Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 26. 12:56
Előzmény: #7197  signal2
#7200
Az itteni fórumtagok kerékkötési képességét erősen korlátozza a számuk.
Az ep-választáson 4569620(!) adtak le. Nem találtam adatot arra, hogy hány nick regisztrált ebbe a fórumhomokozóba, de nem követek el nagy hibát, ha elhanyagolom őket.
Vedd észre, hogy én is mindig GyF-re szavaztam, amikor úgy állt a helyzet! Tehetek én arról, hogy soha nem állt úgy a helyzet?
csendben 2024. 08. 26. 12:32
Előzmény: #7198  bronz
#7199
NEm is beszélve a magyar nyugdíjról,meg az ingyenes eü. ellátásról.Annó,az volt a duma,hogy :"csak szívetmelengető lezs a magyar állampolgárság".... Sok .......... pedig ezt (IS) bevette.( nehogy valaki magáraismerve felnyomjon a modinak!)
bronz 2024. 08. 26. 11:25
#7198
Készül a pedofilmosdató Fidesz a 2026-os választási csalásra, ha ez igaz. Így akkor is nyernének (akár 2/3-dal), ha itthon elzavarnák őket.
Lassan le lehetne gondolkozni azon, hogy mindenkitől meg kellene vonni a magyar állampolgárságot, aki 2010 óta megkapta és a határon kívül él továbbra is.
Nem itt élnej, nem itt adóznak, akkor nekem egyik se döntsön arról, hogy ki vezeti ezt az országot...
https://www.valaszonline.hu/2024/08/26/valasztas-torveny-hataron-tuli-magyar-kisebbseg-valasztojog-egyeni-listas-torveny-korzet/
signal2
signal2 2024. 08. 26. 11:18
Előzmény: #7196  dexter
#7197
Mint már eddig kb 6-szor leírtam, a TISZÀ-ra fogok szavazni 2026-ban, ha úgy áll a helyzet. Söt, egyenire is mindig a legesélyesebb ellenzéki jelöltre szavaztam az elmúlt 4 alkalommal, teljesen függelenül attól. hogy ki volt az. Ellentétben az ide írogató MP-fanok egyikével-másikával. Tehát a sok írogató közüul nem én vagyok az, aki sorozatosan kerékkötöje volt, akár az eddigi kormányváltának, hanem más fórumtagok.
Azt is leírtam már, hogy én pl a Momentum helyében nem is állítanék listát 2026-ban, ahogy pl idén sem állítottam volna budapesti listát. Tehát nekem aztán teljesen mindegy, hogy speciel a Momentum benne vané egy adott kormányban vagy sincs. Nekem az a fontos, hogy a nekem fontos értékek képviselve legyenek a kormányban, és a kormányon minél nagyobb kontroll legyen. 
Mik ezek az értékek? Szabad piac, teljesítményelv, minden ember vele született tulajdonságának és másokat nem rágalmazó, sértö véleményének teljes elfogadása. 
Hogy lehet nagy kontroll egy kormányon? Ha koalíciós a kormány. 
dexter 2024. 08. 26. 11:00
Előzmény: #7187  ngergo1985
#7196
Signal csak addig akarja orbánt leváltani, amíg abban szerepet kap a momentum. Ha nem, akkor nem olyan fontos a váltás...
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 26. 09:03
Előzmény: #7194  Shortelek
#7195
Nem nekem. A többieknek meg a karzatnak.
#7191-et például ngergo1985-nek írtad, de mások is gyurcsányhívőnek tartanak.
Olyan vagy mint Sehmet, csak ő tudálékoson nyomja ide definícióit, de még egyszer sem vetemedett arra, hogy a saját defínició szerint bármilyen rossz szót mondjon például Orbán demokráciafelfogásáról vagy Orbánról.
Nem azzal van bajom, hogy Gyurcsány-hívő vagy, hanem azzal, hogy ezt nem vállalod nyíltan.
Én meg lassan olyan leszek, mint badsector, mert ugyanúgy etetlek, ahogy badsector Sehmetet.
Shortelek 2024. 08. 26. 07:34
Előzmény: #7193  Dehogynincs
#7194
" ki tudsz préselni magadból pár mondatot arról, hogy mi történt az ep-választáson és miért?"
Minek te mindent tudsz.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 26. 07:11
Előzmény: #7191  Shortelek
#7193
A következetesség és a szimmetria miatt.
Ha valaki GyF-et bírálta, mert bőven volt miért, akkor azonnal megforgattad a gyurcsányozás bunkóját.
Gyurcsány-hívőként (vagy Gyurcsány-nemhívőként) ki tudsz préselni magadból pár mondatot arról, hogy mi történt az ep-választáson és miért?
Ne csak MP-t említsd meg benne, hanem GYF-et is.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 26. 07:01
#7192
Eddig két brand volt: Orbán és Gyurcsány.
Valami megváltozott, de melyik az igaz.
1. Három brand van: Orbán, Gyurcsány, MP
(Gyurcsány brand maradt, de már nemcsak a sorozatos kétharmados veresegégek brandje, hanem annak is, hogy vele reménytelen kormányt váltani)
2. Két brand van: Orbán is MP
(Ez látszik az ep-választásokból, ha 25%, 20%, 15% vagy akár csak 10% fölött húzzuk meg a brandség küszöbhatárát)
Shortelek 2024. 08. 26. 06:56
Előzmény: #7187  ngergo1985
#7191
Aztán ha mindenki a tiszára fog szavazni, lehet kiderül majd, hogy mégis kevesen vagyunk, ez is egy lehetõség, nem tudom miért kell azonosítani gyurcsány hívõként azokat akik mp vel szemben kritikát fogalmaz meg, mert van miért.
ngergo1985 2024. 08. 25. 20:53
Előzmény: #7189  Dehogynincs
#7190
Hát az elég vicces, hogy egy KÖZintézetnél akarják valakinek megmondani, hogy nem mehet be oda bárki. Remélem szeptembertől, ahogy elkezdődik az iskolaszezon, pár lepusztult épületbe is bemennek, hogy lássák az emberek, hogy milyen körülmények között tanulnak a diákjaink is, főleg vidéken. Utána jöhet a vasút, buszok, utak, állapotáról egy pár hetes bemutató ,majd a kampányhajrára ráfordulva egy magyar és a környező országok boltjaiban lévő árszinvonal bemutatása, az alapvető élelmiszereken keresztül. És lehet lemenni falura, és bemutatni az állapotokat az 1000 fő alatti települések lakóinak a helyi kultúrházba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 25. 19:56
#7189
Ennyi volt, megelégelte az államtitkár Magyar Péter kórházi hecckampányát
https://magyarnemzet.hu/belfold/2024/08/ennyi-volt-megelegelte-az-allamtitkar-magyar-peter-korhazi-hecckampanyat
"Ennek megfelelően a mai nappal elrendeltem, hogy Magyar Pétert valamennyi kórház csak munkaidőben fogadja."
___________ 0 - 24 ___________
Nem vagyok államtitkár, de úgy tudom, hogy a rendőrminiszter alá tartozó egészségügyben a kórházak (most még) 24 órában dolgoznak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 25. 18:02
Előzmény: #7185  signal2
#7188
A stratégia rövidtávú volt. Nem számolt a 2022-es választások utáni helyzettel.
2022 előtt a fórum tippjátékán nem kétharmados vereségre tippeltem, hanem csak felesre.
Optimista voltam. 2024-ben az ep-választáson azt mondták a választók, hogy nem kérnek a 2022-es összefogókból.
"Ugyanis neked jobb egy 2/3-os Orbán, mint egy koalíciós kormányban kisebbségben lévő Gyurcsány."
Ezt miből gondolod? A nyugdíjpénztárak kifosztása óta kétszer az lmp-re szavaztam, az összefogás óta meg a kérfarkúakra.
Ti döntöttétek el, kit szavaztok a nyakamra és azt is, hogy milyen arányban. Az eredmény a ti szavazataitokból alakult ki. Jó, jó, a tiédből éppen nem, de akkor az enyémből sem.
Természetesen megértem, ha valaki bárkit elutasít, akár alapos indokkal, akár tévesen, akár indok nélkül. Nem is akarom átnevelni vagy jól megagitálni őket.
#7167, #7163, #7159
Tudom, hogy én különösen megátalkodott vagyok, de mivel magyarázod ezt a két számot, amiben nem vagyok benne, mert a kétfarkúakra szavaztam:
1352699    29,0%
ngergo1985 2024. 08. 25. 18:01
Előzmény: #7185  signal2
#7187
Az ugye megvan, hogy júliusban az Orbánra, meg a "korábban lelkesen Orbánt szolgálóra" közel 75%-nyian szavaztak összesen? Tehát az sem igaz, hogy sokan vannak, akik elutasítják mindkettőt. Az a 25% akik elutasítják őket, abból 8% a Gyurcsányra és 6% a mihamókra szavazott, a maradék 10% meg a resztlire. Sőt, akkor mondhatnám azt is, hogy ezek alapján Gyurcsányt meg a 92%-a utasítja el. Már csak ezekből az adatokból is látnod kellene, hogy Orbánt még mindig többen szeretik, mint GYF-et, és semmiféle alapja nincs egy koaliciós együttműködésnek GYF-el semmilyen ellenzéki kormányban, mert amint ez megtörténne, a Tisza elvesztené a választóinak 70%-át legalább. Bármennyire is nem tetszik neked, annak a jelenleg 59%-nyi nem fideszre szavazónak 2026-ig meg kell értenie tiszátol dk-ig, momentumtol mihazánkig  el kellene fogadnia, hogyha azt akarja, hogy a fidesz pusztuljon a hatalomból (ráadásul 2/3-ad körüli eredménnyel), akkor mindenkinek a tiszára kell majd szavaznia. Neked is. Különben minden marad változatlan. Pont.
Vali 2024. 08. 25. 17:40
Előzmény: #7185  signal2
#7186
Ott nem stimmel az érvelésed, hogy mind Gy. mind OV sokszorosan bizonyította alkalmatlanságát, sőt kártékonyságát. Mindkettő az átkosban nőtt politikussá, úgyhogy a honnan jött dolgot nem erőltetném, arra ott vannak dk-s kollegáink. 
signal2
signal2 2024. 08. 25. 17:28
Előzmény: #7184  Dehogynincs
#7185
Az 1 vagy 2 lista nem az érdemi része volt a stratégiának. A fontosabb része az elöválasztáson kiválasztott koordinált egyéni jelöltség volt. Ez továbbra is fennáll. Egyébiránt én valóban a 2 listát eröltettem, mindhiába.
Mindenki elutasítasz, aki a DK-val vagy az MSZP-vel összeáll, de nem utasítod el azt, aki nemhogy mösszeáltt 20 évig a fidesszel, hanem maga is fideszes volt. 
Már sokszor leírtam, de újra és újra megerösíted: szerinted Orbán jobb mint Gyurcsány. De nem kicsit, hanem nagyon. Ugyanis neked jobb egy 2/3-os Orbán, mint egy koaliíciós kormányban kisebbségben lévö Gyurcsány. 
De akkor ugye megérted, hogy vannak sokan, akik elutasítanak mindenkit, aki valaha is "összeállt", mit összeállt, lelkesen szolgálta Orbánt? 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 25. 17:13
Előzmény: #7182  signal2
#7184
Elég szomorú, ha összetéveszted az optimálisnak látszó stratégiát az optimálissal.
Te annakidején a két lista mellett kardoskodtál, amit én utólag is jobbnak vélek, pedig azóta kiderült, hogy az optimális stratégia csúfos kétharmados vereséghez vezetett és az összefogással rosszul járt az összes összefogó párt:
a dk összetöpörödött, az mszp már nem is mert külön indulni, a momentum, az lmp és a jobbik megsemmisült.
Ezek szerint utólag már örülsz annak, hogy a két lista helyett az optimális egyetlen lista érvényesült?
Mindenkit elutasítok, aki a dk-val vagy az mszp-vel összeáll. MZP-t is. Utólag sem értem, mit keresett ott MZP.
 
Vali 2024. 08. 25. 17:02
Előzmény: #7181  Dehogynincs
#7183
Az LMP 2018 óta Ungárral az élen maga a politikai elit archetipusa, Szóval ennél hamarabb is jöhetett volna a felismerés.
Signal2-nek jogos a felvetése, hogy 2022-ben MZP lett volna a valószínű ner-buktató, megérdemelte volna az esélyt. Végeredményben viszont, ahogy most az a DK MP kapcsán is megerősíti, "figyelmeztettek", hogy MZP bajos, az általuk létrehozott civil szervezet: CEF (nem vicc) pedig bevallottan ellene kampányolt. Mondjuk MZP sem volt túl ügyes. A lényeg viszont, hogy Gyurcsány túszul ejtette az ellenzéket, miközben miniszterelnöki tevékenysége nyomán majd 2/3 Orbánban megmentőt látott, akkor még nem babrált választási rendszerben. És emberünk ezt biztatásnak vette, ő tudja miért. Saját bevallása szerint történelmi felelőssége van, mondjuk szerintem is. 
signal2
signal2 2024. 08. 25. 16:33
Előzmény: #7181  Dehogynincs
#7182
Elég szomorú, ha még mindig nem érted, hogy 2022-ben miért az volt az optimális indulási stratégia. Ahogy azt sem értem, hogy konzervatív, pragmatikus MZP-vel miért nem akartad Orbánt leváltani. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 08. 25. 16:28
Előzmény: #7178  signal2
#7181
Ki tudja volt-e alku? Mégis Mp-s topicba írsz.
Bizonyítékom nincs rá, de úgy vélem, mégis volt ez a 70%-30%-os alku, emlékeim szerint Dávid Ibolya is említette eléggé régen.
Az biztos, hogy Orbán 2002-es bukása után, még mindig Orbán Győző kőbányájából szállítottak köveket az M6-os építéséhez.
MP ettől a 70-30-as alkutól függetlenül mosta le a pályáról az óellenzéket. Az óellenzék is alku miatt bukott, de ez a 2022-es összefogás alkuja volt.
Már akkor sem értettem, hogy az óellenzék miért gyurcsányozta össze magát önként, de ezt most már Ungár is így látja, de ennél sokkal fontosabb, hogy a már a választók is.
Ungár Péter: Nem vagyunk többé része ennek az ellenzéknek
https://telex.hu/belfold/2024/08/23/ungar-peter-lmp-interju-ep-valasztas-vitezy-david-politika
"Mit nem értettek meg a Magyar Péter-jelenségben?
Az ellenzéki szavazóknak olyan problémái vannak az ellenzéki elittel, amiket már nem lehet megoldani. Azt hittük, hogy valamilyen módon honorálni fogják a szavazók, hogy az összefogáson belül mi voltunk a legkritikusabbak az ellenzéki elittel szemben. Ezt nem mértük fel jól, nem érdekelte a választókat, mert ugyanúgy részei voltunk az összefogásnak."
Lényegében ezt mondtam én is már tavalyelőtt, de azzal az aprócska különbséggel, hogy én alkalmatlan és tehetségtelen ellenzékről beszéltem elit helyett.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek