Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Előzmény: #76326  x2029J
#76327
Ezt írtam már én is korábban, ez az eggyetlen remény 26 ban vagy a jövőben. Mert saját erőből, csak kínkeservesen fog menni a felzárkózás, ha egyáltalán.
De persze, ha jogállam és eu ügyészség, akkor lehet hogy csurran cseppen, de szerintem most az EU inkább Ukrajnát támogatja 1000 el, de ha a németeknek is a pénztrácába fog vágni egy válság akkor előbb magukra figyelnek. (bár ezekből se nézek ki semmi jót).
Közben az árfolyam mint nejlonzacskó a szélben. 
Év végére én 410-420 köré várom (tippem 450 volt az szerintem nem jön be).
x2029J ma, 11:42
Előzmény: #76325  EURHUF_goes_to_haven
#76326
Tippem sincs az időtávra. Kádárék is jó sokáig húzták orosz segítséggel. Lehet hogy most is van/lesz az is.
A másik hogy ha a gazdaság legatyásodása kell a rendszerváltáshoz, akkor az új erő sem lesz egyik napról sikeres vezető mert vissza kell építeni amit ezek 15-20 év alatt leépítettek. De talán az EU felkarolna bennünket, egy orbán mentes vezetéssel.
Én ebben bízom.
Előzmény: #76324  x2029J
#76325
Ezt te időtávban hova teszed ? én 2-5 év. Inflán (mármint a lehazudotton át) már most is szépen harapja a családi kasszákat, az a  zsebpénz amit a 25 alattiak kapnak bele se számolom... De  a jelenlegi helyzetben az segítene ha az EU autóipara megtáltosodna amire jobb esetben évekis, rosszabb esetben még tovább nem lehet várni, és közben Kína meg nyomja magát mint a kúpot. 
Szerintem több autógyártó csődbe fog menni, ami a német gazdaság elég nagy szeletét adja (beszállítókkal együtt meg nagy gondot fog Német o. ban is okozni). 
Ez úgyis be fog gyűrűzni az országba (Hofi után). Az aksi gyárak meg egyelőre nem akarnak indulni, mert az adók miatt, támogatás hiánya miatt nincs az a kínai ató fogyasztás amit vártak. 
Én nagyjából ettől várom azt hogy összeborul a fidesz, de ez még nem jelenti azt is hogy a NER és a mindenféle bizottságba beült kádárok is leváltásra kerülnek, vagy hogy a jogállamiság másnaptól újra élni fog. 
Arról pl hogy az MVM beszippantott mindent nem is beszélek az megint a világ átbaszása... (ami szintén a regnálók malmára hajtja, hiába a rezsi csökkentés egy inflatórikus elem).
x2029J ma, 11:21
Előzmény: #76323  Boby
#76324

Nem folytattad, de ha az orvosok lelépnek akkor az egysejtű választónak is leesik a 20 fillér, hogy itt nincs egészségügy, ezért nem szavaz többet orbánra.
Ellenben ha szerinted asszisztál az orvos a rendszer működéséhez, azzal életben tartja az orbánrendszert, mert úgy tűnik hogy működik, van egészségügy.
Szerintem is fel kéne nyitni a választók szemét, de én nem az orvosoktól várnám el, mert abba még többen  belehalnának.
A választók zsebét kell kiüríteni minél gyorsabban hogy változás legyen!
Persze azt orbán is üríti, csak nem elég gyorsan. Előbb a cégeket teszi tönkre sajnos, mert ők nem szavaznak. Utána jön csak a választópolgár zsebe.
Boby
Boby ma, 11:05
Előzmény: #76322  x2029J
#76323
"Orvosoktól várod hogy kikényszerítsék orbán leváltását?"
Na itt szoktak kezdődni a viták! Szerintem én nem ezt állítottam,de ha te így gondolod, legyen így.
x2029J ma, 10:46
Előzmény: #76321  Boby
#76322

Orvosoktól várod hogy kikényszerítsék orbán leváltását?
Én a pénzpiactól vártam sokáig, hogy hazavágják a forintot, de sajnos nem történt meg.
Boby
Boby ma, 10:36
Előzmény: #76314  EURHUF_goes_to_haven
#76321
Talán már írtam ez ügyben a véleményemet. Paradox módon én azokat az eü dolgozókat tartom valamire,akik elhagyták az állami egészségügyet. És miért?! Mert a személyes részvételükkel, nem legitimálják, ezt az eü-nek csúfolt sz@rkupacot. Megbotránkoztató leszek,de azok az eü dolgozók, akik résztvesznek ebben az állami eü-s színjátékban, szerintem több ember haláláért felelnek, mint akik kiszálltak ebből a színházból. Miért mondom ezt?! Azért mert az emberek abban a tudatban élnek, hogy ha betegek lesznek,akkor lesz kihez fordulniuk,aki meggyógyítja őket. Közben meg nincs. Persze,nyilván vannak akik még ebből a sz@rból is felgyógyulva tudnak kikerülni, de milyen sokan nem,akik ha, mondjuk osztrák ellátást kapnának, akkor vígan élnék az életüket. Magyarországon hiába vannak az akár a lelküket is kidolgozó eüdolgozók, ha közben nem áll rendelkezésre a megfelelő gyógyszer, gépek, műtők, stb. Olyan ez a szitu, mintha az időszakos szervízt végző szerelő, egy kisbicskával felszerszámozva várna a Ford szervízben. 
kisvasutas ma, 10:34
Előzmény: #76313  EURHUF_goes_to_haven
#76320
ezzel egy csapásra megszűnik majd a a több hónapos várólista is a szakrendelőkben, mert ha nincs háziorvos akkor beutaló sem lesz.....
x2029J ma, 10:32
Előzmény: #76315  tanrek
#76319
Ezt én sem értettem soha, hogy a sok hülye választót miért pont az őszödi beszéd akasztotta ki. Abból indulhatott volna egy jobb, őszintébb kormányzás, de a választóknak inkább a továbbhülyítés kellett, ezért szavazták meg maguknak orbánt.
x2029J ma, 10:29
Előzmény: #76312  Boby
#76318
Egyébként ne nézz már hülyének! Folyamatosan megy még mindig a célozgatás hogy madein vagyok.
x2029J ma, 10:28
Előzmény: #76314  EURHUF_goes_to_haven
#76317
Úgy érted a tizedelést, hogy az összes 40%-nyi 65 év feletti orvosunk meghal?
Úgy lesz 40% a hiány. Ha csak a tizedét viszi el a járvány az nálam "csak" 4% hiányt ad.
x2029J ma, 10:26
Előzmény: #76312  Boby
#76316

Nem számoltam el, csak nagyvonalúan kerekítettem egy fejből rosszul tippelt kiindulási értékből. Fasz sem emlékezett pontosan hogy 1 és 2 között hol állt éppen az EURTRY 14 éve. De ebből is kurvára kihámoztátok a lényeget, mint ha nem lenne mindegy, hogy irreális EURHUF árfolyamnak 6-8 ezret vagy 8-10 ezret hozok példának.
És Zsiday is lightos török útról beszélt a forinttal kapcsolatban, nem török útról.
Azt mindig elfelejtitek hogy Törökország irgalmatlan összegű devizabehozatalra van rászorulva. Mi pedig nem. Ez változhat ha látványosan becsődöl orbán lázálma az akkugyártásunk/exportunk, de addig nincs vész.
tanrek ma, 10:05
Előzmény: #76302  N0MAD
#76315
Kb. valamikor a kétezres évek elején láttam egy rövid tévés interjút valakivel, akit én akkor nem ismertem. Akkor még nem tudatosan kerültem a témát, de nem is különösebben foglalkoztam vele. Szóval ha éppen úgy adódott, hogy belefutottam valamibe, nem kapcsoltam el, de aktívan nem kerestem. Ennek megfelelően már akkor sem voltam különösebben tájékozott a politika-közeli személyekről,  fogalmam sem volt, hogy kicsoda az illető. Valami számomra teljesen ismeretlen miniszter volt. Csak azért jegyeztem meg, mert annyira normálisan beszélt, hogy nekem az akkori mezőnyből (már amit én láttam/hallottam belőle) nagyon kilógott a sorból.
Nagyon sok évvel később, az ott elhangzottak alapján raktam össze, hogy én bizony Gyurcsányt láttam akkor ott a tévében.
Azóta se nagyon tudok mit kezdeni ezzel az örökségemmel, de szeretem azt hinni, hogy túl fiatal voltam, és nem láttam a szavak mögé. Mire egy közismert személy lett, már kerültem a politikát, úgyhogy nincsenek meg nekem másik későbbi beszédei, amivel össze tudnám hasonlítani, de szerintem érted a dilemmámat...
Az a bizonyos beszéd meg, amit az is ismer, aki nem ismeri, az nekem szintén örök rejtély marad. Mármint a tömegek egy emberként rá adott reakciója. Akkoriban próbáltam pár emberrel a környezetemben megbeszélni, hogy miért vannak ennyire kikelve magukból attól, hogy végre beismert egy politikus valamit, de gyakorlatilag tök egyedül maradtam a véleményemmel, mindenki lógva akarta látni ez miatt...
Akkor is az volt, és még most is az az érzésem, hogy azzal a látszólag őszinteségi rohamával a népszerűségét akarta növelni, csak hozzám hasonlóan nagyon benézte az emberek reakcióját....
Előzmény: #76313  EURHUF_goes_to_haven
#76314
"Az orvosi kamara tavaly februárban közölt adatsorából kiderült, hogy éppen eggyel több 35 évnél fiatalabb háziorvos volt Magyarországon, mint 85 évnél idősebb. A háziorvosok közel 40 százaléka betöltötte már a 65. életévét. "
Innen már csak remélni lehet hogy az orvosok kivételessen magas kort fognak megélni, mert ne adj isten egy járvány megtizedeli őket akkor 40% orvoshiány.. az kemény... Győri praxis nem kell ingyen se... Hát igen, dunántúlon ha már úgy van az ember dobbant (3 at tudok aki anesztes, háizorvos stb és vagy ausztria vagy németországban vannak már)
#76313
https://hvg.hu/itthon/20240814_Haziorvos-haziorvoshiany-praxis-betoltetlen
Ha nincs orvos akkor nem lesz beteg se... okosnéger.gif.
Hiába így lehet még fenntartható pályára terelni a nyugdíjjakat is... Nem túl etikus, dehát kinek mit intézett... 
Boby
Boby ma, 09:50
Előzmény: #76303  x2029J
#76312
"Szóval ne foglalkozz vele, hogy minek tart a törzsgárda! Nem túl erősek ezen a téren."
Ez kezd a 10 000-es eurhuf párbeszédre hasonlítani. Azt sem állította senki, de te úgy gondoltad,hogy itt úgy gondolták és aztán kellett még egy nap, hogy kiderüljön, hogy te sem úgy gondoltad, mert végül is elszámoltad. 
Előzmény: #76309  TitusPullo
#76311
Illetve az a része is baromság, hogy nem terhelik át, hiszen a devizaváltásra lépcsős árfolyamot vezettek be úgy tudom azaz nincs már az 1 árfolyam mindenek felett... De ettől függetlenül, ha egy utalással együtt számoljuk akkor még mindig jobb a Wise nál (Wise -0,5%). 1-3k€ között szerintem megéri jobban a  revo.
TitusPullo
TitusPullo ma, 09:31
Előzmény: #76309  TitusPullo
#76310
Vagy csak mnb megnyugtatasara szuletett a cikk aki ezzel kergeti oket h legyen fioktelep
TitusPullo
TitusPullo ma, 09:20
Előzmény: #76308  TitusPullo
#76309
Dragabb szolgaltatas valszeg belecsusznak majd a magyarok szamara az atlag magyar bank kategoriaba es akkor viszlat 2m ugyfel.
TitusPullo
TitusPullo ma, 09:15
Előzmény: #76307  FR73
#76308
Full mnb illetekesseg fogyasztoi kerdesekben. Magyar ufszolg elvileg.
FR73 ma, 09:09
Előzmény: #76306  EURHUF_goes_to_haven
#76307
Betétbizt (OBA) illetékesség. Panaszkezelés illetékessége.
#76306
OFF
https://www.portfolio.hu/bank/20240815/elarulta-terveit-a-revolut-csostul-jonnek-a-valtozasok-magyarorszagon-703919
valaki tudja mi a különbség a fióktelep és a leány között ?
Illetve németeknél néztem itt elvileg már van fióktelep, de neten semmit se találtam róla
Előzmény: #76299  tanrek
#76305
Elon Must, Steve Jobs, hogy ne egyből a diktátorokat mondjuk fel. Bár jó esélyel ők is tudtak a tömegekre hatni. 
A zsenialitásról viszont nem tudok nyilatkozni egyiket se ismertem személyesen.
Előzmény: #76286  N0MAD
#76304
Lehet elrontották a dózist. :D. Vagy a túl soktól már károk történtek...
Felnőtt ember aki használja a nyelvet ilyen degradáción, nem megy át, egy massszív füvesen még el tudom képzelni vagy más kemény drogot használón, de józan életű egészséges emberen , aki használja a nyelvet nem. 
x2029J ma, 07:23
Előzmény: #76298  tanrek
#76303

Indexes topicokban évtizedek óta orbánfóbiás kőkemény anti fideszesnek vagyok elkönyvelve, ami igaz is. Itt meg mindenféle narancsbolsi nickek alteregójaként. :D
Szóval ne foglalkozz vele, hogy minek tart a törzsgárda! Nem túl erősek ezen a téren.
N0MAD ma, 07:21
Előzmény: #76299  tanrek
#76302
Nem zseniztem, nem is kerveltem soha, egy általam latni vélt leépülést írtam csak le.
Semmiféle politikai rajongást és zászlólengetést nem viselek jól, alkalmazottat kellene választanunk nem uralkodőt, és nem törzsi háborút vivni a rajongók közt.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek