Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 15:48
Előzmény: #33658  trader21
#33660
Minden buborék erre az alpállításra épül: a világ megváltozott.
Pedig nem.
Sem az opciók, sem a traderek, sem a közgazdaságtan. Sem a pénzügyi perpetum mobilek eredménye. 
Placi82 2021. 01. 08. 15:44
Előzmény: #33658  trader21
#33659
És, megkerdeznem, hogy akár kozeptavon is hova fog vezetni mindez, szerinted? 
trader21 2021. 01. 08. 15:34
Előzmény: #33594  Törölt felhasználó
#33658

Folytatás az előzőhöz: augusztusban a SoftBank opciókon keresztül kereste magát halálra, miattuk ment 35%-ot az Apple és miattuk volt a szeptemberi zuhé. Felvázolom a receptet:
1. Vegyél irdatlan mennyiségű Apple részvényt.
2. Vegyél irdatlan mennyiségű Apple callokat, mondjuk 400-as lehívási áron (nem a szám a fontos, hanem a köztük lévő reláció). Mint előbb kifejtettem, ez az opciók eladóit részvényvásárlásra sarkallja - ettől a részvénypozi és az opciók értéke is nő.
3. Adj el irdatlan mennyiségű Apple call-okat az előzőnél magasabb lehívási áron (mondjuk 420-ért). Mivel sok millió, akár több tízmillió részvény van a kezedben, 420 alatt tudod tartani az árat, vagyis az általad eladott opciókat nem lehet lehívni, így a vevők által fizetett prémium tiszta nyereség.
Válasz humanoidnak: ezek a mutatók értelmüket vesztik 0 kamatkörnyezetben, mivel ilyen sose volt. Ha arról lenne infónk, hogy a befektetések összessége (részvény, kötvény, arany stb stb) milyen mértékű, az többet jelentene. A P/E-t az hajtja fel, hogy nincs más alternatíva, ami megfelelő hozammal kecsegtet. Azoknak meg pláne nagy elvárásaik vannak, akik a wallstreetbets usereket "befektetőnek" tekintik. Ilyen-olyan alapoknál, indexeknél stb évente 10% hozam kifejezetten jó, de sokan naponta keresnek 10%-ot még visszafogottabb befektetéssel/kereskedéssel is, ami megintcsak a lassú és unalmas részvények elől viszi a pénzt. Az alapok is kezdenek rájönni arra, hogy máshogy működik ma a tőzsde, mint régen - ha nem így lenne, például én se lennék itt - és ez az ő befektetési szokásaikat is megváltoztatja.
Kvazir 2021. 01. 08. 15:10
#33656
Érdekes cikk.https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2021/01/08/tesla_reszvenyarfolyam_rekord_autoipar_jovo/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
trader21 2021. 01. 08. 15:07
Előzmény: #33586  mr_bob
#33655
A Tesla meneteléséhez érteni kell az opciós piacot. Az intézményi befektetők opciókkal hedge-elik a pozíciókat, tehát TSLA stock mellé vagy long put, vagy short call pozíciójuk van. Emellett a legtöbb alap delta-semleges stratégiát követ - a delta azt mutatja, hogy hogy változik az opció ára (vagy a teljes portfolio értéke), ha a részvény ára egy dollárral nő (matematikailag deriválással lehet számolni). Sok alap a piaci ár feletti lehívási árral rendelkező call opciókat ad el, olyan alapon, hogy ha nem megy fel addig a részvényár, akkor az opciós prémiumot zsebrevágják, ha meg felmegy, akkor örülnek, mert a részvényeik értéke nőtt. A gond akkor kezdődik, ha rengeteg call opciót vesznek az emberek, ami a Tesla esetén teljesül, nem is kicsit. A long call deltája pozitív, mivel ha felmegy a részvény ára, többet ér a call. Emiatt a short call deltája negatív, mivel ez a long call másik oldala. Vagyis ha egy alap short call pozíciót nyit, aminek a deltája mondjuk -0,75, akkor 75 részvényt kell venni ahhoz, hogy delta-semleges legyen a pozíció (vagyis az ár változása ne befolyásolja a portfolio értékét). Ez feljebb hajtja az árat. Az ár növekedése miatt tovább csökken a short call deltája, így még több részvényt kell venni a delta-semlegesség eléréséhez és így tovább. A delta változását gamma hedge-el lehet nullázni, ami további pozíciók nyitását eredményezi, de nem bonyolítanám tovább a dolgot, mert a lényeg benne van az eddigiekben. Innen ered a nagy kereslet.
szieszta 2021. 01. 08. 14:44
Előzmény: #33650  szieszta
#33654

Az egyik gazda ismerősöm vett egy sárgarépa mosó és osztályozó gépet és elkezdte csomagolni az addig ömlesztve értékesített gyökérzöldséget. Két láncolatba is szállított, majd kihullott. Most állnak a gépek és fizeti a hitelt és mivel EU-s támogatást kapott, így még egy darabig el sem adhatja azokat.
Érték került a cégbe, arany áron, csak nem hozta az elvárt plusszot.
ragarda
ragarda 2021. 01. 08. 14:30
Előzmény: #33644  JeGeMeLOV
#33653
Lehet. Tesla pre éppen +5% ! Irány a végtelenbe és tovább!
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 14:29
Előzmény: #33645  Boole
#33652
Mondjuk van egy olyan sanda gyanúm, hogy jónéhány robinos megvert Téged hozamban az elmúlt 5 évre vetítve :)
Sokszor van az úgy, hogy kifejezetten káros, ha az ember tud valamit és még jól is tudja. :)
Van egy idős ismerősöm, aki egész életét úgy vezette végig, hogy azt gondolta - és még ma is ezt hiszi, hogy a jobbkézszabály akkor nem él, ha ő egyenesen halad tovább a kereszteződésben. Sokat vezetett, és soha nem volt balesete.
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 14:14
Előzmény: #33649  Törölt felhasználó
#33651
Szerintem mindenki kepes hibazni.
En eppen azert tartom az egyik leg FAIR-ebb dolognak a kereskedest, mert senkit nem kell kihasznalni, felre vezetni stb.stb.
Kulonbozo embereknek kulonbozo velemenye van es ezt a cselekedeteikel, kereskedeseikkel fejezik ki.
Nyilvan ez sem egy 100%-san FAIR mert az elet nem FAIR, es vannak piaci szereplok akik elonybe kerulnek masokkal szemben; de engem senki nem kenyszerit arra h vegyek vagy eladjak valamit. Az osszes tettemert pedig felelossseget vallalok.
Kereskedes remek onismereti proba. Ha pedig az ember elemzi a kereskedeseit es eredmenyeit akkor valos kepet kap h milyen gyakran teved...
Egyebkent mikor megkerdeztek Druckenmillert h mit tanult a Nasdaq lufis tevedesebol azt mondta h semmit, tudta h tul vannak arazva a rv-ek, de igy is vasarolt...(de elismerte h tevedet)!
Viszont ot nem mentettek ki a haverok mint azt annyiszor megtettek W.B.-vel.
szieszta 2021. 01. 08. 14:02
Előzmény: #33645  Boole
#33650

Nem általánosítani akartam és természetesen sok pénz beépül a cégekbe, fejlesztésekbe, csak az a kérdés, hogy az ér-e annyit?
Mindig a Tesla lebeg a szemem előtt, lassan a világ legdrágább cége, de milyen a teljesítménye?
Nálunk nagyon sok cég fejleszt, veszik fel az óriási hiteleket és nem tudnak továbblépni.
Lehet a vírus miatt vannak bajban, de szerintem csak meggyorsította a lejtmenetet.
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 13:49
Előzmény: #33647  Törölt felhasználó
#33649
Egyetértünk. Csak azt szemléltettem, h a legjobbak is simán képesek hibázni, ezért nem jó ex cathedra kijelenteni vmit.(a nagyok biztosan nem veszik ilyen áron).
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 13:37
Előzmény: #33641  Placi82
#33648
+++++
Törölt felhasználó 2021. 01. 08. 13:37
Előzmény: #33605  Törölt felhasználó
#33647
Mondjuk Druckenmiller-nek van az egyik ill. a legjobb track record-ja az elmult 30 evben!!!
Tobb mint 300 negyedevben ha jol emlekszem 2 negativ.
Az atlagos eves hozam 30% folott volt.
Amiota csak maganak ill. csaladjanak kereskedik azota nyilvan alacsonyabb mert neki ez mar nem csak arrol szol h mennyi penzt tud keresni...mikozben tobb szaz millio$-os adomanyokkal probal hozza jarulni a kozosseg fejlodesehez...velemenyem szerint Buffet sehol sincs hozza kepest!
Ha valakire lehet a befektetes ill. kereskedesek teruleten felnezni, pelda kepnek tekinteni akkor o az.
Nevezhetjunk korunk kereskedo Istenenek is.
somebody 2021. 01. 08. 13:34
#33646
Én egy dologra lennék kíváncsi. 
Hogy mondjuk mi a tőzsdére való tőke be és kiáramlás aránya, mondjuk 2015-2021 között
nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy jönnek a picik megvesznek mindent a tudatlan emberek közben esetleg a nagyok már mentik ki a pénzt.. 
Például az mi volt mikor novemberben kb minden egyszerre megugrott..kivétel nélkül, de nem kicsit.. tavaszi nagy bálna jött vissza? 
Boole 2021. 01. 08. 13:33
Előzmény: #33640  szieszta
#33645
Nem szeretnék minősíteni és megítélni sem másokat, mert én is tévedek olykor, de "Így a fejlesztések nincsenek összhangban a cég piaci értékével." megfogalmazás és a gondolatmenet is hibás. Ha így gondolkodva tőzsdézel, akkor szinte biztos, hogy 5 éves távon az SP500-at nem tudtad megverni. Erről vagy nyilatkozol vagy nem, de ebben nem igen szoktam tévedni. Gondolkodjál el arról, hogy egy összetett eszközvásárlási program, mennyiségi lazítások, ez a nagy likviditás bősége (egy része) miként kerülhet át a vállalati szektorba, és a fejlesztések végrehajtása miként növelheti a cégértéket (és így az árfolyamot is) hosszabb távon is. Ha megérted a gondolatmenetet, akkor megvan a válasz elég sok dologra. A közgazdasági elvek nagy részét, amely az elmúlt 120 évben megfogalmazódtak, már egy jelentős része nem érvényes vagy nem alkalmazható. Ezt Ben Graham is leírta miután évekig akkorákat bukott a belső érték meghatározásával és diszkont számításokkal, hogy az eredeti befektetői elhagyták. Egyébként mi is a belső érték? Jó ha tudjátok, hogy egy vállalat belső értékét objektíve egy külsős érdemben nem is tudja pontosan meghatározni. A belsős meg más tényezők miatt nem kaphat pontos értéket. Kalkulálni, számolgatni lehet, én 7 módszer szerint számolok és ezért határozok meg alsó, középső, felső értéket és ehhez iparági diszkontot, mert talán ez a módszer visz a legközelebb ahhoz, hogy mennyit is érdemes adni egy papírért. Részemről természetesen elfogadom a másként gondolkodókat, ezért szép a tőzsde, mert miután fogadtunk rá, majd megtudjuk - a számok nem hazudnak.   
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 08. 13:27
Előzmény: #33643  ragarda
#33644
Dehogy jönnek rá, egy éve lassan nekik áll a zászló, te vagy a hülye, hogy fundat elemzel, ahelyett, hogy hinnél Tony Starkban, azaz Elon Muskban. Ő az emberiség jövője, isten földi helytartója, marsi jövőnk záloga 
ragarda
ragarda 2021. 01. 08. 13:21
#33643
Én csak annyit mondanék a tőzsdézésről, hogy "kurva nehéz ez a popszakma"!
Majd a robinosok is rájönnek egyszer, mert ami késik az nem múlik!
szieszta 2021. 01. 08. 13:20
Előzmény: #33636  stolz
#33642

Szerintem már az infláció nagyon is működik, csak az a szerencse, hogy csak egyes ágazatokat érinti. A tőzsde szippantja fel a nagy részét az ingyen pénznek, így a reál gazdaságban még nagy a csend.
Ráadásul az óriási befektetési alapoknál annyi pénz van, hogy bármit meg tudnak rallyztatni. Itt csak az a kérdés, mikor lesz szükség realizálni a nyereséget, mert ami most van, az csak virtuális.
Placi82 2021. 01. 08. 13:11
Előzmény: #33636  stolz
#33641
Ebben biztos vagyok, hogy tévedsz. Mármint hogy korlátlan likviditás bármeddig fenn tudja tartani a piacot. 1 hónap 1 év 5 év lehet. De 10 év múlva már biztos hogy nem. Itt a fiát valutákba vetett hit fog eltunni, ha ezt így viszik tovább.Egy magas inflacional, 0 kamaton, egy idő után 5000 mrd$ os Fed bejelentések se fognak segiteniNem csak a Tesla az agyrem. Hisz logikus hogy, a versenytársak felzarkozasaval meg a 1/10edet se érheti.stb.  Vagy iden, a tavalyihoz hasonló  emelkedéssel már 8.000 mrdt fog érni? De az hogy Portugália, Görögország etc. 0 % közeli kamatra kapnak 10-20 évre hitelt. Ezt valaki úgy gondolja, hogy ez normális?  Sztem nem új technológia, és innováció korszak váltás hajnalán vagyunk, hanem egy új pénzügyi rendszer hajnalán. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek