Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 04. 25. 19:24
Előzmény: #69537  rudooollf
#69540
Ez lutri amiket kérdezel.
Mit csinálsz itt Pesten honnan gyuttel ?
rudooollf 2020. 04. 25. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#69539
Még nem néztem meg a lakást személyesen,  hőmennyiség mérőt látok a radiátorokon de nem tudom hogy a mérés milyen arányban számít.Illetve amíg ezt nem írtad azt sem tudtam, hogy ezt arányosan is nézhetik. Gondolom az adott házban az arányokat a ház szavazza meg.
teglaherceg 2020. 04. 25. 18:31
Törölt hozzászólás
#69538
rudooollf 2020. 04. 25. 18:21
#69537
Sziasztok! Panelhez értők segítségét szeretném kérni! Panelprogramos lakást szeretnék venni saját részre. A véleményetek szerint egy magasföldszinti külvárosi vagy egy tetőn lévő belvárosi jobb? (Tudom hogy alapvetően egyik sem jó, és fentebbi emelet jobb lenne, de ilyenből nincs jó lokációban és a keretem is véges.) A tetőn lévő előnye hogy a belvárosban van és jó lakóövezet elvileg, viszont nyáron ugye meleg. A földszinti messze a belvárostól de az is jó lakóövezet elvileg. Vidék. Kérdéseim: 1, földszint mennyire hideg télen alulról? 2, A tetőt szigetelték a panelprogramos házaknál? 3, :a vizmelegítés díja külön van a fűtésdíjon kívül ? (tudom ostoba kérdés, de soha nem laktam még panelban) 4, melyiket lehet jobban eladni, ha esetleg váltani szeretne az ember?
impudent 2020. 04. 25. 15:57
Előzmény: #69535  Törölt felhasználó
#69536
Morál már nincs azért mar nem akarnak visszalépni errul a gyakorlatrúl.
Az állam immorál az emberek szintén mert Űk szavazzák meg.
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 15:05
Előzmény: #69534  buyandhold
#69535
Ez így megy, ahogy írtad. Morálisan azonban nagyon vékony a mezsgye. Ha túl sokszor és túl sokakat mentünk meg, akkor ez beépül. Mert azért lássuk be, hogy akit megmentünk, az ugye fogyasztott, ahelyett, hogy tartalékolt volna. Ha elinfláljuk, akkor Mari néni nyugdíja fog keveset érni, nem szavaz majd ránk. Ha lecsípjük a közösből, akkor az eü és az oktatás látja kárát. Ha többet akarunk beszedni, akkor az adófizetők fognak morogni.
buyandhold 2020. 04. 25. 14:43
Előzmény: #69531  impudent
#69534
adossag az inflacioval lassan eltunik hosszu tavon...
vegrehajtas soran is rengeteg adossag eltunik
vagy az allam megmenti az adost, es a befizetett adokbol szetporlasztja az emberek kozott
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 25. 13:43
#69533
" Budapesten magasak a bérleti díjak?
– Ha az albérleti díjakat az átlagos jövedelemmel összevetve vizsgáljuk, Budapest a hatodik legdrágább főváros Európában. A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb jelentéséből az is kiderül, hogy még rosszabb a helyzet, ha vásárlóerő-paritáson mérjük a bérleti díj kifizetése után megmaradó összeget. Ebben az összevetésben már harmadikak vagyunk az európai rangsorban, csak az athéniak és a rómaiak fogyaszthatnak kevesebbet, mint a budapestiek, miután kifizették a lakbért. Mivel Európa több városa már a koronavírus elterjedése előtt is lakhatási problémákkal küzdött, úgy látjuk, hogy a járvány a kedvezőtlen hatások mellett lehetőséget is kínál a lakásbérleti piac szereplőinek, hogy átgondolják, illetve akár új megoldásokkal bővítsék hosszú távú stratégiájukat."
https://magazin.otthonterkep.hu/2020/04/25/azok-nyernek-akik-mennek-elore/
impudent 2020. 04. 25. 12:58
#69532
Gyakorlatilag a mai gazdaságok folyamatosan válságban vannak ennek ékes bizonyítéka a negatív kamat és a hitelesek minden áron való megmentése és maga a mértéktelen hitelezés.
Ki vásárúl saját pénzbűl ?
Egyre ritkább.
impudent 2020. 04. 25. 12:48
Előzmény: #69529  buyandhold
#69531
Az adósság nem tunik él ha valaki pl az állam benyeli.
Államadósság keletkezik belűle mert a bank mentés pénzbe kerul az államnak
impudent 2020. 04. 25. 12:45
Előzmény: #69528  buyandhold
#69530
Pl Bíró Icatúl élvitték a budai házat.
Egy cégnek pedig akkor ád hitelt ha van fedezet.
Ha mégis bedőlnek sokan pl a fedezet ölégtelensége miatt pl mint most lehetne.
Akko gyün a hitelvalság.
buyandhold 2020. 04. 25. 12:44
Előzmény: #69527  Törölt felhasználó
#69529
ez nem az en gondolatmenetem, hanem mar letezo megoldas a toxikus eszkozok kezelesere.jo lenne, ha ra rudnal keresni a google-on magadtol is,  :)elso talalat a google-on:
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/brusszel_meg_nem_vetne_be_a_rossz_bankot_a_jarvany_ellen.704668.html
ebben leirjak a lenyeget, nagyon lustak kedveert:
1. csinalnak egy rossz bankot
2. ez megveszi a problemas eszkozoket
3. az allam vagy jegybank leira a veszteseget
4. megyszuntetik a rossz bankot
csak jozan paraszt esszel:
ha az emberek hitelt vennenek fel, nem tudnak fizetni, mondjuk az otp-nek, mi a helyes megoldas:
1. menjen csodbe az otp, es mindenkit zatjuk adosok bortonebe, vagy adjuk el adosrabszolganak, de mivel ilyet nem lehet, nem is tudom mit lehetne csinalni, mondjuk vegyuk el az osszes vagyonukat, es eletuk vegeig vonjuk toltuk a tartozast
2. tuntessuk el a kifizethetetlen adossagot es minden megy tovabb
buyandhold 2020. 04. 25. 12:34
Előzmény: #69524  impudent
#69528
2 fele nem fizeto van: 
1. aki tudna, de nem akar fizetni (volt egy celem nemreg, aki hisztizett, hogy kilakoltatajak a hitele miatt, de mellette volt 3 masik ingatlana)...az ilyenektol be lehet hajtani
2. aki nem tud fizetni, mert semmilye sincs. Ezek elsosorban cegek, amik egyszeruen megszunnek. Na ezektol nem hajtasz be semmit. Rengeteg ilyet lattam.
Az eredeti poszt amire valaszoltam nem Jozsi bacsi szintu hitelrol szolt, hanem hogy a vilagon vannak a hitelek, amiket majd nem tudnak fizetni. Jozsi bacsin behajtjak, de abbol a sok hitelbol, ami a vilagon van, annak a negy reszet NEM TUDJAK kifizetni. Es nem is fogjak...
Törölt felhasználó 2020. 04. 25. 11:06
Előzmény: #69522  buyandhold
#69527
A gondolatmenetedből kihagytad, hogy a nem fizető hitelekért a rossz bank fizet. Kérdés, hogy miből? 
impudent 2020. 04. 25. 09:41
Előzmény: #69525  impudent
#69526
A hitelválság az amikor a bizalom megrendul és nincs tobb lóvetta.
Na ennek a küszőbén vagyunk állandójan csak a szar politikusok újabb és újabb ingyenpénzt pumpálnak a rendszerbe az ingyenélők miatt.
impudent 2020. 04. 25. 09:38
Előzmény: #69524  impudent
#69525
Tanánkoztál már ollan emböorrel bankkal aki élengedte az adósságot ?
A koveteleskezelo bank is koveteli és béhajtja az adósságot.
impudent 2020. 04. 25. 09:30
Előzmény: #69522  buyandhold
#69524
Jó lenne mi ?
A Ti szaros hatvanezres albérleti díjadat nem füzető élete végéig felel a tartozásért de ha Te tartozol 10 millióval akkor nem felelsz mert leírják.
Ha Te nem füzetsz akkor aki Néked hítelezett az mehet csődbe és így tovább.
Van és lesz is köovetkezménye ha Argentina nem füzet.
Bandi_ujonc 2020. 04. 25. 08:38
Előzmény: #69522  buyandhold
#69523
Ez ilyen egyszerű volna?
Dejó.
buyandhold 2020. 04. 25. 07:43
Előzmény: #69505  impudent
#69522
tevedsz. a hitelt NEM kell visszafizetni.
van egy jo modszer ra, ugy hivjak hogy ROSSZ BANK
ezt mar bevetettek regebben is, es  nemreg olvastam, hogy ujra gondolkoznak rajta
a lenyeg, hogy a nem fizetett hiteleket atteszik a rossz bankba, ami csodbemegy es kesz. hitel el van engedve. de logikus is, ha az ados nem tud fizetni, nem lehet mast tenni. egyebkent regen az adosokat eladtak rabszolganak, okorban ezek epitettek a varosokat, de ilyen manapsag nem lehet tenni. csak ELENGEDNI
Argentina par napja ugy dontott, nem fizet. tortent valami? NEM
buyandhold 2020. 04. 25. 07:36
Előzmény: #69508  impudent
#69521
miert nem lepsz be a fideszbe? akkor te is novekedesi palyara allnal. komolyan kerdeztem. olyanokra mint te ott komoly karrier var, es anyagi felemelkedes

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek