Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpwjk ma, 16:46
#227173
https://youtu.be/iGmzvUZY6ZY?t=62
ELADÓ budakalászi ingatlan. Vízparti!
Ishar
Ishar ma, 16:15
Előzmény: #227168  izommanujra
#227172
"Több infót magamról nem adok meg mert privát szféra elégedjetek meg ennyivel." --- Pedig pár éve még a YouTube-videód is belinkelted egy étrendet illetően.
Atti ma, 16:14
Előzmény: #227164  izommanujra
#227171
Én azt azért nem jelenteném ki, hogy kár volt eladni a kecókat.
Szerintem osztalék fizető rv is tud hozni annyit, mint egy kiadott kecó, és annak is tud emelkedni az ára 100%ot.
Nem gondolkodunk egyformán és ezzel nincs is semmi gond.
izommanujra ma, 15:54
Előzmény: #227169  izommanujra
#227170

Ebből kellett finanszíroznom a tanulmányaimat és az életemet  a főiskolámat (kezdetekben albérletbe adtam ezt a lakást  ki tehát a kiadás bizniszt nem most kezdtem kb 20 éve ;-) ) Az élet rákényszerített értsek ehhez.
izommanujra ma, 15:52
#227169

Akinek élnek a szülei lehet életen át támogatják  , de nekem 18 évesen meghalt korán apám.
A támogatása abban fejeződött ki , hogy rámhagyott egy kicsi külvárosi panel vagyont ami kb havi 45 e ft / hó támogatást jelentett akkoriban. Ennyi. Inkább élt volna még 20 évet jobban örültem volna!
(Anyai ágon zéró támogatást kaptam az életemben) Ezt lehet kifordítani és írigykedni rá és hogy én még CSOK ot sem érdemeltem. Persze csak az érdemli aki a cig@ny sorról jön.
izommanujra ma, 15:41
#227168

Több infót magamról nem adok meg mert privát szféra elégedjetek meg ennyivel. Mert most tudom mennyid van mid van stb jönnek az írígyebbnél írígyebb kérdések Magyar mentalitás .
Pedig sok hasonló felállást olvasok  Múltkor pont  15 év siker sztorit osztott meg egy IT   srác 3 gyerekkel kb hasonló vagyont ért el ( ő majdhogynem 0 ról indult én se gondolom 7 mft os 1 száll panel akkora hatalmas előny volt   )  mint én. Amit kapott utána  ( Írta a FIRE lehetséges könnyebben is mint gondolnák ingatlanból, mert ezt cáfolta a kiszámoló senki ne kezdjen bele felesleges !  ) Szóval amit kapott utána kommentekbe ( pedig pozitív példának reményként írta a fórumba ) nem teszi az ablakba.
Ezért a témát lezártam nem veszem fel a kesztyűt és nem magyarázkodom . Sziasztok!
izommanujra ma, 15:37
Előzmény: #227165  J0hnnyEnglish
#227167

Pedig minden igaz .
Az hogy az elején 1,5 szobás kis 35 ös panelt örököltem vagyis Miskolcon ennek árát  tudom hogy előny, de most se lenne  sokkal kevesebb max 1-2 vel akkor is ezt az életpályát jártam volna be.
A Sorházat CSOKra akkor is meg tudtam volna venni és nem vert volna földhöz a törlesztő befektetési ingatlanokat meg akkor is vettem volna , mert a fizetésünk  50 % át sőt még többet is félre tettük a majd 120 ezer / fő fizetésből 2010 ben.
izommanujra ma, 15:33
Előzmény: #227164  izommanujra
#227166

Bocsánat helyesbítek  nem új kocsit lízingel ahoz csóró.
6-8 éves kocsit cserél le mindig 3-4 évesre.. Hol tudna ő új kocsit lízingelni.  Csak játsza a német álmot.
A helyett hogy hazajönne keresne 500 e fejenként ő és a párja és kapnák az államtól a gyerek vállalásra a seggük alá a lakást.
De mondtam én már azt is nekik irány Sopron gyerekek nem kell magyarországon dolgozni és átjártok Bécsbe. Csak legyintettek erre az ötletemre is. katasztrófa  ( Orbán fóbia rendesen sokakba bele van égetve )
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 15:30
Előzmény: #227163  izommanujra
#227165
Ezen a fórumon mindenki azt ír és úgy ahogy akar! Beállíthatod, hogy egy lakással indítva tök átlag vagy, meg azt is, hogy 3 gyerekes CSOK és babaváró után iskolázottak a gyerekeid. Felőlem a 4. ingatlanod is lehet saját erőből, de a többség (és főleg a "nagy" öregek) tudja hogy azért ez ennyire nem egyszerű még szép bevételekkel sem. Az szép dolog, ha az ember örököl például, de azt meg nem vágja a másik fejéhez, vagy példálózik vele.
izommanujra ma, 15:29
Előzmény: #227152  Atti
#227164

5 lakás most megmondom kevés lesz  ha a gyerkeknek akarsz adni 3 at.  Nyudíj kiegészítésre kevés lesz ( 2 db marad egybe laktok )  vagy  jelentősen rosszabb életszínvonalon leszel képes élni  nyugdíjasként.
Kár volt eladnod a lakásokat.
Ha van nagyobb lakásod 3 szobás azt oda lehet adni nekik és abból éldegélnek ( nálam is van egy ilyen opció) 
Ha családot alapítanak ( vagy lesz komoly párja igény a külön testvérektől költözésre)  akkor pedig kapnak önerőre 20 % ot  .
De lehet kapnak használatra 1-1-1 lakást nekem is még gyűjtögetnem kell ehhez ha ennyire nagyvonalú akarok lenni.
Arra viszont nem számítok 15 -20 év mulva mire dolgoznak a gyerkeim ilyen nagyvonalú rendszer lesz, hogy kapnak majd Önerő nélkül ( Babaváró + Csok plus ) lakást . , mert szerintem ilyen nem lesz nekik már sajnos  ha családot szeretnének.
Keresztanyám 3 gyereke közül 2 kint van Németországba szallagon hónapról hónapra élnek fizetik az albérletet 30 körül járnak van kint 5-10 éve ( magyar  barátnőjük ) gyerek vállallás előtt állnak, de esély sincs hogy vállaljanak bármit is.  Reménytelen a helyzet sose lesz kint , de még itthon sem lakásuk.
Ami kis pénzük van elköltik  küldöldi nyaralásra hisz egyszer élünk , illetve az egyik gyerek még a németektől azt is eltanlta, hogy 3 évente új kocsit kell lízingelni mindig.. Így egy fillér megtakarításuk sincs  pedig 10 éve élnek kint
Ez a nyugat  ok itthon is lehet így élni de akkor is.. Ott nincs önerő összakaparása nélkül lakás vételi lehetőség mikor mondom nekik légyszíves kezdjetek el spórolni lesztek még öregek később lehet nem is kaptok albéreltet kint  akkor mindig csak legyintenek. 4-5 kemény év spórlás és csípjenek meg egy külvárosi lepukkant lakást amit megcsinálnak.. Nem  bele se kezdenek 4-5 év sórlás túl kemény  bezzeg az albérletet a 0 ról újította fel csempe festés járólap minden a tulaj örömére.
Erre mondom én azt ilyen ember is kell aki szeret és akar albérletet fizetni.. Hisz ebből élünk ugye.. ;-)  CSak az ember a rokonainak más sorsot szeretne.
izommanujra ma, 15:07
Előzmény: #227149  Atti
#227163
3 gyerekes családapa vagyok  felvettem a CSOK ot a régit még te is felvehetted volna .
Panel lakást tudtunk ennek segítségével otthagyni és most élünk egy szép sorházba. 
(De már családi ház is meg van véve ahova vidékre vissza vonulok jó levegőre)
A gyerekeim jól ruházottak iskolázottak gyűjtök nekik babakötvényre is.
Ha nincs a támogatás sose vállalok 3 gyereket csak 1 et , mert a régi rendszerben keresztanyámék ( GYurcsány éra ) vállaltak 3 gyereket szegények voltak mint a templom egere és most is azok volt hogy kenyéren meg vízen éltek a gyerekek  munkahely vidéken nem volt a Keresztapám rendfenntartó katona volt Koszovóban, hogy éhen ne halljanak.
Az se  biztos jó, hogy megköveljük szociális alapon ( mi akkor nem voltunk gazdagok mikor gyereket vállaltunk ha az nem számít volt egy kis panel lakásunk )  szóval megköveteljük csak a legszegényebb kapja meg a CSOK ot  miért? mert ezzel azt érjük el a szegénységbe születik az a 3 gyerek akit tényleg nem tudnak iskoláztatni és rendesen felnevelni . MIért baj az ha tehetős családba születnek meg azok a gyerekek akikről tudnak gondoskodni a szüleik ?MIndeggyik gyerekem főiskolára fog minimum járni gyűjtöm nekik a babakötvényt és a lakást is vállalva a 25 év lakókkal való kardoskodást hogy 25 év alatt legyen egy kifizetett lakásuk mert jelenleg a bérleti leadózva annyit hoz mint a hitel törlesztő például most a tavaszi vételen ok az ára elszállt annak is .
Az hogy egy mai 25 éves gyerek nem tud élni a rendszerben nem tudok mit kezdeni vele.
MIkor 25 éves koráig SZJA mentes havi 50-100 e ft ot is foghat ezzel havonta. 
TEssék családot alapítani bevállalni 1-2-3 gyereket
Jár Babaváró ( önerő ) jár CSOK plus stb. Önerő nélkül spórlás nélkül ( mamahotel és több év spórlás nélkül) Lehetséges az ingatlan vásárlás. HOgy csak egy kis koszos panelt tud venni belőle  ? Hát ha azt akkor azt valahol el kell kezdeni ( rokonom úgy jutott lakáshoz 0 % önerővel  tapasztalati példákból beszélek)
A nagy nyugaton hol van ilyen? Ja hogy gyereket kell bevállalni hogy 5-10 éven belül megszülessen? Ne legyen semmi feltétel csak olcsó államilag támogatott ( adófizetők pénzéből) bérlakás ? FEltétel nélkül semmilyen társadalmi hasznosság nélkül? 
Még mielőtt azt  mondanátok hiába taníttatom ki a gyerekeim elmennek külföldre nekem is..
NEM HINNÉM ! mert lakást készítek nekik ( igaz csak kicsi panel)  és várni fogja őket Pesten tudnak majd kicsit könnyebben elindulni az életben. NEM LESZNEK BOLONDOK  1200 euros albérletbe menni Münchenbe  mikor kényelmes életük lesz PESTEN ÉS  itthon maradnak. De ezt még nem döntöttem el lehet önerőre adok nekik 20 % ot és a hitelt fizethetik. Ha adok is lakást nem a nevükre az én nevemen van akkor kapják meg ha tisztességesen dolgoznak ha nem elveszem tőlük. (Ha nevére íratod eladja elszórja elkirándulja és kész könnyen jött pénz könnyen megy(
 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 15:04
Előzmény: #227161  izommanujra
#227162

Itthon egy megerőszakolt mindenféle pénzpiaci logikát nélkülöző stimulus folyik. Ezt kár bármivel is összehasonlítani, 0 kockázattal és felelősségtudattal ülnek népek alacsony kamatú stoppos hitelekben évek óta. Kár csak a lakáshitelre fókuszálni, a többin és azok rovására megkeresik a bankok a magukét.
A mindenképpen nyerünk + gondolat jó, csak az elmúlt 3 év inflációs rémén tegyünk túl magunkat.
izommanujra ma, 14:51
Előzmény: #227138  FR73
#227161
MIvel a FED kamatcsökkentés el fog tartani 1 évig vagy 1,5 évig és minimum 3 % ra várja az alját ezért itthon is jóval 5 % alatti kamatok is vissza fognak köszönni.
De van egy megérzésem 1-2 % ig vagy akár 0 % ig is vissza fogja vágni a FED a kamatot beindul ujra a pénznyomda mert jön kint a kirúgási hullám a recesszió
Hogy miért nem fog infllációt okozni ? mert már most is defláció van   ha megvizsgálod az amcsi inflációban az embereknek nincs pénze ha munkanélküliek lesznek sem lesz több csak kevesebb ekkor fordul a gazdaság recesszióba.. de ennek vége lesz nyilván ahogy eléri a kamat a 0 % környékét és beindul a pénzpumpa az 12 hónap alatt kb megtörténhet. Rohamléptekben fognak kamatot vágni és itthon is lesz újra 3-4 % os lakáshitel is szerintem... Ez csak egy tipp kb 2025 végére vagy 2026 elejére saccolom vissza lehet majd keresni ezt a tippet 2026 ban ..
Ami miatt kialakul szerintem egy recesszió a kamat csökkentés miatt az azért lehet , mert mindenki kivár , hogy felvegyen hitelt minek ha következő hónapban olcsóbb lesz.  várni fogják a kamatvágás végét igaz addig sok munkanélküli is lesz. . illetve a FED kamatcsökkentés azt mondják vagy 18 hónap mire érezteti hatását a gazdasdágban van egy elnyújtott hatásfoka  a kamat emelés is most üt be a gazdaságban csak pedig már mióta 5,5 % on van.
Másik emlékszünk mi volt amikor emelkedtek itthon a jelzálog kamatok és még voltak olcsó hitelek mindenki kapkodott még lakást venni és felvenni még még hitelt. Most pont a fordítottja is lehet
Bár itthon pont stimulálják kamat stoppokkal védik van 3  % os fix hitel és verik le a hitel kamatokat erővel gyorsan a piac előtt  hogy itthon mit fog eredményezni nem tudom lehet csak egy lakás ár stagnálást vagy kis emelkedést fogunk látni míg kint Amcsiban véregzés lesz.
Mindegy most kivárok tavaszig míg le nem járnak a papírok mindenképpen a kamatokat szeretném bezsebelni.  Utána majd eldöntöm mi  legyen tavaszig azt is fogjuk látni tényleg valami nagyon csúnya recesszió lesz vagy nem. Ha nem se érdekel van bőven lakás idén is vettem egyet hitelre tavasszal busás haszon 100 % os hozam önerőre vetítve. fejem a falba vertem volna ha nem veszek pont volt még egy kis hitelképességem kiaknáztam Meglátjuk mi lesz tavaszra ha emelkedik a piac se gond van bőven ha esik se gond veszek nagy marékkal ha stagnál akkor meg stagnál meglátjuk.  Ahogy Ncsend mondaná  mindenképpen nyerünk ;-)
izommanujra ma, 14:41
Előzmény: #227135  ncseed!
#227160
Jellemzően mindenhol ha azt akarják a GDP pörögjön.. az ingatlan piacot kell megtolni .
Áttételesen ha nő az ingatlan értéke mindenki gazdagszik relative.. ( A magyarok 90 % nak van ingatlan tulajdona) OK benne élsz mit érzel belőle? De igen eladhatod költözhetsz szegényebb helyre gazdagabb leszel vagy eladhatod mehetsz több pénzből nyugatra stb. Sok mindent tehetsz.
Kína is azért fejlődött ugy, mert pörgették az ingatlan piacot. ( OK most van egy kis böjt , de mi még nem tartunk ott hol van idehaza 500 ezer dollár meg 1 millió dollár ( vagy euro ) egy lakás ház? Sehol.
VAn tér a növekedésre.
MÁsik mikor leáll az autoipar bajban a mezőgazdaság nem húzza a GDP akkor marad az ingatlan ipar és szolgálató ipar.. a GDP megtolásában .. ( A szolgálátató ipart is a túristák adják főleg - Airbnb és szálloda ipar kapcsolódik az ingatlan piachoz! ) 
Szóval ha akarunk növekedni ez az egy mód van növelni a fogyasztást ösztönözni az ingatlan beruházást.
izommanujra ma, 14:37
Előzmény: #227134  FR73
#227159
Kemény legény én nem voltam ilyen tökös hogy eladjam őket PMAP ért.. 
Úgy voltam vele kerül amibe kerül benne maradok max jó lesz a gyerekeknek.
SAjnos beigazolódott amim van 1 év alatt majd 20 % ot ment eddig 2x6 % ot termel 2 év alatt tehát 32 % nál járunk a PMAP meg hoz 2 év alatt 34 % ot? már most lassan bukó lenne de jövő tavaszra még simán mehetnek a lakások ára +10 % ot és a nagy lakást eladom  és majd vissza szállok olcsón 35% al nagyobb ingatlan vagyonnal terv kezd dugába dőlni ... Ettől féltem mikor nem adtam el , hogy nehogy így járjak..  És kezd beigazolódni de nagyon áldom a napot amikor nem szálltam ki..
Helyette én hitelt vettem fel jelzálog alapút amennyit tudtam és PMAP ba tettem.. így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad ;-)
Murdoch ma, 13:20
Előzmény: #227157  ncseed!
#227158
Ez nem ingatlanpiac, hanem egy nemzetközi történet, ezeregy ilyen van. Nem mellesleg néz utána, ki erőltette, hogy ne legyen gebasz (Spoiler: maga a francia miniszterelnök).
Megjegyzem a Credit Suisse egyik elég sok mindent tudó főgóréja éppen a felvásárló UBS-nél kötött ki, szövevényesebb ügy ez, mint gondolnád.
ncseed!
ncseed! ma, 13:01
Előzmény: #227156  ncseed!
#227157
Bro, miért avatkoztak be??????????????????
Hagyni kellett volna a pijacokat dolgozni!!!  🤣🤣🤣🤣🤣
gyula1971
gyula1971 ma, 13:00
Előzmény: #227138  FR73
#227155
Két hónapot kaptak a bankok az 5%-os THM-plafon bevezetésére a Kormánytól.-
-Ha ez nem lesz meg,jön ami MOL-nál az üzemanyagárakkal-akár hatóságilag is előírja a Kormány az 5%-os THM-t ingatlan célú hitelnél.-
Építőipar is erre vár,meg az elhalasztott ingatlan tranzakciók mögött is ez lehet az egyik ok.-
ncseed!
ncseed! ma, 12:59
Előzmény: #227143  Murdoch
#227154
"Minden országban van ilyen-olyan támogatás oda ami fontos az államnak, szóval ne gyere nekem a nagy nyugaton bezzeggel mert ott is vastagol tolják amit akarnak... valahogy nem hallok senkit prüszkölni a bécsi piactorzító állami beavatkozás miatt a lakáspijacba, na meg a nímet roncsprémium autóra? Ja az más. Köszi!"
***
Ha nem ebbe, akkor abba szólnak bele mindenhol, SVÁJCBAN IS! 
ncseed!
ncseed! ma, 12:58
Előzmény: #227151  Atti
#227153
Ezredszerre írom,hogy a gazdaság élénkítéséről szól a CSOK elsősorban, a 'családtámogatás' csak a marketingje... értem én hogy papagáj módjára ismétlitek, de végre át kéne látni a szitán.
Ha tudsz élni bármilyen támogatással akkor élj vele, ha nem akkor ne. Én is ezt teszem prüsszzögés nélkül.
Atti ma, 12:57
Előzmény: #227134  FR73
#227152
Ötőnkre 5 ingatlan.
Ennyi maradt, ez elég.
Az, hogy a gyerekek telibe megkapnak-e egy-egy kecót még meglátjuk.
Érvek-ellen érvek.
Sokszor 8 óra munkaidőm ( ha abban mérném) ráment már erre a témára és még mindig nem tudom.
Atti ma, 12:55
Előzmény: #227137  ncseed!
#227151
Rosszul látod.
Boomer vagyok szinte alig tudtam igénybe venni támogatást.
2 középiskolás és egy ált. sulis gyerek mellett pedig a 99 ezer adókedvezmény bakfitty.
Meg a 48 ezer családi/ hó is.
Amúgy a Csok még nem is létezett amikor már 3 gyerekünk volt, úgy hogy felőlem meg is szüntethetik.
Szakember mondta, hogy látszik melyik a Csok-os gyerek, annyira elhanyagolt ( nem ránk értette).
Hát ezért megérte elszórni pár ezer Mrd-,ot.
Murdoch ma, 12:54
Előzmény: #227149  Atti
#227150
Az önmagában nem gond, sok országban relative alacsony a tulajok száma. Az összképet kell nézni, EÜ, oktatás, közbiztonság, havi megtakarítás, stb.
Atti ma, 12:49
Előzmény: #227141  J0hnnyEnglish
#227149
Évekkel ezelőtt azt mondta egy 25 év körüli srác (bérlőnk volt) hogy ő már bele törődött, hogy soha nem lesz saját lakása.
Mennyien lehetnek még így?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 12:46
Előzmény: #227145  Placi82
#227148
A kaja 10x-es lett a 31% Áfának köszönhetőn.
Murdoch ma, 12:41
Előzmény: #227146  ncseed!
#227147
Ne dumálj mellé. Várom a listát, hogy fűti itt a kormány a piacot. Arról meg ne hadoválj, hogy ki megy külföldre, semmi köze hozzá, nem is értem hogy jön ide. Ja, annyi van, hogy itt nincs magadfajta hasitasis rendszer, ez gondolom zavarna itt. Ja, úgy értem.
ncseed!
ncseed! ma, 12:31
Előzmény: #227143  Murdoch
#227146
Na, már vártam tőled a 'bezzeg Svájcban' beszólást....
Teljesen igazad van, az állam - ezek szerint - alig szól bele a zingatlanpijacba ott, ezért van hogy olcsók az ingatlanok! Ja nem.  🤣🤣🤣 Mármint nem olcsók, még svájci pénztárcával sem, há még migráncsal...
***
Gondolom meseországan semmibe se szól bele a zállam. Ja de. Pl abba is, hogy te odamehettél egyáltalán a kiscsaláddal dolgozni, gondolom ezzel semmi bajod nincs. Értelek, ha neked lejt a pálya akkor három kézzel tapsolsz, ha nem akkor itt prüsszögsz. Logikus.
Placi82 ma, 12:26
#227145
Azt mondja múltkor vakmajom a cikkben, hogy mitudom én mikortól. 2000 tol kB 5.szorosere mentek a lakás árak de a fizetések. Is majdnem 5 ssszorosere mentek. És ez így mukodokepes. Aha de miért  nem számol a megélhetési költségek, 5 szorozesevel is????????? kajával, etc. 4 tagú joszintenn család megélhetési költsége mitudom én 120ezer Ft. 2000 ben. Most meg 600.000 Ft. És semmi kuloonora a gyereknek, lovaglás, úszás, meg asszonynak külön  kocsi etc..
Ehhhh! 
Placi82 ma, 12:21
Előzmény: #227140  Placi82
#227144
Ja és 130 pontos "megszoritos" állami program kikerult tegnap. NAGYON HELYESEN!! Itt az ideje a high press economy őrület helyett a feszes fiskalis politikanak. Eljott. Mert jobb mint az IMF.
Ezek után itt meg valaki penzlocsolast vár az ingatlan piacra? 🤣🤣
A magannyugdijpenztart csak azt!! Fel lehet törni 15% adó helyett 0 adóval majd valamikor talán. HŰHA ez lof.szt esti fénnyel. Ebből várnak itt Berlini féle zsenik rakétát.?? Gratula. Ez nulla, ez semmi. Életszerű Eletszagu vásárlások lesznek azok is 50 millió alatt azok. Adják a tranzakciók nagy részét. Miskolcon Nyíregyházán, Kaposváron Komlón ezért még kapni jó kis családi házat is.  (Pesten 3 gyerekeket bevallani előre kismasfeles panelt venni belőle hitelre??? .. Az szép.lesz).. Meg a luxi ingatlanok 5ker 12 kerben fognak menni de az más történet. A többi esetén teljes leállás van.  Ez van. 
Murdoch ma, 12:17
Előzmény: #227135  ncseed!
#227143
Mesélj már nekem, ha ennyire nagyágyú vagy, hogy Svájcban hogy is van ez. Van 20%-os önerő, első lakásvásárlóknak jelzáloghitel kb. ennyi. Itt a politika, még ha kevés sikkerrel is, de hűteni próbálja a lakásáremelkedést. A kormányos számmisztikád érdektelen.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 12:13
Előzmény: #227135  ncseed!
#227142
Azt kifelejtetted a képletből, hogy a kereslet valóban élénkülhet, de a mániákus emelők, akik 3 éve csak hirdethetnek, azok ezután is csak hirdethetni fognak. Én ezzel párhuzamosan továbbra is kínálatbővülést vizionálok, ami+ vásárlás szempontjából.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 12:10
Előzmény: #227129  Atti
#227141
Én sem szeretetről írtam... ez van. Furcsa még apáméknak is, hogy panelt régen az egyszerű gyártósori melós is megtehette, ma meg Istenkirály vagy ha 20 évesen van egy kis másfeles lakásod.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek