Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2021. 01. 18. 23:33
Előzmény: #34397  Boole
#34400
Nagyon köszönöm, hogy leírtad ezeket, az emberek felvilágosítása lenne a legfontosabb feladat. Mondjuk az alapján amit írtál pont az a félelmem erősödik, hogy idősebb emberek (mint pl. szüleim) számára a kormány által preferált orosz / kínai vakcina veszélyesebb lehet.
Placi82 2021. 01. 18. 22:47
Előzmény: #34390  Tibi0002
#34399
Mindent elolvasom, nagyon sokat olvasok. Találtam. A cikkben benne a válasz a kérdésedre. :) 
https://www.google.com/amp/s/index.hu/kulfold/2021/01/18/europai_unio_kina_vakcina/amp
yooio 2021. 01. 18. 22:33
Előzmény: #34370  Törölt felhasználó
#34398
Istenem... en egesz eddig tok nyugisan elvoltam a hozzaszolasaiddal, de a pokhendi stilusoddal keresd meg a kripto topikot, es ott probalj teriteni. 
Nekem van kriptom, evek ota, de tudom hogy pl a BTC alkalmatlan lenne atvenni a penz szerepet, egyszeruen nem olyan a tranzakcio atereszto kepessege, es nem koltsefhatekony a tranzakcio + lassu ha terhelodik a blokklanc.  az egész koncepció arra épül, hogy bemutassunk a szemét jegybankoknak, akik csak nyomtatnak és elinflálják a pénzünket. Ezzel csak az a gond, hogy egyrészt infláció muszáj, persze normális keretek között. nem véletlen, ha csak a defláció gondolata is felmerül mindenki összefossa magát. Ha van egy fizetőeszköz, ami mindig többet ér, akkor mindenki kivár, senki nem akar költeni. Keresletcsökkenés, elbocsátások, még keresletcsökkenés... giga negatív spirál, óriás összeomlás. Erre nem tudom hogyan lehet megoldás a BTC, mivel épp most is az van, hogy senki sem akar eladni, mert nő az ára. Nő az ára, mert senki sem akar eladni. Spirál a másik oldalon. Másrészt az hogy a pénznyomtatás majd hiper inflaciót okoz, teljesen szembe megy az elmúlt évtizedekben tapasztaltakkal. Akkor is ettől fostak, és még csak normál infláció sem lett (gyakorlatilag erről szól a mondern monetary theory is). Mivel a közgazdaságtan nem egy egzakt tudomány, így senki sem tud mindenki biztosat, ahogy haladunk úgy tanulunk. Másrészt eleve nem tudják elinflálni a pénzünket, hacsak nem készpénzben tartja mindenki. Ha bármilyen reáleszközbe fekteti, már hedgelve is van az inflációtól (https://www.notion.so/When-Money-Dies-3fa52b9f559d487ebfe81637ec461fd9). A digitális arany funkciót persze tényleg jó be tudja tölteni, de ez egyáltalán nem indokolja, hogy ilyen és ehhez hasonló árazások és mozgások legyenek. A fizetőeszközként való funkciót (ha vmilyen rendszert sikerül mögérakni ) pedig szintén csak akkor tudja majd betölteni, ha nem ugrál az ára napi 20-30%-ot semelyik irányba. Ha nő azért nem költik el, ha csökken meg azért. Ergó egyelőre az egyik jövőképét sem tudom hogy tudná betölteni, illetve hogy támasztaná ez alá, hogy ennyit emelkedjen. 
De meg ha az arazas mellett el is megyunk, es betolti a digitalis arany szerepet, ok.  
Van mogotte hadsereg? Mert a dollar mogott az van. Ha a kinai allam vagy az amcsik levagjak a penzugyi rendszerrol az egeszet, akkor ennek annyi, vagy az emberek egy penzugyi jellel fognak cserekereskedni? Na mind1 hagyjuk is, inkabb tenyleg menj a kriptoba. 
Boole 2021. 01. 18. 22:09
Előzmény: #34396  hellforceone
#34397
Én attól tartok, hogy mivel az országok nem egyszerre csinálják ugyan azt, nem egyszerre oltatnak, nem elég gyorsan, ezért a földön újra meg újra körbe-körbe fog forogni a vírus és annak mutációi. Az emberiség ebből is meg fog erősödni, de a maszkot nem biztos, hogy rövidebb időn belül végleg levehetjük, tekintettel arra, hogy a vakcina lehet, hogy csak 10-12 hónapig nyújt védelmet és az elhúzódás miatt a védelem lejárhat. Kutató orvostól tájékoztató információ, de persze ez is csak egy vélemény. Álláspontja szerint mindegyik vakcina jó lesz. A Pfizer/Biontech és a Moderna azonos technológiával készül, gyakorlatilag a vírus tüskesejteket támadja, tehát csak 1-2 olyan összetevője lehet (hordozó anyag), amely(ek) esetleg allergiás reakciót válthatnak ki. Ez a hordozó anyag a tusfürdőkben és a szappanokban is benne van. Az orosz és a kínai vakcinának a teljes dokumentációja jelenleg senkinek nem áll a rendelkezésére. Az orosz erősen hiányos (nem lehet belőle szakmai állásfoglalást adni), a kínainál még az utolsó körös tesztelés eredménye nem nyilvános. Az orosz és a kínai gyengített (fertőző hatását elvesztett) vírust tartalmaz, amelyek a vírus jellemző fehérjéit és nukleinsavait tartalmazzák. Ezt javaslata szerint idősebb, beteg embereknek nem ajánlott beadni, mert az immunrendszer úgy is reagálhat, mintha maga a vírus támadta volna meg. Ha nagyon érzékeny erre valaki, vagy az immunrendszere éppen rossz állapotban van, akkor túlreagálhat és nagyon beteg is lehet. Én pl. a hagyományos influenza oltással jártam így két alkalommal is. Az első alkalommal erős nátha, láz. A második alkalommal már alig tudtam belőle 3-4 hét alatt kijönni, és gyakorlatilag egy 3 szemes "lórúgás" kék színű antibiotikum segített csak. Három napig, naponta egy szemet lehet belőle bevenni, de mindent visz. Egy év kimaradással kaptam el az influenzaszerű vírust, miután beadták az oltást. Tehát a Pfizer/Biontech, Moderna egy újszerű, modern technológiával előállított, de egyébként már több évtizede ismert elméleti módszertan alapján készült nagyon jó hatású vakcina, az orosz, kínai meg sok évtizede kipróbált és bizonyított módszertan és technológiával előállított vakcina, ami feltehetően %-ban valamivel kevésbé hatásos, feltehetően valamivel több mellékhatással és természeténél fogva nem ismert későbbi szervezetre gyakorolt hatású készítmény. Mivel az elölt vírus egyes jellemzőit tartalmazza, ezért feltehetően hosszabb védelmet nyújthat, mint a Pfizer/Biontech, Moderna vakcinája. Tehát akiben kialakul a védelem, az hosszabb ideig lehet védett. Nem vagyok ezen a téren szakember, tehát, ha valamit nem jól értettem, akkor elnézést kérek. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyiket választja. Nekem úgy tűnik, hogy rám nézve talán jobb választás a modernebb technológiával előállított vakcina. Korábban kaptam már agyhártyagyulladás elleni, Hepatitisz B védőoltásokat is, amitől semmi bajom nem volt, pedig azok a régi hagyományos módszerrel készültek. Van olyan ország, ahol az állam maga szeretné legyártani a vakcinát, mert akkor nyugodt, ha a minőséget a saját kutatói ellenőrizik. Én szeretek járni színházba, gyógyfürdőbe és télen ilyenkor elég sokat ott is vagyok, de most ezeket az időszakokat nehezen viselem, ezért is rossz, mert a tőzsdét nagyon jól ellensúlyozzák és így az egyensúly mindig megvolt. Most ez nagyon hiányzik.           
hellforceone 2021. 01. 18. 21:13
#34396
Én '20 augusztusban lettem olyan beteg, hogy a végén kórház lett belőle. 2 hét küszködés, antibiotikum után otthon a harmadik héten jött a mentő és vitt. Alig tudtam beszélni, csak suttogva, borzalmas lassan, iszonyat kimerítő volt. Köhögés, láz napokon át fel-le-fel-le, nem volt túl magas, max. 38,5, gyengeség, fejfájás, bőrégés, mellkasi nyomás. Kis oxigén rásegítés (csupán ez az orrba dugós műanyag szonda), de már az is segített valamennyit. Összesen 3 tesztet csináltak, mind negatív, tüdő CT, minden rendben, mindez Németországban, az ellátás jó volt, kivizsgáltak mindenre, de nem találtak SEMMIT! Utána még cca. 6-7 hét volt, mire kezdett visszatérni a kondícióm. Na, akkor ez mi lehetett?! Állítólag nem covid... magyar doki mondta, lehet, hogy 3 teszt negatív lett, a negyedik meg pozitív lett volna... a tesztek megbízhatósága is kérdéses. 
Placi82 2021. 01. 18. 21:03
Előzmény: #34390  Tibi0002
#34395
Kínai vakcinanak szerinted mennyi a hatásfoka? :) 
vvince
vvince 2021. 01. 18. 20:47
Előzmény: #34385  Placi82
#34394
Mire is varnal pontosan? A tetlensegnel barmi jobb (ami befektetes). Ingatlanpiacon a tamogatasoknak (csok+felujitas+babahitel+afa kedvezmeny) hala illetve a covid-relief utani hurraoptimizmusban sztem tuti folytatodik az emelkedes, meg lassulasra sem szamitok...uj es hasznaltnal egyarant.  Kesz elmebaj de most ez a realitas.
Dt74 2021. 01. 18. 20:22
Előzmény: #34385  Placi82
#34393
Háború....
süveg
süveg 2021. 01. 18. 19:43
Előzmény: #34359  eurocent
#34392
Van valakinek infója, hogy "európai" CHL lesz a Random Capitalnál?
MrSomm 2021. 01. 18. 19:42
Előzmény: #34370  Törölt felhasználó
#34391
Azért ha beírod a keresőbe, hogy melyik  bank miért kapott büntetést a JP Morgan elég előkelő helyen van... 
https://www.cnbc.com/2020/09/23/jpmorgan-to-pay-almost-1-billion-fine-to-resolve-us-investigation-into-trading-practices.html
https://www.cbsnews.com/news/goldman-sachs-to-pay-3-billion-fine-foreign-bribes-1mdb-probe/
Én is átestem a víruson, szerencsére nagyon enyhe tünetekkel, bár a szaglás ízl(le)és még nem teljesen jött vissza 2 hónap alatt... ezért még úgy gondolom oltatni is ráérek... de muszáj lesz minden bizonnyal
Tibi0002 2021. 01. 18. 19:34
Előzmény: #34386  Placi82
#34390
Szokatlan tőled, hogy kritikával élsz a magyar eü. iránt ("Pfizerrel ha lesz", "Sehol se tartunk"). Tényleg így érzed? Egy kérdés: Orosz, kínai vakcinával nem oltatnád magad? Én nem vagyok veszélyeztetett, de ha oda jutunk, bármelyik vakcinát vállalni fogom. 
ragarda
ragarda 2021. 01. 18. 19:04
Előzmény: #34375  eurocent
#34389
Egészségükre!
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2021. 01. 18. 19:02
Előzmény: #34381  drexler76
#34388
Nálunk már 2019 december elején az egész cég nagyon beteg lett, miután megjöttek a kollégák a korea-japán-kína roadshowról. akkor még azt hittük influenza, vagy akármi standard nyavalya. csak egy baj volt vele, semmi se segített és kb 1 hónapig tartott. utólag már nem tudjuk meg, mi volt, de azóta senki se volt beteg a cégnél, ami szintén elég ritka dolog
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 18:09
Előzmény: #34386  Placi82
#34387
Pfizer az kell az usába most. Lesz jó orosz meg kinai már intézik.
Placi82 2021. 01. 18. 18:07
#34386
Amúgy én is oltani fogom magam Pfizerrel ha lesz. De uraim, lesz itt pár hónapon belül? Meg az egészségugyiseket tudták leoltani. Sehol se tartunk. Ezzel az ütemben még a nyugdijasokkal se végeznek az éven! És hol a többi 7 millió? Vagy rosszul tudom? 
Placi82 2021. 01. 18. 18:02
Előzmény: #34353  pomperj
#34385
Szia pomperj! Én voltam aki több bejegyzésemben forsztiroztam már ezt a kamat kérdést. Hogy a valós infláció beporog az szinte biztos. De a jegybankoknak MNB, ekb, fed, boj, etc. Mind kiall az alacsony kamatok fenntartása mellett, sőt ki is jelentették hogy már az inflációtol függetlenül is. Ez a valuták teljes el ertektelenedhez vezet sztem. Már ha nem emelnek kamatot, és mellette a jegybanki eszkozvasarlas is folytatják. Ez az én problémám. Vegyek nagyobb értékű ingatlant most, és a reszvenypiacra is szalljak vissza ebben a lufiban vagy várjak, de közben látványosan minimum!10% al ertektelenedik a KP evente. A realeszkozokhoz, ingatlan, részvény, arany, élelmiszer stb képest. Dollárba se jobb hacsak az elmúlt 70 évet nézem, mekkora ertekvesztesen ment át, pedig közel se csináltak ilyen durva dolgot mint az elmúlt években, hisz nagyobb kamatok és kisebb penznyomda volt. ( Los Angeles  legelegansabb helyén tégla palotát lehetett venni 30.000 $, most 5 millió lenne)Ha emelkednek a kamatok újra lenne értéke a KP nak, és a fölös likviditás elcsatornazna a reszvenyek és az ingatlan elől. De már ebben én se hiszek, tévedtem mikor azt hittem hogy úgy se mérik megcsinalni. Véleményed? Mi lesz? 
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 18:01
Előzmény: #34367  Boole
#34384
Nem egyszeru a kerdes, az egyszer biztos. Az sem biztos, hogy engedelyekre ebben az esetben szukseg lesz. A kiralysagok megdontese ritkan tortent engedellyel, sot neha lefejezesnek is oromkodtek a nezelodok. 
Igen, oltatok magam is, ha odakerulok. Itt nem hiszem, hogy orosz vagy kinai szoba kerul majd, de nem tartok azoktol sem.
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 17:58
Előzmény: #34381  drexler76
#34383
Én, igen nagy valószínűséggel. Bár nem teszteltek, de 99%, mert egy kontaktom az volt, akivel érintkeztem, pár nappal később nálam is jelentkezett minden tünet, kivéve a szaglás elvesztését. Nálam történetesen igen enyhe lefolyású volt. 
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 17:53
Előzmény: #34367  Boole
#34382
Ha tippelnem kell, akkor a következő felfutás a fintech terülten meg a robbottechnika területén lesz (tőzsdei hype), aztán a biotechnológia, és 10-15 év múlva a nanotechnológia.
De ez nem több mint szimpla tipp.
Érdemes elolvasni, bár már vagy 15 éves: Kurzweil: A szingularitás küszöbén könyvét. Már csak retrospektíven is, hogy mi valósult meg belőle amit előrejelzett. 
drexler76
drexler76 2021. 01. 18. 17:53
Előzmény: #34380  drexler76
#34381
Egyébként, ha nem túl indiszkrét a kérdés, van, aki átesett már a víruson? 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek