Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dimmego 2023. 11. 09. 14:48
Előzmény: #7757  berlini
#7760
Az ott egy OTP-ellenes topic. Ráadásul masszív trollkodás megy. 
Értem a poént és azt is, hogy miről szól, valóban nem kell komolyan venni. :) akik ott OTP esést várnak, azoknak nincsen papírjuk. Ha nevetni akarok, akkor beleolvasok, de nem releváns.
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:42
Előzmény: #7757  berlini
#7759
De a többi veréb se külömebb otp részvényesekbe se. Azért mert egyszer volt egy 30 milliárdos nap...
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:41
Előzmény: #7757  berlini
#7758
Én a Jánost nem veszem komolyan. Van amiben igaza van, de a tőzsde az tőzsde nem matematika...meg ők kb. Mindent levárnak csődkozeli bankot hasonlítanak az otphez. Az otp europa egyik legjobb bankja.
berlini
berlini 2023. 11. 09. 14:34
Előzmény: #7753  Marika113
#7757
és gondolj bele, hogy pár héttel ezelőtt komolyan belinkeltek egy olyan grafikont OTP troll (mentes?) topicban, hogy a méretes esés belátható időtávban akár 4000 ft-os részvényárfolyaminimumot is eredményezhet.Ha minden optimálisan alakul, akkor ez az idei év egy részvényre jutó nyeresége lesz.
pomperj 2023. 09. 21. 10:42#9037OTP daytrade
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230921v03x2e7b6.jpeg
A szept. 5 supportot letorte, wave(iii) hullamban esik.
.
2)OTP Hetes.
Nagyon gyanus, OTP befejezte a (B) felkorrekcios hullamot.
Mind tevedtek akik azota bullos szovegeket es szakmaisag nelkuli, ocska pimaszkodasokat nyomtak.
Es meeg nagyon sok van hatra. 
.
Hol van az alja? Nos, ha az tegnapi FED dontest nezem, es meeg 1.5 evig 5% folotti dollarkamat lesz,
akkor Mo-on  legalabb 7-8% folotti HUF kamat lesz addig.
.
Mi lesz, ha OTP netan tenyleg megcsinalja addig a hetes charton azt az alakzatot innen,
aminek az ABC formaciojaban C=A szokasos egyenloseg megvalosulna?
Az (A) eses 9 honap volt, a recovery (B) hullam 14 honap, eppen ideje hogy vege legyen.
.
HA (A)=19600-7800=11800  volt,  es  a (B) felkorrekcios hullam csucsa tenyleg 14770 volt?  
Nos,  phuuu, akkor a ket szam kivonasabol, jaj,   nagy siras lesz.  Vagy a papralel szintezo alakul?
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230921v03x4be50.jpeg
 5      15  Válasz erre
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:30
Előzmény: #7754  OTP-TOP
#7756
Arról tudok h a romannal együtt dobni akarják valahol írták.. 
berlini
berlini 2023. 11. 09. 14:19
Előzmény: #7753  Marika113
#7755
Ez az.
OTP-TOP
OTP-TOP 2023. 11. 09. 14:15
Előzmény: #7749  egy_kezdo
#7754
Ne lepődjetek meg, ha a kb 28-30%-os 23. èvi  ROE mellè az új bankok mellè, ahogy korábban a nem termelő/növekvő szlovák bank eladása megvolt, pl.a moldáv bank is piacra kerülne..
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:10
#7753
Az idei meg a jövő évi 6-8.000 ft-os nyereséggel mi lesz. Az árfolyam meg még a 14.000et se nyaldossa.
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:06
#7752
Jó áron Európában eladó bankot én se tudok...
Marika113
Marika113 2023. 11. 09. 14:05
#7751
Kezdem érteni h mit feszegettek
berlini
berlini 2023. 11. 09. 12:04
Előzmény: #7749  egy_kezdo
#7750
Hova tippeled a holnapi jelentés adózott eredményét (egyszeri tételek nélkül)?
A 239milliárdos elemzői konszenzus közelébe, vagy feljebb? És ha feljebb akkor szerinted megüti a 300 milliárdot?
egy_kezdo 2023. 11. 09. 11:53
Előzmény: #7746  Fundaman
#7749
Nem rombolja a részvényesi értéket, ha megjelenik a gyorsjelentésben mint saját tőke és egy éven belül előre bejelentett akvizíciókra vagy osztalékra felhasználják ezzel is emelve a napi árfolyamot. Nyilván van a menedzsmentnek egy modellezése-forgatókönyve a következő évekre vonatkozóan, de az szinte biztos, hogy a 4000 ft/rv éves EPS középtávon (2-4 év) növekedésre van ítélve. Ebből egyértelmű kell legyen a menedzsment számára is, hogy a szokásos mantrájuk: „majd meglátjuk mi lesz évzárás után” -éves ismétlődéssel- év közben nem tartja reális szinten az árfolyamot. Tehát nélkülözhetetlen legalább egy ígéretnél határozottabb vagylagos kijelentés miszerint, ha nincs megfelelő akvizíciós célpont, akkor 3-6 hónapon belül nagyobb mértékű sajátrészvény visszavásárlás vagy osztalékkifizetés lesz.
-
     
Elérkezett az az időszak amikor nem lehet tovább takargatni a brutális részvényesi értéket-tulajdont. Nagyobb akvizíció elmaradása esetén minimum 1000 ft/rv rendkívüli osztalékot vagy egy évig tartó napi kb 1 milliárd értékű sajátrészvény vásárlást és bevonást kellene bejelenteni már most Q3-ban a cégnek. A menedzsmentnek meg kell értenie, hogy az eddigi út nem járható tovább, a piac ezt nem jutalmazza… 
A gond viszont az, hogy a közgyűlési döntéseket baráti szavazatok által még mindig a menedzsment irányítja és a független részvényeseknek ezekre kevés ráhatásuk van...
kukacponthu 2023. 11. 09. 09:58
Előzmény: #7746  Fundaman
#7748
OTP eseteben a subprime valsag mutatta meg, hogy a konyv szerinti ertek nem igazan szamit…
berlini
berlini 2023. 11. 09. 09:52
Előzmény: #7746  Fundaman
#7747
szerintem is a srv-t aktivabban kellene alkalmazni.
Különösen azokban az időkben amikor a részvény ára alacsonyabb mint az egy részvényre jutó tőke.
CSS megitélésénél azért figyelmbe kell venni, hogy egy maffia államban élünk.
Itt a Simicskát is le lehetett nullázni.
Az OTP székhelyének áthelyezését én már 10 évvel ezelőtt javasoltam. ma különösen aktuális lenne. Az árfolyam szinte azonnal duplázódna.
Mi a véleményed? mennyi lesz a 3.negyedéves nyereség?
Fundaman 2023. 11. 09. 09:34
Előzmény: #7743  egy_kezdo
#7746
"Válságokban a bankokat sűrűn BVPS alapján árazzák, ezt az értéket pedig a BV (saját tőke) növelésével lehet befolyásolni, hogy ezt sajátrészvény vásárlással vagy tőkefelhalmozással végzi a cég az mindegy."
Szerintem nagyon nem mindegy, az egyik kifejezetten rombolja a részvényesi értéket a másik meg emeli. Ha nincs megfelelő akvizíciós célpont akkor semmi értelme bent hagyni tőkeként a cégben a pénzt és abban bízni h a piac majd aszerint áraz ha már EPS szerint nem akar. Ki kell fizetni osztalékként aztán aki akar vesz OTP-t belőle vagy amit akar, vagy esetleg sjaát részvény vásárlásra fordítani.
Én a problémát egyre inkább az OTP menedzsmentben és Csányi Sándorban látom. Nem igazán nézik a részvényesek érdekeit, holott az lenne az elsődleges feladatuk. Se a Covid alatt se orosz-ukrán háború alatt nem kezdtek 10ezer FT alatt srv-be pedig bőven megtehették volna. 13 éve szívatja a kormány OTP-t, halk beszológatáson kívül semmit nem mertek tiltakozni. Fel se merül bennük hogy kivezessék a budapesti tőzsdéről a céget és átvigyék vmi normális piacra. A központról nem is beszélve, ez egy regionális multi, nem kötelező magyar cégnek lennie és a magyar és Fidesz diszkontot a végtelenségig beárazva hagyniuk. Elhalászgatnak itt a zavarosban a menedzsment tagok. Csányi Sándornak van kismillió más vállalkozása, nem fog az OTP érdekében összeveszni Orbánnal, a vagyona töredéke van OTP részvényben, fontosabb neki h fusson a Bonafarm és társai. Csinál idén a cég 1100Mrd profitot, abból kifizetnek vmi minimálisat, akvizíció nem nagyon lesz. Szépen ég és inflálódik el a pénzünk a cégben mint az elmúlt években folyamatosan. A 2007-es 11000 Ft-os értékét meg se közelíti reálértéken a cég, és nem is fogja soha, dollárban meg euróban meg végképp nem.
És hogy mitől emelkedhetne végre reális értékre a cég árfolyama. Szerintem egyszerű. El kell zavarni ezt a menedzsmentet és hozni akár a Wall Streetről egy cég érdekeit nézőt akiknek a fizetése lényegében részvényopció lenne csak h érdekeltek legyenek a magas árfolyamban. OTP-t kivezetni a BÉT-es bohóckodásról, átvinni Bécsbe vagy Londonba illetve illetve a cég központja is nyugodtan kerülhetne Zágrábba vagy Ljubljanába először papíron aztán ha Orbán végképp összeveszik az Eu-val meg USA-val akkor ténylegesen is meg lehet kezdeni. B opció, szétszedni a céget 2 cégre: OTP Hungary és OTP International. és a nemzetközi részleget teljesen leválasztani a magyarról. Az lehetne egy növekedési cég az OTP Hungary meg kifizetné minden évben a profitját osztalékként, természetesen negyedévenként mert 1 évig is felesleges bent parkoltatni, erre már az USAban is rég rájöttek.
berlini
berlini 2023. 11. 09. 09:32
Előzmény: #7721  berlini
#7745
https://pcdn.hu/articles/images-md/t/a/b/tabl-636391.jpg
A portfolió elkészitette az elemzői konszenzust.
Eszerint az egyedi tételek nélküli adózott nyereség csak 239 milliárd lesz a 3. negyedéves gyj-ben.
Eszerint az én becslésem 40%-kal több, ami durva eltérés.
Valószinűleg én voltam túl optimista.
A munkamódszerem az volt, hogy megnéztem az OTP bankoknál az előző negyedéves trendeket:
- bevételnél
- költségek alakulásánál
- céltartalékolásokkal
És utána összesittem.
De az azért látszik, hogy az elemzők is félrebecsültek.
Nézzük a bevételt:
548 milliárd volt a 2. negyedévben, most ugyanazt várják, pedig az előző enygedévben az üzbég bank bevételi számai még nem voltak benne.
De ezen kivül a magas kamatkörnyezetben egy negyedévvel később én magasabb kamatbevételekre számitok, tehát az 598,5 milliárdos általam jósolt össz bevétel elérhetőnek tűnik.
Itt van egy 50 milliárdos különbség, ami (ha nekem lesz igazam) akkor az adózott eredménynél is magasabb számot fog mutatni.
Hogy ez mennyivel lesz magasabb mint az elemzők által várt (egyszeri tételek nélküli) 238,7 milliárd?
Hogy ki tévedett nagyobbat. Az elemzők vagy én?
Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
berlini
berlini 2023. 11. 09. 09:13
Előzmény: #7743  egy_kezdo
#7744
OK , értem.
Akkor viszont neki kell állni saját részvényt vásárolni, mert 1 részvény megvásárlásával 10%-kal több saját tőkét lehet növelni a jelenlegi árfolyam alapján. És ráadásul Igy lehet az árfolyamot szinten tartani a piaci turbulanciákat kisimitani.
Viszont ahogy irtad is, a tőke arányos árfolyam csak egy feltevés, amit pont a legkockázatosabb orosz bank árfolyama cáfol, de a lengyel bankot sem ez alapján értékelik.
Viszont a Raiffeisen banknál egyértelmű a hasonlóság. Ott a tavalyi nyereség majdnem elérte az idei legalacsonyabb tőzsdei értéket.
Kell hogy legyen még legalább egy szempont ami alapján a piac a PKO-t magasabbra értékeli. Lehet hogy a jovőbeni növekedési lehetőségeket itélik meg ott kedvezőbben?
egy_kezdo 2023. 11. 09. 08:59
Előzmény: #7742  berlini
#7743
Előbbi hozzászólásunkat vitaindítónak szántuk. Akkor mérvadó amit írsz amikor a piac ROE és/vagy EPS alapján áraz egy részvényt. Szerintünk OTP-nél a háború kitörése óta nem ez a helyzet, tehát lehet bármennyi a ROE és az EPS ez nem tudja a historikus 10 P/E árazási szintet biztosítani. Válságokban a bankokat sűrűn BVPS alapján árazzák, ezt az értéket pedig a BV (saját tőke) növelésével lehet befolyásolni, hogy ezt sajátrészvény vásárlással vagy tőkefelhalmozással végzi a cég az mindegy. A lényegi kérdés inkább az, hogy a SBER esetében miért megengedőbb a piac, mint az OTP-vel szemben? Ugyanis nem igaz az, hogy az OTP geopolitikai kockázatai nagyobbak mint az orosz banké. Ezért gondoljuk, hogy a geopolitikai kockázat megszűnéséig az egy részvényre jutó tőke növelése tudja leginkább befolyásolni az árfolyamot (az elmúlt 18 hónap ezt támasztja alá). Akinek más információja-ötlete is van írja meg...
berlini
berlini 2023. 11. 09. 07:38
Előzmény: #7741  egy_kezdo
#7742
Bocs, de ezt nem értem.
A saját tőke megtérülés jobb, ha a működési eredmény kevesebb tőkével valósul meg.
Tehát a többlettőkét, ami nem járul hozzá az eredmény növeléséhez vagy ki kell osztani osztalék formájában (a részvényesek bizonyára nagyobb hasznát veszik,) vagy saját részvényvásárlásra kell forditani. Utóbbi azért is előnyös mert a tőzsdei érték ma a könyvszerinti alatt van. Igy több részvényt vonunk be az srv-vel mint amennyit fizetünk érte.
Vagy rosszul gondolom?
egy_kezdo 2023. 11. 09. 00:26
#7741
A piaci konszenzus a Q3-ra a következő:
 
működési eredmény átlaga 305,5 milliárd
korrigált adózott eredmény átlaga 239 milliárd
számviteli profit átlaga 224 milliárd
 -
A mi becslésünk ezektől több szerintünk több is lesz, viszont nem ez a lényeg, mert az eredmény növekedése a trendet határozza meg. A részvény árazását pedig sok minden más. De az nagyon is elgondolkodtató, hogy jelenleg a SBER-t 22, a PKO-t 15 az OTP-t pedig 4 körüli P/E árazáson kereskedik!
 
Előbbi árazások alapján, tehát nem az orosz-ukrán háború vagy az EU-s pénzek hiánya, a kormányzó struktúrák kockázata, a FED/ECB kamatemelései, lokális hozamkörnyezet, helyi valuta gyengesége a diszkontálási ok, mivel ezek a másik két banknál is megvannak, sőt a SBER-nél még inkább, akkor tehát mi?
-
Vélhetően a BVPS alapú árazás a megoldás, ez esetben viszont könyörtelenül kell növelni a saját tőkét, mert eredmény + ROE alapon és a PKO, SBER páros alapján OTP-nek az idei 4000 ft/rv EPS-el a 60.000 – 88.000 sávban lenne a helye…

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek