Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Béla2021 2020. 10. 01. 15:40
Előzmény: #91796  Béla2021
#91800
Csak hogy értsd: most mesterségesen fenntartják bármiáron azt a helyzetet, amit eleve ők okoztan a felelőtlen támogatási rendszerükkel. Ezek soha nem ismerik be, ha hibáztak. Szóval most még lehet a hozzád hasonlóknak nagyképűzni, hogy csak feljebb, csak rakéta, milyen visszaesés, milyen válság - de egyszer eljön majd az igazság pillanata. Hogy 21-22-28 ki tudja. Talán 1 év, talán 2,5.
Csak az biztos, hogy az irány rossz és fenntarthatatlan. Az egyetlen kérdés, hogy mennyi ideig nyomják még a gázt a lejtőn és ki / mikor kezd végre fékezni. Sajnos jó eséllyel majd csak a következő kormányzat vagy ha ideér egy elkerülhetetlen recesszió.
-
De te addig sem leszel se okosabb, se jobb befektető, csak egy anyagilag talán mázlista provokátor. Mondjuk személy szerint a felét se hiszem el annak, amit itt páran ideraknak, hogy jajjdemekkora zsenik és azt élvezik, hogy szarrámínuszolják őket a nyilvánvalóan intelligensebb és pártatlanabb emberek.
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:40
Törölt hozzászólás
#91799
XisCixis 2020. 10. 01. 15:33
Törölt hozzászólás
#91798
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:31
Törölt hozzászólás
#91797
Béla2021 2020. 10. 01. 15:28
Előzmény: #91783  ncseed!
#91796
Néha tök értelmesnek tűnsz pár bekezdésig, aztán az ilyenekkel lerombolod.
-
1. ORSZÁGOSAN ugyanannyi, miközben boldog-boldogtalan veszi és szórja a babavárót, meg csokot. Tudod, 10 millióból vidéken már családi házat lehet venni. Némelyik településen 2-őt is. Nem felfelé kellene mennie a számoknak, mint az állat? Főleg, ha már a fidesz a közös kövőbeli vagyont szórja szét kósza ígéretekre?
-
2. Aki egyszer felveszi a BV-t, az nem fogja utána újra, mint a csokot, stb-t sem. Éppen most fújják tovább a lufit, nyomják a nem létező pénzt, százezrek meg ülnek a moratóriumban, nem kevesen ráadásul munka nélkül.
-
3. A portfólió mindig is durván részrehajló volt, mert azok hirdetnek, meg talán azok a tulajok is, akik az ingatlanbiszniszben utaznak. Tőlük ne várj hiteles tájékoztatást, pláne ne használd fel a cikkeiket érveléshez.
XisCixis 2020. 10. 01. 15:27
Törölt hozzászólás
#91795
berlini
berlini 2020. 10. 01. 15:13
Előzmény: #91793  Törölt felhasználó
#91794
Az veszélyes lenne.
Először a saját farka, utána a másé?.....
A harapós állatokat csak szájkosárral, pórázon szabad sétáltatni. :)
Törölt felhasználó 2020. 10. 01. 15:03
Előzmény: #91790  berlini
#91793
Kedves berlini,
ma én igyekszem feldobni a napodat:
az ingatlanpiac a saját farkába harapott.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 14:52
Előzmény: #91790  berlini
#91792
Pont elkerültük egymást de jó hogy te is megerősíted - tőlem függetlenül szinte egyidőben - az általam írtakat! 
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 14:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#91791
"csak a tavalyi nyomott tranzakciószámot érte el ami miatt tavaly keresztbe sírtátok a fórumot főleg te..."
Te melyik filmet nézed? Pont én voltam mindig is az aki nem értette mit sipákoltok hogy alig van BP tranzakció! 😂 Írtam is hogy van valami ötéves terv amiről nem tudok és el kell érni? Nem hiszem... Ha nincs eladás akkor nincs. Kit érdekel? Engem biztos nem...
***
Ami a lényeg: hogy itt mindenki óriási forgalom ÉS árbeszakadásra számított mostanra és igazán egyik sem következett be ahhoz képest mik történtek a világban! Ennek megfelelően és a már bevezetett kormányzati intézkedések (és a még várhatóak) hatására kezdik a hardcore esésvárók is felülvizsgálni a korábbi -30-50% nyilatkozataikat és szelídültek a vélemények mostanra. Ez tisztán látszik itt a fórumon. Kezdenek beletörödni hogy kijjebb vesznek valamit... mert gyakorlatilag az az esés amivel ők élnének már szinte esélytelennek látszik, főleg a számukra még elfogadható rövid idő alatt.
berlini
berlini 2020. 10. 01. 14:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#91790
Attól hogy kiabálva nyomatod még nem lesz igaz amit irsz.
A tavalyi tranzakciószám csökkenések miatt se ncseed se én nem siránkoztunk.
Pont forditva volt.
tavaly előtt óta Ti idézitek be a folyamatosan csökkenő tranzakciószámot mint bizonyitékot, hogy a piac összeomlik és jön a kánaán, féláron lehet majd lakásokat venni.
Először is.
Az árak folyamatosan mentek fel, hiába csökkentek a tranzakciószámok,
Másodszor:
ha a járványhelyzet és az én várakozásommal is ellentétesen idén mégsem lesz nagy árcsökkenés, (én is vártam minusz 20%-ot,) akkor mitől zuhannának be az árak? (Attól hogy én nem fogok aranytömböket venni, nem fog összeomlani az aranyiac.)
Harmadszor:
mindenki természetesnek vette, hogy az ő és ismerősei bére az elmúlt években évente több mint 10%-ot nőnek, de azt itt ezen a fórumon nem tudjátok elfogadni, hogy részben a béremelkedések, részben az erősen emelkedő épitőanyag árak miatt az épitőipari kivitelezés egyre drágább lesz.
Emiatt irreális az az elvárás, hogy az új lakások idei árai visszatérnek a "normális" évekkel ezelőtti árakra.
Igen, előfordulhat, hogy a tranzakciószám tovább csökken. de ennek direkt következménye nem durva árcsökkenés lesz, hanem az újlakásépités volumen további csökkenése.
Mert azt itt, ezen a fórumon sem állitotta senki, hogy a lassan millió ft-os újlakásárakra nagy tömegben lesz egyhamar fizetőképes kereslet.
Habár a Novák kisasszony által belengetett csomagnak lehetnek olyan elemei ami a keresleti oldalt megsegiti. 
CyrusTheGreat 2020. 10. 01. 14:43
Előzmény: #91781  elemerorsos
#91789
este megnézem, most már tényleg kíváncsi vagyok, mit néztem be ennyire, legalábbis az olvtársak egységes véleményét figyelembe véve. :-)
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 01. 14:43
Előzmény: #91775  CyrusTheGreat
#91788
Na, akkor haladunk! 👍
***
Egy ingatlan lehet jó befektetés, ezt szerintem ti se kétlitek. Nyilván egy ilyen óriási emelkedés után mindenki óvatosba vált, az is akinek van pénze. Kivárnak, nézik merre megy a csorda, a forgalom, mennyire üt be a vírus, mit lépnek a kormányok, jegybankok, magyarul spekulálnak! Az idő közben telik, a türelem fogy, a nyomás erősödik a saját célra vásárlókon hogy lépni kellene. Aki albit fizet most sehol nincs ezzel a lecsorgással ami van.
***
Igen, szerintem további esést várnak ahogy te is, Murdoch is, Tibi is meg szinte mindenki itt. Közös jellemzőtök, hogy bár a köznép érdekeire hivatkozva panaszkodtok a magas lakásárak miatt igazából ti a felső 10-15 százalékban vagytok és olyan lakásokat/házakat akartok venni ami az átlagnak elérhetetlen vagy befektetni akartok. Ha azt nézzük hogy adott területen egy panellakás az az átlag lakásszínvonal alatt van és ilyet a befektetőkön kívül olyan vesz aki az helyi átlagnál csóróbb akkor ki merem jelenteni hogy ennek a vevőkörnek nagyon nem kedvez semmilyen beütő válság és nem tudnak profitálni a kialakuló panel árcsökkenésből. Helyettük majd megveszik a kisbüfik ezeket ha érzik hogy fordul a szélirány, vagy olyanok akik átlagosak és évekig gyűjtögették a pénzt ami szerencséjükre pont mostanra állt össze annyira hogy elég legyen megvenni a panelt maguknak vagy a gyerüknek aki most vagy hamarosan jön majd Pöstre tanulni. Mindig vannak a normál emberek között is mázlisták, csak kevesen... lásd szüleink akik pont a 2000-es évek előtt vettek lakást (amikor reál értelemben padlón voltak az árak) mert akkor kellett nekünk. Mák.
CyrusTheGreat 2020. 10. 01. 14:40
Előzmény: #91777  Törölt felhasználó
#91787
Én elfogadom, mobilon nézve nem tűnt annyira gáznak a felújítás. Este tudom megnézni jó minőségben.
XisCixis 2020. 10. 01. 14:33
Törölt hozzászólás
#91786
mr_bob
mr_bob 2020. 10. 01. 14:29
Előzmény: #91783  ncseed!
#91785
https://dh.hu/hirek-tranzakcioszam-becsles-2020-szeptember
-
érdekelne egyébként a fővárosi szám, sajnos azt nem tudjuk
NagyLion 2020. 10. 01. 14:27
Törölt hozzászólás
#91784
elemerorsos 2020. 10. 01. 14:23
Előzmény: #91781  elemerorsos
#91782
Amit mi egy belvárosi lakásban megcsinálunk, azoknak a tételeknek itt a harmada merül fel, és a legkisebb tételek. Nincs ezzel gond, tök jó, hogy egy ilyen lakást olcsón ki lehet pattintani, csak nem szabad túlértékelni a dolgot. Meg én pont azért nem szeretem az ilyen lakásokat, mert meg lenne kötve a kezem, gyakorlatilag lehetetlen változtatni a legtöbb adottságán, míg egy belvárosi lakást gyakorlatilag újjáépíthetsz elosztását tekintve is.
elemerorsos 2020. 10. 01. 14:20
Előzmény: #91778  elemerorsos
#91781
Ez nem felújítás, lerakott egy olcsó lamináltat, egy kicsi IKEA konyhát (gépek nélkül, ami így max a felébe kerül), és kicserélt néhány nyílászárót (de nem mindet, nézd meg pl a konyha ablakot). A felújítást a gépészet dobja meg (fűtésrendszer, kazán, kéménybélelés, klímák felszerelése főleg belvárosban), a drága burkolatok, a minőségi szaniterek-konyhagépek, meg a sok igényes asztalosmunka és falburkolat stb stb. Ebből itt nincs semmi.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek