Az első és második pont között épp saját magadat akarod szalmabáb-érveléssel meggyőzni. Az első pontból alapesetben nem a második pont következne... illetve "köztük" hiányzik a logikai megfeleltetés. Ami a második pontban olvasható, az csupán egy személyes prekoncepció.
+ - jövedelmi szempontból - még rendkívüli módon polarizálta is a fejlett államok lakosságát ez különösen az USA esetében szembetűnő, ott a lakosság többsége egyértelműen veszített ebben a játékban különösen a régi ipari központok esetében szembetűnő ez...
a szalmabáb-játékodon átugorva a mai fő különbség az integrált világgazdaság, ami jelentős költségcsökkentésre nyújt lehetőséget a termelési tevékenység globális szétterítése révén ez azonban: 1. radikális geopolitikai átrendeződést eredményezett (pl. Kína látványos felemelkedése ennek volt köszönhető) 2. a folyamat végén ugyanúgy inflációs robbanás áll, mint egy relatíve zárt nemzetgazdaság esetében csak miután a rendszer nagyobb a folyamat is hosszabb nem véletlen, hogy ugyanahhoz az elnökhöz kötődik az aranydeviza-rendszer felszámolása, a petrodollár rendszer összegründolása és a Kínával való gazdasági-politikai kooperáció elmélyítése...
Moderátornak: miután meg lettem szólitva, elvárom, hogy a hozzászólásom ne kerüljön törlésre: (ha mégis, akkor, de csakis akkor beteszem minden tőzsdés fórumba. Igérem ezentól sem irok ide.) Kisvuknak 6092-es hozzászólására: Éppen az előbb ismerted be (6071-es hozzászólás), hogy 3-4 éve folyamatosan félreismered a részvénypiac alakulását. Miután több száz hozzászólásban évek óta oldalakon keresztül meg is indokoltad, hogy mire alapozod a várakozásaidat. Én csupán több szerénységet várnék el ilyen felsüléssorozat után a jövő alakulásának megjóslásánál. (Amúgy meg megtiszteltél a cheerleader cimmel.)
Szia, csodalkozom hogy ilyen butasagokra es tudatlan embereknek meg mindig valaszolsz mint: Tornagh_Atya vagy Berlini. Nem masok ok mint cheerleader-ek; 2-3 ev mulva meg ok fognak a legjobban kiabalni, meg felelosoket keresni; amikor megismerkednek a valosag 1 masik reszevel.
Hogyhogy? . sem az aranystandard idején: . https://u.to/yW4TFA . sem a fiat-money korszakban: . https://u.to/P28TFA . nem akadályozta meg senki a vállalati- ill. magánszektort abban, hogy csak addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér... . miért volna ez probléma most, a 100-éves államkötvények korszakában?
A mai globális árubőség korában hiperinflációt, újra visszatérő aranystandardot és ezzel együttjáró égbe szaladó arany- ill. ezüstárakat várni teljességgel korrelál a kripto-mániások deklarált szektarianizmusával. Nem így működnek ma már a dolgok a világgazdaságban. Szerencsére.
'Az élet él és élni akar.'... az aranystandard pedig mára egy stagnáló korszak megkövült relikviája maradt csupán. Ezt visszasírni kb. olyan, mintha valaki a gőzmozdonyok újbóli (hatékony) rendszerbe állítását akarná ezernyi chart alapján 'tudományosan' megindokolni.
MMT-ről egy egész jó cikk:. https://index.hu/gazdasag/2018/11/11/modern_monetaris_elmelet/ . egyik legjobb szövegrész: . '...Ezekből a példákból az MMT követői, például az ausztrál közgazdász professzor Bill Mitchell azt szűrték le, hogy nem attól lesz hiperinfláció, ha túl sok a pénz, hanem ha nincs mit megvenni belőle. Ebből pedig az következik, hogy amikor pont az a probléma, hogy embereknek nincs elég pénze, nem tudnak költeni és így nincs kereslet, akkor egyszerűen csinálni kell pénzt, az inflációtól és a deficittől pedig nem kell tartani. Nem kell többet adózni, nem kell új kötvényeket kibocsátani, csak csinálni kell több pénzt...' . Hajrá FED! :-)
Van egy Guyana Goldfields Inc. nevű kanadai alakulat, amely jelenleg is 10% körüli net marginnal működik. Hírek szerint 1050 körül van a fedezeti pontja. Engem nemigen hoz lázba az arany téma, de érdekelne mit gondoltok róla. http://tos.mx/jep70h
Elnézést, egy kis off. Pár napja volt szó az XTB cégről. Jól értelmeztem, hogy a 0,08 %-os jutalékon kívül (részvény cfd) semmi más díj nincs? Köszönöm a válasz(oka)t!
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.