Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 11. 11. 14:06
Előzmény: #6079  Törölt felhasználó
#6080
a második ábrád mintha 2016 táján véget érne...
Törölt felhasználó 2018. 11. 11. 13:49
Előzmény: #6078  Törölt felhasználó
#6079
a két ábra még egyszer:
.
https://u.to/gd0SFA
.
https://u.to/ed4SFA
Törölt felhasználó 2018. 11. 11. 13:48
Előzmény: #6077  pitcairn2
#6078
na én megnéztem azt az ábrát amire többször is hivatkoztál, ez az:   https://u.to/gd0SFA
.
ha emellé odateszek egy ezzel szorosan összefüggő másik ábrát, akkor a mondanivaló egészen más értelmet nyer:  https://u.to/ed4SFA
.
tanulság: a valóság teljes egészéből nem célszerű csak és kizárólag azokat az interpretációkat kimazsolázni, melyek az adott személy saját prekoncepcióját erősítik, mert így nagy lesz a tévedés valószínűsége. Tőzsdei folyamatok előrejelzésére ez hatványozottan érvényes.
pitcairn2 2018. 11. 11. 12:12
Előzmény: #6065  Tibi0002
#6077
ahhoz vmelyik nagy jegybanknak nyomtatnia kell...
https://www.yardeni.com/pub/peacockfedecbassets.pdf
a második oldalon levő year-on-year ábrát nézd...
kozi723
kozi723 2018. 11. 11. 11:57
Előzmény: #6074  guantanamo
#6076
Melyik verzióra lenne célszerűbb hagyatkozni? Ahogy Te is írtad WTI már nagyon túladott, az emelkedő trendvonal is közel van, de kétféleképpen húzható. Brentben mélyebben húzódik ugyanez, a különbség kb. 6%. Vagy fordul hamarosan és brent nem megy le a támaszig, vagy brent lemegy a kívánt szintig, wti-ben ekkor viszont elesik a trendline. A kérdés azért érdekes, hogy meddig okos várni RIG-be visszaszállnom. A megérzésem az, hogy még kicsit lejjebb fog jönni, de wti A. verzió 4%, B. verzió 10%, brent min. 10%. RIG-ben ez pedig nagyon nem mindegy.
.
https://invst.ly/9649g
.
https://invst.ly/9649m
.
Mit véleményed(nyetek)? 
mozarto 2018. 11. 10. 17:06
Előzmény: #6073  guantanamo
#6075
A DOW on  nov 08-án  PMO-on ( MACD) buy signal  jelent meg.  link: https://stockcharts.com/articles/decisionpoint/2018/11/dp-bulletin-dow-and-spx-log-new-buy-signals.html
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 10. 16:44
#6074
Most nézem, hogy WTI legutoljára több, mint 3 éve volt ilyen túladott.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 10. 16:29
Előzmény: #6072  guantanamo
#6073
A Dow még simán mehet új csúcsra, talán ez menti meg egy darabig az SP-t.
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 10. 16:27
Előzmény: #6068  pomperj
#6072
Még a neowave is szóba jöhet, ha dMA200 alá megy megint akkor talán negálja, viszont nasdaq futi már ott zárt. Ez nem túl jó jel egy SP ATH-hoz.
Törölt felhasználó 2018. 11. 10. 15:34
Előzmény: #6065  Tibi0002
#6071
Nem kerulok medve hangulatba kisebb esesek utan, mivel en folyamatosan az elmult 3-4 evben negativ velemennyel vagyok az amcsi es europai rv piacokkal kapcsolatban.Az igaz hogy volt nehany bullish kommentem akkor amikor a DAX a 10000pont tamadta alulrol es az is igaz hogy iden marcius-aprilis kozott arra a megallapitasra jutottam hogy junius es szeptember kozott amikor alacsony a likviditas akkor lehet a Nasdaq cegekkel penzt keresni, mivel a managerek tobbsege nyaral az algok pedig 1 aranylag egyszeru otlet (momentum alapon veszik a rv-ket).(megjegyeznem, hogy iden en tobb szaz orat foglalkoztam azzal, tanultam, hogy alapismereteket szerezek algok programozasaval kapcsolatban).Igy 3-3,5 honapnyi (jun-sep) kozott kepes voltam 14% folotti hozamot elerni arra a tokere amit erre aldoztam.
Halkan megjegyeznem, hogy a kockazatkerulo magatartasommal kepes voltam az elmult 5 evben verni a SPY teljesitmenyet, ugy hogy ez ido alatt en 85-95%-ban nem longoltam az amcsi rv piacot.
Amikor az elvakult bikak jonnek azzal, hogy az elmult 1-2 evben 30-40%-ot ill. az elmult 4 evben lehetett akar 60-80%-ot keresni az amcsi piacok longjaval akkor csak arra szeretnem felhivni a figyelmet, hogy 2015.decemberetol nem egeszen 18honap alatt lehetett annak a bizonyos 60-80%-nak a 2-3-szorosat megkeresni a nemesfem banyaszok longjaval (tokeattetel nelkul).
Szerintem a regi nagy favoritokban megvolt a csucs 1 jo darabig.Lasd Netflix,FB,AMAZON (apple es google-nal ennek a valoszinusege meg csak kozel 50%).Viszont minden egyes nappal es kamatemelessel ennek (a csucs megvolt nehany evig) valoszinusege no.
FED-nek nem kotelessege a rv piac mentese, viszont kotelessege a USD es kotvenypiac tamogatasa.
FED nem fog leallni 1-2 kamatemeles utan, hacsak valami hatalmas eses be nem kovetkezne, ehez 2000pont alatt kellene lennie az SP500-nak vagy 18-20000 alatt a DJIA-nak.
Sokkal celszerubb azzal szamolni hogy mivel a kamat 2,25% kozeleben a kovetkezo 3 emelessel a FED eljut 3%-ig; ez az a minimum (3%-os kamatvagas, amivel a gazdasagot lehet 1 recesszional megfeleloen stimulalni); ha igy nezzuk akkor akar juniusban ha addig a piac nem esne komolyabbat akar 0,5%-os emelest is csinalhatnak, hogy meg magasabbra tornazzak a a FED funds rate-t.Persze nem tartom valoszinunek hogy addig a piac ne esne meg tovabbi 15-20%-ot; igy en maradok annal a lehetosegnel, hogy 2019.junius es szeptembere kozott a FED funds rate valahol 3-3,5% kozott lesz.
Ha pedig ott lesz akkor mi is lenne a realis arazasa a sp500-nak?
Szoval a mostani szintektol szerintem 15-25%-al lejjebb leszunk 2019.szeptembereben.
Uj csucsok johetnek, talan a defenziv rv-eknel esetleg a DJIA-nel erre meg tobb mint 30% esely lehet a tobbi indexnel en erre mar kevesebb mint 30%-os eselyt adok.
Nem vagyok perma bear es annak sem orulok, hogy az olaj ujra 60$ ala benezett;de a szamomra hozzaferheto informaciok alapjan kockazat kerulo vagyok a jelenlegi helyzetben. 
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 10. 14:25
Előzmény: #6069  guantanamo
#6070
Ja meg persze az srv, de az egyszeri puskapor :)
guantanamo
guantanamo 2018. 11. 10. 14:24
Előzmény: #6065  Tibi0002
#6069
Volt alapja, most nincs meg. Persze szöszi év elején kitalálhatna valami élénkítőt megint, csakhogy jelen állás szerint már ott vannak a demcsik, akik beleszólhatnak. Egyedül a FED és a dollár gyengülése tudná esetleg megint magasságokba vinni.
pomperj
pomperj 2018. 11. 10. 14:15
Előzmény: #6065  Tibi0002
#6068
Szerintem is lehet. De egyre kisebb az eselye, hogy uj csucs van a palacsintaban. Az eses meg legalabb 9 rally evet korrigalhat le, es lehet hogy 36 evet. Azok mar igen nagy esesek lehetnek.
.
Abban is egyet erthetunk, hogy az utolso evek legnagyobb tozsdei story-ja, a FAANG zaszloshajo AMZN, nos betyarul nez ki. Az FB meg annal is rondabb. Es a tobbi sem vidam am.
Nos, ha ezek nem mennek fel, akkor micsoda? Mi viszi fel az Indexeket?
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181110v00oriwq5.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 11. 10. 13:58
Előzmény: #6059  Törölt felhasználó
#6067
"Valoszinu hogy a kamat emeles utan elkezdik venni a nemesfemeket es a banyaszokat".
.
Utana neztem, es egyet ertek veled: igen, a tenyek ala tamasztjak ezt. Amikor a FED rates emeles veget er 
(akkor persze a piaci kamat emelesnek is vege, hiszen a FED lenyegeben a bond piacot koveti le), szoval, amikor FED abbahagyja az emelest, az a honap/negyedev jol egybe vag a GLD arak felfele fordulasaval.
Az utolso 20 evben ez a szabaly kivaloan mukodott:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181110v00o1jls4.jpeg
.
Akkor az a kerdes, vajon MOST, mikor lehet a  FED kamat emlesnek vege?
Ket idea szokott lenni. Vagy amikor a Piaci kamatok chartja egy hosszabb bull utan lefordul, egy nagyobb idotavu korrekcioba. Vagy amikor a FED kenyszerbol leall a tozsde esese miatt a kamatok tovabbi emelessel.
.
1)A Bond piacon a kamat a juliusi 2.9% ota emelkedik, es szerintem igen jol beszamozhato 5 hullamosnak a multheti 3.46% csucsig. Es ez eddig 15 honapos emelkedes legalabb a wave(2) vege ota, tehat innen legalabbis egy tobb honapos korrekciora szamitok. A kamat charton a visszaeses elso target szintje 2.9-3.0% korul van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181110v00o02g2.jpeg
.
Szoval, a Bond piac helyzetebe egeszen jol beleferne, hogy a FED a decemberi emeles utan lealljon par honapra. Talan hosszabb idore is.
.
2)A tozsdek helyzete most hullamtanilag olyan, hogy normalisan egy eros esesi idoszak kovetkezne. Az SPY  wave(2) keszen volt a mult heten, es elindult le a wave(3).  Egyelore az elso kis hullamocskak alakulnak, meg nem latszik nagynak es rombolonak az eses. Es meg akar 1 honapig is eltarthat, mire ugy igazabol begyorsul.
.
Szoval, a GLD kilatasat  bullnak nezhetjuk mindket tenyezot tekintve par honapos tavlatban. Egy GLD rally indulasanak nincs semmi akadalya, ha most is mukodik a sok eve jol ismetlodo szabaly ("amikor FED leall az emelessel, a GLD emelkedni kezd"). Ennek sem a FED oldalarol, sem a Bond piac oldalarol nincs akadalya mostanaban, sot,  a chartok kimondottan megengednek egy kamat-csokkenesi idoszakot.
.
Ez annak ellenere is igy van, hogy epp tegnap a GLD is, a SIL is gyengeseget mutatott.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181110v00oajh0u.jpeg
pomperj 2018. 11. 10. 13:57
Törölt hozzászólás
#6066
Tibi0002 2018. 11. 10. 13:26
#6065
3-4 éve minden kisebb esésnél medveváró hangulatba kerülünk. A biztonságra törekvés nem baj, sőt, előnyös a tőzsdén. Én is erősen készülök egy leendő válságra...viszont....a piacok egy része még mindig bull, vagy legalábbis oldalazik. Még mindig jöhetnek új csúcsok, ahogy tették az elmúlt években.
McDee 2018. 11. 10. 13:17
Előzmény: #6060  Cipolla22
#6064
Kétségtelenül láthatunk impozáns számokat. 
Persze azért P/E 61 és a ROA 5.2% értéke relativizálja azokat. Mert mit adnak vissza a részvényeseknek? Osztalékot nem fizet, adósságot nem kell visszafizetnie. részvényvisszavásárlás pedig egy külön történet. Amennyire meg tudom állapítani a számokból, vásárolnak ők ugyan vissza részvényeket, de azok nem mutatkoznak meg a shares outstanding-ban. Az inkább növekvő trendben van. A financials-t nézva látható, hogy saját magukkal szemben eléggé bőkezűek. Nagy mágusoknak tűnnek. Részvényjuttatás formájában ma már évente 100 mio körüli mértékben jutalmazza magát a management. Arról nem is beszélve, hogy a részvényvisszavásárlás ezen a szinten tulajdosoni értéket romboló (nem kicsit).
Minden összevetve nekem az jön le a számaikból, hogy a részvényeseknek semmit nem juttatnak, míg magukkal szemben igen nagyvonalúak. 
Total liabilities / Equity =0.9 kissé soknak tűni olyan cégnél, melynek nincs kimutatott adóssága.
Ettől persze lehet még jó is spekulációra.
Törölt felhasználó 2018. 11. 10. 11:01
#6063
csak óvatosan!...:)
 
#165: "A spekuláció olyankor a legveszélyesebb, amikor a legkönnyebbnek tűnik." (WB)
 
))
eurocent 2018. 11. 10. 09:44
#6062
https://invst.ly/95we4
GE 2016 július óta tartó eső hullámára alkalmazva a klasszikus (1hullám+5hullám)*1,618=3hullám képletet adódik a karnyújtásnyira lévő 15,59-(32,38-12,73)/1,618-(33-28,19)=8,26 célár.1,5-ös (ritka) arányszámnál 7,3 (itt fut a long term piros trendvonal), 1,382-as arányszámnál pedig 6,18 célár adódik.
Mivel az eső hullám már igen túlfeszült, a 8,26-7,3 közötti sáv lehet a fordulópont. Fordulás esetén jelenleg csak 14-ig tartom valószínűnek az emelkedést.
Ha novembert 7,83 alatt zárja, akkor az a valószínűbb, hogy fordulás előtt lesz még egy lokális alj.
pomperj
pomperj 2018. 11. 10. 09:41
#6061

Egy kis gondolatsor a biztonsagrol.
1)Nyilvan a Bond piac nagyobb biztonsagot nyujt, mint a reszveny piac egy BEAR idejen. Most meg semmi nem latszik, hogy mi tortenhet a Bond piacokon, (bar az adossag +50%al magasabb mint a 2008 valsag idejen volt ) dehat  van nemi tapasztalatunk a recesszios/Bear piacok idejebol.
Ha most sorrendbe kell allitani a kulonbozo bondokat biztonsagossag szempontbol, akkor nalam a kovetkezo jon ki;
.
1)Treasury notes, rovid futamidokkel, a maximum 2 eves. Esetleg German Bund, max. 2 eves. Semmi Italy, semmi Del-Europa, Semmi egzotikus, es speciel most Gilt sem a Brexit miatt.
.
2)Agency bondok. Ezeket a USA kormany garantalja, beleertve a mortgage-backed security mufajt is. Az MBS kamatok jobbak a treasury-nel, es biztosabbak most mint 10 eve voltak: alacsony a munkanelkuliseg tehat a nepek  birjak fizetni a havi torlesztest, es egyelore recesszionak nincs jele.
.
3)Investment grade bondok. Persze nem a legalso kategoriabol, mert onnan konnyu kicsuszni a junk-ba, de a jobb cegek "A" minositesi bondjai szoba johetnek. Jobb cegek? Peldaul a defenziv pelenkas PG, az olajos Shell es Exxon, a telecom oriasok T es VZ jonnek szoba. De utility mar nem, azok a nagy adossagok miatt szerintem rizikosabbak.
.
Es mit nem ajanlok megvenni a bond spektrumbol?  Elso helyen minden Emerging Markets bond, (beleertve a magyart is !)  , mindenfele BANK Bonds ( ! ), igen, meg USA bank bondot se. Es az Intl. Corp. Bondok, sot minden Event-linked Bondot is tilto listara javasolok.
.
Kulon kerdes a bankok biztonsaga. A FED folyton teszteli a nagyokat. Most nem valasztanek kis bankot amugy sem, es ha megis, akkor allami tulajdonu lenne a sor elejen. Egy OTP csodas most a ciklus csucsan; es vajon egy elhuzodo recesszioban milyen lehet a sok balkani leanya?
.
4)Az olajosok kiralya, Exxon jelentett. A report meglepoen jo, messze varakozasok felett. Azert ez az egesz szektorra is sokat elarul.
Az arbevetel Y/Y alapon 61 --->76.7 Mrd,   +25%. Sokkal jobb a varakozasnal.
EPS Y/Y alapon 0.91--->1.46 USD/sh, szoval drasztikus +60%.
.
Az Exploration Spending (ami olajszervizbe megy), +10%, most 6.6 Mrd. Ezt lehet latni nagyjabol az olajszervizesek revenue soran is. Azonban: most meg csak az olaj-recovery elejen jarunk, es XOM siman megengedhetne maganak +60% Capital Spending-et is az EPS alapjan. Dehat nyilvan eloszor a lukak betomesere es a merleg javitasara kell a penz. 
De a kilatasok a 10%->- 60% EPS gap alapjan igenis biztatoak a OIH/OSX mufajra es RIG-re.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek