. Ha Te a piacgazdaság híve vagy márpedig az vagy (pl. fizetős oktatás preferálása, a piac önszabályozó szerepe - ezeket írogatod ide), akkor tudnod kell, hogy a piacnak mindig igaza van az adott pillanatban. Ez igaz tőzsdére és a lakáspiacra is. Ha annyiért megveszik azt a részvényt amennyiért kínálják, akkor az abban a pillanatban annyit is ér. Lehet gyártani elvi síkon a teóriákat meg a magyarázatokat, de ez nem változtat azon, hogy annyiért kelt el a részvény/lakás amennyiért. 
Az ország miatt miért aggódsz? Csak nem azért, mert Neked rosszabb lesz a sorsod, ha nem az általad kigondolt irányba mennek a dolgok? Akkor ez mi, ha nem a Te rövid / hosszú távú érdeked? Így ez is önzőség. Akkor aggódj majd az ország sorsáért, ha lesznek gyerekeid és unokáid, és azok jövőjét félted - de itt még nem tartotok.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 14:00
Előzmény: #21204  Törölt felhasználó
#21206
Szerintem amúgy már máskor is leírtam: simán igénybe veszem azt a kedvezményt is, ha épp tudom, amivel nem értek egyet. Attól, hogy én a fizetős felsőoktatás híve vagyok, még nem fogom magam szivatni, hogy utólag visszafizetem az oktatásom költségét. Nem örülök, ha az állam osztogat, de igénybe veszem, ha tudom, de nem tapsikolok hozzá, és ha lenne olyan párt, amelyik nem osztogatásra építené a programját, rájuk szavaznék.
ncseed 2018. 03. 01. 13:59
Törölt hozzászólás
#21205
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 13:52
Előzmény: #21200  subzero444
#21204
Ok, de az egy másik síkja a témának, én ebben a vitában nem így közelítettem meg.
because 2018. 03. 01. 13:49
Előzmény: #21196  R_Lacy
#21203
Most már nem araszolnak felfelé az árak, rengeteg ingatlan árát csökkentik a hirdetési oldalakon. Csak vágyálmaikat jelentetik meg a hirdetők.... először.... Érdemes hirdetésfigyelőbe tenni pár lakást... 
ncseed 2018. 03. 01. 13:48
Törölt hozzászólás
#21202
ncseed 2018. 03. 01. 13:47
Törölt hozzászólás
#21201

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek