Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2023. 12. 13. 07:22
Előzmény: #101719  szieszta
#101720

Azzal is egyetértek, hogy akinek sok és olcsón kitermelhető olaja van, nem fogja csökkenteni a kitermelést, mert nagy pénzektől esne el. Ígérgetni bármit lehet, de ha szorul a hurok, még a vérszerződést is megszegik.
Emlékszem, mikor a környékünkön a hagymatermelők álltak így össze, közös disznóvágással és dorbézolással ígérték meg, hogy egy bizonyos ár alatt nem adják terményüket. Fura volt, hogy a legnagyobb hangadó nem hordta a trágyatelepre a megrothadt hagymáját, mint a többiek. Két év múlva jöttek rá, hogy ő csendben megszegte ígéretét és szépen elsütötte hagymáját. Többiek csökkentették területeiket, ő növelte. A helyiek ezt látták. 
A kőolajosok nem szomszédok, sokkal nehezebb ellenőrizni a megállapodást.
szieszta 2023. 12. 13. 07:12
#101719

Én nem hiszem, hogy valakik csak úgy le tudnák nyomni az olaj árát. Ez csakis a kereslet és kínálat függvénye. Ez akkora piac és elég rugalmatlan, ráadásul annyi szereplővel, hogy nem lehet könnyen manipulálni. Egyszerűen csak annyi történik, hogy éppen annyi a kereslet, mint a kínálat.
A járművek nagyon sok üzemanyagot fogyasztanak, de nem csak ebből áll a felhasználás. Műanyagok, festékek, kenőanyagok, aszfalt és még sorolhatnám. Ezeket is folyamatosan szabályozzák, illetve reciklálják. Nálunk egy utat javítottak, az aszfaltréteget külön marták fel, elhordták és feljavítva vissza. Meg van rá a technológia.
Emlékszem, gyerekkoromban az "onídün család" -ra, mikor a hajóskapitány izgalmas élete volt a téma alapja. Óriási üzletet hozott össze, olcsón hozta   a jutazsákokat külföldről. Mivel az út hosszadalmas volt, a felesége ki akarta egészíteni a jövedelmüket, ezért a helyi kereskedőknek el kezdte befoltozni a zsákjaikat és több asszonykát is maga mellé vett. Mire a férje megérkezett az új zsákokkal, már senkinek nem kellett.
Szerintem a kőolaj lobbi meggyengült, illetve átnyergeltek máshol pénzt keresni. Hiszen azt látjuk, ezek a cégek egyre inkább zöldülnek, ott van most a nagy pénz, támogatás. Nem akarnak lemaradni.
Azt nem tudom, hogy az agroszektor mennyi üzemanyagot igényel, de régebben számoltuk, hogy 80-100 liter gázolaj amit hektáronként elégetnek a megműveléshez. Most az új technológiák ezt leharmadolják, mivel többen átálltak a nem szántásos, illetve a művelés nélküli vetésre. Egyszerűen belehúzzák a tarlóba  a vetőmagot, totális gyomirtóval lefújják, aztán már csak a kombájn jön. Állítólag nyugaton már több éve működik, éppen ezért is lobbiznak, hogy a monsantó csodaszerét a roundup (glyfosat)   totális gyomirtót nem szabad kivonni a forgalomból.
Sharkbait 2023. 12. 13. 06:19
Előzmény: #101714  bonti
#101718
Igen 1 hete. Most fog kibaszni a stop
Placi82 2023. 12. 13. 01:31
Előzmény: #101716  Placi82
#101717
5. Kiegészítés, mert félreérthető:) . Az USA palaolaj kitermelés most meg számottevő, de új beruházás, hitelek, nincsenek. Hogy finoman fogalmazzak, a bankarok, befektetok nem tolonganak a palaolaj kitermelok ajtajában, hogy finaszirozhassak. Tehát nem szukseges súlyos  véraldozatot hozni, azaz OPEC, vagy valamely opectagnak, szetverni az olaj árat, egy lehetseges recesszio gyanús leendő gazdasagi környezetben. 
Placi82 2023. 12. 13. 01:25
Előzmény: #101715  Zedisdead
#101716
Ez ketertelmű. Ha arra gondolsz, hogy az OPEC vagy Szaud önti az olajat, hogy leverje az árát az szerintem téves vízió! 
1. Kitermelest csökkentett Szaud, ha az olaj árat beverik az kettős negatív hatás! Olcsóbb olaj, és kevesebb kitermelés, ergo kevesebb bevétel, és már most sincs szaud költségvetése egyensúlyban.  Ugyan ez igaz Oroszországra, aki sűrű bocsánat kéréssel fordultak a Szaudi herceghez, mert nem tudták 100%ban vállalni a rájuk eső kitermelés csökkentést, mert betört a hidegfront, és a komoly fagyok Szibéria területekre, és a technológia nem tette lehetővé a vállalt 100%os kitermelés csokkentesuket. 
2. Teljesen ellentétes irány a közös Szaud-Orosz perspektivaban. Pontosan tudják már hogy ki az ellenség, rajottek az alkalmazott semakra. Nem gondolnám, hogy egymas elarulasa,soron lenne. Mindenki veszítene.
3. Én várom lassan, hogy a FED hozamgörbe minden idosíkjaban korlátozni fogja a hozamokat. Azaz a FED újra az amerikai allampapirok korlátlan vásárlásába kezd. Az okot nem fejtem ki. De a  következményei pedig az infláció meglodulasa lesz ahol az alacsony olaj ár nagy hasznos dolog.!  4.Számomra az utóbbi években az USA olaj ár leszorito politikája vilaglott ki, megha ezen a fórumon többség ezzel nem is néz szembe. 
5. Ha arra gondolsz, hogy a shale, és palaolaj kitermeloket kivéreztetik, azokat már felesleges, hisz már most is döglött ló, és új palaolaj beruházás ok szama konvergal a nullához.  Ergo ebben a sugalmazott, suttogó narrativakban nem hiszek. Mert nem alátámasztott, és nem is logikus. Én azt nézem, hogy Cui prodest?? 😉
Zedisdead 2023. 12. 12. 23:45
Előzmény: #101707  Placi82
#101715
Az olajpiacon egyre vaskosabb kontangó van kialakulóban. Ez azt jelenti, hogy valaki önti a fizikai olajat a piacra. Ez sztem egy Opec büntetőexpedició lesz
bonti
bonti 2023. 12. 12. 22:53
#101714
Van aki próbált shortot indítani sp vagy nq-ban? Tegnap és ma is próbálkoztam, de emelkedtek. Persze tavaly meg nem volt mikulásrali, pedig akkor próbálkoztam a longgal.  Gyanítom, ha holnap longba állok, akkor beszakadnak. 
pomperj
pomperj 2023. 12. 12. 22:24
#101713
SPY daytrade
zarasban meg mindig wave(iii of v) ment felfele. De itt mar akarmikor kesz lehet (iii), 
es megfordulhat, elesen lekorrigalhat wave(iv) hullamban. 
Holnap FED. Szokasosan ha felfele megy bele, akkor gyakoribb hogy lefele jon kifele, a FED utan.
A kerdes az, hogy a vege ED, vagy impulzus? Minel feljebb megy a hullam, annal kevesbe lehet ED.
Most az ED alakzat kialakulas mar kevesbe valoszinu, mert ahhoz tul sokat ment fel ma, es mert 
ED eseten vissza kell jonni wave(iv)-nek a a wave(i) atfedesig. De akkor mar fibo62% alatt volna.
.
  
Az utolso support a 4609. Annak a letorese  jelzi elsonek, hogy lefele fordult. 
De amig nem, addig tovabbra is felfele kell varni.
kozi723
kozi723 2023. 12. 12. 22:16
Előzmény: #101690  HuTi
#101712
Sajnos nem jott be a zold zaras. 
Erdekes, hogy BORR mennyire elhuz mellette. Csaknem 10% mar a kulonbseg. 
yooio 2023. 12. 12. 22:04
Előzmény: #101705  pomperj
#101711
Mondjuk azert annak tuti van koze hozza, hogy holnap lesz FED. Barrons nem bulvar. 
pomperj 2023. 12. 12. 22:02
Törölt hozzászólás
#101710
Dave110 2023. 12. 12. 21:03
#101709
Olaj nem lehet 40 dodo, akkor megint túl nagy lesz a fogyasztás, klimának újabb gyomros, megújjulók pedig hatalmas veszteségben találják magukat.
Boole 2023. 12. 12. 21:01
Előzmény: #101706  Mek-Elek
#101708
Az jó lenne a kitermelési költségeknek.
Placi82 2023. 12. 12. 20:41
Előzmény: #101687  Zedisdead
#101707
Engedd el Zed barátom! Az okokra már nincs régen nincs minden kérdést kielégítő válasz.  Csak az amit a Humi mondott. Csak ő nagytőkézett. De ez túl tág fogalom,és  áthallasos.  Én a helyébe  bankár.dinasztiáztam volna :).  Történelem... 
Amúgy az  olaj cégek akkor se mentek fel annyira, mikor az olaj bőven 100$ felett volt, és már  200 as szintet víziónáltak itt is. Mert prevíziok, és narrativak vannak,es ezért  nagy fundok, és alapok irányítói  értik a rendszer mukodeset, akaratát, és tudják, és tudták, hogy honnan fúj a gazdasági erőtér  passzát  szele.  És azzal szembe nem pisalnak.😉. Ergo nem vásároltak a bányász cegeket. (Csak mi:)) Akkor minek fektessenek olyanba, amit előre tudjak, hogy hova lesz lemanipulálva. 
Ugyanez a narrativa van az arany piacan. Nagy ló.aszt short zarasok volt az oka 2100 felé emelkedésnek. Csak volt egy kis rövid  rendszerhiba:).  Néha elofordul. Meg is játszottam most  a gyors esést. Hisz nem engethetik tartósan 2000$ felett legyen , és induljon akár tovább felfele,, mert az a dodóba vetett HITET  ingatna meg.....
És minden eszköz, ETF ek,  pénz előállítás feletti rendelkezés,( Fed irányítása) és ebből fakadó eroforrasok rendelkezésukre állnak..... Amúgy az utolso olajbanyaszom a PBR volt és még sikerült 15.5 körül kidobni a mostanában a felét, (felét örökre megtartottom) amúgy egesz jól tartotta magát meg 75$ körüli olaj szinten is, a többiekkel szemben. De lehetett látni az olaj sorsát, pár hónapja . Kíváncsi vagyok hogy most a Szaud-Orosz kettős belep-e, egy jo kis  kitermelés vágással hogy egy kicsit ellenálljon kapálózzon   az Akaratnak! ... Én most erre nem fogadnék, mert szarban lesz a Szaudi koltsegvetes, és úgyis pótolja valaki, majd feloldjak szankciokat bizonyos országok esetében, vagy majd valami hasonló trükkök... Kiderul..A BIG 7 a tuti, ha 500 as PE rátaval fog is pörögni majd.🤣Majd kaptok valami szépen előre megemesztett  narrativat hogy miért is van ez. ((Olyan narrativakra gondolok,  mint anno hogy a robinhooderek, és covid csekkes kisbufik irányítják, és manipuláljak fel a piacokat, lásd a GME story, úgy hordta körbe a mainstream gazdasági sajtó mint a véres kardot, es bizonyítékot. ) És mindenki beveszik ezt. Hát persze. Hogyne...... Nehogymár a nagytőkét gondolják a népek. )) Most ez az akarat. Ez akkor fog változni ha a global  (US) pénzbirodalom megrecssen. Hát nem úgy néz ki. Bár volt idő, 2022 nyarától kb. 23'oktoberéig mikor én is azt hittem, hogy több pólusú gazdasági  vilagrend lesz. Hát úgy néz ki, nem jött be.,( De majdnem) Ez van:). Tévedni emberi dolog. Bár azokat akik nem erre számítottak, és az több polosu gazdasági új rend ellen "drukkoltak",(számítottak) a regi  egypolusu gazdasági erőtér fennmaradasaert, és még így is az olajra,aranyra, etc.. és VALUE cégekre fogadtak az amcsi  piacon, fundamentum és racionalitásra alapozva ??? Na őket viszont már nem is értem egyáltalán. :) 
Mek-Elek 2023. 12. 12. 20:34
Előzmény: #101704  Boole
#101706
Igen és az olaj ára is már szeptember óta esik, és gondolom ezzel paralel némi késéssel az üzemanyag ára is ami szintén pozitívum a kitermelés költségeire vonatkozóan. Egy sötétebb forgatókönyv szerint az olaj esetében 4O USD-ig tartó esés azért már rendesen meglátszódna. 
pomperj
pomperj 2023. 12. 12. 20:05
Előzmény: #101702  Boole
#101705
Most mar 6 honapja teljesen egy-parameteres lett a tozsde es a Bond piac.
Mindketto egy tenyezotol fugg csak: a kamat varakozasoktol.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20231212v00y5wnig.jpeg
.
Semmi mas nem szamit. A mediakban csakis a varhato FED lepeseket targyaljak.
Pl. A Barrons mai cimlapon 5 kiemelt cikk van, mindegyik a FRED varhato lepeserol szol.
Boole 2023. 12. 12. 19:42
Előzmény: #101703  Mek-Elek
#101704
Ilyen aranyár mellett bőven 6 USD felett kéne már lennie.
Mek-Elek 2023. 12. 12. 19:33
Előzmény: #101702  Boole
#101703
Köszönöm. Azért ez a mai -9% nem esik jól. A legutóbbi arany emelkedéskor vettem, ha nem is 50%-ot de 15-öt elengedtem, sőt lassan már nem hoz  inkább vissz. Valamikor csak be kell hogy árazzák a kitermelés növekedését. Vagy már beárazták?
Boole 2023. 12. 12. 19:12
Előzmény: #101696  Mek-Elek
#101702
Most ugyanazt látom az aranypiacon, mint az olajpiacon. Az árupiaci instrumentumra csekély mértékben értékelődnek fel az arra mozgó részvények. A piaci szereplők tanultak a korábbi emelkedő piacokból és az utána következett nagy árfolyam csökkenésekből. Már nem hajtják fel annyira a részvények árát, csak limitált mértékben. Az EQX-ről nincsenek hírek. Vagy lesz később rossz hír, vagy tőkeáttételesen esik az aranyhoz mérten. Az arany most nagy eséllyel lejön 1937-1940-ig, alatta 1878.
Arany, remélem nem a lenti "E" pont van kinézőben, mert akkor már harmadjára hagyom ki az 50% profitot a 8 USD célár reményében az EQX-ben.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/182/039/674d4454c88de29735d541f54a8a1b0d1d8ea3e3.png
R00 2023. 12. 12. 18:32
Előzmény: #101700  Zedisdead
#101701

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók