Tibi0002
2
5
5
2015. április 29. | 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
vasárnap, 21:25
előzmény: #3524  Tomibá
Írhatnál pár mondatot róluk. Mit látsz ezekben a REIT-ekben? Az ALEX biztos hogy REIT? FPH-nak semmi osztalékfizetési múltja nincs, mit csinál a menedzsment a pénzel?
vasárnap, 20:30
Sziasztok!
Kicsit meg korai a nagy bevasarlas, de azert a bevasarlo listat nem art elkesziteni.
Ertek alapon 3 cegre felhivnam a figyelmet akik 3-5eves idotav ill. az folott fektetnek be.
Kevesbe ismert REIT cegek amelyeket a piac felre araz.
ALEX (Alexander & Baldwin Inc.)
CPLG (CorePoint Lodging Inc.)
FPH (Five Point Holdings LLC.)
péntek, 12:36
előzmény: #3518  noble
me too
péntek, 12:19
Fejből írom, lehet tévedés, de a Boeing 440$-ról csökkent 370$-ra a balesetek várható hatása miatt. A legújabb hír egy nagyobb rendelés visszavonása. A pre-market kereskedésben nincs rá árfolyamreakció.
péntek, 10:19
előzmény: #3520  felcsorgok
én is eladtam nemrég, 43,5-ön vettem, 48,88-on ment el, 48 napig volt csak nálam, 12,3%-ot hozott ezalatt, nem rossz... én is tervezem visszavenni, ha 40 körülre esne, de jelen szintem számomra extrém módon túlértékelt, és az osztihozama sem túl jó, ráadásul emelés is már régen volt
vettem helyette BGS-t, 24,41-es áron,  picit kockázatos, de úgy gondolom, még egy ideig tudják fizetni ezt a magas oszit, ráadásul 3 hónap alatt 20%-ot esett a részvény ára, szerintem jó beszálló lehet ez a szint... majd meglátjuk, így legalább a szektorarány nem sérült
péntek, 09:26
előzmény: #3517  felcsorgok
Tegnap este teljesült is az eladásom. :) 40 körül szívesen visszavenném, meglátjuk, hogy lesz e lehetőségemre rá vagy sem. 
péntek, 07:35
előzmény: #3518  noble
Én is remélem. :) 
péntek, 07:02
előzmény: #3515  Tibi0002
Értem. Köszi a választ. Azért bízom benne, hogy majd újra publikus lesz. :)
csütörtök, 12:43
előzmény: #3516  Zartavszki
50 dolláros áron komolyan megfontolom az eladását. 
szerda, 22:21
előzmény: #3512  McDee
Én ma eladtam 49-en a GIS-em negyedét, mert EWP alapon már érik egy korrekció, ez az emelkedés a lokális aljról itt valahol szerintem kifullad. De a legnagyobb baj, hogy 2017 júniusban emeltek utoljára osztalékot, van kb. 3 hónapjuk, hogy bejelentsék, megint emelnek. Ha 2 évig nem emelnek, az már rossz üzenet lenne nagyon az osztalék befektetőknek, ha nem lesz júniusban emelés, akkor szerintem komoly korrekció jön. És a mai call-ban egy szó nem esett az esetleges osztalék emelésről sajnos. Azért tartom hosszú távon a maradékot, nem kereskedni vettem alapvetően.
szerda, 16:03
előzmény: #3513  noble
Szia, csak egy időre csuktam be, még gondolkodom, mi legyen a sorsa.
szerda, 15:17
előzmény: #3512  McDee
Végül nem adtam el tegnap, megtartottam, és ez most (így utólag) jó döntésnek bizonyult. :) 
+3,5%-ban van most, tökre örülök neki. 
https://s22.q4cdn.com/584207745/files/doc_financials/2019/q3/General-Mills-Fiscal-2019-Third-Quarter-Earnings-Press-Release.pdf
szerda, 13:52

Szia Tibi!
A Passzív Portfólió blog zártkörű lett? Milyen módon lehetne csatlakozni az olvasáshoz? :)
szerda, 13:10
előzmény: #3509  McDee
Úgy tűnik, ezzel melléfogtam. Még jó, hogy elővigyázatosságból csak a pozícióm felének megfelelő mennyiséget shortoltam. Így aztán 0.85 deltával -0.5 áll szemben. Akár még örülhetnék is, hogy ezen a pozíción összességében pozitív változás állt be. Eléggé keserédes örömködés lenne.
március 18. | 09:01
előzmény: #3510  felcsorgok
Én szívesen tartom a General Millst. Nem figyelem a legújabb fejleményeket, hosszútávon stabilnak tűnik.
március 17. | 11:31
előzmény: #3509  McDee
Hmmmm, erősen elgondolkodtattál, hogy mi tévő legyek. Jelenleg minimális árfolyamnyereséggel el tudnám adni, illetve kaptam némi osztalékot is azóta, hogy megvásároltam. Elég erős a félelmem, hogy előbb utóbb egy hasonló, semmiből érkező negativ jelentést fog közzétenni mint a KHC és akkor ebbe is beleragadok. Szóval erős a késztetésem rá, hogy a jelentés előtt eladjam. Plusz elég sokat ment az utóbbi időben, szóval időszerű egy korrekció már még akkor is ha semmi negativat nem fog közzé tenni Szerdán.  
Az érveim amúgy hasonlóak a tiédhez, magas intangible asset, magas debt/ebitda arány, negativ sentiment. A következő 2 nap során még megrágom magamban a dolgot. :)  
március 16. | 08:17
előzmény: #3499  McDee
Még mindig GIS earnings izgatja neuronjaimat. Készítettem egy aktualizáló kiegészítést korábbi bejegyzésemhez.
https://bit.ly/2Tyw9CN
március 15. | 19:58
előzmény: #3507  rbbj11
oké.
március 15. | 19:15
előzmény: #3506  daxlisgyuszi
A saját topikomban válaszolok
március 15. | 17:52
előzmény: #3505  rbbj11
Put-kiírást a standard opciók esetében igen gyakran konkrét részvénypakk kedvezőbb árfekvésű megszerzése céljából végez a spekuláns (vagy befektető). Annak persze ő sem örül, hogy ha ekkorát esik a kiszemelt részvény, mint az a Kraft-Heinz esetében történt. Ilyenkor vagy végignézi, hogy ráhívják futamidő vége előtt az eredeti strike áron a rv-pakkot, vagy ha nem hívták rá, akkor megpróbálhatja átgörgetni a pozit az új helyzetnek megfelelő feltételekkel. Az eredetileg kiírt pozíciójából a második esetben is csak jókora veszteséggel fog tudni kiszállni, viszont nem kötődik le benne akkora tőkéje, mintha ráhívták volna a részvényeket sokkal magasabb strike-árfolyamon a mostaninál.

Diszkont certifikátoknál nem tudom, hogy jelentős mértékű és a spekuláns számára kedvezőtlen irányú alaptermék-árváltozás esetén van-e egyáltalán elvi lehetőség az alaptermék (azaz esetünkben KHC részvénypakk) tényleges "átvételére" a banki kibocsátótól, és az milyen árfolyamon történne egyáltalán. Ha van ilyen jellegű tapasztalatod, esetleg megírhatod.
március 15. | 16:42
előzmény: #3504  daxlisgyuszi
Az világos, de a kérdésem arra vonatkozott, hogy adott fedezeti pozíció kivitelezése nem célszerűbb e ezzel?
Én őszintén megvallva az opcióknak nem vagyok barátja 
március 15. | 16:35
előzmény: #3503  rbbj11
Nem a diszkont certifikátokon és a Bét-en van a hangsúly, hanem azon, hogy a két termékosztály (szabályozott opció versus "akármilyen" certifikát), nem egymást helyettesítő termékek, hanem más-más termékcsoport.
március 15. | 16:30
előzmény: #3502  daxlisgyuszi
Bet-en nincsenek diszkont certifikatok.
És nyilván a bet nem emlitheto egy lapon a nemzetközi nagybankok által pl német piacon forgalmazott likvid certifikatokkal.
március 15. | 16:15
előzmény: #3501  rbbj11
Nem, mert az utóbbiak különféle kereskedelmi bankok által kibocsátott, egyedileg szabályozott termékek (tehát többféleképpen manipulálhatók, gondolj csak a Bét-en vígan garázdálkodó Erstére), míg az előbbi 1 egységesen szabályozott eszközosztály, külön erre szolgáló szabályozott tőzsdékkel és elszámolóházakkal. 
március 15. | 15:38
előzmény: #3488  felcsorgok
Opció helyett nem olcsóbb és jobb megoldások a diszkont certifikatok? 

Topik gazda

Tibi0002
2 5 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE