Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eredmeny szombat, 09:07
#262854
Jó napot!
Szerencse hogy vannak "jó elemzések" és a világgazdaság honlapja ez még közzé is teszik.
Istenem ; mi lenne nélkülük?!
fezo21
fezo21 péntek, 17:05
#262853
Heti záró : 2 730,00 / 363266
fezo21
fezo21 péntek, 11:51
#262852
2740
harding
harding péntek, 11:40
Előzmény: #262848  kcs68
#262851
A fix ügyletekhez van egy 180 (vagy 365) napos periódust figyelő forgalmi limit (MIFIR vagy LIS küszöbérték alapján).
De emellett egy árfolyam-maximalizálási célja is (szinte biztosan) van Erstének (Telekomos privát deal keretén belül maradva)
Ezeket múlt héten, a hosszú évek alatt  feltöltött alánlati könyvből sokkal nagyobb forgalom mellett tudták csak teljesíteni. Ezen a héten a könyv üresebb már, emiatt kisebb forgalommal is nagyobb a volatilitás, és könnyen mozdul az árfolyam ATH-ra...  persze ez csak egy teória részemről, de spekulálni mindig kell valamire. 😉
SBob péntek, 11:28
Előzmény: #262849  harding
#262850
szerintem is, akár még ma is.
harding
harding péntek, 11:11
Előzmény: #262846  SBob
#262849
Ahogy tegnap és ma emelkedünk, igazából bármikor jöhet a még szükséges fix ügylet... akár ma is.
Szerintem is ATH-n (vagy ahhoz nagyon közel) akarják ezeket a dealeket lebonyolítani. Én is így szeretném...
kcs68 péntek, 11:10
Előzmény: #262846  SBob
#262848
Ezt értem, de a fix áras vásárlások előtti napokban mindig jóval magasabb forgalom volt, szerintem az eladók akkor szerezték be a részvényeket. Akkor voltak a legnagyobb emelkedések is.
lukskypoker
lukskypoker péntek, 10:53
#262847
No, nézzük miből élünk!
r. 2738
SBob péntek, 10:51
Előzmény: #262845  kcs68
#262846
utoljára 2739,61Ft-os árfolyamon vásároltak fix áron nagy tételeket. Ezek a fix áras vásárlások nem történhetnek meg a napi "piaci" átlagártól nagyon távol eső árfolyamon. Ha nem tolonganak a nagy eladók, akkor nem alakul ki lefelé a licit és ha ez így van, akkor senki sem szeretné rosszabb áron eladni a saját csomagját, mint az előző eladó. Én azt gondolom, hogy ha megvan a deal, akkor ahhoz igazítják a "piaci" árat és nem fordítva. Piacin akkor menne, ha nem lenne átláthatatlan külső egyesség, illetve nem korlátoznák be a vételeket egy "szűk" idősávba. ( ahogyan általában a többi nagy teszi )
kcs68 péntek, 10:41
Előzmény: #262844  SBob
#262845
Az ár ugyan emelkedik, de a forgalom miatt ez nem nagyon lehet a fix áras ügyletek miatti bevásárlás. 
SBob péntek, 09:31
Előzmény: #262840  kcs68
#262844
de írtad, hogy az általad prognosztizált, jövő heti fix vétel és az azzal járó feltételezett emelkedésre spekuláltál. Ha ezt a gondolatot tartod, akkor pillanatnyilag jól állsz :)
kcs68 péntek, 09:29
Előzmény: #262842  SBob
#262843
Sajnos, nem akkora :-)
SBob péntek, 09:27
Előzmény: #262840  kcs68
#262842
mert -gondolom- , hogy a vett mennyiség azért nem akkora, hogy az eddigi kis forgalom ellenére ne lehetne realizálni.
SBob péntek, 09:26
Előzmény: #262840  kcs68
#262841
:) jelen pillanatban bejött a korábbi vételed. Más kérdés, hogy pillanatnyilag hogyan döntesz a jövőt illetően. Elteszed a nyerőt, vagy azt tovább viszed. Annak három kimenetele lehet, de az már egy új történet.
kcs68 péntek, 09:23
Előzmény: #262839  SBob
#262840
Még nem kiabálnám el. Majd ha milliárd fölött lesz a forgalom, és 2800 körül a részvény
SBob péntek, 09:16
Előzmény: #262822  kcs68
#262839
bejött :)
fezo21
fezo21 péntek, 09:13
#262838
2730
SBob péntek, 09:13
Előzmény: #262834  fezo21
#262837
kis forgalommal húzzák fel. napi max. 2730
SBob péntek, 09:11
#262836
Telekom részvények visszavásárlása 2026 május-június Visszavásárolt darabszám Visszavásárlási átlagár Napi visszavásárolt_érték A visszavásárolt mennyiség a napi forgalom százalékában
2026-05-14 318 258 db 2 505,89 Ft 797 519 540 Ft 24,54%
2026-05-15 109 500 db 2 514,66 Ft 275 355 270 Ft 24,89%
2026-05-18 405 279 db 2 531,61 Ft 1 026 008 369 Ft 20,28%
2026-05-19 290 000 db 2 597,71 Ft 753 335 900 Ft 9,02%
2026-05-20 2 734 392 db 2 629,45 Ft 7 189 947 044 Ft 76,52%
2026-05-21 275 000 db 2 645,69 Ft 727 564 750 Ft 25,61%
2026-05-22 100 000 db 2 620,95 Ft 262 095 000 Ft 25,72%
2026-05-26 272 800 db 2 598,65 Ft 708 911 720 Ft 25,56%
2026-05-27 250 000 db 2 592,87 Ft 648 217 500 Ft 25,00%
2026-05-28 134 492 db 2 609,32 Ft 350 932 665 Ft 14,44%
2026-05-29 101 430 db 2 636,21 Ft 267 390 780 Ft 9,21%
2026-06-01 195 903 db 2 654,43 Ft 520 010 800 Ft 20,95%
2026-06-02 215 000 db 2 714,79 Ft 583 679 850 Ft 24,82%
2026-06-03 5 692 980 db 2 739,61 Ft 15 596 544 938 Ft 85,30%
2026-06-04 110 000 db 2 674,25 Ft 294 167 500 Ft 23,49%
2026-06-05 92 000 db 2 647,46 Ft 243 566 320 Ft 25,02%
2026-06-08 112 400 db 2 641,57 Ft 296 912 468 Ft 22,78%
2026-06-09 220 000 db 2 722,51 Ft 598 952 200 Ft 24,91%
2026-06-10 185 000 db 2 705,53 Ft 500 523 050 Ft 24,88%
2026-06-11 90 000 db 2 688,43 Ft 241 958 700 Ft 24,30%
fezo21
fezo21 péntek, 09:08
#262834
2720
SBob péntek, 09:04
#262833
tegnap vették a legkevesebb mennyiséget eddig 90 000 db-al, de ha a mai is hasonlóan alacsony forgalommal fog "pörögni", akkor ez a hét is elnyerheti a legkisebb "forgalmú hét" címet.
fezo21
fezo21 péntek, 09:01
#262832
Nyitó : 2 702,00 / 7759
SBob péntek, 08:51
#262831
Dátum: 2026-06-11
Kereskedési napok száma: 20
Hátralévő ker. napok száma: 11


Felhasználható forrás: 50 000 000 000 Ft
Felhasznált forrás: 31 883 594 365 Ft
Vásárolt részvényszám: 11 904 434 db


Megmaradt forrás: 18 116 405 635 Ft


A felhasznált forrás aránya: 63,77%
Az eltelt idő aránya: 64,52%
Átlagos beszerzési ár: 2 678,30 Ft
fezo21
fezo21 csütörtök, 17:05
#262830
Záró : 2 690,00 / 67387
apocca
apocca csütörtök, 16:15
Előzmény: #262828  harding
#262829
2700 alatt nem túl nagy a hajlandóság rv eladásra
harding
harding csütörtök, 16:06
Előzmény: #262827  apocca
#262828
Mai forgalom eddig azért elég harmatos. Kivárás van... EKB-nak nincs hatása a magyar jedi részvényekre.
apocca
apocca csütörtök, 14:13
Előzmény: #262826  apocca
#262827
és egész nap 2700:)
apocca
apocca csütörtök, 12:04
Előzmény: #262824  SBob
#262826
2700
kcs68 csütörtök, 10:18
Előzmény: #262824  SBob
#262825
Én jövő szerdára várom. Két hét volt a két fix áras nap között.
SBob csütörtök, 10:09
Előzmény: #262822  kcs68
#262824
valamiért én is vártam a szerdai napot, mintha ebben bármilyen logika lenne. :) Az viszont szinte biztos, hogy még lesznek ilyen ügyletek. Bátraké a szerencse, szerintem be fog jönni.
SBob csütörtök, 10:06
Előzmény: #262820  apocca
#262823
ma minden szem a MOL-ra irányul a tegnapi pozitív hír miatt. Remélem, hogy sikerül végre nyélbe ütni az üzletet, mert a kormányváltás miatt erősen rezeg a léc. Szerencsére az új kormányzat eddig jól kezeli ezt a kérdést.
kcs68 csütörtök, 09:57
Előzmény: #262821  SBob
#262822
Én azért a jövő szerdai fix ügyletekre számítva vettem egy speka pakkot. Legfeljebb megszívom...
SBob csütörtök, 09:46
Előzmény: #262820  apocca
#262821
nem tolonganak az eladók, de a vevők sem. Utóbbi teljesen érthető, hiszen mindenki azt várja, hogy a program után vissza fog esni az ára és talán majd akkor...
apocca
apocca csütörtök, 09:40
Előzmény: #262819  SBob
#262820
most teljes csend semmi kereskedés real: 2696
SBob csütörtök, 09:15
#262819
Telekom részvények visszavásárlása 2026 május-június Visszavásárolt darabszám Visszavásárlási átlagár Napi visszavásárolt_érték A visszavásárolt mennyiség a napi forgalom százalékában
2026-05-14 318 258 db 2 505,89 Ft 797 519 540 Ft 24,54%
2026-05-15 109 500 db 2 514,66 Ft 275 355 270 Ft 24,89%
2026-05-18 405 279 db 2 531,61 Ft 1 026 008 369 Ft 20,28%
2026-05-19 290 000 db 2 597,71 Ft 753 335 900 Ft 9,02%
2026-05-20 2 734 392 db 2 629,45 Ft 7 189 947 044 Ft 76,52%
2026-05-21 275 000 db 2 645,69 Ft 727 564 750 Ft 25,61%
2026-05-22 100 000 db 2 620,95 Ft 262 095 000 Ft 25,72%
2026-05-26 272 800 db 2 598,65 Ft 708 911 720 Ft 25,56%
2026-05-27 250 000 db 2 592,87 Ft 648 217 500 Ft 25,00%
2026-05-28 134 492 db 2 609,32 Ft 350 932 665 Ft 14,44%
2026-05-29 101 430 db 2 636,21 Ft 267 390 780 Ft 9,21%
2026-06-01 195 903 db 2 654,43 Ft 520 010 800 Ft 20,95%
2026-06-02 215 000 db 2 714,79 Ft 583 679 850 Ft 24,82%
2026-06-03 5 692 980 db 2 739,61 Ft 15 596 544 938 Ft 85,30%
2026-06-04 110 000 db 2 674,25 Ft 294 167 500 Ft 23,49%
2026-06-05 92 000 db 2 647,46 Ft 243 566 320 Ft 25,02%
2026-06-08 112 400 db 2 641,57 Ft 296 912 468 Ft 22,78%
2026-06-09 220 000 db 2 722,51 Ft 598 952 200 Ft 24,91%
2026-06-10 185 000 db 2 705,53 Ft 500 523 050 Ft 24,88%
SBob csütörtök, 09:15
#262818
Dátum: 2026-06-10
Kereskedési napok száma: 19
Hátralévő ker. napok száma: 12


Felhasználható forrás: 50 000 000 000 Ft
Felhasznált forrás: 31 641 635 665 Ft
Vásárolt részvényszám: 11 814 434 db


Megmaradt forrás: 18 358 364 335 Ft


A felhasznált forrás aránya: 63,28%
Az eltelt idő aránya: 61,29%
Átlagos beszerzési ár: 2 678,22 Ft
fezo21
fezo21 csütörtök, 09:01
#262817
Nyitó : 2 700,00 / 3247
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:55
Előzmény: #262814  qw12qw
#262816
Na akkor még egyszer ha eddig nem esett le : a Tavalyi (2025ös) Saját-részvény visszavásárlásról volt szó Te kis "Fekete lovag"...   
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:52
Előzmény: #262813  qw12qw
#262815
Csak az évet nem sikerült fejből... 2025-ről volt szó...  Gy.k. Tavaly...   2026-1év = 2025. 
Nem akarlak tovább szopatni... Egyezzünk meg döntetlenben... ;) 
qw12qw szerda, 22:50
Előzmény: #262812  JokerWizard
#262814
Ha esetleg utánanéznèl, ez egy tavalyi közlemény
qw12qw szerda, 22:49
Előzmény: #262811  JokerWizard
#262813
Ezt kivètelesen fejből tudtam. Meg mèg pàr apró rèszletre emlèkszem, miòta 1997-ben sorban álltam.jegyezni. De látom, neked sikerült behozni a különbséget két hét alatt :)
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:48
Előzmény: #262808  qw12qw
#262812
Azt azért kérdez meg hogy "tavaly" az a robotod szerint Melyik év? Segítek most van 2026... ;) 
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:44
Előzmény: #262807  qw12qw
#262811
Gondolom te is megkérdezted... ;) És mit mondott?... 
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:43
Előzmény: #262809  Greenbull
#262810
Greenbull
Greenbull szerda, 22:11
#262809

Mikrobi 18:43-kor: "Már nem akartam írni ide mert mindent kielemeztem a robottal a fórumról"
.
21:24-kor megjelenik a következő hozzászólás.
.
Számítógépet megszégyenítő következetesség. XD 
qw12qw szerda, 22:09
Előzmény: #262806  JokerWizard
#262808
A Magyar Telekom 2024. június 19. és 2024. június 26. között részvény-visszavásárlásokat hajtott végre a Budapesti Értéktőzsdén összesen 22,3 milliárd forint értékben. Ennek eredményeként 1,7 milliárd forint összeg maradt fenn a 2024. február 22-én közzétett rendkívüli tájékoztatásban bejelentett, az Igazgatóság által tervezett összesen legfeljebb 24,0 milliárd forint értékű részvény-visszavásárlásból. A2024. július 16-án közzétettekkel összhangban, a Társaság ezen fennmaradt összeg, azaz legfeljebb 1,7 milliárd forint („Keretösszeg”) ellenértékért kíván Magyar Telekom törzsrészvényeket vásárolni.
qw12qw szerda, 22:05
Előzmény: #262806  JokerWizard
#262807
Érdemes lenne egy okosabb modelt kérdezned.
JokerWizard
JokerWizard szerda, 22:02
Előzmény: #262805  fezo21
#262806
Mekkérdeztem a Mikrobit... Azt mondja tavaly is elfogyott az össze chasflow, pedig akkor még 1700 körüli volt az árfolyam. És idén még van 13 nap amikor el lehet égetni a cég pénzét... 
2025. május 19. és június 24. között a vállalat a teljes tervezett összeget kihasználta, így pontosan 39,1 milliárd forintért vett vissza papírokat. 
fezo21
fezo21 szerda, 21:34
Előzmény: #262804  JokerWizard
#262805
És ha véletlenül nem fogy el a 50 milliárd rászánt lóvé a határidőig, mint tavaly se ? Akkor is marad a short ? Vagy megvárod az őszt amikor folytatják és csak utána short ? Közben lesz egy EA2 is meg egy díjemelés.
JokerWizard
JokerWizard szerda, 21:24
Előzmény: #262803  FCB
#262804
Mikor jár le a srv határidő?  2 hét? Nehogy most shortold... (aztán meg majd rám kened...;)  Amikor a Telekom elkötötte az összes Cashflow és  huss, elfogyott az 50 milliárd . Gondolom egy nagy tüzet raknak ahol "elégetik" a visszavásárolt részvényeket.... ;) Addig még fel kell tornászni mesterségesen a résztényárakat... RSI 70 százalék felett, a vevők (MT) már nem lesznek csak eladók... ;) 
FCB szerda, 20:11
Előzmény: #262801  JokerWizard
#262803
Szerintem is nyugodtan sortolhatod, van rá kb 5% esély, de a sortnak akkor van értelme, ha legalább 20%os esés következik be, egyébként túl nagy kockázat, mert esetleg majd 4.000 forinton kell visszavenned a részvényt...
qw12qw szerda, 20:00
Előzmény: #262801  JokerWizard
#262802
Remek ötlet az srv utáni short. Tavaly is milyen jól működött volna, augusztusra csődbe is mentél volna.
JokerWizard
JokerWizard szerda, 18:43
Előzmény: #262793  Greenbull
#262801
"A csak választások óta követem a Bux-t, amióta nyitott az ország, és az országkockázat is csökkent. Olvass kicsit vissza:  Short-ra ajánlotta "Mikrobi" június 4-án... A kötéslistákat elemző robot dobta ki az outlier giga volument a múlt héten, ráadásul csökkenő árfolyammal. Klasszik pánik mintázat, egybe esett az abszolút csúccsal is. A kötéslistában is giga kötésekkel.  Ez után kezdte el a második robot gyűjteni az infókat a cégről , az elemzéseket és a fórumot ahol van elég minta ( "kisbefektetői minta" ). 
Akkor még azt gondoltam, hogy egy nagy befektető száll ki a részvényből a trend fordulón egy giga pakkal az amikor az  RSI értéke 70 pont körül volt  (overbought indikátor). Akkor a  DTelekomra tippeltem, ami azóta kiderült hogy nem volt jó. Már itt a fórumon kiderült hogy agresszív srv kampány megy ( Erste + MT) . Az fórumon az állóvizet fel kellet kavarni ehhez, de igy kiderült az is hogy miért "Buy & Hold" a kisbefektetői stratégia a "trading " helyett ... Innen már a short is egyértelműen halasztódott a srv utánra. Utána viszont a MT srv  jól feltornázott árfolyamon lehet biztos kézzel a  Short gombot nyomni. Most még a RSI mutató nem mutat semmit, mert a MTelekom akkor is veszi amig a 50 milliárd el nem fogy vagy lejár a határidő, ráadásul pont miatta magas az RSI. 
Én megértem, hogy érzelmileg kötődsz a részvényhez és ezért érthető az agresszív védekező reakciód is. A short spekulációt személyes sértésnek veszed. De egy részvénnyel kapcsolatban ez egy traumatikus kötődési minta.  Már nem akartam írni ide mert mindent kielemeztem a robottal a fórumról , de ha már megszólitottál (beszóltál) és is megadom a tiszteletet hogy válaszoltam... 
Ps: erre már nem kell válaszolnod... További jó fórumozást... 
fezo21
fezo21 szerda, 17:05
#262800
Záró : 2 708,00 / 208241
Rookie1 szerda, 16:08
Előzmény: #262797  IstiSan
#262799
Néhány napra kalkuláltam, de közben volt egy kis időm olvasgatni és arra jutottam a nagyon vegyes vélemények alapján, hogy nem biztonságos, így inkább kihagyom. Sosem voltam tellhetetlen, így megelégszem azzal, amit a Telekom hozott az utóbbi pár évben. Köszönöm az infót!
Rookie1 szerda, 16:01
Előzmény: #262796  spartacus85
#262798
Köszönöm!
IstiSan
IstiSan szerda, 15:07
Előzmény: #262778  Rookie1
#262797
Szia.
Talán Otp-nél pár nap mire felkerül a kereskedhetők listájára.
Caak személyes megjegyzésként, hogy szerintem 1-2 nap lesz benne potenciál, utánna meg egy 100P/E paír marad, szóval nagyot is eshet. 
Mtel ennél nyugodtabb paír..
spartacus85 szerda, 15:04
Előzmény: #262778  Rookie1
#262796
Ezzel óvatosan, nehogy pórul járj. Egyébként IBKR. Nagyon jó az átváltási árfolyamuk, és a jutalék is rendkívül alacson.
Apa szerda, 14:44
#262795
Dead Cat Bounce” (döglött macska pattogás)
harding
harding szerda, 11:48
Előzmény: #262793  Greenbull
#262794
Nem kell mindent értenünk...
Megversenyeztethetjük, hogy egy ilyen tanácsadás jobb eredményre vezet-e, mint pár fórumozó saját (ősi analóg tapasztalati) stratégiája.
Aztán értékeljük ki együtt! ;)
Greenbull
Greenbull szerda, 11:27
Előzmény: #262785  harding
#262793

Amit én végképp nem értek, hogy Mikrobi szuper AI-ja tényleg 2700 felett ajánlotta először figyelmébe a telót? Az OTP-t mikor fogja ajánlani? 100.000 felett? 
.
Ha november, december táján felmarkolt volna annyi részvényt, TL certit amennyit csak tud, most olyan hozamon ülne, hogy meg sem bírná számolni. Ehelyett vért izzad, hogy hátha össze tud kaparni 10-15%-ot majd a korrekcióban. 
.
Zéró logika.  
Seri szerda, 11:27
#262792
2694 🥺
kcs68 szerda, 09:25
Előzmény: #262781  JokerWizard
#262791
Ha marad az eddigi ütemezés, jövő szerdára várom a fix ügyletes napokat. Előtte meg valszeg jön majd az Erste bevásárlása, milliárd feletti forgalmakkal. Ez szerintem 2800 fölé fogja küldeni az árfolyamot. Az srv kifutásával viszont jelentősebb korrekciót várok. 
SBob szerda, 09:06
#262790
Dátum: 2026-06-09
Kereskedési napok száma: 18
Hátralévő ker. napok száma: 13


Felhasználható forrás: 50 000 000 000 Ft
Felhasznált forrás: 31 141 112 615 Ft
Vásárolt részvényszám: 11 629 434 db


Megmaradt forrás: 18 858 887 385 Ft


A felhasznált forrás aránya: 62,28%
Az eltelt idő aránya: 58,06%
Átlagos beszerzési ár: 2 677,78 Ft






SBob szerda, 09:04
Előzmény: #262787  SBob
#262789
"a Társaság 2026. június 9-én a Budapesti Értéktőzsdén napi kereskedés keretében 220.000 darab Magyar Telekom törzsrészvényt (HU0000073507) vásárolt 2722,51 forint/darab átlagáron" 
fezo21
fezo21 szerda, 09:00
#262788
Nyitó : 2 730,00 / 2722
SBob szerda, 08:54
#262787
Érdekes volt a tegnapi nap. Kis forgalommal nagy emelkedés, ráadásul teljes "ellenszélben". Na melyik papír volt tegnap a kakukkfióka a BÉT-en ? :)))) Nem akarok tippet adni, nehogy erre újra eszmefosást halljunk. Lehet, hogy tényleg szerdánként dolgozik csak a saját vételt intéző bróker és erre húzták fel? :) Mindenesetre nem jött eddig ki közlemény a tegnapi vételekről, ami eddig hajszál pontosan 8:30-kor jelent meg.
SBob szerda, 08:47
Előzmény: #262785  harding
#262786
Az AI egy nagyszerű eszköz (és még gyerekcipőben jár) nagyon sokat lehet vele tanulni. Viszont egyszerre piaci termék is, így amikor véleményt kérsz, vagy emocionális témákról kérdezed, akkor nagyon ügyesen azt írja, vagy legalábbis hajlik abba az irányba, amit hallani akarsz. Ha nem így tenne, akkor egy idő után elfordulna a felhasználó és keresne egy másikat, amelyik kielégítené az "elvárt" igényét. Ez egyébként éppen így van az embereknél is. A "rossz hír" hozóját senki sem szereti. Sok "ifjú titán" azt képzeli, hogy ha a használni tudja a modern eszközöket, akkor azzal a tudást is megszerezte. Pedig ezek az eszközök "csak" nagyon hasznos eszközök a tudás megszerzéséhez. De észt nem tud adni, az születésünkkor adatik, kinek több, kinek kevesebb, ahogyan egyéb tulajdonságok is nagyrészt eldőlnek ekkor.
harding
harding szerda, 07:58
Előzmény: #262781  JokerWizard
#262785
Sok esetben elégedetlen vagyok a hivatalos elemzésekkel. De ami az AI segítségével keletkezik az szerintem még ezek szintjén sincs. Ráadásul rossz hipotézisből még nagyobb baromság tud keletkezni.
Joker a te írásaid zöme ilyen marhaság.
Szerintem most veled romlott a fórum minősége. Lehet, hogy nem akarsz rosszat, de ha igazán jót akarnál, akkor eldugulnál, vagy letekerhetnéd a hozzászólásaid hosszát darabszámát.
Greenbull
Greenbull kedd, 22:29
Előzmény: #262781  JokerWizard
#262784

"Bears sound clever, but bulls make money"
.
Köszönjük az elemzést, Mikrobi. 
Tujafa kedd, 20:44
Előzmény: #262782  JokerWizard
#262783
Na, és? Az elmúlt években is ezt csinálták. A lényeg, hogy törik az utat fölfele.
JokerWizard
JokerWizard kedd, 20:30
Előzmény: #262779  Jocek
#262782
Lol... Főleg úgy hogy "valódi" (organikus) vevők alig vannak, csak eladók. Saját magát veszik a Q1-es teljes profitjából a telekom az brókercéggel  összejácc'va.  
JokerWizard
JokerWizard kedd, 20:24
Előzmény: #262776  fezo21
#262781
Megírtam pár napja hogy addig nem érdemes shortolni amig a SRV tart. Két hét és véget ér a móka. 
Amíg a Mtelekom a vételi oldalon a forgalom 25%-át beteszi, addig vételi nyomás van, teljesen függetlenül bármilyen mutatótól. A fórumot kielemezve páran meg is mondták, hogy az "Erste" + a MTelekom játék megy még pár napig. Ráadásul az Este is a Telekom egyik nagyobb intézményi befektetője, és lényegében azt csinálnak az árfolyammal a tökkéjükkel (érőfölényükkel) amit akarnak bármit csinálhatnak a "kisbüfik", vagy bármilyen hangulat is van a törzsén, mindenfelé fundamentumoktól függetlenül. Az RSI már a 70% felett van, emiatt, de nem számít, minden mutató már "strong sell". 
Korábban azt hittem a DT jácc'ik a "lányával", de ez hibás volt. A "brókercég" (az Erste aki mellesleg nagy részvényes) is kijátssza az 25% szabályt. Brókercég veszi meg a "kisbüfiktúl", majd amikor a 25% fogalom összegyűlt,  egy nagyobb block trade-del jácc'a át a MTelekom-nak...  Igy a forgalom nem 25%, hanem 2x 25% vagyis 50%-val teljesen irányításuk alatt van az árfolyam. A nagyobb befektetők megy úgyis ülne a papírokon (mint a DT).  Lényegében 1 ember mozgatja az árfolyamot a forgalom 50%-val... Azt hiszem talán ebből lett elege a HOLD-nak... A tőzsdefelügyeletnek egy normális nyugati országban lenne pár keresetlen szava ehhez az egész átláthatatlan tőzsdei manipulációhoz... 

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók