Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:23
Előzmény: #48739  lemir
#48740
köszönöm a jó tanácsot ,és ezt komolyan mondom ,és a fáradságot ,hogy mind eszt leírd és bemutasd ,de én brókeren keresztül megveszem ,és utána rajta keresztül eladom a részvényt ,erre van lehetőségem ,és külön köszönöm a segíteni akarást
lemir 2011. 01. 08. 20:08
Előzmény: #48738  Törölt felhasználó
#48739
A jelen helyzetedre azt tudom tanácsolni, mivel nem hitelből és nem tőkeáttételes piacra tetted a pénzed, hogy nyugi……nem kell kapkodni, türelmesen ki kell várni, hogy az egyenleged pozitív tartományba kerüljön. Ha lehet ne is foglakozz vele egy darabig.
Sztem alulárazott a papírszektortársaihoz képest az extraadóval együtt is. 600 körül lehet a fair promt ára.
Igaz az ország kockázat is ad egy diszkontot az áraknak.

No.... Addig az alábi pár tanácsot próbáld emésztgetni, ill. elgondolkodni rajta.
Amíg nincs tőkekockázati kezelésed és legalább egy stratégiád hozzárendelve, addig az egyenleged apadásra van ítélve, ha az előzőekhez hasonlóan fogsz a továbbiakban is kereskedni. Ugyanis ezek hiányában a pszichéd a félelem, a reménykedés és a kapzsiság háromszögében fog csapkodni..
A tőkeáttételes piacokon ilyen oknál fogva a traderek 90%-nál pár hónapon belül megoldódik a gondjuk, mert elbukják a teljes tőkéjüket. Szerencsédre nem ott kezdted a traderkedést…..
Senki nem tudja, hogy milyen irányban változik a piac. Tehát ilyent ne kérdezz, mert aki azt állítja, hogy tudja, annak egy szavát se hidd el. A fórumokon sok ilyen emberke akad. Ezek az falsh infók csak megkeverhetik a kezdőket, a tapaszatlabbakat pedig megmosolyogtatják..
A TA alapszabályait próbáld megismeri. Természetesen ez sem egy csodafegyver, de sok-sok gyakorlás segíthet a sikeres kereskedésben. Ez alapján érdemes a stratégiá(ka)t is kialakítani.
Ugyanis ha nincs TA ismereted, akkor esélyed sincs egy jó stratégiára. Amennyiben nincs stratégiád, abban az esetben a fent említett triumvirátus fogja uralni a pszichéd. Szokták mondani, hogy a tőzsde 10% MoneyManagement, 10% stratégia és 80% pszichológia. Ez talán akkor igaz, ha nincs, vagy hiányos a stratégia és az MM szabályai is labilisak, vagy nincsenek. Ebben az esetben talán a 100% psziché is kevés lenne. Ugyanis a pszicét csak stratégiával és MM szabályok szígorú betartásával lehet kordában tartani. Ezek ugyanis kőkemény kölcsönhatással bírnak egymásra.

1.Meghatározni a tőkére vetítetten hány %-os kockázatot vállalunk fel.
2.Trendirányú belépő keresése
3.A belépőhöz meghatározni a SL és TP szinteket (A Risk (SL) függvénye a pozició mérete)
4.Rossz irányban haladó árfolyam esetén a SL végzi a dolgát.
5.Jó irányban történő mozgás esetén pozíció építés, kezelés, TP, vagy SL utánhúzás, vagy csúszó SL használata.

Egy pár chart a TA stratégia és a MM kezeléséről az archívumomból....
link
link
link
link
link
Tehát a belépés előtt már meg kell határozni a belépő helyét, a stop szintet és a várható nyereséget. Egyszóval a kockázatot és a nyereséget (Risk-Reward) Természetesen a várható nyereséghozamnak illik > 2-szeresnek lenni a kockázathoz képest, mivel nagyképűség lenne 50%-osnál nagyobb pozitív találati aránnyal kalkulálni. Az már csak hab a tortán, ha a tényleges találat 50%-nál mégis jobb.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 19:53
Előzmény: #48737  Eros
#48738
még 568on is jó vagyok talán az meglesz
Eros 2011. 01. 08. 19:30
Előzmény: #48734  Törölt felhasználó
#48737
..ha tavalyi vágási szintet(802) és osztalékot(74) veszem alapul,akkor a 600 nem lesz meg...50/550...ez felelne meg annak függvényében...570-en amúgy is nehéz lesz túljutnia....ez látszott a héten...
....szóval akkor most lehetünk a vágási szinten....innen én még leszúrást várok legalább 510-ig....és onan indulhat a menet...de mivel kicsi a tér,ezt a kört többbször is megteheti,vagy akár 500 alá és bemehet,ahol sávozhat egy darabig...
...na ezért én shortam és hatiban is short pziciót nyitottam rá,mert ne gondolja senki hogy osztalékg csak száguldunk föl...amúgy is az esés korrekciója volt ez...510-ről 574-ig felszúrt..ment 12%-ot...
..az a gond a papírral,hogy mivel már nincs kedvező adóhatása az osztalék megvárásának,ezért sokan fogják dobni a vágás előtti napokban,aminek a hatására jelentőset eshet....s utána is bőven lesz aki önteni fogja...nembeszélve a magánnyugdíj pénztáraknál felhalmozott mennyiségről....
...de ez csak az én teóriám...
...alakulhat másképpen is...
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 08. 19:23
Előzmény: #48735  Tazsomaru
#48736
Azt tanácsolom, magadat próbáld meggyőzni, észérvekkel, hogy ha felmegy 600-ig, miért is tenné azt. Ne hallgass másokra! Honnan tudod ki ad jó tanácsot?

Ha nincsenek ismereteid a piaci ármozgásokról, keres olyanokat, akiknek van. Vegyél befektetési jegyeket. Nagy a választék a piacon, különböző kockázatú jegyekben. Oszd fel a tőkéd: 60% alacsony kockázatú, 30% közepes, és 10% magas kockázatú jegyek között. Vagy a 10%-al tőzsdézhetsz is.

Vagy egy másik ötlet: ha van 15M-d, vigyél be a bankba 11-et belőle egy TBSZ betétszámlára kösd le 5 évre. Ez 5 év múlva kb. 15M lesz, tehát a tőkéd-infláció megmarad. A Maradék 4M-t kockáztasd csak.
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 08. 19:04
Előzmény: #48734  Törölt felhasználó
#48735
Én napi szinten kereskedek, fogalmam sincs mi lesz két hónap múlva, de még azt sem tudom milesz hétfőn. Nem is érdekel igazán, 8-10 óra között kialakitok magamnak egy koncepciót aznapra, és az alapján döntöm el,hogy beszálok, vagy sem. Hozzá teszem kb. fél éve nem kereskedtem a BÉT-en.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:53
Előzmény: #48731  Törölt felhasználó
#48734
szerintem felkel mennie 600ig és az sem egy magas ár max 2 hónap ,mi a véleményetek ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:52
Előzmény: #48732  Tazsomaru
#48733
ej-ej, hol a szolidaritás :)
hisz egymás között vándorol a pénz :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 08. 18:47
Előzmény: #48730  Törölt felhasználó
#48732
Igen, valószínűleg az Ő könyvében olvastam erről. Alapmű, azoknak akik kereskedésre adják a fejüket. Sok jó könyv van a boltokban, ami segít "életben" maradni a piacon. Nem a tv-t kell nézni, mert ott csak hülyítenek, hanem tanulni kell. Na de most már többet nem beszélek magam ellen, mindenki boldoguljon ahogy tud.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:44
Előzmény: #48729  Törölt felhasználó
#48731
Az már egy másik történet, hogy nem szabadott volna eljutni odáig, hogy 4k-s OTP-n még 1300 Ft-on is ülök.
Dehát ez egy fejlődési folyamat... olyan, mint az evolúció, csak sokkal gyorsabb, van aki kirostálódik, van aki megmarad.
Ez tudom, nem megnyugtató, de a feladat az, hogy Te a megmaradók között legyél.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:39
Előzmény: #48727  Tazsomaru
#48730
Mark Douglas :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:36
Előzmény: #48724  Törölt felhasználó
#48729
ne emészd magad. idő kell, hogy megtanuljon az ember elvonatkoztatni a veszteségtől, nyereségtől.
A legnagyobb szerencs az, hogy nincs lombard hitel rajta. Na, a válságban sokan azon véreztek el.

Hidd el, nekem is volt idő, amikor recsegett-ropogott a hátam az OTP miatt, de eltelt egy idő, megedződtem, elértem azt a mentális állapotot, hogy nem érdekelt, hogy 1000, vagy 2000 a 4000-s OTP-m.
Itt csak így lehet fejlődni, túlélni. Nem könnyű pénzkereset ez, ez is egy szakma, hiába neveznek bennünket rosszízű szóval spekulánsnak.
Valójában mindenki szeretne "könnyű" pénzt keresni, csak sokaknak se képessége, se bátorsága nincs hozzá. Ezért irigyelnek bennünket.
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 08. 18:29
Előzmény: #48727  Tazsomaru
#48728
Nyilasi Attila érdekesen vázolta fel a különböző piac által generált érzelmeket.

+10% rally: "Ez csak az esés korrekciója."
+20% rally: "Ez csak egy tipikus medvepiaci rally."
+30% rally: "Nem hiszem el, hogy már itt is a bikapiac.'"
+40% rally: "Basszus, tombol a bull!"
+50% rally: "Ha nem veszek, teljesen kimaradok a soha vissza nem térő lehetőségből." eggyet
-30% esés: "GRRRRRRRRR…már megint beszoptam!!!"
Tazsomaru
Tazsomaru 2011. 01. 08. 18:26
Előzmény: #48722  Törölt felhasználó
#48727
"Azok jól jártak,akik lent meg vették és itt meg el adták."

Ezzel nem értek egyet, mert ők a legnagyobb vesztesek. Valószínűleg ők azok akik a legtöbb pénzt fogják otthagyni a piacon, a következő, vagy azutáni kereskedéseikben. Ugyanazt a hibát követték el, mint fmiki74, csak chart egy másik pontján. Stratégiai motiváció nélkül léptek piacra, mohóságtól vezérelve. Mondván: „ez itt az alja, innen már nem eshet tovább!”, kb. mintha azt mondták volna tízszer jött ki a piros, most már feketének kell jönni!” Amikor aztán nyerőben kiszálltak a pozícióból, eufórikus állapotban, nagy mennyiségű endorfin szabadul fel az agyban, és már függővé is váltak, hasonlóan, mint a szerencsejátékosok. Ez párszor működhet, de hosszútávon nem kifizetődő, viszont akkor már nehéz lesz leszokni róla, és valószínűleg teljes tőkevesztés a vége.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:12
Előzmény: #48725  Törölt felhasználó
#48726
köszi
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:10
Előzmény: #48724  Törölt felhasználó
#48725
Őszintén sajnállak,de láttad,hogy csütörtökön úgy esett le az 570-ről,mintha sose lett volna ott.Sajnos nem tartotta meg az 550 se és így kevés az esélye,hogy fel akar menni,de ez a tőzsde,itt minden megtörténhet.Lehet,hogy 600 fog nyitni.Az sem lehet kizárni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:05
Előzmény: #48723  Törölt felhasználó
#48724
hát nekem most nem telik nyugodtan
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 18:00
Előzmény: #48722  Törölt felhasználó
#48723
Mostanában én úgy játszom,hogy napon belül el adom.Ha nyerek,ha veszítek.Most csütörtök,pénteken én is buktam 52 ezret,de ez van.Pénteken is zártam mínuszba,mert nem akartam meglepetést hétfőre.Így nyugodtan telik a hétvégém,meg az estéim.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 17:57
Előzmény: #48721  Törölt felhasználó
#48722
Szia Miki!Ezt neked senki nem fogja tudni meg mondani 100%-osan,de valószínű,hogy rosszkor szálltál be.Lesz ideálisabb pont is erre.Amikor fel ment az 570-es szintre én mondtam,hogy nem igazán normális emelkedés.Amikor ilyen hirtelen ugranak fel az árak,akkor lesz lefelé menet.Az a kérdés,hogy visszafelé meg tudja-e fogni az 511-es támasz,mert ha nem tudja megfogni,akkor elég gázos,mert ugye akkor új rekord aljat is csinálhat magának,de az is lehet,hogy itt el fognak vele játszadozni + - 10 forintokkal és utána meg indítják majd,de én nagy rallyt sem várnék tőle,mert tényleg nem tud olyan sok pénzt hozni a konyhára.Azok jól jártak,akik lent meg vették és itt meg el adták.Egyébként én is felfelé vártam még.Azt hittem,hogy vissza megy 550 környékére és utána fel megy 560-ra,de nem így lett.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 17:46
Előzmény: #48720  Törölt felhasználó
#48721
akkor megint szívtam ?

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek