Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 12:16
Előzmény: #103817  Pitzu
#103820
Ismerem a környéket, láttam is ahogy (nem) haladnak az évek alatt. Azé van ott egy villamospálya a házaktól 20-30 méterre, a telep hosszában húzódik. Meg az elején mintha egy lovarda szerű bűztelep is lenne a vili mellett. Faxa lesz azt szagolgatni meg a villinger csattogását hallgatni.
Az árakat nem néztem, arról érdemben nem tudok nyilatkozni.
https://www.youtube.com/watch?v=PxDWNJJWJaI
tihamer
tihamer 2021. 01. 12. 12:12
Előzmény: #103807  ncseed!
#103819
"Két év és mindenki behúzhatja az ikszet ahová neki teccik. "
Jav.: 1 év múlva.☝️
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 12:10
Előzmény: #103816  elemerorsos
#103818
És ha megnézed, egy csomó garzon eladó még, ami érzésre pár évvel ezelőtt kevésbé volt jellemző.
Viszont ma jött két izgalmas V. kerületi a figyelőbe, addig meghagyom a rehab ferencvárost vki másnak, meg persze akár még a tegnap említettet is szivesebben veszem, mint az akadémiát.
Azt nem említettem tegnap, hogy egy évben párszor mondjuk akár a kedves mama is feljöhetne az új lakásba, na miatta se örülök, hogy nincs lift... :).
Pitzu 2021. 01. 12. 12:05
#103817
A jó áron hirdetett jó lakásokat valószínűleg viszik mint a cukrot. A többit meg egyáltalán nem. Kedvencem a péterhegyi lakópark. Nem messze lakunk tőle, így folyamatosan nyomon követem. Még a szüleimnek is gondolkodtunk itt lakásban, de isteni szerencse, hogy nem fizettek be ide. A dolog már ott gáz, hogy egy olyan területre épül, ahová igazából nem kellene/kellett volna építeni semmit. De nyilván a 11. kerületi önkormányzatnál is a pénz beszél. De ha már építettek, fele ennyi épület lett volna normális. Így jó ha 10 méter van 2 épület között. Az építkezés 2017-ben kezdődött és már most 16 hónap csúszásnál jár. Egyelőre belső munkálatok folynak és a tereprendezés még csak most kezdődött. Tavasz előtt várhatóan senki nem tud majd beköltözni. Szóval majdnem laza  2 év csúszás. Valószínűleg a hajukat tépik, akik ide akartak költözni. Jó szokás szerint a látványterven kővel borított homlokzat felületeket simán csak más színűre szinezték. A legbénább vaskorlátokat tették az erkélyekre, redőny nincsen. Milyen szép is lesz amikor mindenki elkezd majd fehér/szürke/barna redőnyöket felszereletetni meg nádfonatot tenni az erkélykorlátra. A 187 lakásból 55 van eladva a honlap tanúsága szerint!!! 4 év alatt!!! Ami lehet valós, mert 1 évvel ezelőtt kb. 45 volt eladva. Pár hónapja "bekummantották" a honlapon, hogy az első, jobb helyen lévő 6 épületben minden lakás el van adva (na persze), hogy ezzel a szarabb lakások felé tereljék a vevőket. Úgy tűnik, hogy rájöttek, ez nem jó taktika a nem túl rózsás helyzetükben: http://peterhegyilakopark.hu/?post_type=property ;
Közel 200 milliót kérnek egy legfelső emeleti penthouse-ért. Olyan helyen, ahhol ennyi pénzből már a legjobb házak között is lehet válogatni. Nem csoda, hogy még egyiket sem adták el: https://ingatlan.com/xi-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31662392
elemerorsos 2021. 01. 12. 11:53
Előzmény: #103802  Törölt felhasználó
#103816
75%-os értékesítésnél a beruházó már a pénzénél van. Innen minden egyes lakás nettó profit. Mivel likviditásra nincs szükségük, így ráérnek eladni, és nem fognak különösebben akciózni, legfeljebb jelképeset. Ha kész lesz az épület és lesz használatbavételije, az értéknövekedés és jöhet a hiteles vásárlók szélesebb köre, biztos vagyok benne, hogy el fogja adni mindet.
Lipio89 2021. 01. 12. 11:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#103815
Neked biztos... Nekunk kevésbé :D
Tesomek emiatt vehetnek fel +5milla hitelt, tényleg remek :D
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 11:42
Törölt hozzászólás
#103814
Lipio89 2021. 01. 12. 11:31
Előzmény: #103804  Murdoch
#103813
Az elmult hetekben a Xxiiben sok ures telekre lattam elkezdeni a foldmunnkat es az alap kijelolelest, a vallalkozasi kedv az ujra megjott, kinalat bovules szerintem lesz. De amit en latok, hogy az uj indulo projekteket magasabbra arazzak es sok esetben ez indukalja, hogy a meg piacon levo ujepitesuek es atmodositjak az arat. (Tegnapi hirdetésfigyelo 93-rol 115 ikerhaz.) Szerintem a vallalkozok most nem gondolkoznak árcsökkentesen hanem probaljak meglovagalni a 2021es penzszorast. A kijozanodas meg odebb van náluk szerintem. 
(Hetvegen egy 5 eves ujepitesu ikerhaz budafokon jo helyen 84 mftert 2 orat volt fent, okokat nem tudom)
Epitkezes: general kivitelezo tavalyhoz kepest kb 10%al magasabb ar.
berlini
berlini 2021. 01. 12. 10:36
Előzmény: #103804  Murdoch
#103811
Egy barátom a XXII.kerületben keres sorházat, ikerházat vagy kis társasházban kis krtkapcsolatos lakást (max 2 fal, födémszomszéddal.)
Az ő elmúlt éves tapasztalatai ettől merőben eltérőek.
Szerinte a jó fekvésű normális, jó állapotú kinálat egyre jobban csökken
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 10:32
Előzmény: #103807  ncseed!
#103809
bocs csak az első sort húztam alá de a fórummotor ismét alkot...
berlini
berlini 2021. 01. 12. 10:32
Előzmény: #103798  CyrusTheGreat
#103808
Mondjuk az lenne a normális, ha a lakásokat nem a tervasztalról adnák el és utána 3 év múlva lehet birtokba venni.
Igenis mutatni kell a bővitett szerkezetében kész lakásokat. (Amúgy sem tud az emberek többsége semmit sem kezdeni egy tervlappal.)
És ez alapján eldönteni, hogy van-e valamiről tárgyalni.
Kiválasztani a burkolatokat, némi módositásokat, kiegészitéseket kérni és 3-4 hónap múlva kész a lakás.
Amúgy meg amit belinkeltél éppen azt mutatja, hogy a Metrodom tudatosan törekszik egy 400db-os készlet folyamatos fenntartására. (árpolitika, projektek kezdése és haladási ütem. Sokmindennel lehet és kell is sakkozni.)
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 12. 10:32
Előzmény: #103801  CyrusTheGreat
#103807
A dolgok haladási irányára NULLA ráhatásom van ahogy nektek is! 
Innéttől fogva kihozom a mindenkori rendszerből - legyen az bármilyen is - a lehető legtöbbet a családom számára! Mea culpa hogy egész jól megy!
****
Persze lehet kritizálni, prüsszögni, hőbörögni, szélsőbalos nézeteket f*sni a fórumra csak ettől semmi nem fog változni! Két év és mindenki behúzhatja az ikszet ahová neki teccik. 
Csinálják azt amit én! Nem tetszik a MÁP extra kamata de ha már van rakok oda pénzt! Füzessenek a szegények ha annyira tapsolnak neki!
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 10:26
Törölt hozzászólás
#103806
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 10:15
Törölt hozzászólás
#103805
Murdoch 2021. 01. 12. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#103804
Pont ezért linkeltem reggel, tiszta fejjel :)
Nincs jelentősége a %-nak, inkább a tendenciának. Nincs tranzakció, ugyanazokat a házakat bámulom kb. egy éve. Nem a 40% esés irreális sokszor, hanem a hirdetési ár, ami a reális ár + 40%. Ami jó, és nem ilyen szellemben van árazva, azt tényleg viszik, mint a cukrot, és nincs alku. Nyilván én sem várok mondjuk új ikerházaknál 40%-os esést (megjegyzem a XXII-ben sem nagyon fogynak, inkább nő a kínálat).
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 10:02
Törölt hozzászólás
#103803
Törölt felhasználó 2021. 01. 12. 09:46
Előzmény: #103795  elemerorsos
#103802
Az akademia gardennel 75%-ot adtak el, elvileg iden q1 lesz kesz.
Ez jonak szamit?
CyrusTheGreat 2021. 01. 12. 09:45
Előzmény: #103800  ncseed!
#103801
Rohadtul nincs rendben, de pont ezért nem értem, hogy miért nem látod, mennyire veszélyes irányba haladnak a dolgok, mennyire része tud lenni a közbeszédnek/közgondolkodásnak ez az irány, amit adott esetben sajnos a te megnyilvánulásaid is tüzelhetnek. Nagyon sokszor kerül elő a fórumban az ilyen jellegű náci-kommunista beszéd és egyértelműen problémát jelent, persze, nem tudni, hogy a társadalom mennyire teszi valójában magáévá ezeket a gondolatokat és nem csak itt egy-egy ember tollából olvassuk ezeket. De szólok, ha a társadalom nagy részénél megtörténik az ilyen jellegű balratolódás, a Fidesz is lépni fog - és az egyrészt a te érdekedben lesz, de a te károdra (és itt most nem személyesen téged, hanem az általad futtatott businesst értem ez alatt).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek