Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2018. 05. 28. 08:40
Előzmény: #993  pomperj
#1020
Meg is csinálta az olaj, amit vűártam tőle. Szerintem meg kicsi leszúrás lehet, de hamarosan fordulnia kéne. Ha nem tartja meg a 66,20, akkor jönni fog 62-ig, extrém esetben 58-ig, majd 54,90-ig. Utóbbi kettőre szerintem viszonylag kicsi az esély. Remélhetőleg ennek köszönhetően holnap RIG illetve PBR esik még annyit, ami a beszállóhoz szükséges. 
Mr_Smith 2018. 05. 27. 22:26
Előzmény: #1018  pitcairn2
#1019
Sziasztok! Van köztünk olyan, aki kötvényhozamok emelkedésére/esésére is szokott játszani? Még nem foglalkoztam eddig trade szerűen a dologgal, de pl most a spanyol 10 évesben elég jó hozam/kockázatot látok, hogy lesz némi kamatemelkedés. Jelenleg a kbc-nél vagyok, működhet azon keresztül a kereskedés vajon? 
üdv
pitcairn2 2018. 05. 27. 18:38
Előzmény: #1015  pomperj
#1018
szerintem ezt nagyon meg fogják gondolni, mivel Törökországban még élénken él a 20 évvel ezelőtti hiperinfláció emléke
ha elkezdenek "kontrollálni" pillanatok alatt mindenki kétségbeesetten fog megszabadulni a pénzétől...
pitcairn2 2018. 05. 27. 18:35
Előzmény: #1016  Tibi0002
#1017
ez még az USD-vel is megeshet:)
Tibi0002 2018. 05. 27. 18:34
Előzmény: #1014  pitcairn2
#1016
de közben gőzerővel gyengül a líra.
pomperj
pomperj 2018. 05. 27. 18:32
Előzmény: #1010  Tibi0002
#1015

Alighanem ra is kenyszerulnek a torokok, hogy a TRY atvaltasat (tokemuveletek, import) kontrolljak, es engedelyekhez kossek.  Nem kell senkinek TRY, ahogy a peso meg a bolivar sem. Az idosebbek talan emlekeznek   a HUF konvertibilitast megelozo evekre es modszerekre. Kondratyev ciklusban a "tel idoszaka" ?
pitcairn2 2018. 05. 27. 18:29
Előzmény: #1012  Tibi0002
#1014
A Financial Times is csak 10%-ról tud...
https://www.ft.com/content/c3b98142-370c-11e8-8b98-2f31af407cc8
ha ez igaz akkor 5-6% os REÁLKAMAT van a törököknél... 
pitcairn2 2018. 05. 27. 18:27
Előzmény: #1012  Tibi0002
#1013
Tibi0002 2018. 05. 27. 18:23
Előzmény: #1011  pitcairn2
#1012
A 11% mennyire megbízható adat? A saját hivatala olyan adatot hamisít, amilyet akar, így gondolom nem onnan vetted. :)
pitcairn2 2018. 05. 27. 18:19
Előzmény: #1010  Tibi0002
#1011
és eközben megdöbbentően magas REÁL kamatok vannak Törökországban...
nekik nem gond 16%-os kamatot fizetni 11%-os infláció mellett...
nem hullik atomjaira ettől a rendszer
és egy 300 bázispontos alapkamat emelés sem probléma
Tibi0002 2018. 05. 27. 18:13
Előzmény: #1008  pomperj
#1010
ERdogan arra kéri híveit, hogy hazafias módon a külföldi devizát váltsák lírára. Innen a következő lépés a tőkekorlátozás lehet. 
Törölt felhasználó 2018. 05. 27. 15:45
Előzmény: #1007  gykiss99
#1009
EUR esik nem csak a USD-al hanem meg a RUB-el szemben is, es valoszinunek tartom, hogy julius vege-augusztus vege elott tul nagy valtozas nem lesz.Talan 1,12-nel lesz 1 kis megtorpanas, de extrem esetben akar tesztelhetjuk az 1,04-1,06-os szintet az EUR/USD-nal amit egyenlore meg kevesen tudnak elkepzelni.USD/JPY sokkal komplexebb problema, mert az USD erosodese miatt annak is mennie kellene, de ott en a szeptember-oktoberi idoszakot latom sarkalatosnak.Az olaj ara, arany es a rv piaci hangulat is sokban befolyasolhatjak. JPY-re meg mindig sokan ugy tekintenek mint menekulo deviza, de ezt elobb-utobb el fogja veszteni.Elmeletileg a Fed  kamatemeleseivel parhuzamban az USD-nak erosodnie illene.Velemenyem szerint az EUR/USD es EUR/RUB short sokkal konnyebb kereskedesi lehetoseg es szebb trend van benne, minek tovabb neheziteni ha nem muszaly.
pomperj
pomperj 2018. 05. 27. 11:05
Előzmény: #985  pomperj
#1008

1) A piacok ugy viselkednek, mintha kovetni akarnaak  a goepolitikai kaoszt. Vagy eleguk van belole ? Milesz a kovetkezo 2 honapban, a Q2 vegeig?
.
Egyik nap Kim hatral ki, mert fel hogy ugy jar mint Khaddafi, aki nagyon rafazott a de-nuklearizacios megallapodasra az amerikaiakkal. A masik nap Trump hatral ki meg Kim ujra agresszivan fenyegetozik, a harmadikon meg ujra egymas kezet tervezik szorongatni Singapore-ban. 
.
A masik oldalon ott van a Kinaval valo kereskedelmi haboru, amit 1 nap targyalas utan feloldani latszanak, hogy helyette a legjobb szovetseges EU-val kezdjenek bele egy masikba?
.
A penzpiacokon a Venez katasztrofa mintajara osszeomlott az argentin peso,  aztan beszakadt a torok lira? Kozben egyre zurosebb az Italia politikai meg a bond piac, amiben most ugyan csak 2.4% a kamat ami pimfli a 2011-es 7%-hoz kepest, de most epp a Spanyol is szakadni latszik, pedig nyert a Real?
.
Ehhez kepest a German 10Ybond kamata az ev eleji 0.80%-rol visszazuhant 1 het alatt 0.40%-ra, a US treasury 10Y pedig  megerosodott annyit, hogy a kamata 3.11%--->2.93% szintre zuhant vissza 4 nap alatt. Pedig a FED 2 het mulva istenbizonyra igeri hogy emel. A piacok ezt latva, mit csinaljanak? 
.
2)Szoval, a piacoknak nem konnyu kitalalni, merre is kene menni? 
Pedig kijott az uj Dodd-Frank torveny, a bankok a jobb muni kotvenyeket beszamithatjak a "nagy likviditas" kategoriaju tartalekba, igy aztan  a bankok ugrottak egyet a heten. Kiveve a DB-t ami jot esett, koszonheto a fenti nemet bond-piaci kamat-esesnek.  
.
Az olajat alaposan kitargyaltuk tegnap. Jot esett par nap alatt, persze extreme volt a bull opciok mennyisege. Pedig iden olaj baratunk sokkal jobban teljesitett eddig mint SPY. Annak ellenere, hogy a  Trump olajembargot szigoritott a Venez banda ellen, tovabb  szigoritja az embargot Iran ellen, dehat az orosz minister meg galamb nyilatkozatot tett, es azzal elsoporte trumpli fenyegetodzesenek ar-hatasat.
Amugy is kozeledik a Juni 22 OPEC talakozo, lesz elotte  csapkodas szepen.  Szerintem igen sok call/put opciot fognak venni meg eladni addig. Akkor viszont nyilvan vad iranyvaltas lesz a masik iranyba...de hogy merre azt a megelozo het iranyabol lehet majd tudni.
.
3)Az SPY kilatasanak le kene tisztulnia. Most a "sell in May" szezon van, a Dollar erosodik es jol fejbevagta az EEM piacokat. Jon a foci VB, az invesztorok sort vesznek az idei szereny tozsdei profiton, es ra se bagoznak a piacra Juli kozepeig, akkor meg elmennek nyaralni.
Ha igy volna, akkor a piac addig arra megy, amerre eppen all. Van egy chart, ami  mutatja a lenyeget. Vagy nem? 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180527v00n8fbbm.jpeg
gykiss99 2018. 05. 26. 20:48
Előzmény: #1006  pomperj
#1007
Az EurUsd-t, s az UsdJpy-t hogy látod?
pomperj
pomperj 2018. 05. 26. 20:41
Előzmény: #1004  Boole
#1006
A  BCA fundas olaj-analistaja egyetert veled. A Venezuela olajtermeles kieseset  (ami  0.75-1.0M b/d mennyiseg lehet ) mar keszpenznek veszik oszre. Es feltetelezik, hogy ha Iran is kiesik, azt Saudiak kipotoljak a piacnak. De ezzel egyutt is, egy tobbhonapos korrekciot fundasan is lehetsegesnek latnak, lasd chart. De jovore 100 USD arat mutat  a modelljuk.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180526v01ndxglp.jpeg
Boole 2018. 05. 26. 12:58
Előzmény: #1002  eurocent
#1005
Köszönöm. 
Boole 2018. 05. 26. 12:57
Előzmény: #1003  pomperj
#1004
Én is egyelőre a piros alternatívát tartom valószínűnek brent 90 USD feletti célárral. 
pomperj
pomperj 2018. 05. 26. 10:31
#1003

Olaj tema.
Kozep-es hosszu tavon bull-nak gondolom az olaj kilatasait.
De egeszen rovid es esetleg tobb honapos tavlatban is korrekciot gondolok valoszinunek.
.
1)Eloszor a rovid tavrol. A napos WTI  charton jol latszik, hogy a menetkozi korrekciok kb. 8 USD meretuek es 3-4 hetig tartanak. Most is ezt gondolom par hetes tavon kialakulni. 
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180526v00nkw477.jpeg
Azonban itt mar lehetseges egy nagyobb, tobbhonapos korrekcios idoszak is, heves csapkodassal, mert lehet ABC hullamban a (C) hullamot 1-2-3-4-5 subhullamosnak jol szamozni. Es akkor most egy melyebb es hosszabb korrekcios idoszak kovetkezhet. Nagyjabol ugy, ahogy  a piros "minta" csatornaban tortent korabban. Akkor es egy (B) hullam lenne, ami utan ujabb bull (C) hullam kovetkezik majd.
.
2)Hosszabb tavon  nagyobb a bizonytalansag, hogyan fog folytatodni. 
Mert van egy bibi. Ennek a mostani rallynak a csucsa nem birt atfedesbe kerulni a 2011.10 honapi 74.95 szintu wave(1) aljaval. Igy tehat nyitva maradt egy "elmeleti", de Elliott szerint meg mindig lehetseges esettel: meg hatra van wave(5 of C) lefele.  Ez a kek ALT. valtozat. Nem adok neki nagy eselyt, de lehetseges maradt, mert nincs atfedes. Es elvben visszanezhet egeszen 26-ig, sot az ala is. Fundasan persze nehez elkepzelni ujra...de a chart nyitva hagyta a lehetoseget.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180526v00n9px83.jpeg
.
Azonban a piros ALT. valtozat  a valoszinubb. Ebben az esetben egy tovabb  emelkedo,  nagyobb A-B-C formacionak az (A) csucsa lehet a 72.91 multheti top. Akkor  most egy meretesebb (B) korrekcio kovetkezne, ahogy a megelozo napos charton a piros csatorna mutatta.
.
Es persze lehet hogy most is cask egy kb. 8 USD meretu kis menetkozi korrekcio less, aztan az olaj menetel felfele tovabb. Egyelore ugy kell tradelni, hogy egyik valtozat eseten se legyen nagy bukas.
eurocent 2018. 05. 26. 10:11
Előzmény: #1000  Boole
#1002
Ha RIG 11,78USD-ig leesik, akkor 20170818 óta egy hármas szerkezet formálódik (3-as szerkezet alatt átfedéses 53535 alakzatokra is Gondolok, mivel a rendszerem szerint TA jelei azonosak a 33333 szerkezetével). Ha így lesz, akkor RIG is vagy egy indító diagonált rajzol, vagy egy abc alakzatot formált és indul délnek. Az alsó trendvonalnak tartania kell. Ha leszakad, akkor újabb alj jöhet. Egyelőre nincs vész.
kozi723: az utóbbi időben sok a meló, ezért nincs időm írni, de olvaslak titeket. A "felesleges" szabadidőmben a ker rendszeremet fejlesztem.
kozi723
kozi723 2018. 05. 26. 09:29
Előzmény: #999  eurocent
#1001

Egyre ritkábban vagy jelen a fóumban, örülök hogy viszont láthatunk. :)
.
Egy hsz-ben írom le mind a három rv témáját.
.PBR: Ha simán csak a trend vonalat és a fibot vesszük, akkor szintén ez a 11 körüli célár jön ki. 10,85-11,10 között várom a fordulatot. 11%, ami figyelembe véve az EEM piacokon zajló folyamatokat simán meglehet 1-2 héten (akár napon) belül. Én is ott fogok venni.
.
https://invst.ly/7k7nw
.
SWN: örülök, hogy végre valaki közép-hosszabb távon nagy reményeket fűz a gázosokhoz, mert rettentően sokat bosszankodok miatta és már sokadjára jutottam el majdnem oda, hogy eladom. 4,45-ről vagyok érdekelt, tegnap pont nullában zárt be. 6,5 usd környékére várom, ez a képzeletbeli céláram ami elég jó potenciál annak tükrében, hogy mennyire le van verve már egy ideje. 5 feletti zárásnál az emelkedés gyorsulására számítanék, csak hát az istenért sem akar 5 fölé menni... 
.
RIG vs. DO vs. WLL:
Ebben viszont kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy miért DO-t preferálnád? Néhány köröm nekem is volt DO-ban, de valahogy RIG mindig szimpatikusabb volt. TA vagy a mögöttes funda miatt húzol inkább DO felé? Észrevettem, hogy ciklikusan egyik másik mindig nagyobbat korrigál, talán most DO esett nagyobbat, kb. 2%-kal jár lejjebb a csúcsról való lefordulásban. Ugyanakkor az elmúlt hónapokban amennyire követtem a mozgásukat, DO-ban gyengébb forgalmat véltem felfedezni, mintha RIG-et többen kötnék. A fundákról régebben János írt részletesen, tudom RIG nagy hitelállománnyal rendelkezik, ami azért bizonytalabb környezetet teremt. Aztán lehet, hogy csak a megszokás, RIG eddig mindig és elég szépen hozott. :) Kiváncsi vagyok a véleményedre, hogy melyik miért preferáltabb. 
.
Kellemes hétvégét! 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek