Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Emlékezzünk meg arról, hogy 2-3%-kokat estek az indexek. Talán a következő 50 percben korrigálnak picit, de a dax így is jó nagyot zakózott. Lehet, hogy jön a medve? Nem tudom. Utólag kiderül.
Célárat nem. Kiszállásnál mérlegelem, hogy akarom-e csökkenteni a részvénykitettségem. Akarom-e csökkenteni a szektorban meglévő kitettségem. Van olyan számlám, amit likvidálnék, így azt is nézem, a részvény melyik számlán helyezkedik el.
Nézem, hogy évente mennyit növekszik a cég a saját tőkéhez képest, és az aktuális p/b-t is. Ehhez is hasonlítom, mennyi hasznom keletkezett már rajta. Nézem, fizet-e osztalékot.
De mindez nem jelenti azt, hogy jól is döntök az eladással vagy a megtartással.
nem tudom emlekszel-e hogy beszeltunk az AGO-rol es az MGX-rol....
Tudod tavaszal bele vettem de mivel az egyik mechanikus stratim eladasi jelzest adott, kiszaltam mindkettobol....(MGX aranylag jol tartja magat....)
AGO-t viszont felfuggesztettek, ugy nezem nem fognak egybol csodbe menni...en nem vagyok kimondottan value investor, de.....
(nehanyan bizalmat szavaztak nekik)...
Szerintem ha van idod nezz ra.....
(nem kereskedesi ajanlas, csak mint erdekesseget emlitem....)
Danubius penzembol Plotinus (uj rv), Nyomda, Emasz, Forras O/E lett, illetve 1 eves KTJ.
Nekem csak a Bet meg BETa piac meg mindig a jatszoter.
Cash mar csak 40%.
Nyugi sztem a medve mar uton van (lehet elfaradt a melegben) es kerulo uton jon:-)
Törölt felhasználó2015. 07. 29. 05:12
#654
Tegnap olvastam a marketwatch-on az aranyrol es az aranybanyasz ETF-ekrol....
A kozhangulatot ismerjuk, a netto short pozikat is, azt is tudjuk, hogy amcsiban a kulonbozo nemesfem banyaszattal foglalkozo cegek milyen koltseg csokkenteseket terveznek ill. hajtottak vegre mar....
a cikk iroja kihozta, (gondolom ilyen hangvetelu cikket kellett irnia), hogy a GDX es GDXJ nem olcso...es mint ertek alapu kereskedo szerinte meg mindig dragak ezek a reszvenyek, ETF-ek mert az ar es konyv szerinti ertek 1.24....
Hat en nem vagyok Graham rajongo jelenleg, de azert azt tudom hogy az atlagos reszveny ar es konyv szerinti ertek (kivetel ez alol a nyersanyag banyasz es feldolgozo cegek) tobbsege 4 ill. az felett van...
persze lehet talalni 6-10-est is...
(nyilvan azok nem dragak...;)
Itt olyan cegekre gondoltam mint HERTZ vagy AVIS..., es akkor meg a kepbe bele se kevertuk az UBER-t...nem hiszem, hogy az UBER jovobeni ternyerese, extrem jo hatassal lenne az auto kolcsonzo cegekre...
Masik erdekes dolog amit szerintem erdemes megvizsgalni ha mar az ember ar es konyv szerinti erteket nezegeti, hogy mi is szerepel a konyv szerinti ertekben:
egeszen mas 1 szoftwer gyarto, 1 kereskedelemmel foglalkozo ceg, ill. 1 nyersanyag feldolgozassal banyaszattal foglalkozo ceg amit feltuntet mint ertek vagyon a konyvekben....
Gondolom errol felcsorgok tudna meselni, ha tul messzire nem megyunk vissza csak a Medusa Mining-ig....
;)
En meg ugy tudom, meg velem a vilag investorainek 1/5 resze, hogy ennel szinesebb a kep.
1)Az Atheni tozsde 1 honapja zarva. Akinek ott volt juniusban pozicioja, az keptelen a mai cash-szukos gorog vilagban kp-hez jutni.
A mediaban azt lehet olvasni, hogy a gorog piac kicsi, nem szamit semmit. Lehet; ehhez kepest 4 eve dominalja az Europai politikat es kozbeszedet, es a hatasa tovabbterjedeserol meg semmit sem tudunk: ujra szonyeg ala lett soporve a problema, az athidalo hitelek tovabbra se oldottak meg semmit.
2)Kina 90M invesztora is mast tud. Naluk a -10% limitig eses a problema, es ott is megallitjak a kereskedest arra a napra.
O se tud eladni, semmilyen aron se. Most az osszes reszveny kb. 60%-a nem adhato el, es a jatekosok ertekben nagyobbik aranyanak egyenesen meg is van tiltva az eladas. Kotelezo feljelenteni (!), aki a tiltas ellenere elad. Megis esik az ar.
Igen, a gorog es a kinai egeszen mas okbol, de ugyanavval talalkozik: nem jut a penzehez semmikepp. Mas-mas okbol, de a jelenseg ugyanaz.
Junius elejen, cask 2 honapja, hogy egyik kinai investor se hitte volna egy szavadat se, ha megmondod neki, hogy mi var ra Julius vegen.
Ha elhitte volna, soha nem vett volna bele a piacna. The madness of crowds teoria mukodik, es ezt a vilag investorok 20%-a a sajat boren mar megbanta. Biztos, hogy A tobbi nem banhatja meg? A BUX masik bolygon van?
Value Investor vagy. Es jogosan irod, nem talalsz veheto poziciot. Akkor talan megis tulertekelesi buborek van a masik 80% -nyi vilagreszben is.
Tenyleg azt gondolod, hogy ott kizart a medve? Es 2 honap mulva mit fogsz gondolni?
Jelenleg 48% a részvényarányom, és ezt emelném 65-70%-ig. Junkot nem veszek továbbra sem, csak alább adnám a hozamelvárást. De még átrágom a kérdést. Időm van, mint a tenger.
"The ProShares Short High Yield ETF provides inverse exposure, reset daily, to a modified market-value-weighted index comprising US-dollar-denominated corporate high-yield bonds with maturities between 3 and 15 years."
1. Ha gazdasági visszaesés van, elkezdik venni a nem-junk kategóriát, eddig egyetértünk. Aztán ez "elharapózhat", amikor már negatív lesz a kamat. (Volt már rá példa ugyebár...) Egy idő után már egészen vonzó lesz a junk bond is. Erre is volt: 2010-ben a német és az amcsi 2 éves hozamok negatívak lettek, ekkor igen népszerű lett a PIIGS kötvény, kivéve persze a görögöket. (Most hagyjuk, hogy szuverén- vagy vállalati kötvény, mert ad1 mindkettőre köthető biztosítás (LCDS, CDS) és ad2 amúgy is korrelálnak, bár nyilván nem tehető = jel közéjük...)
Már nem emléxem rá jól, hogy KIZÁRÓLAG a vállalati junk bondokról volt-e szó :) én mindenesetre úgy en bloc a junk bondokról írtam, de lehet, hogy jobban meg kellett volna néznem :)
Néha "kissé" szeleburdi vagyok fórumozás közben. (Sőt... Múlt héten pl. vettem PDLI-t, de aznap gyorsan el is adtam vmi kemény 23 EUR nyerővel :) mert utána vettem észre egy negatív tényezőt, amit addig nem... eredetileg hosszú távra akartam venni.)
2. ha a rv-ek csökkenése miatt fundás okok vannak, akkor elfogadom, hogy a kötvényeik értékének is csökkennie kell - de nem mindig a funda irányítja a tőzsdéket ugyebár, sőt általában nem :)
Nyilván elég skizónak kell lennie egy befektetőnek, aki eladja (hacsak nem margin call vagy egyéb kéynszerből adja) a rv-t és hasonló szektorban vesz kötvényt (pláne ugyanazon cégtől), de annyi meg annyi "kibúvója" van a skizóflepni alól: más szektor, jobb cég, aminek kisebb az eladósodottsága, stb.
Szóval konkrét cég rv-árfolyama valószínűleg szorosan korrelál a kötvényeinek (másodlagos piaci) árfolyamával, de kb. ez minden. Ha nagy a diszjunkt halmaz elem-száma (rv vs. kötvény piacok), akkor simán előfordulhat, hogy a rv.-piacok csökkennek, de a (vállalati) kötvénypiacok emelkednek, akár a junk bond, akár az investment grade. Még csak nem is valószínűtlen, mert a fent vázol diszjunkció akár nagy is lehet, de mondjuk azt tényleg nem vizsgáltam meg, hogy mennyi a min. és a max. értéke ennek...
Amit Tibinek írtál, azzal spec. kb. maximálisan 1-etértek...
Abszolúte egyetértek. Nagyon magas ált. a cégek kp.-állománya, így a M&A előtt jó lehetőségek nyíltak meg az esésekkel. Annak még azért utána kell néznem, hogy az energetikai cégek kp.-állománya is olyan magas-e :)
Morningstar-on van egy akcio, ami az itt erdeklodoknek talan erdekes: egyes investment lapok 3 honapra proba elofizetesy hitdetnek, tized aron.
Megprobalom ide masolni.
Dear Investor,
Morningstar’s experts would like to make sure that you don’t take a vacation from optimizing your investment portfolio this summer. Get three months of our exclusive stock, fund, and ETF insights and ideas that you can implement right away by taking advantage of this limited-time offer today.
StockInvestor
Quarterly Digital Subscription | $14.95*
A down-to-earth investment approach with returns that are anything but. Editor Matthew Coffina invests in companies with established competitive advantages trading at discounts to their intrinsic values. He manages two market-beating portfolios: the Tortoise, which holds large, less-risky stocks for conservative investors, and the Hare, which holds stocks suitable for those looking to be more aggressive.
buy now
FundInvestor
Quarterly Digital Subscription | $14.95*
The authoritative source for mutual fund analysis from the company that invented the field. Editor Russel Kinnel looks for funds with sustainable competitive advantages by analyzing key fundamental criteria. He is dedicated to helping investors pick great mutual funds, build winning portfolios, and monitor their funds for greater gains.
buy now
DividendInvestor
Quarterly Digital Subscription | $14.95*
Enhance your approach to stocks by focusing on income. Editor Josh Peters looks for high-quality companies that pay large, reliable, and consistently rising dividends. Our six-figure, real-money Dividend Select model portfolio seeks current yields of 3%-5% plus income growth and capital appreciation to outpace inflation and earn long-term total returns averaging 9% to 11% a year.
buy now
ETFInvestor
Quarterly Digital Subscription | $14.95*
Exchange-traded funds can deliver new sources of investment income and more. Editor Ben Johnson scans the globe for value and improving fundamentals across virtually all asset classes. It features two real-money portfolios: The Income portfolio seeks to return 5% above the 30-day T-bill during a business cycle, and the Asset-Allocation portfolio seeks to beat the 60/40 MSCI ACWI/Barclays US Aggregate benchmark over a full business cycle.
Value Investing