Fundaman

Regisztráció: 2020-04-05 00:10:01

Hozzászólások száma: 45

Utolsó hozzászólás: 2024-08-09 00:22


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 1
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Mennyit ér az OTP? 2024. 08. 09. 00:22
Aktívan figyeljük az akvizíciós lehetőségeket, konzervatív tőkepolitika stb blablabla, idedugom el a profitot odacéltartalékolom csak a befektetők nem látnak soha belőle semmit. Még jó is ha gyűlik a cégben, várom hogy Nagy Márton végre einstandolgathasson belőle kedvére. 
Persze nem reklamálok kapálózva miatta a befektetők érdekeit nézve, ami cégvezetőként a feladatom lenne, hanem vígan szotyolázok Orbánnal a csúti VIP-ben. Tenni meg végképp nem teszek, fel se merül hogy a céget legalább papíron máshova vigyem, vagy másik tőzsdére vezessem be. 
Teljesen dilettáns módon költöm amikor akvirálok is, amikor a cég 2000mrdot ér 400 milliárdért veszek szlovén kisbankokat ahelyett hogy saját részvény vásárlással többszörösen növelném a részvényesi értéket. Luminor bankot akarok venni tele extrém politikai, új piac stb kockázattal, lényegi szinergiahatás nélkül, miközben fele akkora se P/Evel saját magam is vehetném kockázat nélkül bármikor. Ha a Luminor összejön a 800mrds vételár kb azonnal csak 300mrd ftot fog érni az OTP-s árazással. 
Ha mégse jön össze nem fizetek rendkívüli osztalékot hanem vissza ugyanoda: aktívan figyeljük az akvizíciós lehetőségeket, konzervatív tőkepolitika stb blablabla.
Évek óta mondom, a menedzsment a baj...
Mennyit ér az OTP? 2024. 06. 28. 20:24
18325+540+300+430=19595
Az ATH(19590) óta kapott osztalékokkal korrigálva nominál értéken most értünk oda vissza ahol 2021 novemberében jártunk.
Reálértéken, inflációval korrigálva meg kb 27ezernél lennénk ugyanott :)
Mennyit ér az OTP? 2024. 05. 01. 08:18
Az elmúlt 4 évben kb 2 évet 10k alatt töltött a papír. A covid válság és az orosz háború lett volna az elmúlt évek 2 nagy befektetési sztorija nem az Apollo meg Luminor bank. 
2008 óta ráadásul folyamatos túltartalékolással meg konzervatív tőkepolitikával készült is az ilyen lehetőségekre a bank és amikor irreálisan túlütik az árfolyamát fel se merül h kihasználja. A 70 milliós srv keretet bőven kimeríthették volna, ami itt srv alatt megy az nem srv politika hanem javadalmazási politika, ezeket a most vett pakkokat is szépen kiosztja majd a menedzsment maguk között meg a munkavállalóknak, ahogy teszik minden évben.
De még 18k-n is sokkal jobb és biztosabb vétel az OTP mint amire például most készülnek. Legalább lehetne 1-2 ökölszabályuk, hogy 5-ös P/E alatt vagy mondjuk 10k-s árfolyam alatt mindent megvesznek. Nem csak a legjobb befektetés, de ráadásul még a befektetőiket is védik az extrém áringadozástól. Na ezt várnám el én mint több évtizede OTP befektető Csányi Sándortól és nem azt hogy a saját életművét építgetve minél nagyobb céget hátrahagyva akarjon majd nyugdíjba menni.
Az elmúlt lassan 20 év árfolyamban sem volt nagy diadalmenet, a 2007-es csúcsát se éri reálértéken a papír, aki dollárból vásárolt az akkor csúcson az jó eséllyel sose lesz már a pénzénél. A 19590-es csúcs is inflával korrigálva már 26k körüli értéknél kell hogy járjon. Ja és valami hozam se ártana nem csak az értéktartás. És értem én h ezek a csúcsok, de egy papírnak időről időre reálértéken csúcsra kell mennie, ha ezt nem teszi az rossz befektetés. Abban elég csak a befektetők pénze.
Az OTP nagy bank lett le a kalappal, várjuk hogy az árfolyam is megtegye, na ehhez kéne a menedzsment akarata is. Amit még látni kell hogy nem lesz teljes EU-s kiegyezés soha, ez egy állandó vita marad már Orbán és EU között és még 20 évig is tarthat ha a nyakunkon marad az ember. Orosz-ukrán háborúnak se látszik a vége, Putyin még ott ücsöröghet nagyon sokáig Oroszország élén, és ha vége is lesz a háborúnak a szankcióknak aligha.
OTP nem fog elmenni Magyarországról (amúgy megtehetné ha  részvényesek érdekét nézné elsősorban a mendzsment, papíron legalább) és orosz bankot se fogja eladni (ne is adja el ennyiért), folyamatosan nyomás alatt maradhat hosszú időre az árfolyam. A piac sajnos így áraz, hiába regionális multi már ez a cég. De ezt is inkább lehetőségnek lehetne tekinteni, folyamatosan vehetné magát olcsón az OTP. 
Mennyit ér az OTP? 2024. 05. 01. 01:55
Én nem azért preferálnám a sajátrészvény visszavásárlást, hogy felverje rövidtávon az árat, hanem egyszerűen jobb vételnek tartom 5 alatti P/E-n OTP-t mint 10 fölöttin a Luminor bankot. 
Emelett támogatom én is az akvizíciókat de nem mindenáron, ezt például nem, ahogy az utolsó szlovén bankvételt is teljes nonszensznek tartottam srv helyett az akkori OTP árfolyam mellett. Ki tudja mit szólnak majd a balti ügyfelek amikor megtudják, hogy az oroszpárti Magyarország orosz kitettséggel is rendelkező OTP bankja lett az új tulaj. Tele van kockázattal ennél sokkal sokkal jobb risk rewardú az OTP részvény maga. Arról nem is beszélve, hogy azt lehet folyamatosan venni, nem áll, inflálódik el a pénz a cégben miközben új akvizíciókra várunk éveket.
Amúgy ha elfogynak a banki célpontok én látok rá esélyt h CSS nem fog tudni leállni aztán jönnek az egyre  rosszabb megtérülésű, profilba nem vágó felvásárlások (ingatlant, agrár, ki tudja, ingatlant már el is kezdték).
Mennyit ér az OTP? 2024. 04. 30. 16:59
"Őket a hosszú távú cégérték, azaz a folyamatosan emelkedő nyereség kell hogy vezérelje."
Ez így sztem nem igaz, ők a tulajdonosok érdekeit kell, hogy nézzék. A tulajdonos érdeke pedig, hogy a tuladonrésze (részvényárfolyam) érjen többet, a cég értékét lehet növelni például részvénykibocsátással is azzal nem vagyunk előrébb, ha többfelé oszlik el egy nagyobb cég. 
Tényleg nagyon nem belemenve most a részletekbe (politikai kockázatok, szinergiahatások, diverzifikáció, mérethatékonyság, stb) hanem leegyszerűsítve csak P/E-t nézve, ha a cég folyamatosan olyan cégeket vesz amik rosszabb P/E-n vannak árazva mint maga a cég akkor nem optimális döntést hoznak, minél több ilyen akvizíció van annál kisebb értéket teremtenek a részvényeseiknek a lehetőségeikhez képest. 
Nekem nem baj ha 400 milliárdot termel a cég, ha magasabb a nyereség jut egy részvényre a folyamatos srv és részvénybevonás miatt, azt h a piac ezt nem mostanában fogja reálisan árazni az egy másik történet. Az alapján amúgy lehet a magasabb osztalék felé lenne érdemes elfordulni srv helyett. 
Mennyit ér az OTP? 2024. 04. 30. 11:52
"De Csányi is emlitette, hogy ha nincsen kecsegtető ajánlat a megcélzott országokban akkor azt kell megvenni, ami eladó."
Pont ez a hozzáállás sajnos a gond, minden áron növekedni akar CSS, ahelyett hogy a részvényesi érték maximalizálására törekedne, mint pl ahogy az Unicreditnél is teszik. Ennek a Luminar banknak a megvételénél sokkal jobban örülnék egy 800 milliárd Ft-os saját részvény visszavásárlási programnak, amit utána bevonnának. Egyszerűbb, gyorsabb, nagyobb értéket teremt. Arról nem is beszélve hogy már el lehetett volna kezdeni tavaly 10ezres árfolyam alatt amikor CSS már pontosan láttam micsoda gigaeredmény születik.
Pár hete volt egy jó cikk itt portfolion, aminek az utolsó mondata különösen ideillik.
https://www.portfolio.hu/uzlet/20240326/az-ertekalapu-befektetes-halott-es-elvezi-676929
Mennyit ér az OTP? 2024. 01. 14. 19:13
Csányi a cég kisrészvényese, teljesen mindegy kéne hogy legyen, hogy ő mit akar. Ő a vezérigazgató, neki a cég részvényeseinek az érdekét kell néznie. 
Nincs a cégnek pár olyan nagyrészvényese aki esetleg megkérdezné tőle hogy ugyan már miért a szlovén bankot veszi meg 400 milliárd Ft-ért amivel nőtt a csoport kb 2%-kal olyan időkben amikor volt hogy az egész csoport ért 2000 Mrd körül. 400 Mrd Ft-ból a cég 10%-át  vígan vissza lehetett volna vásárolni ha belevesszük a srv árfelhajtó hatását is. 
Alap kéne hogy legyen szerintem, hogy amíg OTP maga a legjobb vétel addig magát veszi, ha már olyan árfolyamon van, hogy szlovén kazah stb bank olcsóbb mint OTP akkor azt, ha már egyiket se érdemes venni akkor meg a fennmaradó profitot kifizeti osztalékként. Aki belelát esetleg jobban OTP menedzsment döntéseibe annak van infoja arról, hogy miért nem így cselekszenek?
Magyar Állampapír tulajok 2023. 11. 14. 16:11
Visszaállt a keret?
Mennyit ér az OTP? 2023. 11. 09. 09:34
"Válságokban a bankokat sűrűn BVPS alapján árazzák, ezt az értéket pedig a BV (saját tőke) növelésével lehet befolyásolni, hogy ezt sajátrészvény vásárlással vagy tőkefelhalmozással végzi a cég az mindegy."
Szerintem nagyon nem mindegy, az egyik kifejezetten rombolja a részvényesi értéket a másik meg emeli. Ha nincs megfelelő akvizíciós célpont akkor semmi értelme bent hagyni tőkeként a cégben a pénzt és abban bízni h a piac majd aszerint áraz ha már EPS szerint nem akar. Ki kell fizetni osztalékként aztán aki akar vesz OTP-t belőle vagy amit akar, vagy esetleg sjaát részvény vásárlásra fordítani.
Én a problémát egyre inkább az OTP menedzsmentben és Csányi Sándorban látom. Nem igazán nézik a részvényesek érdekeit, holott az lenne az elsődleges feladatuk. Se a Covid alatt se orosz-ukrán háború alatt nem kezdtek 10ezer FT alatt srv-be pedig bőven megtehették volna. 13 éve szívatja a kormány OTP-t, halk beszológatáson kívül semmit nem mertek tiltakozni. Fel se merül bennük hogy kivezessék a budapesti tőzsdéről a céget és átvigyék vmi normális piacra. A központról nem is beszélve, ez egy regionális multi, nem kötelező magyar cégnek lennie és a magyar és Fidesz diszkontot a végtelenségig beárazva hagyniuk. Elhalászgatnak itt a zavarosban a menedzsment tagok. Csányi Sándornak van kismillió más vállalkozása, nem fog az OTP érdekében összeveszni Orbánnal, a vagyona töredéke van OTP részvényben, fontosabb neki h fusson a Bonafarm és társai. Csinál idén a cég 1100Mrd profitot, abból kifizetnek vmi minimálisat, akvizíció nem nagyon lesz. Szépen ég és inflálódik el a pénzünk a cégben mint az elmúlt években folyamatosan. A 2007-es 11000 Ft-os értékét meg se közelíti reálértéken a cég, és nem is fogja soha, dollárban meg euróban meg végképp nem.
És hogy mitől emelkedhetne végre reális értékre a cég árfolyama. Szerintem egyszerű. El kell zavarni ezt a menedzsmentet és hozni akár a Wall Streetről egy cég érdekeit nézőt akiknek a fizetése lényegében részvényopció lenne csak h érdekeltek legyenek a magas árfolyamban. OTP-t kivezetni a BÉT-es bohóckodásról, átvinni Bécsbe vagy Londonba illetve illetve a cég központja is nyugodtan kerülhetne Zágrábba vagy Ljubljanába először papíron aztán ha Orbán végképp összeveszik az Eu-val meg USA-val akkor ténylegesen is meg lehet kezdeni. B opció, szétszedni a céget 2 cégre: OTP Hungary és OTP International. és a nemzetközi részleget teljesen leválasztani a magyarról. Az lehetne egy növekedési cég az OTP Hungary meg kifizetné minden évben a profitját osztalékként, természetesen negyedévenként mert 1 évig is felesleges bent parkoltatni, erre már az USAban is rég rájöttek.
OTP részvényesek ide! 2022. 06. 09. 22:26
Emlékszik valaki olyan esetre bármikor amikor ez az ember valami olyan piacbarát dolgot jelentett be amire erősödött a forint ne adj isten az OTP is? Állandó stressz van ha porondra lép, ő vagy Gulyás vagy bármelyik fideszes okoska, legjobb szcenárió az ha semleges lesz OTP-re nézve, az elmúlt napok gyengélkedéséből ítélve félek hogy nem az lesz..
OTP részvényesek ide! 2022. 06. 08. 08:43
A fejlettebb országokban ez nem jellemző, a harmadik világban vannak ennél sokkal durvábbak is. Valószínűleg nem véletlenül tartanak ott ezek az országok, ahol..
OTP részvényesek ide! 2022. 06. 08. 08:09
A jelenlegi kormány kivégzi lényegében a magyar tőzsdét azzal, hogy a legnagyobb BUX indexben lévő cégeket módszeresen és folyamatosan kirabolja. Aki ide tette a pénzét az elmúlt 12 évben mind sokkal rosszabbul járt mint aki pl ingatlanba fektetett.
Elveszi a profitot az állam ezektől a cégektől és utána meg szórja például mindenféle támogatás formájában az ingatlanpiacra, teljesen elrugaszkodott árakat generálva. Az alapkamatról életében nem halló, a pénzpiaci folyamatokról teljes homályban lévő átlagmagyar sajnos sokkal jobb befektető a fidesz alatt az ingatlanjával, mint aki próbál kicsit okosabb lenni
OTP részvényesek ide! 2022. 06. 08. 07:41
Ha magas az infláció és leértékelődik egy ország devizája akkor a részvénypiac is többnyire leköveti, feltéve ha nem válságról, csődről vagy hiperinflációról van szó. Ha minden többe kerül nominálisan akkor az embereknek a pénze is több lesz, több hitelt vesznek fel, nagyobb százalékos díjakat fizetnek, nyilván a bank költsége is nagyobb lesz, de a profit is nőni fog. Reálértékben persze simán csökkenhet. 
Elég összehasonlítani a BUX grafikonját a magyar inflációs grafikonnal elmúlt 25 évre, vagy megnézni egy török indexet az elmúlt időszakban, magas inflációban nominálisan gyorsabban nőnek a részvényárak. 
OTP-nél ilyen gyenge forintnál erősödik a devizahatás is, van jó pár elmúlt években nagyra nőtt külföldi leány (bolgár, szlovén, horvát) ami euróban vagy lényegében euróhoz kötött devizában szállítja az emelkedő profitot. Ez is előbb-utóbb meg fog látszódni OTP profitsorain, mivel az OTP ára egy elértéktelenedő, elinflálódó devizában van meghatározva, nominálisan ez mind felfelé hajtja. 
Sajnos reálértéken és mondjuk dollárban nézve nagyon gyengén muzsikál az OTP, 15 éve is volt már 10ezer FT felett és az akkori forint 2-3-szor annyi ért mint most. Ha dollárban nézzük, akkor feleannyit ér mint 2007-ben, miközben a dollár vásárlóértéke is csökkent, arról nem is beszélve, hogy mennyit emelkedett azóta az amerikai részvénypiac.
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 26. 19:20
Rég meg kellett volna már csinálni, minden OTP részvény helyett lenne egy OTP Hungary meg egy OTP International papírja mindenkinek. A magyar cégnek úgysincs sok növekedési potenciálja az szépen fizetné az osztalékot, lenne egy Mtelszerű osztalékpapír Budapesten. Minden évben kifizetné az összes profitját, esze ágában nem lenne egy Ft-ot is a cégben hagyni, pont annyira felelne meg a tőkekövetelményeknek, hogy ne lehessen extra adóztatni mert csődbemegy. Az OTP International meg lenne egy regionális multi bécsi székhellyel a bécsi vagy esetleg londoni tőzsdére bevezetve, nem fröcsögne rá folyamatosan a magyar trágya meg Orbán agymenése. Ha megszólal bármelyik barom itthon ahhoz semmi köze nem lenne, szépen terjeszkedne tovább, végre a cég fundamentumai szerint lenne értékelve. 
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 26. 16:09
Nekem továbbra is az a kérdés, hogy a teljes OTP csoport kamatdíjbevétele után fizeti az adót majd az OTP vagy csak a magyarországi leány után. Ha az egész után akkor egy csomó extra adót fizethet majd be itthon az ukrán meg orosz leány után is, hiába lesz óriási ott a veszteség, illetve sokkal nagyobb arány jut rájuk majd nyilván a 250 mrdból. Erről van vmi info?
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 26. 15:15
Ez nagyon durva, eddig volt 60 milliárd a banki különadó most lesz 5-ször annyi. Mindenki várta hogy mennyit emelkedik, aki duplázódást mondott az már nagyon pesszimistának számított. Ráadásul mivel "extraprofit" adóról van szó simán lehet h OTP sokkal nagyobb arányban részesedik ebből az újból majd mint az eddig kiszámolt mérlegfőösszeg alapúból. Kb 10-szeresére emelték OTP banki különadóját így első olvasatra
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 25. 16:30
Egyszerűen, nyereség alapú lesz az új bankadó nem magyarországi mérlegfőösszeg alapú. Simán lerabolják a külföldi leányok nyeresége után is. Amúgy OTP-nek ideje lenne szerintem elgondolkozni hogy legalább a külföldi leányokat kiszervezze valami külön cégbe pozsonyi vagy bécsi székhellyel, egyszerűen ennek nincs értelme h ez a korrupt tolvaj kormány folyamatosan szivatja. Bármi válság, háború, járvány van azonnal söprik a bankok padlását, kb egy dololgtól függ h az otp 2000 vagy 20000 Ft-ot ér és az Orbán Viktor, ez nem piacgazdaság
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 25. 16:14
Ma kamatstop hosszabbítás, holnap bankadó emelés..
OTP részvényesek ide! 2022. 05. 06. 00:26
Lehet, hogy az OTP lesz az egyedüli Oroszországban vagy Ukrajnában tevékenykedő eu-s bank aki veszteséges negyedévet zár, vicc. Gondolom majd áll megint évekig a profit túltolt céltartalékban meg visszatartott osztalékban, mire eljut vmi belőle a részvényesekhez, persze akkor már 20-30%-kal kevesebbet érve ilyen infláció mellett. Esetleg javasolnám a vezetőségnek 1-2 túlárazott szlovén vagy horvát bank megvásárlását még véletlenül se kezdjenek saját részvényvásárlásba vagy bármi részvényesi értéket növelő tevékenységbe :D
OTP részvényesek ide! 2022. 03. 06. 00:58
Mastercard and Visa suspends all transactions and operations in Russia
Gyorsan letérdeltetik az orosz gazdaságot, kb be kéne még jelenteni egy teljes orosz nyersanyag import tilalmat EU-nak amíg nincs fegyverszünet, pár nap és vége lenne a háborúnak