Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2021. 03. 30. 15:01
#40800
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210330/koronavirus-konnyen-raszabadulhat-a-vilagra-az-indiai-dupla-mutans-476332
Uraim vége lesz ennek valaha? . Most akkor az oltás ettől is  véd majd? Vagy legalább a súlyos tünetektol. Vagy ez lesz most már évekig.? 
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 15:00
Előzmény: #40796  szieszta
#40799
Altalaba nem szoktam valaszolni a hsz-aidra.
Mint korabban irtam neked szomorunka tartom h masokat felre vezetsz.
Nyilvan a BTC topikba nem irsz mert akik azt a topikot rendszersen olvassak azok tisztaban vannak azzal h folyamatosan milyen .....allitasz.
Te se a BTC-t se mas coint nem kereskeded akkor szamodra mi jelentosege van h januar ota volt olyan altcoin ami eppen az elmult 80 napban jobban teljesitett?
Azert mert januar.1. ota a BTC ara kozel duplazott, az rossz eredmenynek szamit?
Mennyit hozott januar ota a bankbeteted?
Esetleg a rv portfoliod?
Esetleg az ingatlamjaid?
Aki 2009 ota vagy 2010, 2011, 2012, 2013 2014, 2015,2016 ota ul benne nem hiszem h panaszkodik, de az sem aki csak tavaly ota. Elismerem aki 2017. decembereben vasarolt; de ugye ezt megbeszeltuk, hogy ez %-san rendkivul alacsony az csak majdnem 200%-os profiton ul kevesebb mint 4 ev alatt (ez kb. evi 20%-os hozmnak felel meg)...hidd el sokan nem ertek el 20%-os hozamot az elmult 4 evben; nyilvan sokan voltak akik ennel joval tobbet ertek el de nem mindenki.
A tether es egyeb ....-aidra mit mondjak, hogy nem csak a USDT-t de a USDC-t, Visa-t, Mastercard-ot es Amex-et is hasznalom elektronikus tranzakciokra. Meg is mi all a hitelkartyam mogott ill. az ott elovarazsolt hitel mogott?
;)
En is irtam meg Microstrategy elott is h BTC-t erdemes venni itt is es a masik topikban is.
Vedted a faradsagot h tanulj errol? Ugye nem egyszerubb csak szajkozni ill. mint a papagaj a butasagokat ismetelgetni; nyilvan szived joga sajat velemenyt megfogalmazni ill. nem foglalkozni a BTC-vel de biztos h jogod van masokat hianyos informaciok birtokaban felre vezetned.
Hat nem tudom, ebben en nem vagyok biztos.
Jo egeszseget!
szieszta 2021. 03. 30. 14:52
Előzmény: #40794  papafilip
#40798
De ha nemcsak a cégek, hanem a központi bankok is ebbe tennék a vagyonukat, meg a magánszemélyek is, meg ha az egész világ vagyonát ebbe sűrítenénk........
Közben az indiaiak be akarják teljesen tiltani, oroszok is tiltják, meg a kínaiak is valamilyen szinten. Tudom, egyenlőre nem ez a mérvadó gazdasági erő, de lehet éppen ez rúgja ki az amerikaiak lábát.
magnezium
magnezium 2021. 03. 30. 14:50
Előzmény: #40795  Törölt felhasználó
#40797
de ma sajnos, semmi sem szep...arany, ezust, platina 🙄 that’s all folks 
szieszta 2021. 03. 30. 14:42
Előzmény: #40790  Törölt felhasználó
#40796
Csak csendben jegyezném meg, hogy az év eleje óta, az első 30 coin közül csak 2-3 teljesített rosszabbul, mint a BTC. A nagy jókedv átragadt a többire is és van ami 20 szorozott. Január 1-én a BTC 29300 körül volt, így azóta egy duplázás jött össze.
Aki 2015 óta ül benne, természetesen a legjobban teljesítő, de sokan csak a microstrategy-s reklámkampányból értesültek a lehetőségekről.
Legjobban satoshi járt, akinek talán 1,5 millió darab a BTC vagyona, de tudjuk, hogyan épül egy piramis. :-).
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 14:39
Előzmény: #40793  magnezium
#40795
Az ero legyen veled.
papafilip 2021. 03. 30. 14:26
Előzmény: #40781  pomperj
#40794
Ha a szimulációba azt vették, hogy majd minden cég 2.5-6.5% közötti tőkéjét beteszi Bitcoin-ba akkor, nem csoda ha kijön, hogy ez a nyerő stratégia. Igazából a kérdés az, hogy rá tudnak-e mindenkit venni, hogy így tegyen, mert akkor egyrészt nagyon felmegy az ára, másrészt, ha ilyen irdatlan tőke lesz benne akkor tényleg kevésbé kellene volatilisnek lennie.
.
Ez persze bármilyen kitalált eszközre igaz lenne, ha rá tudnak venni mindenkit, hogy vegyen valamit és tartsa. 
magnezium
magnezium 2021. 03. 30. 14:02
Előzmény: #40792  kozi723
#40793
most fordul, erzem😅
kozi723
kozi723 2021. 03. 30. 13:58
Előzmény: #40750  magnezium
#40792
Ez sajnos ujfent elmarad. Ma sem kell belepni a platformra 😅
szieszta 2021. 03. 30. 13:46
Előzmény: #40788  Zedisdead
#40791
Csak én hívom tether kft. nek, ez egy cég, amelyik tethert állít elő, stabilcoint. Az a lényege, hogy a dollárhoz van kötve az ára. Állítólag dollár fedezet van mögötte, de ezt még a felügyelők sem tudták leellenőrizni, elég homályos a könyvelésük. :-) , a legutóbbi ellenőrzés során a 2/3-ára találtak bizonyítékot, de megkérdőjelezhető az is.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
Most a tether összmennyisége 40.644.000.000, ennek naponta a duplája fordul meg a piacon, de régebben a 10 szeresét is megforgatták 24 óra alatt. (igaz, akkor kevesebb volt belőle)
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 13:34
Előzmény: #40781  pomperj
#40790
Szia,
El kell ismerni h az EUR/USD mozgasat is jol elore jelezted.Szerencsere nem vettem fel poziciot, mert en az USD gyengulesere szamitottam es kerestem a jo beszallot; de most mar nem keresem.
Cathie Wood-ra kb. 3-4 eve figyelek ill. olvasom, hallgatom az elemzeseit. Elismerem h az atlagostol nagyon eltero modon kozeliti meg a piacot; de szerintem sokan ala becsulik.
Nem tudom emlekszel-e hogy 6 eve (egeszen pontosan 2015.marcius.6.-an kezdtem el irni a BTC-rol).Akkor az ar 250$ volt. Sot nehany hettel kesobb azt vitattuk meg a forumon hogy milyen lehetoseg ad a BTC-ba valo befektetes...Akkor azt irtam h minden befektetonek min. 0,5%-os allokaciot erdemes felvenni benne es nem emlekszem potosan de a 40-45ev alatti korosztalynak 1%-os allokaciot ajanlottam.A fiatalabbaknak ill. akik komolyabb kockazatot is hajlandok elfogadni azoknak 5-10%-os (extrem kockazatos) allokaciot is elkepzelhetonek tartottam.Most ahogy irom ezt a hsz-t a BTC arfolyama: 58900$ (nem beszelve az extra lanc leagazasokbol kapott BCH es BSV-rol).Amikor Cathie Wood arrol beszel h a befektetesi toke 2,5-6,5%-at erdemes BTC-be fektetni akkor ezt nem hasrautes szeruen teszi.Nalam ezerszer okosabb emberek ill. emberek csoportja elvegezte azokat a szamitasokat amik egyertelmuen bizonyitjak h a BTC tartasa a portfolion belul csokkenti a volatilitast es noveli a hozamot.Itt olyan ismeretlen cegekrol beszelunk mint Fidelity, BlackRock, Bridgewater Associates, Paul T. Jones; Stanley D. es a sort folytathatnam.
Egyebkent ebben a topikban is tobbszor osztottam meg ilyen elemzest.
Egyebkent nem kell hozza zseninek lenni es meg extrem jo minosegu adatok sem kellenek, csak egy A4-es papir egy toll es szamologep.
Nezd meg melyik volt jobb befektetes, melyiknek volt nagyobb DD-je es melyiknek volt jobb hozama!!!
SPY; esetleg SPY&TLT vagy egy extrem egyszeru 99% cash+1% BTC-s portfolionak....most olyan finomsagokba bele sem megyek hogy a 99%-os cash portfolival eleg egyszeru a piacokon vasarolni egy 25-30%-os esesben.
Velemenyem szerint a befektetesi es kereskedesi szakma legfontosabb, legnehezebb es legkifizetodobb resze ha az ember kepes felismerni, h rosszul merte fel a helyzetet es kepes a poziciojan ha az hibas elemzesen alapul lezarni, esetleg forditani vagy mas jobb lehetoseg utan nezni.
Nem allitom mert senki nem tudja 100%-san hogy mi lesz a BTC sorsa; de a piac egyelore engem ill. azokat igazolja akik a BTC-be poziciot vettek fel ill. penzt fektettek bele.
Nem hiszem h bizonyitanom kellene h mit irtam 6 eve, bar vissza keresheto, mint ahogy az is h mit irtam tavaly szeptember-oktober kozott. Nekem attol nem lesz tobb h masok kimaradtak belole. 
Egyebkent nem akarok senkit meggyozni, vagy megteriteni; teged sem.
Egyszeruen csodalkozva nezem h hogy hogy nem latjatok h a penzugyi rendszer digitalizalasa folyik lehet h az elmult 10ev, 20 esetleg a mi generacionk legnagyobb lehetosege zajlik a szemunk elott; es ezt sokan fel sem fogjak.
Gondolj bele mit mondtak az internetrol 20-25 eve. Mit mondtak a digitalis fenykepezo gepekrol a 2000-es evek elejen. Mit mondtak a telefonokrol 20-25 evvel ezelott.
Most nem a telefon, hirkozles vagy fenykepek, esetleg televizio vagy levelezes digitalizaciojarol beszelunk hanem a penz digitalizalasarol.
Penzt mindenki hasznal, digitalis penzt is elobb-utobb mindenki fog...szoval aki nem veszi eszre h a szeme elott eppen az egyik legnagyobb technologiai fejlodes technologia valtoztatja meg a vilagunkat; az kb. olyan mint aki nem akart tudomast szerezni az elektromossag hasznosagarol.
Ettol fuggetlenul tovabbra is nagyra ertekelem h a sajat idodbol arra szansz h elemzeseket osztasz meg masokkal es Te azok koze a kevesek koze tartozol akiknek a hsz-ait rendszeresen olvasom, mert erteket talalok bennuk.
Sok sikert es jo egeszseget neked es a szereteidnek!
Boole 2021. 03. 30. 13:19
Előzmény: #40781  pomperj
#40789
Zedisdead 2021. 03. 30. 13:16
Előzmény: #40785  szieszta
#40788
Mi az a tether kft, ezt annyi helyen emlegetik a neten, hogy csalnak, de nem értem hogyan.
szieszta 2021. 03. 30. 13:12
Előzmény: #40784  Törölt felhasználó
#40787
Azzal, hogy nem mozog más eszközoszállyal, azért jócskán mozog anélkül. Így a kockázat ott van. :-)
szieszta 2021. 03. 30. 13:10
Előzmény: #40784  Törölt felhasználó
#40786
Mert az jól hangzik, lehet valamire hivatkozni.
szieszta 2021. 03. 30. 13:07
Előzmény: #40781  pomperj
#40785
Ezek a celebek lassan elveszítik vonzerejüket, mivel a jóslataikkal egyre kevésbbé tudják majd manipulálni a piacot. Amíg a bikapiac robogott, elég könnyű volt jó eredményeket felmutatni. A vízszint csökkenésével viszont hamar kiderül, hogy kin nincs fürdőnadrág. Jön majd a kijózanodás, persze ők baromi sokat keresnek rajta.
Mivel a coinoknak nincs értéke, így az áruk bármilyen lehet. Az árak növekedését egy nagyon jó menedzseléssel lehet elérni, most tökéletes időszak van, mikor mindenki meg akar gazdagodni és ezért bármibe belefekteti a pénzét.
Csak margóra írom, ha valaki rögtön bitcoinért vett Teslát, amint ezt lehetővé tették,  már most közel 20%-ot bukott. Bezzeg a cég csak fél órát ad rá, hogy az általuk kigenerált számlát megfizesd BTC-vel. 
Sokan nem tudatosítják, hogy ők dollárral fizetnek, csak bitcoint adnak.
A tether kft., a kriptopiac FED-je meg szemrebbenés nélkül varázsolja elő coinjait, szinte napi szinten piacra dobva 400 milliós csomagokat, ezekkel pumpálva  a piacot. Egy év alatt 6 milliárdról 40 milliárd fölé kúszott a darabszám.
Ennek mellenére a kriptopiacon bármi lehet, akár naponta duplázódhat az ár, de feleződhet is, amibe közrejátszik a szabályozatlan piac, meg a kriptotőzsdék manipulációja is.
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 12:41
Előzmény: #40781  pomperj
#40784
Lol.
És ahhoz miért kell Monte Carlo szimuláció, hogy ha egy eszköz hozama korrelálatlan minden más eszközosztállyal, akkor tisztában legyünk azzal, hogy portfólióba téve csökkenti a portfólió kockázatát?
magnezium
magnezium 2021. 03. 30. 12:30
Előzmény: #40781  pomperj
#40783
akkor mi lesz? elkezdjuk romma shortolni? 🙄😅
biggabi76 2021. 03. 30. 12:28
Előzmény: #40780  JeGeMeLOV
#40782
A HAE betegségekre az usa-ban a jelenlegi 2 milliárd dollár helyett 5-6 milliárd dollárt jósolnak(!) az elemzők 2026-2027 környékére ( ebből tényleg csak azt tudom levonni, hogy messze nem az összes beteg kap kezelést vagy drága kezelést jelenleg ha van tér ekkora emelkedésre, hacsak nem a betegek száma fog triplázódni amit kétlek ) . Ez nyilván komolyan emeli a bcrx esélyeit is nagyobb árbevételre (is akár ). Aztán hogy ez így lesz-e őszintén nem tudom ( csak erősen remélem, mert én is tulaj vagyok... ) de nyilván így ki lehet számolni magasabb fair értéket is ha 2-3x-ára növeljük ( egyenlőre elméletben ) a piac értékét 5 év alatt. 
pomperj
pomperj 2021. 03. 30. 12:24
#40781
Cathie Wood On Bitcoin: '$1   Trillion Is Nothing Compared To Where This Will Ultimately Be'
.
ARK Invest CEO Cathie Wood’s most recent statements about Bitcoin suggest that the digital asset’s trillion-dollar valuation is nowhere close to where it might be in the near future.
What Happened: Speaking at a CBOE panel, she said, “If we add all of the potential demand relative to the limited supply, we come up with incredible numbers over the long term. We have just begun. One trillion dollars is nothing compared to where this ultimately will be.”
,
According to research from ARK based on “a million Monte Carlo simulations,” if institutions want to minimize volatility and maximize their Sharpe ratio, they should put something between two and a half and six and a half percent of Bitcoin in their portfolios, because of its low correlation to any other asset class.
.
Vilagos, nem?
Ismeretlen modell, annak  millio  random szamos kalkulaciojaval az jott ki, hogy tedd a penzed 2.5-6.5% reszet bitcoinba.   Mert akkor a Sharpe ratio maximalis lesz.
Ugyanaz mondta, aki TSLA-t 3000 USD-re varja. Az nagyjabol 3 Trillio cegertek volna.
,
Tenyleg, van olyan, aki ezt  benyalja?
Amikor ilyen megjelenhet, es nem tornek ki rohogve? 
Akkor biztos, hogy elment a beszelon kivul a hallgatosagbol is,  a  jozan esz.
Amugy ARKW tegnap meeg ult a 139 szinten futo KRITIKUS supportjan. 
Eddig -27% a csucstol, iden -6%. Azt viszont ertem, hogy a kirugasa elott meeg egyszer csodat akar.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek