Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2015. 04. 19. 20:57
Előzmény: #3714  berlini
#3740
Ha nem volna az Ukrán-Orosz helyzet, és lezárulna a devizahiteles magáncsőd akkor már most 8000 forint körül lenne.

De a 2010-es példa mutatja, hogy 7500 forintról feleződni is tud, sőt 2600-ig esett 2011 nyarára!

A Görög és Eurozóna helyzete is rendezetlen.
Az a növekedés ami 2000-2007 között volt, már nem jön vissza, eleve a kamat-marzs jóval kevesebb.
Tibi0002 2015. 04. 19. 18:09
#3739
Mindenkinek ajánlok egy másik megközelítést, bár tudom, hogy semmiféle foganatja nem lesz. :)
"Az árfolyam hosszútávon tükrözi a cég teljesítményét" - ez a piac egyik törvénye.

Ha számviteli és egyéb adatok alapján megtanulod meghatározni a cég teljesítményét, akkor nincs más dolgod, mint ennél sokkal olcsóbban részvényt venni. Az árfolyam pedig előbb utóbb eljut abba a tartományba, ahol korrektnek mondható, s ekkor a befektetéseden busás haszon keletkezik. És nem kell spekulálgatni oroszokon, alapkamatokon, stb.
Ha Warren Buffett is az értékalapú befektetés híve, akkor nem lehet annyira rossz. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 19. 16:50
#3738
egy_kezdő-től ?ném hogy látod most az otit ,megköszönöm a válaszod...rég voltál erre.
safilaci 2015. 04. 13. 21:41
#3737
Szia Berlini !

Pontosan így buktam 3Misit!
berlini
berlini 2015. 04. 13. 20:36
Előzmény: #3735  berlini
#3736
Tovább megy a külföldiek rohama.
Ma is viszketett a tenyerem, hogy eladjam a maradékot, de kisebb eladások után alacsonyabban visszavéve maradt a pénteki mennyiség.
Némileg okosodtam, tavaly nyáron már ilyenkor régen shortban álltam volna.
Most viszont ez olyan próbálkozás mintha a árvizben próbálnék a duna rakparton árral szemben sétálni.
A mai extra magas forgalomban is lehetett egy pár megnyitott és utána, 100-200ft-tal feljebb zárt short.
berlini
berlini 2015. 04. 12. 11:19
Előzmény: #3733  tberki
#3735
De nem az számít, hogy Te meg én mit gondolunk.
Minden optimizmusom ellenére én sem gondoltam volna január közepén hogy 3 hónapon belül 5500-at eléri. (Én ezen a távon max. 4400-at vártam. El is adtam ott a részvényeim többségét, de szeremcsére visszevettem részben igy profitáltam a következő 1000ft-os rallyből is.)
Ami számít az az, hogy az a pár külföldi részvényalapos nagybefektető, aki a bóvli kategória ellenére vásárolhat magyar részvényeket, (a belső szabályzat ebből is megenged akár 20-40%-os arányt is,) az úgy gondolja, hogy az -általam is vázolt optimista verzió fog bejönni. Amig ők vesznek, addig megy a papir felfelé.
Magyar kisbefektető (daytrades kivételével,) már nem sok lehet. (nekem is már csak a fele van meg.)
berlini
berlini 2015. 04. 12. 11:04
Előzmény: #3733  tberki
#3734
Lehet, hogy fertőző bacik vannak a kuruc nyelvén?
tberki 2015. 04. 12. 07:32
Előzmény: #3731  berlini
#3733
de igen akkor elolvastam, de most nem ebben igazad van.

a hsz masodik felevele szo szerint egyetertek, pontosan ezek miatt nem gondolom hogy a regioban ilyen felertekelodesi potencial van egyelore.

az orosz megve seggenek nyalasarol azert eszembe jut Piszkos Fred "az en szeretetem öl butit es nyomorba dönt" orokbecsu mondasa. Azert erosen van pelda az utobbi 100 ev tortenelmeben annak hogy akinek mi nyalunk annak nem lesz jo :)

sanka 2015. 04. 12. 06:47
Előzmény: #3727  tberki
#3732
100 forintos otp 8000-t???
berlini
berlini 2015. 04. 12. 01:23
Előzmény: #3727  tberki
#3731
Én is vitatkoznék:
nem olvastad az azt megelőző, márciusi hozzászólásomat.
Ha az teljesül és mindaz amit a tegnapiban irtam, akkor az OTP ki fogja tudni fizetni a teljesülő kb 800-1000ft-os részvényenkénti nyereségéből a 8000ft feltételezett részvényárfolyam 3-4%-át.
A FIDESZ egy megbizhatattlan banda, de most - annyi megállapodás megsértése után - nem akarja az EBRD-vel kötött megállapodását felrúgni. Nagyon komplikált módon, de a BEVA pénzt inkább adóbevételekből fogják fedezni. Azt a bankoknak és az MNB-nek csak meg kell előlegezni. (Tehát a nyereségüket nem fogja csökkenteni jelentősen, csak a likviditásukat.)
A tavalyira fizetett osztalék tényleg a tőkéből megy, de ez a tőke még ezután is közel kétszerese a 2007 évi sajáttőkének, (amikor 2007 év elején az eddigi rekordárfolyam, 10000ft fölött volt.)
A veszélyeket én inkább két oldalról látom:
- orosz -ukrán konfliktus mégis elmérgesedik, orosz recesszió tartósodik és az ukrán leány további tőkeleirásokat okoz, akár 100 milliárdos nagyságrendben is.
- mindezzel együtt (részben emiatt) az EKB agressziv pénzbővitő politikája nem hoz eredményt, részben emiatt is
- görögök kiszállnak az euróövezetből és az oroszok felé fordulnak (lesznek követőik a régiónkban) és az únió esetleges felbomlásától való félelem visszaveti az európai beruházásokat, fogyasztást.
Ebben a kedvezőtlen scenárióban még annak is örülhetünk, ha az OTP a jelenlegi árfolyamon marad.
De egy ilyen helyzetben nem ez lesz a legnagyobb bajunk.
Az orosz medve seggének nyalása addigra a régiónkban kötelezőnek tűnik majd és az erősen kesernyés mellékizt hoz magával.
spy
spy 2015. 04. 11. 23:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#3730
Ezzel én is egyetértek. Az OTP-t nem feltétlen az osztalék miatt veszik, hanem azért mert lehet vele kereskedni (napon belül is). Aki az osztalékért vesz papírt az vesz ANY-t vagy olyat ami százalékosan többet hoz. Persze nem rosz az oti osztalék, de ilyen erővel MOL-t is lehet venni. Szerintem OTP-t azért vesz valaki mert fundásan egy jó papír (lehetnek gyengébb hónapjai, évei, de mint monják "oti szíve erős"). Egy a lényeg, ha valaki meglovagolja a trendet az nyer aki nem az veszít (mondanom sem kell, hogy tapasztalat).
hdl11
hdl11 2015. 04. 11. 20:47
Előzmény: #3727  tberki
#3729
A 3. pont mellé még az ukrán és az orosz leánybank további várható vesztesége se igazán segíti, hogy nagyon nyereséges legyen....
bebi_csibe 2015. 04. 11. 20:46
Törölt hozzászólás
#3728
tberki 2015. 04. 11. 20:36
Előzmény: #3725  berlini
#3727
Vitatkoznek ha szabad!

1. "8000Ft-os árfolyamnál is 3-4%-os osztalékot fizető OTP vonzó" -- OTP eleg regen fizetett ennyit, az utolso ket evi osztalek a maga 140-150 forintjaval jo ha 2% megvan ilyen arfolyamon.
2. Tavalyi ev osztaleka ugye tudjuk hogy a tokebol megy, a massziv veszteseg miatt
3. megszavaztak a 30miskas beva kartalanitast, amire a bevanak nincs penze, a tagok dobjak ossze. Volt olyan szam hogy ez otp-nek kb 100mrd-ba faj. Akkor bizony iden se nagyon lesz nyereseg, es ha tovabbra is osztit akarunk fizetni politikailag akkor megint a tokebol megy.

De kivanom hogy legyen igazad, mert mindannyiunknak jobb lenne. Csak halkan jegyeztem meg a fentieket.
bebi_csibe 2015. 04. 11. 20:29
Törölt hozzászólás
#3726
berlini
berlini 2015. 04. 11. 20:10
Előzmény: #3714  berlini
#3725
Nos, egyenlőre ez az optimista verzió látszik megvalósulni.
A legbiztosabb nyugateurópai 2 éves állampapirok minuszos hozama megállithatattlanul áramoltatja a tőkét a részvénypapirokba. Ki fog alakulni az az abszolút értelemben megállapitható túlértékeltség Nyugateurópában (P/E nagyobb mint 15) ami óhatatlanul a keleteurópai likvid részvények felé irányitja a figyelmet. Az OTP-nél már most is ezt látjuk. Komoly elemzők már idén 6000-7000 közé várják a papirt, és amennyiben az OTP az általam március 22-én vázolt bevételnövekedő pályán marad akkor, egy a nyugateurópai 2017-es P/E=15 bekövetkezte esetében, itt is láthatunk akár 8000ft fölötti árfolyamot 2017-ben.
Mert kérdezem:
ha a 2016 őszig tervezett EKB mennyiségi lazitás kitart, ha az állampapirhozamok tartósan nulla körüliek maradnak és még a magyarországi sem hoz majd (futamidőtől függően) 1-2%nál többet, akkor miért ne lenne egy 8000Ft-os árfolyamnál is 3-4%-os osztalékot fizető OTP vonzó?
Attlee 2015. 03. 24. 19:42
Előzmény: #3723  tberki
#3724
Mennyinél van az az utolsó certi?
tberki 2015. 03. 24. 18:26
Előzmény: #3722  berlini
#3723
szerintem itt ezen a szinten minden keteselyes. en nem merek mar belevenni, pedig erzem hogy megy meg fel, legalabb az utolso short certi kiutesig. na de ezen a szinten az elmult 1 ev soran egy percet Sem Volt az arfolyam. Itt shortolni kellene, de jelenleg semmi olyan jelet nem latok hogy meg akarna fordulni.
berlini
berlini 2015. 03. 24. 17:17
Előzmény: #3721  berlini
#3722
...és hogy el ne felejtsem irni, ma délután 3 óra előtt, 7 ezerdb bevásárlása után ahányszor megnéztem az árfolyamot annyiszor hülyéztem le magamat.
berlini
berlini 2015. 03. 24. 17:10
Előzmény: #3720  KB58
#3721
Ha ez volt a korrekció, akkor kicsi volt (-140ft) és napon belüli.
Korrekcióba belevettem (átlag 5030Ft-on hatszor,) de a nap végén eladtam a napi vételeket.
Valamiért ez most nem akar esni.......
Van valakinek selytése, hogy miért?
Az eddigi short zárásos történet nekem már nem ad egy ilyen tartós és nagy emelkedésre magyarázatot.
Nekem egy ötletem van, (már hetekkel ezelőtt mondtam a brókeremnek,) hogy (csakúgy mint a válság 2009 márc 6.-i mélypontján) a magyar kisbefektetői tulajdonosi hányad megnőhetett a külföldi tulajdonosokhoz képest. (Több helyi információ, vagy csak túlzott optimizmus a részünkről?) Csakúgy mint 2009 második felében újra megjelenhettek februárban a külföldi nagy vevők, akiknek, ha a céláruk 5000-5500 fölötti, akkor majdnem mindegy volt, hogy 4000 körül vagy párszáz forinttal feljebb vesznek. Ezek megvettek minden nyereségrealizáló magyar kisbefektetői eladót és a short zárókkal együtt hajtják a papirt felfelé.
Ebben hittem, amikor 4970 körül is vettem és biztam az ismeretlenül is szeretett amerikai nagy vevő(k) délutáni megjelenésében és hogy megveszik tőlem a délelőtt bespeijzolt papirt.
Ma bejött, de holnap nem biztos, hogy meg merem ismételni.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek