Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
LBalaton
LBalaton 2024. 03. 31. 10:56
Előzmény: #105099  pomperj
#105100
A marit nyugodtan legalizálhatná!
Van lottó TLRY a zsákomban. :-)
pomperj
pomperj 2024. 03. 31. 09:49
#105099
Van meg 2 tippem, mit kellene  Biden-nek beigerni,
hogy legyozze Trump-ot. Kis aldozatnak tunik ahhoz kepest, mekkora hatasa lenne, 
es ezzel athozna a sajat szavazoi taboraba a bizonytalanokat es fiatalok jo nagy reszet.
.
1)Legalizalni a marihuana fogyasztast.
Amikor ez eloszor felvetodott 2019ben, a marihuana  termelok 20x rallly csinaltak.
Aztan abbamaradt, es 2 ev alatt visszaesett az arfolyam ahol volt.
A statisztika szerint 12-15% amerikai felnott hasznal marijuanat. Ha ezek fele republikanus, az 6-7%
szavazo atcsabitasat jelenti. Nehany normalis korlatozassal (30 gr/fo ?) siman megoldhato 
ennyi szavazo megszerzese.
.
2)Beigerni, hogy megepiti azt a hatar-falat Mexico fele.
Ezzel kihuzza a legerosebb republikanus ervet a labuk alol. A koltseg 20-40Mrd$, nem sok.
Es cserebe a mexikoiaknak, a megvalasztasa utan indit egy normalis "vendegmunkas programot".
ahogy azt a nemetek csinaltak a 60-as evekben, a szabad EU atkoltozes elott.
Befogadjak a mexicoi  munkaerot, ok is adoznak, es ezzel lecsokkentik a deficitet, bejon a kerites ara.
Aki meg 5 eve normalisan ott dolgozik, annak adni kell ideiglenes allampolgarsagot, ami ujabb 
5 evvel kesobb veglegesse valik.
.
Ezzel a ma USA-ban elo osszes mexicoi szarmazasu  szavazo kepes lenne csalad-egyesitesre,
es toluk is megkapnaa hozza a szavazatok 90% reszet. 
A vege oriasi gyozelem lenne, es egyben megoldana ket regota sok bajt okozo problemat.
.
pomperj 2024. 03. 31. 09:40
Törölt hozzászólás
#105098
kukker 2024. 03. 31. 08:48
Előzmény: #105095  terelemel
#105097

Mindenhol úgy jut el valaki valameddig, hogy a többiek hagyják, akarják.
Semmi nem kell, csak hangos és szép szavak a jövő ígéretével és a másik ledozerolásával és kész is a recept, a birkák meg jönnek azért, hogy a kánaánt ígérik meg a másik "megsemmisítését".
Szép jövő és ellenségkép.
Ez a kolomp.
szisti 2024. 03. 31. 08:02
#105096

Kedves Fórumtársak!
Áldott, békés Húsvétot kivánok mindenkinek!
terelemel 2024. 03. 30. 23:12
Előzmény: #105094  LBalaton
#105095

Nem csodás?
Egy narcisztikus bohóc es egy maga alá sz@ro demens venember. Ez a választék a világ vezető hatalmában.
LBalaton
LBalaton 2024. 03. 30. 21:54
Előzmény: #105092  pomperj
#105094
És hogy a fenébe tud 1 Trump eljutni 1általán az elnökjelöltségig?
Ennyit tudnak a repubik felmutatni?
Nem akadt 1 értelmesebb?
matatakakiba 2024. 03. 30. 21:11
Előzmény: #105092  pomperj
#105093
HA JOT nezek es JO helyen akkor muholdkep szerint van nagy mukodo banya
pomperj
pomperj 2024. 03. 30. 21:04
#105092
Igy nezett ki ott fennt a sivatag akkoriban, egy foldmunkageppel:
https://imgur.com/a/JI3KCnV
.
Amugy utana atrepultem Lima-n at Cusco-ba es onnan fel a Machu Piccu-ra.
Regi vaagyam  volt, de sajna  epp eses idot fogtam ki.
.
Ennel sokkal aktualisabb,  hogy a kozelgo elnokvalasztasra Trumpra vagy Biden-re kell pozicionalni 
a portfoliot? Szoval, melyik temat okos szeretni ha Biden, es melyiket ha Trump nyer?
A konvenciokig mar csak 4 honap van, es nagyjabol az elnokvalasztas elott 2 honappal
a piacok mar erosen pozicionalni fognak a  favoritra.
.
Talan Trumprol jobban becsulheto,  mit fog preferalni.  Biden aligha fog erdemeben valtoztatni.
1)Veget akar vetni annak, hogy Europa rengeteget sporol a katonai kiadasokon.
Ebbol az kovetkezik (epp ma a lengyel Tusk is ezt surgette), hogy az europai katonai beszallitok
arbevetele 1 even belul nagyon felfuthat, a profit  talan duplazas  elott all.
2)Trump veget vetni iger az Inflation Reduction Act kiadasoknak. A zold temakbol atiranyitja a penzt
a szen, olaj es gaz-kitermeles temakba. A solar es EV felejtos, a banyaszat es acelgyartas szereny
tamogatast kaphat.
3)Mexico, es mas kozepamerikai allamok "ellenseg" statusban lesz, az illegalis bevandorlas miatt.
Ezek ellen vam/beszallitoi korlatozasok lehetnek.
Placi82 2024. 03. 30. 15:50
Előzmény: #105090  fatihszultan
#105091
Ja, azt én is kérdezni akartam Pomperjtol, hogy mennyi részvény pakkja, volt neki, hogy megérte kirepulni kimenni Argentinaba, felbumszlizni terepjaroval vacak utakon a kietlen sivár hegyekbe, ami nem éppen egy osztrák Alpok. De inkább  nem kérdeztem mert nem illik, hogy mennyi az annyi, és tilos is, mert magánügy.
De le a kalappal, hogy kiment. De legalább egy jó echte helyi Argentin steaket azért megkostolt:) 
(Amúgy egész Argentína, bizonyos papíron  Luxemburgi, Ciprusi, etc... Több 100.000 es hetárokat birtokló nagybirtokos kezében van.) 
fatihszultan 2024. 03. 30. 14:54
Előzmény: #105085  pomperj
#105090
Gondolom lőttél pár képet, ha már ennyit fáradoztál. (Én biztos készítettem volna). Megosztanád kérlek?
yooio 2024. 03. 30. 12:07
Előzmény: #105088  pomperj
#105089
Hat azert ugy hogy legutobb is demand destruction lett a 90/100 feletti arakbol + van a csoben 6/7 milla kapacitas opec + iran/venezuela+ ha kell brazil es usa is tovabb futtat fel termelest, es mar lenyegeben a szuezi balhenak se volt mar erdemi hatasa, eleg nehez ezt bullosnak nezni. Sztem olaj 70/90 kozt pattoghat egy esetleges revesszios hirig, utana mehet 40/50re. 
pomperj
pomperj 2024. 03. 30. 07:50
#105088
1)SPY daytrade
A november ota tarto rally a legvegenel jar. Egy emelkedo ek formacionak is nezheto, az utolso
hullamat csinalja. Keszulodik egy melyebb korrekcio.  A jobbik esetben.
.
https://imgur.com/a/lNLco1E
.
2)Kinaban penteken SSEC tovabb emelkedett. 
Ugy tunik vege is a wave(ii) korrekcionak. Indul tovabb, sokkal feljebbre.
.
https://imgur.com/a/eyccyYf
.
.
A mediakban feleledt a pletyka, hogy PBOC egy hatarozott "easing"-be kezd
Old Xi Jinping speech sparks China monetary easing speculation | Reuters
.
3)Az olajosok,  XOP es XLE latvanyosan emelkedtek.
.
https://imgur.com/a/vBsGkvv
.
Mindegyik intergralt olaj-orias, XOM, CVX, SHEL, TTE stb, kitoresben vannak.
A kozepes-kis olajosok kicsit lemaradva kovetik oket.
guantanamo
guantanamo 2024. 03. 29. 19:17
Előzmény: #105073  stolz
#105087
Pedig egyesek szerint paros ev van, de recesszio sehol ;)
szieszta 2024. 03. 29. 15:12
Előzmény: #105078  pomperj
#105086
A túltermelés úgy keletkezik, hogy valami nagyon jó üzletnek bizonyul és ebbe sokan beleugranak. Hitelből fedezik a költségeket, amit a bank szívesen ad, hiszen jó biznisznek néz ki. Így az a helyzet állt elő, hogy több lesz a fóka, mint a vadász. Ez egészen addig tart, míg a gyengébbek ki nem hullanak, akik a végsőkig küzdenek. 
pomperj
pomperj 2024. 03. 29. 11:07
Előzmény: #105082  lngnl
#105085
LAC volt a  nagy lithium poziciom, de eladtam kb. 2 eve,
amikor masodszor alltak elo ujabb banya-fejlesztesi tervvel, ujabb reszveny-kibocsatassal a kinaiaknak,
de meg mindig nem volt termeles. 
Kivancsi voltam, elrepultem Jujuy-ba, onnan ocska terepjaroval fel a hegyekbe, fel az LAC telephez. 
Ott par indian ember koszalt, komoly epites vagy munka sehol. Beszelni senkivel nem tudtam.
Egybol elment a bizalmam.
Wally_Karue
Wally_Karue 2024. 03. 29. 09:45
Előzmény: #105079  borembuk
#105084

Nyilván sok helyen van, nem véletlenül 3-as a periódusos rendszerben :) a földkéreg egyik leggyakoribb eleme
Kérdés, hogy a találat után mikor kerül sor a tényleges bányászatra, ez általában nem 1-2 éves projekt
Afrikában is találtak hatalmas Li mezőket nem rég, mégsem tart sehol a kitermelés még
Ráadásul ugye ilyen áron senki nem szívesen adná a kitermelt Li-t
Wally_Karue
Wally_Karue 2024. 03. 29. 09:40
Előzmény: #105078  pomperj
#105083

a 2-3 év pont jó arra, hogy begyűjtsük a szükséges részvényeket :)
Nem fog 15kg/$ áron maradni a Li, mert ezen az áron a drágábban bányászó cégek bedobják a türcsit (pld a kínaiak nagy része sem olcsón bányászik), azaz megint hiány lesz, megint felmegy az ára az alapanyagnak...
Ugye ezért a ciklikusság
És ugye Li nem csak az EV-hez kell, ezer más felhasználása van, gondoljunk más energiatárolásra, pld a hatalmas adatcenterek szünetmentes tápegységeire, grízekre, kerámiákra, üvegekre, gyógyászatra stb
Nyilván nem egy SMCI nem fog 10x 1 év alatt, de úgy vettem észre, hogy a régi jó "befektető"-k gyakorlatilag kikoptak a tőzsdéről, mindenki 1 nap alatt akar meggazdagodni
Kíváncsi vagyok egyébként, hogy az átlagos részvénytartási idő hogyan változott mondjuk az elmúlt 50 évben, okés régebben azért macerásabb volt az adás-vétel, de szerintem az elmúlt 10 évben is szignifikánsan csökkenhetett az átlagos tartási idő
lngnl 2024. 03. 29. 09:38
Előzmény: #105078  pomperj
#105082
Par eve meg azt mondtad hogy LACot halmozol fel es elteszed a gyerekeidnek, akkor mar nem igy latod?
lngnl 2024. 03. 29. 09:37
Előzmény: #105074  stock53
#105081
Nekem is volt jo par korom az elmult evekben ALB vel es LAC al. Most is a portfoliom 20% LAC, LAAC es ALB. En is hasonloan latom a lithium kerdest, tenyleg tultermeles van, de sztem az EV autozas tovabb fog novekedni, az energia cegek egyre tobb battery storaget rendelnek. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek