Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 25. 13:01
Előzmény: #634  Tibi0002
#640
Már nem nagyon szeretném bővíteni, így is sok. :) A 20% a legeslegfelső korlát, de azt tényleg nem szeretném elérni, főleg úgy hogy a részvénykitettségem 36%.

Tibi0002 2015. 07. 24. 16:23
Előzmény: #635  fatihszultan
#639
Én is elfogadom, hogy shortolsz, Graham is csinálta, ha jól értelmeztem a Graham-Newman jelentéseiben az infókat.
Tibi0002 2015. 07. 24. 16:15
Előzmény: #636  fatihszultan
#638
Ez a stratégia a laikusoknak teljesen jó. 10 olajcéget akár etf-ként is megvásárolhat. Ugyanígy vásárolhatunk indexet vérmedvében.

Egyébként én nem fogok csodálkozni, ha "felcsorgok" aranybányász etf-et vásárol, és azzal jobban jár, mint én, aki egyenként vásárolta meg a saját ízlése szerint a bányászokat.
McDee 2015. 07. 24. 16:06
Előzmény: #622  upgrayeddAKS
#637
Warrant soha nem érdekelt. Opciókat kötöttem, de most már sajnos nincs hozzáférésem.
fatihszultan 2015. 07. 24. 15:58
Előzmény: #633  felcsorgok
#636
Még egy hozzászólás az olajos témához.

Ez egy érdekes dolog, mert itt most pillanatnyilag veszteséges cégek is "value investingek" lehetnek. Pl. tavaly novemberben kinéztem pár céget. Egyik volt a Talisman Energy. Gondolkozta, gondolkoztam, aztán nem vettem bele. D elmondtam a brókeremnek az elméletet, őbelevett. kb. 2 hét múlva hívott és megköszönte. A Talismanra vételi ajánlat érkezett.
Namost, sok olajcég új mélypontot ütött-üt éppen. Ismét lesznek felvásárlások.
Valamint egyszer olvastam egy öreg amerikai alapkezelő könyvét. Már az apja is bróker lehetett. Így írt az olajválságokról (nincs új a nap alatt :-): Az apja azt mondta, ha olajválság van, vegyen meg 10 olajoscéget. Szinte mindegy melyik 10-et. 1-2-3 biztos csődbe fog menni. 1-2 nem sokat fog hozni. De a maradék 5 biztos kárpótolni fogja.

éRDEKES STRATÉGIA....
fatihszultan 2015. 07. 24. 15:51
Előzmény: #630  upgrayeddAKS
#635
Várjunk egy kicsit!

1. Ha gazdasági visszaesés van, biztos nem junk bondokba menekülnek. Ez egyszer 100% sicher.

2. Ha a RV-ek értékeltsége csökken, akkor a vállatai kötvények értékeltsége mitől maradna fenn?

Tibi,

elfogadom a stratégiádat. De én kicsit másként gondolkozom. Nekem Kosztó, Jim Rogers, Drickenmiller, Soros a példaképeim. Ha valami szerintem elképesztően túlértékelt, azt beshortolom. Számomra ez is egyfajta "value investing". Pl. Raiffeisent tőkeemelés után 31 EUR-on shortoltam. Egyszerűen nevetséges, pofátlan, manipulált árnak tartottam. De ez egy vélemény volt és akár tévedhettem is volna. :-)

üdv
Tibi0002 2015. 07. 24. 14:13
Előzmény: #632  felcsorgok
#634
És hány %-ig emelnéd a kitettséget?
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 24. 13:58
Előzmény: #623  Tibi0002
#633
Én nem kedvelem jobban, mint mondjuk a Seadrill-t. Nálam egyformán jók. :)
felcsorgok
felcsorgok 2015. 07. 24. 13:54
Előzmény: #618  Tibi0002
#632
Tisztán olaj cégben 10% a kitettségem, az egyéb energiatermelőket is hozzáveszem, akkor már meg van a 15% is.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 13:38
Előzmény: #573  Törölt felhasználó
#631
Na, még 1 utolsót :)

"penz kibocsatasra csak az allamnak van joga!!! "
"bar errol a jogrol lemondott es atruhazta a jegybank vagy. hivhatjuk kozponti banknak is... "

Ja, kb. mióta vannak jegybankok, azóta nem a kurmányok döntik el, hogyan higítják királyok módjára a forgalomban levő pénzt, hanem tőlük független, remélhetőleg szakemberekből álló "testületek". Abba ne menjünk bele, hogy ez mennyire jó(l működik) avagy sem...
Szóval valamikor tényleg a "kormány" döntött, de régóta nem :)

Adó kérdésbe sem mennék most bele: sok az igazságtalanság a közteher-viselésben, de mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy cégeket alapítson, stb. Akkor meg leírhatja ktg.-ként még azt is, amit kizárólag/nagy részt magáncélra használ, sőt még az ÁFÁ-t is visszaigényelheti kb. 100%-ban, kivéve pl. telefonálás :)
Görögo.-ot nem szabad lett volna beengedni az eurózónába, eről nincs (?) vita köztünk :)
Most csak ennyit röviden...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 13:29
Előzmény: #627  fatihszultan
#630
Sztem ettől azért lényegesen több forgatókönyv létezik, pl.

3. Világgazdaság szenved --> részvényekben eős korrekció --> menekülnek a kötvényekbe (árfolyamuk nő, a hozamok csökkennek)

stb.

Mindenkinek előre is kellemes hétvégét (valószínű, hogy ma már max. csak olvasni fogok pf-t, de írni nem...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 13:26
#629
Ezt a céget figyelem egy ideje, de még nem vettem bele. Elég alaposan "megrugdosták" a commodity bear miatt, és itt is láttam emlegetni. Szóval biztos olvastatok már róla ezt-azt. Van vmi olyan cikk vagy hír (bármi), ami nagyon fontos/meghatározó? Úgy értem, hogy a "legütősebb" cikkek közt... pl. a link
-en nekem is feljön egy halom cikk, de engem csak a "fontos cikkek" :) érdekelnek...
Tibi0002 2015. 07. 24. 11:52
Előzmény: #627  fatihszultan
#628
a) lehet, hogy a piac már beárazta ezt
b) a shortot nem húzhatod akármeddig, márpedig az borzasztóan nagy kockázat. Van 100 cég az etf-ben, ami folyamatosan fizeti a kamatokat a kötvényeire, majd a végén törleszti a tőkét is. Annak ellenére, hogy biztosan lesz köztük néhány totális csőd.
fatihszultan 2015. 07. 24. 11:48
#627
Sziasztok

Én is írnék egy vitaindítót. Most nincs sok időm, ezért csak vázlatosan fejtem ki.
Nem csak szerintem, hanem olyan piaci szereplők szerint is,a kiknek adok a véleményére, a High yield bondok erősen túlértékeltek. Ezért egy ideje veszem az: SJB-t. Short ETF ezekre.
2 lehetőség:
1. A világggazdasá pörög, infláció --> kamatemelések, HY bondoknak zuhanni kell (árfolyamuknak, hozamnak nőni)
2. Vilggazdaság szenved --> részvényekben eős korrekció --> HY bondok értékeltsége még magasabb lesz --> árfolyamuknak esni, hozamuknak nőni kell.

Várom a véleményeket.

üdv
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 11:20
Előzmény: #624  Tibi0002
#626
Én is azt írtam, csak hosszabban :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 11:19
Előzmény: #623  Tibi0002
#625
Sztem is a RIG egy ún. dominált stratégia: a szektortársai sztem jobbak...
Tibi0002 2015. 07. 24. 11:05
Előzmény: #621  upgrayeddAKS
#624
Ezek hasznos infók, de bármennyi ilyet tudunk, akkor sem leszünk képesek előre jelezni, hogy hogyan alakul az árfolyam akár 2 óra múlva.
Tibi0002 2015. 07. 24. 11:05
Előzmény: #619  upgrayeddAKS
#623
Sokan kedvelik a transoceant, de még nem jöttem rá, hogy miért. :) Egyébként én a total debt-et szoktam figyelni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 10:59
Előzmény: #615  McDee
#622
aranyra szoktál warrantokat ill. opciókat kötni? nekem már rég nem volt ilyenem, utoljára (ha jól emléxem) még 2009-ben kötöttem a GS-os hosszú lejáratú aranyos warrantokat... mondjuk akkortájt 1xű volt a szitu: long (call) only :)
ma már egyáltalán nem biztos, hogy érdemes az aranyat longolni, hiába ütötték le jól...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 24. 10:56
Előzmény: #616  Tibi0002
#621
Olajra pont van egy hevenyészett :) LMzésem:

az olaj árfolyamát leginkább az OPEC és a "világpolitika" mozgatja, bár a WTI esetében azért masszívan benne van a faktorok között az amcsi készletadatok alakulása is... (ezért is jóval olcsóbb a WTI már egy ideje a Brentnél, pedig a WTI olaj minősége jobb)
szóval a spekik szinte teljesen másodlagosak, így sztem kevésbé van értelme a TA-nak itt, mint máshol...
hosszú távon mindenképp lehet még ennél is alacsonyabb olajár (tartósan), de rövid távon ez már a drágábban termelő kutak bezárásához vezetne, ami miatt csökkenne a kínálat, ergo ceteris paribus nőne az ár is.
az USÁ-ban a "mother fracker" így is elég nagy gondban van az okozott környezeti károk miatt... ha őket "kilövik", akkor további kutak fognak bezárni...

az USÁ-ban a legtöbb olaj nyáron fogy, mert a kocsik (etc.) klímája ilyenkor jobban falja a naftát, elég gyakoriak az áramkimaradások, és berittyentik a generátorokat is, stb. - no és persze a hurrikánszezon is jön :)
nem vagyok meteorológus ill. klímakutató, így nem tudom, most mekkora gebasz várható (ők is csak tippelni tudnak amúgy, de azért jobbak az infóik, mint nekünk, "mezei spekiknek"), de a nyár az USÁ-ban elég nagy gebasszal szokott járni a "mehíkói" öböl térségében...
ha gond nélkül lecseng a hurrikánszezon, akkor viszont simán újra padlót foghat az olaj is...

(#800, abban a linkek is működnek)

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók