Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boole 2018. 11. 12. 09:36
Előzmény: #6119  pomperj
#6120
3 éves távlatban mennyi lenne a Gazprom célárad?
pomperj
pomperj 2018. 11. 12. 09:28
Előzmény: #6115  Boole
#6119
A GAZPROM kicsit mas, mint a vilag tobbi gazos cege. Mert az Europai eladasi araikat regota mar az olaj arahoz kotik, es OGZPY arfolyam, rovid tavon  igy inkabb az olaj armozgast koveti. De kozeptavon Gazprom arfolyama megis jobban hasonlit az NG chartjara.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181112v00ohwapu.jpeg
Megjegyzem, a gaz sokkal volatilisebb az olajnal (ami nem konnyu, mert olaj is pkolian ugrandozik), es nem globalis arucikk. Mert ugyan letezik LNG likvidgaz szallitas tengeren, de az nem kepest kiegyenliteni a kontinensenkenti  oriasi arkulonbsegeket. Az oroszok ezt jol kitalaltak.
Ezzel egyutt: Gazprom nagyon olcso. PE=2 (!), es PB=0.2 (!). Az osztalek kiemelkedo 5% folotti.
.
Es most kb. fel eve van, hogy egyebkent is lemaradt Gazprom arfolyama a natgas futures-hoz kepest, lasd fenti chart.
Neha azt gondolom, jo alaposan bele veszek Gazpromba, es felreteszem az unokamnak.
Boole 2018. 11. 12. 09:22
Előzmény: #6117  Boole
#6118
Az aranyban gyakorlatilag a hosszú emelkedő trendvonalat letörtük, majd éppen visszateszteltük és megint délnek indultunk. A charton az látszik elég egyértelműen, hogy 2019.12. hó végéig a célárunk 1000-1025 USD közé fog esni. Ott lehet a "C" pontunk. Az emelkedés lehetőségét részemről kizártam, kivéve, ha 1130-1150 USD közötti sávból nem megy 1370 USD felé. Bányászokat tartani most nem biztos, hogy érdemes.
https://invst.ly/96d6u
Boole 2018. 11. 12. 09:06
Előzmény: #6110  Törölt felhasználó
#6117
Egyébként nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a FED 2019. december végéig befejezi a kamatemelést, mert nem fogja tudni tovább emelni. A TNOTE grafikonján is látszik, hogy 114,84-nél erős támaszok vannak, ez kb. 6 további kamatemelést jelenthet maximum.
Boole 2018. 11. 12. 08:49
Előzmény: #6114  pomperj
#6116
Camecoból kiugrottam, újratervezek.
Boole 2018. 11. 12. 08:47
Előzmény: #6103  pomperj
#6115
Érdekes momentum, hogy a Gazprom a natgas emelkedésére rendesen beesett, úgy néz ki, hogy teljesen az olajat követi. Nem erre spekuláltam. Szép látvány lenne, ha egyszer az arany is megindulna, de a bányászok erre meg tovább esnének. A Gzaprom azért 80/20 arányban gáz/olaj érdekeltségű és 60/40%-ban USD/EUR finanszírozású, de az utóbbi időben a hiteleit, kötvénykibocsájtásait is 50/50 arányban USD/EUR-ban veszi fel, értékesíti. 
pomperj
pomperj 2018. 11. 12. 08:46
Előzmény: #6093  berlini
#6114

kedves berlini,
mi itt nemcsak turjuk. hanem  szeretjuk is az ellenvelemenyeket. Nem konnyu olyant megirni, talan nepszerutlen is. De itt ebben a forumban nemcsak egy igazsag letezhet, sot mindenki tevedhet, es tudjuk hogy a forecast mufaj spekulativ. A penzunk van benne; szoval szamit hogy mit gondolunk akkor is, ha a trading technikakkal sok hibat ki lehet kuszobolni.  
Ertekeljuk, ha megirod a velemenyed. 
Boole 2018. 11. 12. 08:34
Előzmény: #6101  Boole
#6113
Megtaláltam, ez volt az első írásom erről 2018.10.30-án. Javasolom megnézni a Belo Sun Mining, a Guyana Goldfields, és a Sandstorm Gold társaságokat. Egy arany gyalázat mélyén ezeket érdemes halászni, de nagyon kicsi tételben. A Belo Sunban áprilisban az AEM 44,5 millió db részvényt vett és kb. ezen az áron tudod most is ezt a papírt megvenni. Most nagyon alulértékelt a papír, mert 2017. áprilisban a bíró felfüggesztette a Volte Grande-ban az engedélyét és az engedélyt a szövetségi kormánynak kell felülvizsgálnia. Gondolom, hogy az elbírálás pozitív kimenetelének jelentős esélyei lehetnek, mert egyébként ennek tudatában az AEM nem vásárolta volna meg ezt a tételt. A Belo Sun-ban egy aranypiaci rallyban simán lehet 2-4x profit. A Sandstormban max dupla van (ez azért annyira nem vonzó), a Guyana Goldfields-ben akár 4-8x lehetőség is benne van, a kitermelése növekedhet, a mérlege nagyon erős, 93 millió USD készpénze, 45 millió USD adóssága van, sok benne a bennfentes vásárlás. Ezen kívül pedig a Baupost csoport (fedezeti alap) már 14%-ot megvásárolt. 
Közben a Belo Sun hatalmasat emelkedett 10.30-a óta, 0,19-ről 0,29 USD-ig ment.
A második írásom 2018.11.07-én. A Guyana Goldfields-et megvizsgáltam és vételre nem javasolom. A Belo Sun egy nagyobb korrekcióban vehető lenne 2,2-2 USD között. Kár, hogy a Kinross korábban eladta a kiváló bányáját a Kirkland Goldnak. Ez a Kinross már nem az a cég, amely 20-24 USD-ig elmehetne, sokkal inkább az látszik, hogy egy nagyobb rallyban max. csak 8-10 USD van benne.   
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 08:28
Előzmény: #6110  Törölt felhasználó
#6112
Kíváncsi lennék a mezőgazdasági termékek árára, ha nem kezdtek volna bioetanolt és biodízelt gyártani belőlük. Főleg úgy, mivel "BIO", ezért jóadag támogatást kapnak a feldolgozók és ezt megint becsomagolják a környezetvédelem álruhájába. Sok elmaradott területen, ahol megjelenik egy gazdag beruházó, megtöbbszörözi a terméshozamokat, ezzel is túltermelést generálva. A mezőgazdaságban a legnagyobb gond a termény szállítása, óriási költség, ráadásul az olcsó viziszállítást lassan elfeledhetjük, legalábbis aki a Dunát használta.
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 08:08
Előzmény: #6088  Törölt felhasználó
#6111
A kellően informatív indexes MMT cikk fényében egyáltalán nem volt meglepő Janet Yellen nem is olyan régen tett 'kotnyeles' coming out-ja, miszerint: 'I don't believe we'll see another financial crisis in our lifetime..'
.
A FED ezek szerint már minimum Ben Bernanke óta az MMT híve. Köztünk legyen szólva, nem is nagyon tehet mást.
.
Ami engem illet, nem szívesen fogadnék a FED ellen. :-)
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 07:47
Előzmény: #6103  pomperj
#6110
Szia,
Szerintem elbeszeltek egymas mellett, mivel lehet inflacio es deflacio egymas mellett.Ugye a CPI szamok alacsony inflaciorol szolnak (mivel agyon lettek manipulalva es modositva az elmult 2 evtizedben).Ha viszont megnezed az eszkoz arakat: ingatlan, fold, lakas, haz szinte az egesz vilagon nagyon komoly emelkedesen vannnak tul.Ha pedig a nagyvarosokat nezed  ill. a legjelentosebb kereskedelmi kozpontokat akkor az arak eszmeletlen mertekben nottek (mi ez ha nem inflacio); az emberek tobbsegenek elnie kell valahol.A prolema nagyon sulyos hiszen, a vilag nagy varosaiban olyan szakmakkal mint tanar, tuzolto, orvos, nover stb.stb nem lehet megfizetni az ingatlan arakat igy ezek az emberek ingaznak napi tobb mint 2 orat.Hong Kongban ami ugye 1 fejlett kereskedelmi kozpont es a jovedelmek minim. 50-80%-al magasabbak mint mo-on az emberek jelentos %-a ketrecekben el; nem lakast vagy szobat osztanak meg!!!
https://images.search.yahoo.com/search/images?p=Hong+Kong+cage+home&fr=mcafee&imgurl=https%3A%2F%2Fcdn-images-1.medium.com%2Fmax%2F2000%2F1%2APEtrJP_rzw0Ry4EmT-kPSw.jpeg#id=0&iurl=https%3A%2F%2Fcdn-images-1.medium.com%2Fmax%2F2000%2F1%2APEtrJP_rzw0Ry4EmT-kPSw.jpeg&action=click
Szoval bizonyos eszkozok ara lasd ingatlan (eszmeletlen inflacios ar robbanason vannak tul) amig a nyersanyagok es mas termekek evtizedes melypontok kozeleben, es mivel egyre kevesebb USD elerheto a penz forgasi sebbesegenek nonie kell kulonben osszeomlik az egesz kartyavar.
A statisztikak pedig azt mutatjak egyelore, hogy az emberek fogyasztasi szokasai nem valtoznak; de a valosagban mar a fogyasztas jelentos resze hitelre tortenik es mivel a hitel kamatok alacsonyak ezert ez 1 darabig nem tunik problemanak.Viszont a kamatok emelkednek a koltsegek novekedni fognak, es akkor nagyon gyorsan johet egy deflacios osszeomlas mikozben elpusztitottunk rengeteg mezogazdasagi termelessel foglalkozo es mas nyersanyag termelessel foglalkozo ceget.Az pedig nyersanyag es mezogazdasagi termekek araban fog robbanast okozni.Kepzelj el 1 olyan sceneraiot, hogy a fogyasztas osszeomlik mert az embereknek nincs penzuk ill. elegendo penzuk, kozben bizonyos termekek arai pedig az egekbe szokik, a hiany miatt.
Lasd Venezuela peldaul!!!
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 06:36
Előzmény: #6093  berlini
#6109
En nem irtam miattad a moderatornak!
Mint olyan sokszor leirtam, annak ellenere, hogy az elmult 4 evben 90-95%-ban nem longoltam az amcsi rv piacot ennek ellenere jobb eredmenyt ertem el mint a SPY; na kepzeld mennyivel jobb eredmenyt fogok elerni amikor az a rengeteg buta penz es befektetes raebred arra hogy delibabokra es hazugsagokra alapozva fektettek olyan cegekbe amik mar 3-4 eve is eszmeletlenul tul ertekelt voltak.
Nincs felsules sorozat, modhatnam hogy alul becsultem azt hogy a jegybankarok mennyi ideig es milyen eszkozoket vetnek be; mint pitcairn2 olyan sokszor leirta ennek a buncselekmenynek emberek milliardjai fizettek meg es fogjak megfizetni az arat.
Nem josolunk jovot, hanem bizonyos problemakra keressuk a valaszt es lehetseges kimenetelt.
Nem a kulonbozo velemennyel volt nekem es azt hiszem pitcairn2-nek a problemaja sokkal inkabb azzal hogy extra hianyos informaciokra alapozva hianyos logikai osszefuggesekre epitve probaljatok megmagyarazni hogy a befekteteseitek milyen komoly kockazatnak van kiteve.
A legszomorubb az hogy 2-3 even belul amikor hatalmas veszteseget fogsz elszenvedni akkor az helyett, hogy vallalnad a feleloseget az osszes penzugyi donteseidert majd masokban fogod a hibat es a feleloseget haritani.
Szerenyseggel kapcsolatban mivel nem ismeresz es hianyos informaciokra alapozva hozol donteseket meg a befekteteseidben is mit gondolsz mit szamit nekem a te velemenyed arrol hogy engem hogyan itelsz meg???
Soha nem allitottam hogy en lennek a legszerenyebb ember a vilagon,de mivel jartam 1-2 helyen a vilagban es talalkoztam nagyon kulonbozo emberekkel igy eleg jol el tudom magam helyezni a vilagban.
(meg az is lehet hogy jobban mint te, persze lehet hogy nem,de ugye ezt sem zarhatjuk ki 100%-os valoszinuseggel).
Velemenyem szerint felesleges egymas hsz-ra idot szakitanunk mert nagyon kulonbozoen latjuk es kepzeljuk el a vilagot es en ugy latom te logikai vitara keptelen vagy.Egyebkent nem igazan szoktam reagalni a hsz-ra sem ebben se mas toppikban,de mivel megemlitettel megtiszteltelek a valasszal.
En nem szoktam a modikhoz fordulni,csak rendkivuli esetekben mondjuk ha valaki honapokig emailekkel zaklat es ocsmany levelekkel irogat,nem hiszem hogy te tettel volna igy miert is lett volna szandekomba a modiknak irni.
u.i.; nem azzal keresel penzt a piacon hogy igazad van, hanem hogy hogyan menedzseled a pozicioidat
;)
Sok sikert!
pitcairn2 2018. 11. 12. 00:15
Előzmény: #6099  Törölt felhasználó
#6108
ideje lenne megismerkedned az alábbi fogalommal...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szalmab%C3%A1b%C3%A9rvel%C3%A9s
pitcairn2 2018. 11. 12. 00:08
Előzmény: #6103  pomperj
#6107
"(soroljam? Torok, Argentin, DelAfrika, Brazil, Italia, 3/4 Afrika pl. Egypt, Indonez, es mar Mexico is  a szakadek szelen tancol)   "
az USÁ-t is nyugodtan beillesztheted ebbe a sorba
kb. ezért nem tartom valószínűnek most a deflációs leolvadást
pitcairn2 2018. 11. 11. 23:29
Előzmény: #6103  pomperj
#6106
és a fiat univerzumban szerintem az euró lesz a király, a dollár napjai már leáldozóban vannak
pitcairn2 2018. 11. 11. 23:27
Előzmény: #6103  pomperj
#6105
elég sokszor kifejtettem már, hogy az elkövetkező években az USD esetében - szerintem - csak a (hiper)inflációs pánik szintig jutnak el, amit kétségbeesett "török" típusú alapkamatrobbanás fog követni
az 1970-es években is volt ilyen pánik, 15%-os CPI infla mellett, ami akkor a legrosszabb esetben is "csak" mínusz 5% CPI inflációval kiigazított alapkamatot jelentett... 
pitcairn2 2018. 11. 11. 23:18
Előzmény: #6097  Törölt felhasználó
#6104
ezt gyulánkkal vitasd meg , mivel ő  #6063-as kommentben hihetetlen perspektívákat vizionált a további printelés kapcsán:)
pomperj
pomperj 2018. 11. 11. 23:14
Előzmény: #6095  pitcairn2
#6103

Nagyon sok temaban sokan egyetertunk a nezeteiddel.
.
Azonban az "inflációs robbanás" ugyben en eppen forditva latom: nem inflacios elszabadulas, hanem deflacios kollapszus a valoszinubb. 
Amint az eszelos penznyomtatas = eladositas kenytetlen leallni (es Yardeni anyagaban eppen errol van szo, ezt a fordulatot demonstralja az egesz anyaga) , es kenytelen, mert egyszeruen   mindenhol eljutnak a fizeetskeptelenseg hatarahoz, 
(soroljam? Torok, Argentin, DelAfrika, Brazil, Italia, 3/4 Afrika pl. Egypt, Indonez, es mar Mexico is  a szakadek szelen tancol)   
vagy azon tulra eljut, es elkezdodik a hitelek beomlasi folyamata, akkor bizony penzhiany lesz. Ha senki nem kapja vissza azt a penzt, amit kolcson adott, akkor mi lesz? hat persze, penz hiany. Az deflacio: zuhannak az arak, a tozsdek is.
.
Es foleg Dollarbol lesz penzhiany: az olcso Dollar kamat idejen mind dollarban adosodtak el, akarcsak a magyar svajcifrankosok olcso kamatu CHF-ben. Am,  USA mar most is ott tart, hogy magasabb kamattal kell kiszivja a vilaggazdasagbol a sajat finanszirozasara az osszes penzt, es ezzel mindenutt nem inflaciot hanem deflaciot okoz.
Ez egy ponton tul  versenyre fogja kesztetni a tobbi orszagokat:  azok is kenytelenek lesznek versenyben kamatot emelni, ha penzt  akarnak. Es ez fogja  tozsdeket is, a bond piacokat is sok-sok orszagban az osszeomlas fele vinni. 
.
Az egy masik kerdes, hogy amikor a folyamat mar nagyon elore haladt, es jopar  ev mulva nyilvanvaloan meg kell valtoztatni a nemzetkozi penzugyi rendszer egeszet, mert igy nem lehet kijonni a penzugyi osszeomlasbol? hogy akkor mi tortenhet? 
Igen, akkor a dollar is beomolhat, es a helyet atveheti majd valami. De  addig a Dollar a kiraly. Aztan majd evek mulva, az uj penzugyi rendszerre valo atteres , ahhoz valo kaoszos atmenet idoszakaban, nos, az aranynak igen nagy evei lehetnek. De erre most korai spekulalnunk. 
pomperj
pomperj 2018. 11. 11. 22:38
Előzmény: #6075  mozarto
#6102
VAloban,  az SPY 8 napja tarto korrekcioja tud a PMO-n BUY signal csinalni. 
Arra viszont ujra felhivnam a figyelmet,  hogy most szinkronban vannak a piacok: egyes piacok Azsiaban ugyan  mas-mas hullam szamozasban vannak, de a felmenet-lemenet nagyon egyutt megy egymassal is, es az USA indexekkel is.
Ezert is erdemes most nezni a fo Azsia Indexet, mondjuk az egeszet atfogo  APEX-et. Es az Azsia Indexek mar a lefordulasi fazisban vannak, es  az A/D is arra utal.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181111v00opimd.jpeg
.
 Szoval, inkabb annak adok eselyt, hogy hetfo reggelre Azsia lefele megy a het nyito napjan, es hetfon SPY is kovetni fogja.
Egyebkent is: most nagyon ovatosan neznek minden long /bull varakozast. A napos Elliott wave(iii of 3) hullamot valoszinusit, lefele.
Meglatjuk.
Boole 2018. 11. 11. 21:54
Előzmény: #6084  McDee
#6101
Korábban kétszer is írtam róla, kérlek olvasd vissza.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek