Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 10. 01. 17:41
Előzmény: #91814  CyrusTheGreat
#91820
Nem is annak szánják.
Ezek emlegetése egyfajta bóditó szer.
Egymás kábitására, biztatására.
NagyLion 2020. 10. 01. 17:36
Törölt hozzászólás
#91819
berlini
berlini 2020. 10. 01. 17:32
Előzmény: #91808  Béla2021
#91818

Időnként csupán arra szeretném felhivni a figyelmet, ha azt látom, hogy már nem is szelektiven figyelitek a hireket, hanem már azt olvasom Tőletek, hogy ami beleilleszkedik a várakozásaitokba annak tapsoltok, ami pedig azzal ellentétes trendeket mutat, azt pedig manipulációnak minősititek.
Egyet higyjél el nekem.
Én nem akarok itt senkinek rosszat.
De ezzel a szemellenzővel csak bukni lehet.
Nem csak az ingatlanpiacon, hanem egyéb döntési helyzetekben is.
Béla2021 2020. 10. 01. 17:32
Előzmény: #91815  ncseed!
#91817
Továbbra is várom az értelmes választ. Miért jó az neked, ha más eladja a lakását, mert nem tudja kiadni? Te személy szerint mivel tudsz többet, mint ő? Azon kívül, hogy olcsóbban vennéd és kisebb bérleti díjjal is kijön a matek. Csak egyetlen életszerű verziót mutass be, kérlek.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 17:12
Előzmény: #91812  vlacika
#91816
És? Hallottál bármikor panaszkodni engem? Ja hogy nem. Akkor? 
PIAC van most is, piaci árral... Nekem megfelel, és nektek? 
BP forgalom? Nekem megfelel, és nektek? 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 17:09
Előzmény: #91811  Béla2021
#91815
Persze, mert csak befektető meg albérlő vehet lakást! 😂😂😂 Mesélj még... 
CyrusTheGreat 2020. 10. 01. 17:06
#91814
Hölgyek-Urak, az FB csoportok olvasásra ajánlgatása konkrét, lehetőség szerint publikus elérésű link nélkül nem számít alátámasztott érvelésnek.
vlacika 2020. 10. 01. 17:00
Előzmény: #91812  vlacika
#91813
*100 ezer alatt ne adja ki
vlacika 2020. 10. 01. 16:59
Előzmény: #91810  ncseed!
#91812
"Aztán ha kisüt újra a nap lehetne sírni hogy miért ugrott meg az albi ára... Matolcsynak is megköszöntem már hogy a MÁPal - közpénzen - megakadályozta hogy rendes bérlakásállomány épüljön ki!"
COVID viszont kialakította..;)
Vicces látni mikor FB csoportokban egy-kettő rimánkodik, h ne adja ki senki a lakást, mert Úristen mi összeomlik a piac...:D:D
Kereslet-Kínálat ahogy mondani szoktad, csak épp most kínálat...;)
Béla2021 2020. 10. 01. 16:13
Előzmény: #91810  ncseed!
#91811
Újabb intelligens hozzászólás. Hogy lesz kisebb a kínálat, mesélj már? Eladják és mi lesz vele? Vagy megveszi valaki olcsóbban és kiadja albérletbe, vagy olyan veszi meg, aki ezentúl nem megy albérletbe.
Értem én, hogy nagyot akarsz mondani, meg laza vagy.. de előtte gondolkodj picit.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 16:09
Előzmény: #91808  Béla2021
#91810
Azt látjuk hogy ti nem értek rá.... 🙃
Szerintem hívd fel őket és magyarázd el nekik hogyan van a matek!
Én lennék a legboldogabb ha eldobálnák a befektetők a lakásaikat mert legalább kisebb kínálat lenne albérletekből. Aztán ha kisüt újra a nap lehetne sírni hogy miért ugrott meg az albi ára... Matolcsynak is megköszöntem már hogy a MÁPal - közpénzen - megakadályozta hogy rendes bérlakásállomány épüljön ki!
Placi82 2020. 10. 01. 16:06
Előzmény: #91806  berlini
#91809
Ksh érdekesen számol, 5 fő feletti cégeket, stb. Továbbá az elmúlt időszakban a kis keresetre bejelentettek veszítettek el az állásukat. Egyenlőre nem a gazdasz ok és a mérnökök stb. Tehát az átlagot felfelé húzta! De mind1. Én komolyan röhögök az egészen, tok mind1 hogy azért nem veszek, mert nincs rá pénzem, vagy nem adok érte annyit, vagy spekulalok az olcsóbb szintre. Nem veszek és kész. Maradok a saját kuckomban. Olyan ez mint egy reszveny ajánlati könyv. Van 30.000 eladási ajánlat az eladói oldalon 29 db vételi ajánlat s másik oldalon. Kiderul mi lesz🤣
Béla2021 2020. 10. 01. 16:02
Előzmény: #91806  berlini
#91808
Ajánlom figyelmedbe a FB csoportok olvasását is, ahol lassan naponta új hirdetéssel jelenik meg ugyanaz a kiadó lakás, 120-150-250 ezerért, mert az alatt nem jön ki a tulajnak a matek. Mindössze azt nem értik, hogy a nulla forintos bevétellel pláne nem fog kijönni.
De persze tudjuk a bérek száguldanak, a befektetők ráérnek, a kész vakcina meg már alig várja, hogy az emberekbe szúródjon...
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:57
Törölt hozzászólás
#91807
berlini
berlini 2020. 10. 01. 15:56
Előzmény: #91802  Placi82
#91806
Nekem nem is kell a DH vagy más ingatlanos cég becsléseit olvasnom, hogy tudjam merre mozog a piac.
Elég csupán az egyre kétségbeesettebb beirásaitokat elolvasnom.
Tavasszal még kirobbanó jókedvvel és nagy reményekkel néztetek a járványos-válságos jövőbe, ma már jött a kijózanodás.
És persze  a DH és a Portfolio szidása, hogy miért nem csinált olyan statisztikát, ami végre egy komolyabb áresést mutatna Budapesten, vagy miért nem irnak szenzációs cikkeket arról, hogy ami késik nem múlik, jön a világvége.
Olyan emberek, akik napmintnap vesznek projektjeikhez épitőanyagokat, megirták, hogy idén is 10%-ot drágultak az anyagok.
A KSH július körül 8% feletti béremelkedésről adott hirt, (gondolom az épitőipar itt felülteljesitő volt.)
De az árak azért stabilan mennek majd lefelé.
Abba kellene hagyni az álmodozást.
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:50
Törölt hozzászólás
#91805
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 15:50
Előzmény: #91802  Placi82
#91804
"Pont én voltam mindig is az aki nem értette mit sipákoltok hogy alig van BP tranzakció! 😂 Írtam is hogy van valami ötéves terv amiről nem tudok és el kell érni? Nem hiszem... Ha nincs eladás akkor nincs. Kit érdekel? Engem biztos nem..."
Mellesleg senki nem beszél most rakétáról, de eljön annak is az ideje! Én ráérek... 
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:43
Törölt hozzászólás
#91803
Placi82 2020. 10. 01. 15:43
Előzmény: #91783  ncseed!
#91802
14.23. Irasodra. Mindenki véleményét tiszteletben tartom. De könyörgöm ne mossuk már össze Budapestet az ország többi reszevel( vidék). Ezt csinálja a kormány az MNB, a portfólió a fizetett cikkein keresztül :), és a DH is, stb. Értem én, hogy nagy érdekek mozognak, és itt van a nyomás, hogy valahogy életbe tartsák nyilatkozattal a BP piacot. De az igazság az, hogy itt nincs tranzakció. Lassan Pécsen, vagy Sátoraljaújhelyen több az eladás mint Budapesten. Belváros besult, és kifelé a perem felé is kifog hullamozni ez, idővel. A moratórium így van, ezt eltolja időben. De ne csináljunk már úgy hogy" innentől rakéta fel a végtelenbe. "Mert ezt te se hiszed. Vannak tényleg ismerőseim beruhazok az ingatlanpiacon, nem vidámak. Ha minden így marad, csak az elit helyekre, hegyvidék, rozsadomb,  koncentrálnak. Mert ezt tartják fundamentálisan biztosnak, komoly vevői körrel, akik csak röhögnek egy válságon. A többi BP rész off szerintük most. Megértem a pozícióból beszelest, hisz az érdek az érdek. Csak a valóság és a fundametum erősebb. Komolyan egy akkora fontos piacot mint a Budapesti miért nem vizsgálnak külön????? Ha más nem akkor a DH??? Pedig itt van a legtöbb irodajuk, és erdekuk!!! A választ mindenki kiralalja aki egy pici összetett gondolkodásra képes. :) 
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:40
Törölt hozzászólás
#91801

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek