Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2021. 03. 30. 18:22
Előzmény: #40810  bankos
#40820
Ezust szerintem ujra teszteli a nov.30. akkori  22.50  szintet. Ez eleg biztosnak latszik.
Az nagy kerdes, hogy le is tori?
Mert elotte nem tudhato, mennyire fut fel az inflacio addig, mennyire kapjak fel az inflacio temat a  mediak es kozhangulat,   es vajon a nepek elkezdik-e venni a nemesfemeket vedekezesul?
Vagy inkabb Dollarba menekulnek, mert annak megy fel jobban addigra a kamata/arfolyama.
Nagyjabol ugyanez a helyzet a GLD kilatasaval is.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 03. 30. 18:15
Előzmény: #40818  lngnl
#40819
Alma vs körte.
A whoop egy fitness tracker, közösségi sport tevékenységre van kihegyezve, pl crossfit inc. hivatalosan ajánlott kütyü. Havi 30 dollár a tagság, ehhez ingyen adják a trackert. Ez nem óra, hanem sporteszköz. Ezzel szemben a legolcsóbb amazfit bip 60 dollar. Amazfit és zepp név alatt divatos, elegáns órák is kaphatók. Ez a cég inkább a személyes egészségi adatokra megy rá, nem arra, hogy kiszamolja hány órát pihenj két edzés között. Szerintem nem konkurencia. Amazfit marad a koca sportolóknak olcsó helyettesítő eszköznek. A profik úgyis polar, garmin, es társait veszik. 
lngnl 2021. 03. 30. 18:03
Előzmény: #40758  JeGeMeLOV
#40818
Whoop tarolni fogja a fitness kutyu ipart csak mondom😉
pomperj
pomperj 2021. 03. 30. 17:24
#40817
SPY daytrade
A mai nyitas utan ez latszik a valoszinu mozgasnak. Nem tradelem, kifele menesre hasznalom.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210330v01vy8wix.jpeg
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 16:16
Előzmény: #40814  Foxtrader
#40816
Monte Carlo szimuláció VAGY Master of Ceremony, kontextustól függően :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 16:15
Előzmény: #40812  Törölt felhasználó
#40815
Tökéletesen értelek. Nem mondtam, hogy nem ismered, csak erre reagáltam: "Lol.
És ahhoz miért kell Monte Carlo szimuláció, hogy ha egy eszköz hozama korrelálatlan minden más eszközosztállyal, akkor tisztában legyünk azzal, hogy portfólióba téve csökkenti a portfólió kockázatát?" Erre ez adekvát válasz volt: "A M.C. ahhoz kellett, hogy lefuttassanak egy halom szimulációt, de ezt írták is, amúgy..." A bővítményt már nem részletezem. Neked csak ez szólt lényegében, a többinél már elkalandoztam, mint a magyarok St. Gallenben :) meg belevettem Jánost is, nem véletlenül. Bocs, ha félretérthető voltam. Kissé eltértem a hsz.-edtől, egy komplett jelenséget "elemeztem". Nyilván új hsz.-be kellett volna, hogy egyértelmű legyen...
Foxtrader 2021. 03. 30. 16:09
Előzmény: #40812  Törölt felhasználó
#40814
Mi az MC?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 16:07
Előzmény: #40810  bankos
#40813
JP-t kellene kérdezni, bár tudtommal már nem fórumozik, mert amúgy a JPM-nek van belőle egy rahedli :) Viccet félretéve: valami jó ezsüt bányász cég lehet a megoldás, pl. HECLA (HL) az NYSE-n elég olcsó most. Ha nem vettem volna egy halom INTC-t a múlt heti zúzásban, akkor most biztos vennék, de már így is brutális a rv. kitettségem. (Az intelt is balfa..ul vettem, mert 62 felett vettem, miközben 61-en is lehetett volna, mondjuk legalább jól adtam előtte, az is valami...)
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 16:02
Előzmény: #40804  upgrayeddAKS
#40812
Nem állítottam. Arra a pont utalna. A kérdőjel mást jelez :)
Valamelyest ismerem az MC-t.
Arra utaltam mindössze, hogy irritál, amikor tudományosságba csomagolják a bullshitet. Az MC egyébként egy elegánsan egyszerű módszer, de sajnos nagyon alkalmas az eredmények torzítására és kiváltképp alkalmas arra, hogy hozzá nem értő laikusokat meggyőzzön olyan dolgokról, amiről az alkalmazója szeretné meggyőzni őket. Mindössze ennyire utaltam.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 16:00
Előzmény: #40799  Törölt felhasználó
#40811
Vannak notórius soha-nem-tanulók, de ezért még nem kell rájuk "mérgesnek" lenni, és nem véletlen volt az idézőjel. Ha kimarad, hát kimarad. Majdnem minden pontban szilárd meggyőződése, hogy "na most fog összeomlani", aztán egy kis zakó meg is győzi róla, hogy tényleg. Persze amikor megy tovább, akkor nem így van, de 1x igaza lesz talán :) 2017 végén vagy 2018 elején írtam, hogy most olyasmi lesz, mint 2013 után, egy nagy semmittevős / oldalazós medvebocs (nem emlékszem a konkrét terminológiára), de azt nem gondoltam volna még akkor, hogy ilyen szépen fel fog támadni... én is csak okt.-nov. környékén döbbentem rá, hogy itt a Saylor/Paypal tandem milyen ügyes munkát végzett, stb. Szerinted amúgy a Blackrock (ahogy kvázi megígérte) belépett már a vételi oldalon, vagy ki kell várni a 13F-et és persze azt, hogy belépjen, mert valami miatt még nem tették meg? :) Furcsállom, hogy beszéltek róla, bár akkor még csak 2 alapról volt szó, stb.
bankos
bankos 2021. 03. 30. 15:49
Előzmény: #40809  bankos
#40810
Amúgy valaki követi az ezüstöt? 24 körül van.. Hogy látjátok a közeljövőben? Lenézhet 20 dolcsira/ alá?? 
bankos
bankos 2021. 03. 30. 15:48
Előzmény: #40808  upgrayeddAKS
#40809
Én most csak figyelem az amcsi piacot, száraz a puskapor..  Múltkor Xpenget szépen eladtam,  Ghsi-m viszont szép mínuszban.
Meglátjuk mibe lenne érdemes belecsipni..?? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 15:38
Előzmény: #40781  pomperj
#40808
Tipikus példája LEHET* ez annak, amikor megvan az "eredmény", már csak meg kell valahogy magyarázni, hogy miért annyinak kell kijönnie. Tisztára mint az EW átszámozásoknál, nemde? :)
Viccet félretéve: kb. az ÖSSZES pénzügyi/üzleti vállalkozás (Amerika "felfedezésétől" mondjuk India gyarmatosításán át pl. a kriptopénz-bányászatig) rengeteg, kismillió bizonytalansági faktorral néz szembe még akkor is, ha ezeket igyekszenek esetleg eltitkolni. (vagy nem igyekszenek, de akkor is ott vannak.)
Én még emlékszem arra az érveidre/érveitekre anno az uránbányász cégek mellett, hogy "de milyen nagy az energia-sűrűsége az uránnak". Ami ettől NAGYSÁGRENDEKKEL ROSSZABB ÉRV volt, hiszen az uránérc bányászata és feldolgozása LÉNYEGESEN összetettebb feladat, mint
felszínre hozni a szenet, kőolajat, stb. Anno jeleztem is, hogy a hidrogénnek is lényegesen nagyobb az energia-sűrűsége a klasszikus fossziliseknél, aztán mégsem azt használjuk fűtésre (azaz csak nagyon kis részben, mert a földgáz tartalmazza, stb.),
pedig az a Föld és az Univerzum 1. leggyakoribb eleme. Nem 2., hanem 1. Az urán meg... ráadásul a kibányászott uránérc 0,74%-a használható fel csupán erőművekben, mert annyi az U-235 aránya. (A többi jórészt U-238.) Szóval ez mindig komplex probléma. *a teljes levezetést meg már leírtam 1x pár perce, most nem ismételgetem önmagamat...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 15:35
Előzmény: #40805  szieszta
#40807
Sztem elindulna lefelé, ez biztos, vagy kb. biztos, aztán megjelennének stabilabb kezek is, de hogy mikor, az jó kérdés, nem én irányítom őket :) Valószínűleg óvatosan porszívóznának, mint anno 2017 elején a Plotinusban khmmmm... egyesek..., ja, ott is tévedett János, nem is kicsit, de mindegy :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 15:32
Előzmény: #40802  pomperj
#40806
"Mert akkor vege van a bitcoin szalguldasnak is, bar bitcoin eddig nem talalkozott BEAR piaccal.
Nincs tapasztalat, hogy viselkedne, ha eltunik a likviditas, es leepul a tozsdemania." Nehéz dolog megjósolni, mert nem teljesen önálló, nem negatív a korreláció a tőzsdékkel, csak gyengébb annál, ami a tipikus részvényt illeti. Sztem NFT-be menne azon kívül a legtöbb zsé, ami ilyenkor aranyba, ezüstbe, ingatlanba, stb. megy, no meg bond-ba. Ez mondjuk jó hír az ETH, némileg a BTC, stb. tartóknak, vagyis nekem :) illetve nem hír, hanem csak spekuláció, de mindegy :) A lényeg, hogy medve esetén a vagyon egy része ugyebár megsemmisül, egy része átmegy (nem feltétlenül rögtön) osztalékpapírokba, stb. 
szieszta 2021. 03. 30. 15:28
Előzmény: #40802  pomperj
#40805
"---, bar bitcoin eddig nem talalkozott BEAR piaccal."
-dehogyisnem! 
Csak meg kell nézni tavaly márciusban a pániknál. Elég gyorsan lefeleződött. Igaz, akkor még nem a nagy cégek birtokolták, de ha pánik lesz és bajban lesznek, ők is, ebből fognak menekülni, hiszen ezt 1 másodperc alatt pénzzé lehet tenni.
Szerintem.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 15:24
Előzmény: #40784  Törölt felhasználó
#40804
A M.C. ahhoz kellett, hogy lefuttassanak egy halom szimulációt, de ezt írták is, amúgy mindig ott van az ARK honlapján a részletezés. (Nota bene: én még nem olvastam, meg én sem nagyon hiszek az ilyesmiben :) de azért a JPÉ ehhez is kevés, mint ahogy az uránbányászathoz is az, lásd későbbi hsz.-eim, már ha nem törlik :) sztem amúgy pont úgy
válogatták meg a M.C. paramétereit, hogy 5% körüli érték jöjjön ki, de ez csak egészséges szkepszis a részemről, és ha tévedek, akkor majd belátom, hogy az ARK-osok ...ha nem is közg. Nobel-díjra érdemesek, de azért valamit nagyon tudnak... egyelőre azt gondolom, hogy az önbeteljesítő jóslatok erejében tudnak nagyon bízni :) és hogy
ügyesek is a marketingeben, mondjuk nem lennének egyedül...) Tipikus példája ez annak, amikor megvan az "eredmény", már csak meg kell valahogy magyarázni, hogy miért annyinak kell kijönnie. (Mint jeleztem, tévedhetek is, és lehet, hogy az új Black-Scholes képlet van születőben vagy hasonló... :) látatlanban én nem bátorkodom ennyire
merész kijelentéseket tenni, mint ti Jánossal együtt... gondolom, nem olvastátok el az egészet, csak a cikket.) Ettől még lehet, hogy igazatok van/lesz. (Ha muszáj lenne látatlanban tétet rakni, akkor az ARK-ra tenném, lásd későbbiek...)
szieszta 2021. 03. 30. 15:18
Előzmény: #40799  Törölt felhasználó
#40803
Már hiányzott, hogy nem kötsz belém, azért is írtam, hogy újra kioktathass. Aki egy fórum szerint kereskedik, az meg is érdemli, hogy félrevezessék, de az előbbi hozzászólásomban mi a félrevezető? 
Végig néztem a  coinmarketcap.com  -ot  és ott láttam, hogy mostanában van amivel többszörözni is lehetett.  
Akár 2 nap alatt is.
A BTC-hez már akkora tőke kell, hogy nem fog naponta kétszerezni, bezzeg a  https://coinmarketcap.com/currencies/drep/
A másik topicba egy ígéret miatt nem írok.
Ja és ma is sikerült 69%-os hozamot elérnem. :-)
pomperj
pomperj 2021. 03. 30. 15:18
Előzmény: #40790  Törölt felhasználó
#40802
Tomi,
1)Szivesen elismerem, hogy a bitcoin trading lehetosegeit kihagytam, es kar volt. Igazad volt.
Akkor hallottam rola eloszor, amikor meeg 1 USD alatt volt az ara. Es ha betettem volna azt az 1% penz allokaciot akkor, nos, akkor ...eleg vicces...  akkor vaskos 8 jegyu szammal lenne tobb penzem.
.
Akkor  kisebb potencialt, sokkal rovidebb elettartamot, es joval nagyobb rizikot gondoltam BTC-nek.
De most, most van.  Nem tudok visszamenni az idoben. 
De hogy most belevennek-e?  haaaat ...  most nem tennem bele a penzem 1% reszet.
.
2)Viszont az most fontos kerdes, mi fogja megtorni az  Tozsdek szalguldasat?
Mert akkor vege van a bitcoin szalguldasnak is, bar bitcoin eddig nem talalkozott BEAR piaccal.
Nincs tapasztalat, hogy viselkedne, ha eltunik a likviditas, es leepul a tozsdemania.
.
Es meg mindig a Bond piacra, igen, a kamat emelkedesere tippelek, ami megtori a tozsdeket.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210330v00vfkiq7.jpeg
.
3)Sokat es tobbfelekeppen kalkulalgattam, vajon 
meddig fogja birni a tozsdek profitja  a kamat emelkedest? 2%, vagy 3%? esetleg 4%?
.
Itt egy pelda szamitas.
Most az SP500  profitja Q1 vegen 180, es 3950 szinten aruljak, szoval
ha az SP500 total kapitalizacioja 32 trill, 
akkor az osszes profitja az aranyparbol 32*(180/3950)=  32*4,5%=1.44 trill. 
A tozsde profithozama pedig  4.5%. mert az SP osszes profitja kb. 1.44 Trill, a kapitalizacio pedig 32 trill,
szoval 1.44/32=4.5%
Aki 1.44 Trill profitot akar az Sp500-tol, annak 32Trill penzt kell betenni a tozsdebe.
Ehhez kepest a US10Y kamat most 1.75%, tehat a tozsde riziko-premiuma 4.5%-1.75%=2.75%
Ha a kamat felmegy 3%-ra, es marad a riziko premium is 2.75%? 
Akkor a tozsde vagy kepes 5.75%-ra novelni a profitot,
(ami praktikusan kizart), vagy az arfolyamanak esnie kell 4.5/5.75=78%-ra.
.
4)Igen, 3% kamatszintnel a tozsdnek le kell esnie a korabbi 78% reszere, 
hogy ugyanigy ertekelodjon a profitja a US treasuryhez kepest. 
Hogy versenyben maradhasson a biztos, kockazatmentes papir hozamaval.
.
Nos,  eddig a US10Y kamat meeg 1.25% tavolsagra van  ettol a  3.0% szinttol.
De, azert erdemes tudni, hogy ennyit, nos, eppen az utolso  egy ev alatt mar emelkedett a kamat.
Megeshet, hogy egy ev mulva 3%-on lesz, ha igy folytatja.  Az SPY pedig, 3900*78%=3040 kornyeken.
.
5) Ha igy lenne? Akkor megtudjuk, hogy bitcoin mennyire utesallo? (kamat-erzekeny)
Stabilabb-e mint Arany? Vagy megy a pennystock csapat utan?
Meg nem tudjuk.
.
Placi82 2021. 03. 30. 15:02
#40801
Komolyan indiai duplamutans. Utána Koreai  triplamutans? Hol lesz ennek vége? 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók