Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
XisCixis 2021. 01. 12. 13:50
Törölt hozzászólás
#103840
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:47
Előzmény: #103838  Murdoch
#103839
Feladom! Pedig amúgy értelmes embernek tűnsz még ha sok mindent másképp is látunk! 
(aki nem tudja elfogadni hogy annyi pénzért amit ő szán rá nincs már egy éve olyan ház amit ő akar) 
Murdoch 2021. 01. 12. 13:44
Előzmény: #103836  ncseed!
#103838
Továbbra se akarod megérteni, ez most szándékos? Végignézem a TELJES kínálatot, hogy lássam az egész képet. A normális ingatlanokat úgy lehet felismerni, hogy egy-két hét alatt elviszik. Minden más be van ragadva, a 180M-s új ikerházak is, tökmindegy, hogy én meg tudom fizetni, vagy nem. Egyelőre úgy tűnik senkinek sem kell. 
Hármat valóban elvittek előlem, egynél nem voltam az országban, egy nagyon kompromisszumos volt, egyet sajnálok, de ez ici-pici szegmens. Viszont 2019 tavaszán még a malacólat is megvették, mára más a helyzet. 
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:39
Előzmény: #103835  Murdoch
#103837
Amikor én vettem panyel lakást (vagy saját részre családit) le se böffentettem azok árát amik nem kellettek bármi okból, se a téglákat, se az újakat (ezt a kettőt panenél), sa a huszadik találati lapon levőket növekvő ársorrendnél, se a nagyon kicsiket, se a nagyon nagyokat... persez én tudtam mit akarok venni és ki is fizettem a PIACI árat!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:36
Előzmény: #103835  Murdoch
#103836
"ha egyszerűen NEM KELL"
Akkor sokadszorra: MINEK NÉZED ŐKET? MINEK KÖVETED AZ ÁRUKAT HA ÚGYSEM KELL????
****
"Nem értesz. Nem az árral van bajom, hanem, hogy általánosságban xarok az ingatlanok"
Akkor nézd azt ami nem xar! Ja az drága neked... Akkor mégiscsak az árakkal van bajod ejnye-bejnye!
Elvittek már előled vagy három jót mert vagy rádígértek vagy azonnal fizettek és azzal jössz hogy nincs semmi normális???? Hol a kandi kamera????
*****
Az ikerház olyan amilyen, ha te ezt nem tudod elfogadni ne azokat lesd!
Murdoch 2021. 01. 12. 13:32
Előzmény: #103832  ncseed!
#103835
Nem értesz. Nem az árral van bajom, hanem, hogy általánosságban xarok az ingatlanok. 95 m2-es ikerházak, 200 m2-es telekkel, beállóval, egymás segg*be lógva. Nincs jelentősége a 100M-os CSOK-nak sem, ha egyszerűen NEM KELL. Ezért van az, hogy amire valós, tényleg pörgös kereslet van, azok a normális ikerházak, a többit mindenki ignorálja, ezért lát Elemér is látszólagos pörgést. Meg azért a CSOK-os sem hullanak csak úgy az égből, bár mondjuk még bevezethetik a kisállatokra is felvehető kedvezményeket, de gyanítom az is kevés lesz.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:30
Előzmény: #103832  ncseed!
#103834
"hanem azt hogy amióta elkezdtél keresni ingatlant összességében az eltelt idő után hol vagy."
Ugyanez vonatkozik Pitcairn és csapatára is akik 2016- óta várják a feleződést! Azóta +100%-ban vagyunk szóval így tessék örülni annak a -3-5% árcsökkenésnek ami másfél év alatt összejött!
Na? Örültök???
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:28
Előzmény: #103831  1kor13
#103833
Ja, de nem is az én szivatásommal tud nagy pénz befolyni az államkasszába! 
Ergó felesleges b*szogatni a mifajtánkat! Kihalófélben levő faj vagyunk, aka középréteg!
Befizetjük amit be kell (sokszorosát mint ti) a közösbe és nem kell megköszönötök! Nagyon szívesn!
Erre jött rá a fitesz is!
****
A lakásárak állami leverése ÖNTÖKÖNRÚGÁS lenne bármelyik kormánytól!!! Negazív gazdasági spirál lenne akkor is ha nem veszi ezt be a gyomrotok! Más pofázni ellenzékből hangzatos szólamokat és más kormányon lenni és ott dönteni!
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:23
Előzmény: #103829  Murdoch
#103832
"Majd kijózanodnak a vállalkozók is, úgy kb. fél év múlva..."
És te mikor fogsz kijózanodni ha mégsem az történik ahogy egy éve várod?
Aztán mi lesz ha jön az 50 millás CSOK? Az hogy erre senki sem számíthatott??? Ne lepődj majd meg!
Írtam: ha te akinek van pénze nem veszel pedig kellene a ház mert befeszülsz akkor majd adnak annak állami pénzt akinek kevesebb van de vállal gyerököt!!! 
***
Mint korábban írtam nem úgy kell nézni hogy egy év múlva esetleg lesz pár % árcsökkenés akkor hú de jó, hanem azt hogy amióta elkezdtél keresni ingatlant összességében az eltelt idő után hol vagy. Esetedben hiába lesz MAJD valami árcsökkenés mert tavaly óta 20-30%-ot mentek az árak és kummuláltan akkor is 15-25% áremelkedésnél leszel....
1kor13
1kor13 2021. 01. 12. 13:18
Előzmény: #103828  ncseed!
#103831
Csak nehogy elvidd te is keletre a panelodat, mi lenne akkor velunk. Marha nagy szereptevesztesben vagy, pont erről szólt franc0 hozzászólása is. Te innen semmit nem tudsz elvinni, se tudást,  sem gyártást, sem tőkét. Semmit. 
Murdoch 2021. 01. 12. 13:16
Előzmény: #103820  ncseed!
#103830
Ahogy én is. Elég volt a 7-es útról fél percre ránézni, vicc az egész, egymásba épített xarok, amit még a centrumban megértenék, de itt nem. Profitmaximalizálás volt a cél, és ezért írom mindig, hogy baxhatja a kormány a támogatásokat, ha a vállalkozók 90% képtelen normális projektet összehozni. Csak kínlódás az egész, mindezt 1M/m2 áron indítva. És hiába írod, hogy ne ezeket nézzem, de szinte csak ilyenek vannak. Tényleg 200M a penthouse ott, komolytalan. A XXII-ben meg három ikerházas vállalkozó van, ebből egynél szoktam értelmesebb projektekbe belefutni, de az ismerős, aki velük építtetett, azért annyira nem volt elégedett.
Murdoch 2021. 01. 12. 13:04
Előzmény: #103813  Lipio89
#103829
Láttam, erősen figyelem én is. A 84M-s valóban rövid ideig volt fent, szerintem elvitték, de azért annyira nem volt jó, kis telek, garázs nélkül. A lokáció viszont nem volt rossz. Komolyabb ikerháznál 100-120M a beugró, de az újak nagyon nem fogynak. Tavaly 27 eladó volt, most 42, viszont ezen az árszinten már csak 2-3 komolyabb emberke szokott lenni (saját tapasztalat). Ráadásul jó pár projekt már eléggé a végén van. Egyébként szerintem a fő gond az, hogy elég vacak ingatlanokról van szó, cserébe jó drágán. Ami normális volt, jó helyen (Liszt Ferenc), azt viszonylag gyorsan elvitték, de szó sincs őrületről. Majd kijózanodnak a vállalkozók is, úgy kb. fél év múlva...
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 13:04
Előzmény: #103827  tihamer
#103828
Mert szerinted mi lesz ámerikában most?  SEMMI!
Csodát senki nem tud tenni, Obama se tudott hiába volt fekete és két cikluson át elnök... ott még jobban a pénz és a nagyvállalatok rángatják a politikát mint nálunk! Sokkal nagyobb a társadalmi szétszakítottság mint az EU-ban vagy itthon és nem Trump miatt, előtte is az volt.
****
Elkezdik szorongatni a milliárdosokat? Fogják elviszik a gyártást a harmadik vlágba azt ott marad a politikus pár millió munkanélkülivel több választóval, csökkenő gazdasággal, életszínvonallal...Szegény ember nem ad munkát emberek sokaságának, csak a gazdag!
tihamer
tihamer 2021. 01. 12. 12:54
Előzmény: #103826  ncseed!
#103827
Csak nehogy ez a nyugati szél, baloldali fuvallat elérje Magyarországot is 1 év múlva.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 12:37
Előzmény: #103824  tihamer
#103826
Na majd Biden megmutathatja mit tud! 
Kritizálták anno Trumpot hogy miért követeli az alapkamat csökkentését (amit aztán kénytelen volt meglépni mégis csak a FED), gondolom most Biden fel fogja emeltetni mert ugye minden rossz amit Trump tett/kért! Ja nem.... :P
tihamer
tihamer 2021. 01. 12. 12:35
Előzmény: #103824  tihamer
#103825
"A elmúlt év sem a forint éve volt, újra a legrosszabb deviza lett a térségben, közel 10%-ot veszített az értékéből 2020-ban, miközben a román lej csak 2%-ot, a cseh korona pedig 3%-ot."
tihamer
tihamer 2021. 01. 12. 12:34
#103824
"Közben az amerikai 30 éves fix kamatozású lakáshitelek árazása újabb rekord alacsony kamatra esett, most éppen 2,65%, de ezt már annyira uncsi leírni, hiszen idén megállás nélkül estek a kamatok."
http://www.kiszamolo.hu
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 12:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#103823
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 12:26
Törölt hozzászólás
#103822
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 12:26
Előzmény: #103812  Benzedrine
#103821
Érdemes elolvasni a kommenteket! 
Szakadok a röhögéstől nem egynél..!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók