Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Atti ma, 18:06
Előzmény: #227178  izommanujra
#227182
Atya ég!
Hogy lehetsz olyan önző, hogy a gyerekeid támogatását ahhoz kötöd, hogy neked tettszik-mit csinál, hol él?
Szülőként nem az a legnagyobb öröm, ha a gyereked BOLDOG???
És ha ezt Németországban találja meg???
Atti ma, 18:03
Előzmény: #227176  izommanujra
#227181
Én meg azt mondom, hogy ha a 6 % nak leveszed a 15%-át az már majdnem csak 5. ( tudom lehet optimalizálni, de akkor is)
Aztán TBSz-en hol az adó az osztalék után?
Aztán melyik törvény mondja ki hogy az osztalék csak 3-4-5% lehet?
Mondjuk a Mol mos 8-at adott 3000/ rv árnál.
Szóval kicsit elfogult vagy.
Úgy érzem.
Az ingatlan kiadást meg 2005-ben kezdtem, még az akkori 25% adó mellett.
Ezzel véletlen sem farok méregetést szeretnék kezdeni, csak annyit mondanék, hogy azért láttam már karón varjút és ellentétben másokkal ( a többséggel) velem azért történtek negatív élmények is az elmúlt 19 évben.
izommanujra ma, 17:56
Előzmény: #227174  ngergo1985
#227180

230-240 helyett kihozható 200 alatt a törlesztő ha nem 50 mft os panelt nézek hanem inkább külvárosi panelt  . Külvárosban sok helyen még 40 mft vagy ez alatt is jóval van lehetőség és nem csilivili vételt kell nézni egy fiatal ha akar  egy lepukkant panelt is ha van kitartása fel tuj újítani. Ezt is saját tapasztalatból mondom elsírtad volna magad milyen szutykot vettem annak idején 20 évesen pesten  hányinger volt 5 gyerekes majdnem hajléktalanként élő anya után megvenni.  De összefogott a család és a pár és szép kis lakássá varázsoltuk  magunknak saját két kezünkkel.
A fitaloknak az is a bajuk mindent készen akarnak venni  hozzá se akarnak nyúlni.. Na ja ezek az ingatlanok a legdrágábbak amihez hozzá se kell nyúlni.. na akkor zsebbe nyúlós a történet nem kell írni ha nagyon sok a törlesztő.
izommanujra ma, 17:49
Előzmény: #227174  ngergo1985
#227179

Az is valami ha az az egy pár legalább a saját lakását meg tudja venni  önerő nélkül . ( Babaváró + csok ) Nyugaton ez esélytelen . Kemény legalább 5 éves spórlás árán talán lesz 20 % önerőd ha nélkülözöl talán.
Azt nem állítom  hogy bárki mármikor meg tud csinálni olyan pályát mint én de hogy 20 év spórlás és jó befeketés eredményeként nem tud életében még igy is 0 ról elindulva állami segítséggel összehozni 2-3 lakást az kizárt.
Nem egy FiRE szint , de ahhoz elég, hogy az állami nyugdíjat majd magának kiegészítse mire öreg lesz és kényelmesen tudjon élni.
izommanujra ma, 17:44
#227178

Nem akarom , hogy a gyerekeim külföldre menjenek és az unokákat majd Skypon lássam
Kicsit önző vagyok , de a hazának se mindegy hol fogják a szereket tolni és kik fognak ebben a kárpát medencében élni.
Ha itthon lesznek lesz támogatás ha kint nem  maradjunk ennyiben. Lehet ez a nagy globalista világba furcsa megbotránkoztató észjárás  de én így gondolom ezt az egészet.
izommanujra ma, 17:37
Előzmény: #227175  Second Wave
#227177

Megteremtem a feltételeket nekik , hogy Pesten kényelmes jó életük legyen ( De ne elkényezettetet - dolgozni akarjanak  és gyűjtsenek)  ennyi.. Ha akar szívni kint szívjon ahoz nem adom a támogatásom.
Fizesse csak a te az én nyugdíjamat. Ennyi ennyit a társadalmi hassznosság megkövetel nem? Mert kaptuk a CSOK ot ami számos embernek annyira fáj miért kaphattam én 1 kis szutyok panel mellé . Hát hogy nagyobba mehessünk több szobásba hogy érkezhessenek a gyerekek 1 fél szobára 1 gyerek juthatott volna maximum csak ugyanis. Nem is lett volna több hova ?
izommanujra ma, 17:32
Előzmény: #227171  Atti
#227176

Külvárosi Pesti panel most is tud 6 vagy ha ügyes vagy 7 % ot is  igaz adózás előtt. adózás után maradjunk a 6 % ban vagy az 5,5 ben.
Ami még mindig jó!
Osztalélk részvény hoz 3-4-5 % ot sem és még ott az osztalék adó echo + szja 28 %  ugye marad 3 % od jó esetben? Ne viccelj.  Sok osztalék részvényt láttam én már a WC  lemenni.   mikor 10-20 évig csak stagnál jó esetben a részvény és nem vált lecsorgásba mert a legtöbb sajnos ilyen.
Ha egy részvényt veszel nem a saját bizniszbe tolod a pénzt máséba fizetni kell menezsmentet bónuszokat kollégákat . (Jó én magam intézek mindent ezért marad ennyi még a felújítást is magam végzem mint az említett másik IT fickó akinek az asszonykája 3 gyerek mellett nem tud dolgozni. nekem sem de ez már ezen a szinten nem gond. Igaz kicsit az asszony az anyagi jóléttel vissza is él  ez az én szociális problémám a helyzet az úri lét elkényelmesítette ebből adódnak is összezörrenések  de ezt hagyjuk minden esetre én büzske vagyok, hogy egyedül is még a saját visszavonulásom is 1-2 év múlva el tudom érni ha minden jól megy.  FIRE életmód 43-44 évesen de ha részvényből akarnám ezt összehozni dupla vagyonra lenne szükségem és még akkor sem biztos hogy biztos lenne és stabil a visszavonulásom.  Ezt csak az ingatlan tudja megadni semmi más én így látom.    )
Second Wave ma, 17:29
Előzmény: #227163  izommanujra
#227175
Ezt szerintem gondold meg: 
"NEM HINNÉM ! mert lakást készítek nekik ( igaz csak kicsi panel)  és várni fogja őket Pesten tudnak majd kicsit könnyebben elindulni az életben. NEM LESZNEK BOLONDOK  1200 euros albérletbe menni Münchenbe  mikor kényelmes életük lesz PESTEN ÉS  itthon maradnak."
.
Ezzel egy életre ide láncolod őket. Inkább biztasd, induljanak. 
Ez itt még lefelé fog menni amíg csak van tér lefelé. 
A távhő támogatásnál nceed megmondta a frankót. Ez megjavíthatatlan, csak a nagy reccs fogja megfordítani. O1G ha megy, csak egy másik popoulista válthatja, különben első héten elzavarják. 
No competition, no performance, no growth.
ngergo1985 ma, 16:53
Előzmény: #227163  izommanujra
#227174
Gratulálok, szép teljesítményt hoztál össze az elmúlt 10-15 évben(most virtuálisan megveregettem a vállad). Ügyesen kihasználtad a rendszer adottságait, éltél vele, és még szerencséd is volt, (mert ez is kellett hozzá,hogy pont a gyerekvállalási időszakotok erre az időszakra esett). De azért hogy tisztában legyél a gazdasági oldalával is, van egy rossz hírem: ez az itthoni "sikersztori" , kb eddig tartott. Egyszerűen nincsenek meg a további feltételei annak,hogy ami itthon az elmúlt 10-15 évben volt, az tovább folytatódjon. A lakosság öregedik, elfogyunk, nincs több itthoni munkaerő, nincs EU-s lové, hiányoznak azok a struktúrális reformok, amik alapján hasonló osztogatás, stb folytatódhatna. Persze, 2 jó fizuval, egy kis családi segitséggel lehet venni induló panelkát lassan 1M/m2 áron, de utána mit csinál ma egy magyar fiatal pár? Az állami hitelek havi törlesztője is 230-240 ezer Ft (csok+bv), az asszonynak is otthon kell maradnia gyerekenként 2 évre, a zaba is 60%-ot emelkedett, ma már annyiért veszel szinte bármit,mint nyugaton. Miből lesz 2. ingatlan egy ilyen fiatal gyerekes párnak? Max ha 10-20 év múlva meghalnak a szülők és örökölnek. Hiszen egy 35m2-es 1.5-es is már újabb +35 millió...mai áron...és 5-10 év múlva mennyi lesz? Miközben mellette mocskosul megdrágult a hétköznapi élet. Hiszen gondolom te is látod, mennyibe kerül egy 4-5 fős család eltartása havi szinten. Mellette ma 2 jobb fiziból is kezd el 2-3-4. Lakásra akárcsak önerőt is összegyűjteni. Sok sikert. Neked már van tőkéd, vannak lakásaid, abból már lehet a fizu és a napi megélhetés mellett újabb kis lakás önerőjére gyűjteni, hogy mehessen kiadásra. De ezt már jelenleg 1. induló lakás megszerzése után, szinte a lehetetlen kategória.
bpwjk ma, 16:46
#227173
https://youtu.be/iGmzvUZY6ZY?t=62
ELADÓ budakalászi ingatlan. Vízparti!
Ishar
Ishar ma, 16:15
Előzmény: #227168  izommanujra
#227172
"Több infót magamról nem adok meg mert privát szféra elégedjetek meg ennyivel." --- Pedig pár éve még a YouTube-videód is belinkelted egy étrendet illetően.
Atti ma, 16:14
Előzmény: #227164  izommanujra
#227171
Én azt azért nem jelenteném ki, hogy kár volt eladni a kecókat.
Szerintem osztalék fizető rv is tud hozni annyit, mint egy kiadott kecó, és annak is tud emelkedni az ára 100%ot.
Nem gondolkodunk egyformán és ezzel nincs is semmi gond.
izommanujra ma, 15:54
Előzmény: #227169  izommanujra
#227170

Ebből kellett finanszíroznom a tanulmányaimat és az életemet  a főiskolámat (kezdetekben albérletbe adtam ezt a lakást  ki tehát a kiadás bizniszt nem most kezdtem kb 20 éve ;-) ) Az élet rákényszerített értsek ehhez.
izommanujra ma, 15:52
#227169

Akinek élnek a szülei lehet életen át támogatják  , de nekem 18 évesen meghalt korán apám.
A támogatása abban fejeződött ki , hogy rámhagyott egy kicsi külvárosi panel vagyont ami kb havi 45 e ft / hó támogatást jelentett akkoriban. Ennyi. Inkább élt volna még 20 évet jobban örültem volna!
(Anyai ágon zéró támogatást kaptam az életemben) Ezt lehet kifordítani és írigykedni rá és hogy én még CSOK ot sem érdemeltem. Persze csak az érdemli aki a cig@ny sorról jön.
izommanujra ma, 15:41
#227168

Több infót magamról nem adok meg mert privát szféra elégedjetek meg ennyivel. Mert most tudom mennyid van mid van stb jönnek az írígyebbnél írígyebb kérdések Magyar mentalitás .
Pedig sok hasonló felállást olvasok  Múltkor pont  15 év siker sztorit osztott meg egy IT   srác 3 gyerekkel kb hasonló vagyont ért el ( ő majdhogynem 0 ról indult én se gondolom 7 mft os 1 száll panel akkora hatalmas előny volt   )  mint én. Amit kapott utána  ( Írta a FIRE lehetséges könnyebben is mint gondolnák ingatlanból, mert ezt cáfolta a kiszámoló senki ne kezdjen bele felesleges !  ) Szóval amit kapott utána kommentekbe ( pedig pozitív példának reményként írta a fórumba ) nem teszi az ablakba.
Ezért a témát lezártam nem veszem fel a kesztyűt és nem magyarázkodom . Sziasztok!
izommanujra ma, 15:37
Előzmény: #227165  J0hnnyEnglish
#227167

Pedig minden igaz .
Az hogy az elején 1,5 szobás kis 35 ös panelt örököltem vagyis Miskolcon ennek árát  tudom hogy előny, de most se lenne  sokkal kevesebb max 1-2 vel akkor is ezt az életpályát jártam volna be.
A Sorházat CSOKra akkor is meg tudtam volna venni és nem vert volna földhöz a törlesztő befektetési ingatlanokat meg akkor is vettem volna , mert a fizetésünk  50 % át sőt még többet is félre tettük a majd 120 ezer / fő fizetésből 2010 ben.
izommanujra ma, 15:33
Előzmény: #227164  izommanujra
#227166

Bocsánat helyesbítek  nem új kocsit lízingel ahoz csóró.
6-8 éves kocsit cserél le mindig 3-4 évesre.. Hol tudna ő új kocsit lízingelni.  Csak játsza a német álmot.
A helyett hogy hazajönne keresne 500 e fejenként ő és a párja és kapnák az államtól a gyerek vállalásra a seggük alá a lakást.
De mondtam én már azt is nekik irány Sopron gyerekek nem kell magyarországon dolgozni és átjártok Bécsbe. Csak legyintettek erre az ötletemre is. katasztrófa  ( Orbán fóbia rendesen sokakba bele van égetve )
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 15:30
Előzmény: #227163  izommanujra
#227165
Ezen a fórumon mindenki azt ír és úgy ahogy akar! Beállíthatod, hogy egy lakással indítva tök átlag vagy, meg azt is, hogy 3 gyerekes CSOK és babaváró után iskolázottak a gyerekeid. Felőlem a 4. ingatlanod is lehet saját erőből, de a többség (és főleg a "nagy" öregek) tudja hogy azért ez ennyire nem egyszerű még szép bevételekkel sem. Az szép dolog, ha az ember örököl például, de azt meg nem vágja a másik fejéhez, vagy példálózik vele.
izommanujra ma, 15:29
Előzmény: #227152  Atti
#227164

5 lakás most megmondom kevés lesz  ha a gyerkeknek akarsz adni 3 at.  Nyudíj kiegészítésre kevés lesz ( 2 db marad egybe laktok )  vagy  jelentősen rosszabb életszínvonalon leszel képes élni  nyugdíjasként.
Kár volt eladnod a lakásokat.
Ha van nagyobb lakásod 3 szobás azt oda lehet adni nekik és abból éldegélnek ( nálam is van egy ilyen opció) 
Ha családot alapítanak ( vagy lesz komoly párja igény a külön testvérektől költözésre)  akkor pedig kapnak önerőre 20 % ot  .
De lehet kapnak használatra 1-1-1 lakást nekem is még gyűjtögetnem kell ehhez ha ennyire nagyvonalú akarok lenni.
Arra viszont nem számítok 15 -20 év mulva mire dolgoznak a gyerkeim ilyen nagyvonalú rendszer lesz, hogy kapnak majd Önerő nélkül ( Babaváró + Csok plus ) lakást . , mert szerintem ilyen nem lesz nekik már sajnos  ha családot szeretnének.
Keresztanyám 3 gyereke közül 2 kint van Németországba szallagon hónapról hónapra élnek fizetik az albérletet 30 körül járnak van kint 5-10 éve ( magyar  barátnőjük ) gyerek vállallás előtt állnak, de esély sincs hogy vállaljanak bármit is.  Reménytelen a helyzet sose lesz kint , de még itthon sem lakásuk.
Ami kis pénzük van elköltik  küldöldi nyaralásra hisz egyszer élünk , illetve az egyik gyerek még a németektől azt is eltanlta, hogy 3 évente új kocsit kell lízingelni mindig.. Így egy fillér megtakarításuk sincs  pedig 10 éve élnek kint
Ez a nyugat  ok itthon is lehet így élni de akkor is.. Ott nincs önerő összakaparása nélkül lakás vételi lehetőség mikor mondom nekik légyszíves kezdjetek el spórolni lesztek még öregek később lehet nem is kaptok albéreltet kint  akkor mindig csak legyintenek. 4-5 kemény év spórlás és csípjenek meg egy külvárosi lepukkant lakást amit megcsinálnak.. Nem  bele se kezdenek 4-5 év sórlás túl kemény  bezzeg az albérletet a 0 ról újította fel csempe festés járólap minden a tulaj örömére.
Erre mondom én azt ilyen ember is kell aki szeret és akar albérletet fizetni.. Hisz ebből élünk ugye.. ;-)  CSak az ember a rokonainak más sorsot szeretne.
izommanujra ma, 15:07
Előzmény: #227149  Atti
#227163
3 gyerekes családapa vagyok  felvettem a CSOK ot a régit még te is felvehetted volna .
Panel lakást tudtunk ennek segítségével otthagyni és most élünk egy szép sorházba. 
(De már családi ház is meg van véve ahova vidékre vissza vonulok jó levegőre)
A gyerekeim jól ruházottak iskolázottak gyűjtök nekik babakötvényre is.
Ha nincs a támogatás sose vállalok 3 gyereket csak 1 et , mert a régi rendszerben keresztanyámék ( GYurcsány éra ) vállaltak 3 gyereket szegények voltak mint a templom egere és most is azok volt hogy kenyéren meg vízen éltek a gyerekek  munkahely vidéken nem volt a Keresztapám rendfenntartó katona volt Koszovóban, hogy éhen ne halljanak.
Az se  biztos jó, hogy megköveljük szociális alapon ( mi akkor nem voltunk gazdagok mikor gyereket vállaltunk ha az nem számít volt egy kis panel lakásunk )  szóval megköveteljük csak a legszegényebb kapja meg a CSOK ot  miért? mert ezzel azt érjük el a szegénységbe születik az a 3 gyerek akit tényleg nem tudnak iskoláztatni és rendesen felnevelni . MIért baj az ha tehetős családba születnek meg azok a gyerekek akikről tudnak gondoskodni a szüleik ?MIndeggyik gyerekem főiskolára fog minimum járni gyűjtöm nekik a babakötvényt és a lakást is vállalva a 25 év lakókkal való kardoskodást hogy 25 év alatt legyen egy kifizetett lakásuk mert jelenleg a bérleti leadózva annyit hoz mint a hitel törlesztő például most a tavaszi vételen ok az ára elszállt annak is .
Az hogy egy mai 25 éves gyerek nem tud élni a rendszerben nem tudok mit kezdeni vele.
MIkor 25 éves koráig SZJA mentes havi 50-100 e ft ot is foghat ezzel havonta. 
TEssék családot alapítani bevállalni 1-2-3 gyereket
Jár Babaváró ( önerő ) jár CSOK plus stb. Önerő nélkül spórlás nélkül ( mamahotel és több év spórlás nélkül) Lehetséges az ingatlan vásárlás. HOgy csak egy kis koszos panelt tud venni belőle  ? Hát ha azt akkor azt valahol el kell kezdeni ( rokonom úgy jutott lakáshoz 0 % önerővel  tapasztalati példákból beszélek)
A nagy nyugaton hol van ilyen? Ja hogy gyereket kell bevállalni hogy 5-10 éven belül megszülessen? Ne legyen semmi feltétel csak olcsó államilag támogatott ( adófizetők pénzéből) bérlakás ? FEltétel nélkül semmilyen társadalmi hasznosság nélkül? 
Még mielőtt azt  mondanátok hiába taníttatom ki a gyerekeim elmennek külföldre nekem is..
NEM HINNÉM ! mert lakást készítek nekik ( igaz csak kicsi panel)  és várni fogja őket Pesten tudnak majd kicsit könnyebben elindulni az életben. NEM LESZNEK BOLONDOK  1200 euros albérletbe menni Münchenbe  mikor kényelmes életük lesz PESTEN ÉS  itthon maradnak. De ezt még nem döntöttem el lehet önerőre adok nekik 20 % ot és a hitelt fizethetik. Ha adok is lakást nem a nevükre az én nevemen van akkor kapják meg ha tisztességesen dolgoznak ha nem elveszem tőlük. (Ha nevére íratod eladja elszórja elkirándulja és kész könnyen jött pénz könnyen megy(
 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 15:04
Előzmény: #227161  izommanujra
#227162

Itthon egy megerőszakolt mindenféle pénzpiaci logikát nélkülöző stimulus folyik. Ezt kár bármivel is összehasonlítani, 0 kockázattal és felelősségtudattal ülnek népek alacsony kamatú stoppos hitelekben évek óta. Kár csak a lakáshitelre fókuszálni, a többin és azok rovására megkeresik a bankok a magukét.
A mindenképpen nyerünk + gondolat jó, csak az elmúlt 3 év inflációs rémén tegyünk túl magunkat.
izommanujra ma, 14:51
Előzmény: #227138  FR73
#227161
MIvel a FED kamatcsökkentés el fog tartani 1 évig vagy 1,5 évig és minimum 3 % ra várja az alját ezért itthon is jóval 5 % alatti kamatok is vissza fognak köszönni.
De van egy megérzésem 1-2 % ig vagy akár 0 % ig is vissza fogja vágni a FED a kamatot beindul ujra a pénznyomda mert jön kint a kirúgási hullám a recesszió
Hogy miért nem fog infllációt okozni ? mert már most is defláció van   ha megvizsgálod az amcsi inflációban az embereknek nincs pénze ha munkanélküliek lesznek sem lesz több csak kevesebb ekkor fordul a gazdaság recesszióba.. de ennek vége lesz nyilván ahogy eléri a kamat a 0 % környékét és beindul a pénzpumpa az 12 hónap alatt kb megtörténhet. Rohamléptekben fognak kamatot vágni és itthon is lesz újra 3-4 % os lakáshitel is szerintem... Ez csak egy tipp kb 2025 végére vagy 2026 elejére saccolom vissza lehet majd keresni ezt a tippet 2026 ban ..
Ami miatt kialakul szerintem egy recesszió a kamat csökkentés miatt az azért lehet , mert mindenki kivár , hogy felvegyen hitelt minek ha következő hónapban olcsóbb lesz.  várni fogják a kamatvágás végét igaz addig sok munkanélküli is lesz. . illetve a FED kamatcsökkentés azt mondják vagy 18 hónap mire érezteti hatását a gazdasdágban van egy elnyújtott hatásfoka  a kamat emelés is most üt be a gazdaságban csak pedig már mióta 5,5 % on van.
Másik emlékszünk mi volt amikor emelkedtek itthon a jelzálog kamatok és még voltak olcsó hitelek mindenki kapkodott még lakást venni és felvenni még még hitelt. Most pont a fordítottja is lehet
Bár itthon pont stimulálják kamat stoppokkal védik van 3  % os fix hitel és verik le a hitel kamatokat erővel gyorsan a piac előtt  hogy itthon mit fog eredményezni nem tudom lehet csak egy lakás ár stagnálást vagy kis emelkedést fogunk látni míg kint Amcsiban véregzés lesz.
Mindegy most kivárok tavaszig míg le nem járnak a papírok mindenképpen a kamatokat szeretném bezsebelni.  Utána majd eldöntöm mi  legyen tavaszig azt is fogjuk látni tényleg valami nagyon csúnya recesszió lesz vagy nem. Ha nem se érdekel van bőven lakás idén is vettem egyet hitelre tavasszal busás haszon 100 % os hozam önerőre vetítve. fejem a falba vertem volna ha nem veszek pont volt még egy kis hitelképességem kiaknáztam Meglátjuk mi lesz tavaszra ha emelkedik a piac se gond van bőven ha esik se gond veszek nagy marékkal ha stagnál akkor meg stagnál meglátjuk.  Ahogy Ncsend mondaná  mindenképpen nyerünk ;-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek