Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:48
Előzmény: #21231  mage
#21240
Valamiért nem akar megjelenni, amit neked írtam.
"Ez elég gyenge érv, mert 9-10 osztályban nem jellemző a gimikre, hogy érettségire készítenek fel. "
Az új érettségit eleve paradigmaváltásnak kellett volna kísérnie, így nem hogy 8-10 osztályban, de már általános iskolában is változtatni kellett volna az oktatáson.
"Egyébként emlékeim szerint a tanterv nem változott, tehát ugyan azt kellett tudni a régi érettségire és felvételire, mint az új 2 szintű érettségire. "
Nem a tanterv változott, hanem a számonkérés módja.
"Egyébként emlékeim szerint a tanterv nem változott, tehát ugyan azt kellett tudni a régi érettségire és felvételire, mint az új 2 szintű érettségire. Minden diák hasonló helyzetben volt, tehát senki nem került volna a többiekhez hátrányba, ha egyből elvárják az egyetemek az emelt érettségit. Gondolom az emelt érettséginél is 20-30% kell a 2-hez, na aki nem tudd annyit írni, annak nincs keresnivalója semmilyen egyetemen attól függetlenül milyen rendszerre készítették fel. "
Ezzel teljesen egyetértek. Én is pontosan emiatt nem értettem egyet anno, hogy nem lett kötelező emelt a felvételihez. Annyit hozzáteszek, a kezdetektől kellett 33* a felvételihez, de az nevetségesen kevés.
"Ráadásul pont a poroszos rendszer az ahol adott dologra készítenek fel, tehát ellent mondasz magadnak mikor a mellett érvelsz, hogy mért nem kellett emelt érettségi a felvételhez."
Nem mondok ellent magamnak, mert nem a tantervben volt váltás, hanem a módszertanban indult el a váltás, amit amúgy mára már a mostani kormány vissza is csinált. Nem lehet poroszos módszerekkel kompetencia alapú érettségíre készíteni.
Ami a matek érettségit illeti, én anno egy gyenge gimibe jártam, 2005-ben érettségiztünk, és nagyon sok magolni jól tudó ember szívta meg a középszintűn is, aki amúgy nem volt túl értelmes. Én magam is nevetségesen könnyűnek találtam, csak épp a legtöbb emberbő a józan paraszti észt ölte ki az oktatás. Ugyanazok, akik kaptak egy egyenletet, megoldották, de egy nem bonyolultabb szöveges feladatnál leblokkoltak. Pont ezért volt és van szükség omtatási reformra.
Az, hogy az emelt kötelező, azért jobb, .ert jobban differenciál.
A BSc-MSc rendszer nem zárja ki a főiskolák létezését, csak a magyar oktatáspolitika erre még nem jött rá. Az osztrák Fachhochschule Bsc és MSc képzésen is gyakorlatiasabb képzést ad az egyetemeknél.
Az említett urak nem csak beszéltek róla, akkoriban jelentek meg az érettségiben is jelen lévő szövegértési feladatok a középiskolákban. A történelem oktatás is elindult abba az irányba, hogy forráselemzés, összefüggések felismerése, az érettségi és egyes tankönyvek is ebbe az irányba mutattak. Matekból is megjelentek már a reform könyvek akkoriban, amelyek az új érettségi alapelveire építettek. Nyilván kellett volna még sok idő, hogy ezek tartós nyomot hagyjanak, aztán Hoffmann Rózsáék visszacsinálták az egészet.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:47
Előzmény: #21235  R_Lacy
#21239
Az a helyzet, hogy újra és újra megjelentek a troll nickjeiteken, a mostani nicked is pár hónapos, aztán addig húzzátom az agyát a fröcsögéssel a régi fórumosoknak, míg ők kapják a tiltást. Nem, ezúttal nem megyek be az ócska játékodba.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:44
Előzmény: #21234  R_Lacy
#21238
Te kezdtél érvek helyett rágalmazni. Szépen kértelek, vegyél vissza.
Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:43
Előzmény: #21231  mage
#21237

Törölt felhasználó 2018. 03. 02. 08:42
Előzmény: #21231  mage
#21236

R_Lacy 2018. 03. 02. 08:16
#21235
A többieknek írom mielőtt, szóba állnak veled. Csak ezen a néven kétszer lettél már kitiltva.

Moderáció:  EnemyOfThePeople 
Felfüggesztés a "Lebukott az EU fő pénzosztója, migránsbetelepítés nélkül nem adna vissza pénzt 2020 után?" topikban - 2017-06-23 11:52-ig
A moderálás a "Lebukott az EU fő pénzosztója, migránsbetelepítés nélkül nem adna vissza pénzt 2020 után?" topik #45 sorszámú hozzászólása alapján történt.
A moderátor indoklása: 
"HÁZIREND
Általános szabályok
Az 1. számú szabály: ne személyeskedj! A másokra tett sértő megjegyzéseket szankcionáljuk a legerőteljesebben.
Nem sok értelme van ennek a személyeskedő fröcsögésnek."
Moderáció: 
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2017-08-06 11:01-ig 
A moderátor indoklása: 
Akkor most ezzel a stílussal sétálj szépen tovább egy másik fórumra, mert ez itt nem fog menni.
R_Lacy 2018. 03. 02. 08:16
Előzmény: #21226  Törölt felhasználó
#21234

Vagy betartjuk a szabályokat vagy nem. Te nem vagy képes erre mert több néven vagy itt. Fő jellemződ, ha elfogynak az érveid, akkor a másik nicken leugatod azt akivel beszélgetsz továbbá folyamatosan személyeskedsz és fröcsögsz.
2345678 2018. 03. 01. 20:52
Előzmény: #21230  Törölt felhasználó
#21233
Ezt nem tudtam,nagyon sokat segítettél.Köszönöm!
mage 2018. 03. 01. 20:45
Előzmény: #21172  Törölt felhasználó
#21232
Az eredeti terv az lett volna, hogy az FHB-ba integrálják a takarékokat. Ott volt nekik Spéder aki nyilván nem véletlenül volt Csányi jobb keze még össze nem vesztek. De mint kiderült egy jól működő bank létrehozásához kevés volt ő is.
Azt mondjuk nem értem, hogy a takarékokat, mért nem vonták össze az mkb-val és budapest bankkal utóbbi irányítása alatt. Így már egy komoly méretű hitelintézet létrejöhetett volna és a BB eredményiből kiindulva ők értenek is a nyereséges működéshez.
mage 2018. 03. 01. 20:40
Előzmény: #21170  Törölt felhasználó
#21231
"Az első körben azért nem volt kötelező az emelt, leszámítva legelső körben a nyelvszakokat (az orvosin csak utána lett 1, később 2 kötelező), mert elrontották, és 9-10-edik osztályban még nem erre az érettségire készítették a diákokat, ezért kaptak egyezményt."
Ez elég gyenge érv, mert 9-10 osztályban nem jellemző a gimikre, hogy érettségire készítenek fel. Egyébként emlékeim szerint a tanterv nem változott, tehát ugyan azt kellett tudni a régi érettségire és felvételire, mint az új 2 szintű érettségire. Minden diák hasonló helyzetben volt, tehát senki nem került volna a többiekhez hátrányba, ha egyből elvárják az egyetemek az emelt érettségit. Gondolom az emelt érettséginél is 20-30% kell a 2-hez, na aki nem tudd annyit írni, annak nincs keresnivalója semmilyen egyetemen attól függetlenül milyen rendszerre készítették fel. Ráadásul pont a poroszos rendszer az ahol adott dologra készítenek fel, tehát ellent mondasz magadnak mikor a mellett érvelsz, hogy mért nem kellett emelt érettségi a felvételhez.
Mikor bevezették az új érettségi rendszert megcsináltam a matekot és tényleg pozitív irányba változott, de egy olyan egyetemre ahol szükség van matekra nagyon kevés, oda komolyabb elvárásokat kell támasztani, mert megkockáztatom, hogy 8.-osként 80% felettire írtam volna. Pont azért mert tényleg józan paraszti ész elég hozzá. Viszont én úgy tudom, hogy sajnos tele lett az is típus feladatokkal, tehát sajnos fel lehet rá készülni magolással. Tehát hosszútávon sajnos nem lett jobb, mint a régi rendszer, talán csak picivel.
Egyébként én nem a középszintű érettségi könnyebbé válása miatt háborogtam (az ugyan úgy könnyű maradt, hogy egyetemre elégséges legyen), hanem az emelt szintű érettségit hasonlítottam össze a régi felvételivel és az bizony sokkal jobban magolhatóvá vált, mert több lett a típus feladat. Tehát itt viszont biztos, hogy rossz irányba változott a rendszer.
Azért más az emelt érettségit kérni felvételihez, mint csak hagyni középszintűvel bemasírozni az embereket, mert magasabb követelmény miatt jobban készülnek rá az emberek. Ha például egy egyetemen az 5-höz ugyan annyi kell, mint más egyetemen a 2-hez, akkor az utóbbinál bizony jobban felfognak készülni az emberek, mert jobban félnek, hogy megbuknak. Például mikor én felvételiztem, több osztálytársam a műszaki egyetemre felvételizett és mivel oda vitt ponttal be lehetett jutni, ezért ellazázták az érettségire készülést. Írtak más egyetemek miatt felvételit matekból, de olyan szar lett, hogy el se mondták az eredményt. Én meg 1 óra alatt (3 óra volt rá) írtam meg simán a matek érettségit, mert egy vicc volt a felvételihez képest, amire valójában készültem. Ha amúgy nekem is elég lett volna például matek érettségi biztos, hogy arra sokkal kevesebbet készülök. Az osztálytársaim aki az műszakira mentek amúgy jó tanulók voltak simán felvették őket, de elsőbe megbuktak fizikából, mert nem tanulták meg az alapokat és már első gyakorlaton nem érettek semmit. Ha viszont felvételizniük kellett volna fizikából akkor biztos, hogy megtanulják amit kell, mert a képességeik megvoltak hozzá. Ugyan ilyen elv alapján, ha nehezebbé teszed az érettségit nem fog jelentősen csökkenni azok aránya aki megszerzik, mert a diákok nagy részében ott a képesség, hogy megcsinálja, csak éppen mivel nincs teljesítmény kényszer leszarja, a tanárokról nem is beszélve. Az olyan egyetemi szakoktól meg is vonnám az állami támogatást ahol tartósan 3,5 felett van az átlag, mert nem elég magas a követelmény. Annak semmi értelme, hogy TK-t, bölcsész szakokat elvégezzék 5-ös átlaggal emberek aztán kiderüljön róluk, hogy igazából semmi hasznoshoz nem értenek csak az önbizalmuk hatalmas.
Szerintem is több diplomás kéne (igazából több jól képzett ember), csak ezzel az új rendszerrel megszüntették a régi tagoltságot, régen azért egy főiskolát végzett tudta hova rakni magát egy egyetemet végzőhöz (félre ne értsd voltak piszok nehéz főiskolák, de általánosságban jelentős különbség volt régen).
Pokorni, Magyar Bálint és Hiller is max csak beszélt a változtatásáról, de még törvényjavaslatig se nagyon jutottak el, ha igazán tökösek akkor végig viszik, vagy lemondanak ha nem sikerül. Abban mondjunk ne menjünk bele, hogy mind bölcsészek, gyanítom egy pisa tesztel nekik is meggyűlne a bajuk. Amúgy Dúró Dóra is tudd jókat mondani ellenzékből, de szerintem vele se lenne előrelépés.
Alapvetően egyetértünk szerintem, hogy a lexikális tudást kell visszaszorítani. Sajnos a Magyarországon a lexikális tudás számít és ebben Vágó Istvánnak komoly szerepe volt a műsoraival. Egyébként a tanórák visszaszorításával pont erre utaltam, mert nem csak órán lehet fejleszteni a gyereket, egymás között is rengeteget tudnak fejlődni megfelelő körülmények között.
Pont meg akartam kérdezni, hogy Zabalint vagy-e. Még emlékszem rád a kiszámoló blogról 6-8 évvel ezelőttről.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 20:38
Előzmény: #21229  2345678
#21230
A belső kétszintes sosem kerül az ingatlannyilvántartásba feltüntetésre, ezt tudnod kell. Csak a hivatalos, eredeti alapterület - ahol a "galériát", legyen az bár 190 cm feletti belmagasságú is - nem jelenítik meg. Neked kell eldöntened, hogy szerinted az eladód által megjelölt "hasznos" alapterület megér-e annyit, mint amennyiért el akarják adni az ingatlant.
2345678 2018. 03. 01. 20:06
#21229
Segítséget kérek : biztosan láttatok már olyan hirdetést,hogy a földhivatalnál x négyzetméter,de a valóságban x+3.Na ezekbe futottam bele,lakásokat nézegettem,és találtam 2 db belső kétszintes dupla komfortos lakást.Az egyik hasznos alapterülete 38 négyzetméter.A másik meg 52 négyzetméter.De van egy gond velük.Az egyik csak 30,a másik meg 23 négyzetméterrel van nyilvántartva a földhivatalnál.A tulajdonos nem a földhivatali bejegyzésből számolja az eladási árat,hanem a hasznos alapterületből indult ki.Értem én,hogy jól meg van csinálva,ez nem egy galéria,hanem teljesértékű belső kétszintes.Kell-e ezektől félni ? Mennyire elfogadható,az hogy a hasznos alapterületért  fizetni kell,ami érthető,de a tulajdoni lapon nincs rajta? Teljesen összezavart ez az eset,ilyennel még nem találkoztam,gondolom,ez is olyan szituáció amit kerülni kell.
ncseed 2018. 03. 01. 17:43
Törölt hozzászólás
#21228
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 17:07
Előzmény: #21224  because
#21227
Azzal, hogy drágább lett a lakás ára, pont hogy nőtt a vagyona. Inkább az ellenkezője elhibázott, a kiadási hozamot most is bekeráron számolja.
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 17:06
Előzmény: #21225  R_Lacy
#21226
Ha valami bajod van a véleményemmel, akkor érvelj, ne rávalmazz, ha szerinted több nickkel fórumozok, jelentsd. Amit most csinálsz, kezd egyre óvodásabb lenni.
R_Lacy 2018. 03. 01. 17:00
Előzmény: #21223  Törölt felhasználó
#21225
Kezd vicces lenni a dolog. Ugyanabban a percben írt választ mindkettő nick.
EnemyOfThePeople ma, 16:55 előzmény: #21219  R_Lacy#21221
amphibian ma, 16:55 előzmény: #21219  R_Lacy#21220
because 2018. 03. 01. 16:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#21224
Hidd el, személyes tapasztalatom van. Egyébként miért érdekelnek ennyire a lakásárak téged, ha el nem adsz egy lakást sem soha, mert azt mondtad, az a jó befektetés? Hogy most drágább egy lakás ára, mint amikor te vetted? Ezzel nem nőtt a vagyonod... azzal sem, hogy ide írogatsz nap mint nap :D:D:D
Törölt felhasználó 2018. 03. 01. 16:55
Előzmény: #21221  R_Lacy
#21223
Mondom jelentsed. Meg magadat is személyeskedésért, rávalmazásért. Én még nem jelentettelek, nem vagyok spicli, de ha nem kész bocsánatot, megteszem.
amphibian 2018. 03. 01. 16:55
Előzmény: #21221  R_Lacy
#21222
Fejezd már be a trollkodást !
R_Lacy 2018. 03. 01. 16:53
Előzmény: #21218  Törölt felhasználó
#21221
Egyre rosszabb a helyzeted.
Fórum Házirend:
Az 1. számú szabály: ne személyeskedj! A másokra tett sértő megjegyzéseket szankcionáljuk a legerőteljesebben. A hozzászólásod (valamint a neved és az avatarod) nem lehet gyűlöletkeltő, másokat sértő, zaklató tartalmú.
A hozzászólásodban szereplő linkekre ugyanez vonatkozik.
Tilos a trollkodás, a reklám, a spam és a flood.
Ne add ki magadat másnak, és ne fedd fel más fórumtársad valódi kilétét.
Bár a politikusoknak közszereplőként több kritikát kell elviselnie, az ízléstelen, primitív, indokolatlanul lealacsonyító, csakúgy, mint a feltehetően valótlan tényt tartalmazó hozzászólásokat ilyen esetben is szankcionáljuk.
Ha jogszabályba ütköző hozzászólás miatt kárt szenvedünk vagy költségeink keletkeznek, azt a hozzászólóra áthárítjuk.
Próbálj megmaradni egy felhasználói fióknál. Egy email címről egy regisztráció lehetséges.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek