Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2012. 12. 20. 14:55
Előzmény: #2132  _pampa
#2140
Ha fidesz propagandista lennék, én is szeretném elfelejteni ki is az a szarházi!
bigyula 2012. 12. 20. 14:48
Előzmény: #2124  szivacs
#2139
"Vagyis úgy véled, hogy egy törvényben megengedett netán előírt cselekedet megítélésénél nem elegendő pusztán a törvényben foglaltakat figyelembe venni, hanem egy másik követelményrendszer szerint is meg kell azokat ítélni"

Ha holnap hoznak egy törvényt, hogy mondjuk szabadon lehet gyikolni - vagy lopni, rabolni - (ezt a jelenlegi jogszabályok ugyan tiltják, büntetik, de ezeket el lehet törölni), akkor szerinted szabad a préda, mert az a törvény? Vagy, vannak olyan kérdések, erkölcsi normák, amelyek áthágására nem illik, nem szoktak törvényt hozni?

jarisz 2012. 12. 20. 14:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#2138
Na na ne keverd a CDS-t a kamattal. !!
"Az államadósság átlagos devizaalapú kamatterhe egyébként jelenleg 4,5% körül áll, a forintalapú elemeké 7,3%-os, így a teljes adósság átlagos kamatszintje most 5,5%. " A Huf kamat pár hónapja a 7-9% ot is elérte. IMF el fele harmada is lehetett volna kamat. heheh
csendben 2012. 12. 20. 14:39
Előzmény: #2134  _pampa
#2137
Nem nyertél hangszórót!

link
Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#2136
tudom külfüldön élsz és a magyar állampapírokbol megggazdagodtál (állításod szerint) azért cfd kamatát és az értékpapír kamatát ne keverd őssze föleg hogy kötvény kereskedő vagy.
_pampa 2012. 12. 20. 14:37
Előzmény: #2133  Törölt felhasználó
#2135
Pontosan, ahogyan a te kérdésedre sem volt jó válasz.Erre szerettem volna felhívni a figyelmedet, hogy van olyan eset amikor az igen vagy a nem is ROSSZ válasz.

részemről is ennyi.
_pampa 2012. 12. 20. 14:34
Előzmény: #2132  _pampa
#2134
Megvan! Nem tábornok hanem űrhajós! Farkas Bertalannal repült.Rémlett hogy Orosz, de inkább Kubaszov ha jól emlékszem.
Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 14:34
Előzmény: #2123  _pampa
#2133
Részemről befejeztem a Veled való eszmecserét. Nem bírom a pofátlanságot.
Vagy csak a szinteddel van baj ?
Udvariasan és érthetően leírtam, hogy nem lehet egyszerű igennel vagy nemmel megválaszolni. Erre kioktatsz.
_pampa 2012. 12. 20. 14:32
Előzmény: #2131  csendben
#2132
Ki az? Valami Orosz tábornok a II. V-háborúból? Töriből nem voltam jó.
csendben 2012. 12. 20. 14:24
Előzmény: #2130  _pampa
#2131
Kubatov elvtársról mi a véleményed (szigorúan nem elfogultsági alapon!) ?

:-)
_pampa 2012. 12. 20. 14:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#2130
Ilyen elemzést ne írj ezen a fórumon mert ezért megköveznek. Itt max. a kormányt rugdoshatod, a Fidesz-t szidhatod és Orbánt anyázhatod.
Amennyiben arra próbálsz rámutatni, hogy mennyien "jól" éltek a MNYP pénzek kezeléséből.... azért "dádá" lesz....
csendben 2012. 12. 20. 14:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#2129
Onna,messziről,"semmi" a nyugdíjam 25%-a.

Vileda úgy törli el a nyugdíjakat,hogy nemcsak a 25%,de a 100% is semmi lesz!

Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 14:14
Törölt hozzászólás
#2128
Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 14:13
Törölt hozzászólás
#2127
csendben 2012. 12. 20. 14:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#2126
"Az állam ingyen odaadta a befolyt járulékok egy részét a magánnyugdíjpénztáraknak"???

Jól vagy?
Vagy sok volt a forralt bor?
Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 14:09
Törölt hozzászólás
#2125
szivacs
szivacs 2012. 12. 20. 13:51
Előzmény: #2117  Törölt felhasználó
#2124
Kedves akira!
Nagy érdeklődéssel olvastam eme soraidat, melyet megpróbálok szerény képességeimmel értelmezni a magam és az olvasók közössége okulására.
Kérlek segíts ebben azzal, hogy pontosítod gondolataidat, ha netán nem jól értettem volna azokat!

Tehát:
"Csupán azért, mert néhány elvetemült hazudozónak jogában áll törvényben legalizálni a lopást, az attól még lopás marad"
Vagyis úgy véled, hogy egy törvényben megengedett netán előírt cselekedet megítélésénél nem elegendő pusztán a törvényben foglaltakat figyelembe venni, hanem egy másik követelményrendszer szerint is meg kell azokat ítélni.
"minden olyan jóérzésű ember számára, akik akár csak egy milliméterrel is magasabb erkölcsi színvonalon állnak, mint ezek a hazudozók..."
Vagyis ez a másik követelményrendszer a tövényalkotóknál akár relatíve "jóérzésűbb emberek" erkölcsi megítélése lenne, ami ráadásul a törvényi követelménynél magasabb rendű, azt felülbírálni jogosult.

Hmm.

Ez a vélekedés, az erkölcs feljebbvalósága a jog felett -amely akár szimpatikus is lehet- mindenesetre kérdéseket vet fel a jogállam, mint olyan alapja, a jogrend, a jogelvűség, az igazságszolgáltatás jog- vagy erkölcsszolgáltatása kérdéseitől kezdve az "ellentétes követelmények esetén a jog vagy az erkölcs parancsa a követendő?" általános emberi kérdéséig.
Nehéz terepre kószáltál, melyen bölcs elöljárók nélkül könnyű eltévedni...

Mit kövessünk tehát szerinted?
Az erkölcstelen jogalkotók által az erkölcsöt nem követő, ám a jogállam jogrendje szerint jogosan megalkotott jog előírásait,
avagy az erkölcstelen joggal szemben álló, magasabb rendű de jogtalan erkölcsi normák jogellenes parancsát???
_pampa 2012. 12. 20. 13:23
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2123
Ez nem válasz ez megint csúsztatás.

"Tehát a helyes meghatározás az , hogy úgy vett erőszakkal kölcsön pénzt, hogy semmiféle garanciát nem tudott arra vállalni arra, hogy valamikor is visszakapják. Még pontosabban még nem lopta el, de a végén a lopás megvalósul, ki tudja melyik kormány lesz addigra.

Erőszak?
de a végén a lopás megvalósul... és ha nem...
Ez mellébeszélés, mert nincsen jó válasz.
Kár volt ennyit írni nekem egy igen vagy nem is elég lett volna.

szvsz
Törölt felhasználó 2012. 12. 20. 13:06
Előzmény: #2121  _pampa
#2122
Én válaszoltam pont Te nem válaszoltál. Talán lehetnél figyelmesebb, a " lopás e " kérdésre válaszoltam.
_pampa 2012. 12. 20. 13:03
Előzmény: #2120  Törölt felhasználó
#2121
Látod megint nem válaszoltál.Mellébeszélsz.
Pedig elég egy igen vagy nem.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek