Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek péntek, 14:02
Előzmény: #7159  Dehogynincs
#7160
"aki nem saját kútfőből utasítja el Gyurcsányt, hanem azért, mert az őszödi beszédben Gyurcsány a saját hangján ismeri el, hogy elkúrták."
Orbán nem ismerte el, hogy elkúrta, pedig igen, mégis rengetegen támogatják, pedig aki nem látja, hogy mi minden el lett kúrva az vak vagy hülye. Akkor , hogy is van ez?
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 09:59
Előzmény: #7158  Istvan78
#7159
Már MP előtt is világos volt, hogy vannak, akik Gyurcsánnyal nem akarják leváltani Orbánt és vannak olyanok, akik csak Gyurcsánnyal akatják leváltani őt.
Nem vagyok közvéleménykutató, de már akkor sejtettem, hogy melyik tábor lehet nagyobb és azt is láttam, hogy a gyurcsányozás rengeteg olyan szavazót tol át a fideszhez, aki nem saját kútfőből utasítja el Gyurcsányt, hanem azért, mert az őszödi beszédben Gyurcsány a saját hangján ismeri el, hogy elkúrták.
Az ep-választások óta látszik, hogy melyik tábor a nagyobb és a hatalomnak kockázatosabb gyurcsányoznia, mert a Gyurcsányt elutasítók a tiszát is választhatják.
Gyurcsány már sokkal  inkább megkerülhető és érdektelenebb tényező mint akár csak tavaly,  mert az ep-válsztáson gyönge lapokat osztottak neki a választók. 2006-ban még piros ászt kapott, de most csak tökfilkót.
Istvan78 péntek, 09:31
Előzmény: #7156  csendben
#7158
Lényegében ők is hívők, csak nem a Fidesz hívői, hanem a DK-é vagy a Momentumé. Shortelek kicsit kilóg azért a sorból, ő még vacilál, hogy elfogadja-e MP-t vagy maradjon GY. hívő. 
Nem értem, miért nem lehet látni a lényeget, MP segítségével egy Orbán rendszernél sokkal jobb országot nyerhetünk, visszanyerhetjük a demokráciát és utána szabad választásokon nyerjen a jobb. Most nem nyerhet a jobb, mert félre van vezetve az ország és az összes hatalom Orbán kezében van. Csúszunk lefelé a lejtőn nem kis sebességgel.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 09:11
#7157
Ungár Péter: Nem vagyunk többé része ennek az ellenzéknek
https://telex.hu/belfold/2024/08/23/ungar-peter-lmp-interju-ep-valasztas-vitezy-david-politika
Mit nem értettek meg a Magyar Péter-jelenségben?
Az ellenzéki szavazóknak olyan problémái vannak az ellenzéki elittel, amiket már nem lehet megoldani. Azt hittük, hogy valamilyen módon honorálni fogják a szavazók, hogy az összefogáson belül mi voltunk a legkritikusabbak az ellenzéki elittel szemben. Ezt nem mértük fel jól, nem érdekelte a választókat, mert ugyanúgy részei voltunk az összefogásnak.
Ez azt jelenti, hogy az LMP és a többi ellenzéki párt között egyszer és mindenkorra véget ért az együttműködés?
Én nem tudom, hogy ők mit akarnak csinálni, de a Magyar Péter-jelenség miszlikbe kaszabolta az eddigi ellenzéki politikát.
Ezek szerint Magyar Pétertől is távolságot tartana, ha nem kér a radikális ellenzéki politikából?
Az elég nagyképű kijelentés lenne a két párt választási eredményét nézve, ha én azt mondanám, hogy nem akarok semmit Magyar Pétertől. Ő nem szeretne velem közösséget, nem kell elutasítanom.
Ezt mondta?
Nem, de ez a logikus. Magyar Péter egy kiváló szörfös, jött a hullám, és tényleg jó ritmusban kapta el. Nem lehet annál jobban kifejezni a dühöt, mint hogy a választók Varga Judit volt férjét tették meg a radikális ellenzék vezetőjének.
csendben péntek, 09:07
Előzmény: #7154  Shortelek
#7156
Ha ez annak az ára,hogy Viktort és bandáját elzavarja,akkor legyen! :-)
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 06:13
Előzmény: #7154  Shortelek
#7155
Nem azt jelenti, hogy MP-től a szar is jó. Miért jelentené azt? Neked az a bajod a véleményemmel, hogy MP-vel hajlandó lennék leváltani Orbánt, de GYF-cel nem.
Tőled eltérően én látom a kétharmados vereségek hosszú sorát és tőled eltérően nem MP-hez kötöm ezeket a vereségeket, hanem az imádott Gyurcsányodhoz.
Alapvető különség van köztünk: én kimondom, hogy Gyurcsánnyal nem akarok kormányt váltani (amit jóval több mint egymillió szavazó is kimondott az ep-választáson), te viszont nem mondod ki, hogy csak Gyurcsánnyal vagy hajlandó kormányt váltani és úgy űzöd a magyarpéterezést, hogy eközben a gyurcsázást alaptalan debilségnek bélyegzed.
2010-ben még mást hittem a fideszről, de a nyugdíjpénztárak kifosztása óta nem szavaztam a fideszre.
Van az úgy, hogy az ember fia téved.
Te például elfogadod, sőt véded, hogy 2006-ban a kormány alá tartozó rendőrség karhatalmi harcászatot kezdett a fideszes nagygyűlés után az alattvalók én pedig a ezt a rendszerváltás kudarcsorozatának egyik mélypontjának tartom.
Shortelek péntek, 05:55
Előzmény: #7153  Dehogynincs
#7154
Ez nálad azt jelenti, mp- tõl a szar is jó, mint annak idején 2010- ben támogattad a fidesz 2/3-ot.
Dehogynincs
Dehogynincs péntek, 05:41
Előzmény: #7151  euler
#7153
"Az újságíró a nyilvánosság fontos szereplője, rajta keresztül tudhatják meg az emberek, hogy mi történik Magyarországon és a nagyvilágban. Aki ebben akadályozza a sajtót, az Magyarország Alaptörvénye ellen cselekszik. ...
Emlékezetes csetepatéba bonyolódott az ATV-vel, amelynek Egyenes beszéd című műsorából alig két perces jelenlét után kivonult, majd a televízió munkatársainak felekezeti hovatartozására tett megjegyzéseket. (Nemrég visszatért az ATV-be, igaz, a korábbi riportert, Rónai Egont váltó kérdező, Szöllősi Györgyi már jóval megengedőbb hangot ütött meg vele szemben.)"
__________ az én olvasatom _____________
Az én olvasatom szerint MP rávezette, rádöbbentette, megtanította arra az ATV-t, hogy a sajtó feladata a tájékoztatás és nem félretájékoztatás vagy a manipulálás.
A régi, megsemmisült parlamenti ellenzék szerint pedig az óellenzéki biodíszletnek az a feladata, hogy ebbe beletörődjön.
Az óellenzéknek felhőtlen a viszonya a közmédiával. Kiszorult a közmédiából és ebbe beletörődött.
A köztévé olyan, amilyen de a köztévébe sem az óellenzék vitte be MP-t, hanem MP az óellenzéket.
https://www.youtube.com/watch?v=JZpkuYhDH1M
Bruti a köztévé EP-vitáján
A kivonulás nem biztos, hogy gátolja a kormányváltást. 2006-ban Pokorni is kivonult az atv-ből és 2010 óta még az az alkalmatlan és tehetségtelen óellenzék sem tudta kirobbantani a fideszt a hatalomból.
https://www.youtube.com/watch?v=SgsJTDoSH_M
Pokorni kirohan az ATV stúdiójából
ngergo1985 csütörtök, 22:52
Előzmény: #7151  euler
#7152
Jelenleg számomra teljesen mindegy milyen személyiség MP. Tőlem lehet egy nárcisztikus f@sz, de inkább legyen egy ő általa irányított Tisza hatalmon,mint egy TOLVAJ Orbán fél fidesz, aki igazolhatóan a legszegényebb országot csinálta belőlünk,és már a fél országot ellopták. De végre induljunk már meg felfelé,mert ennél rosszabb, ami most van, már nem nagyon lehet ennek az országnak. Ha ezt az ellenzéki szavazók 95%-a nem látja és ismeri be, akkor azzal továbbra is Orbánt és a fideszt fogja még legalább 8 évig hatalomban tartani. 
euler csütörtök, 22:42
Előzmény: #7138  ngergo1985
#7151
"Magyar Péternek – talán a már említett tapasztalatlansága miatt – rövid regnálása alatt a szükségesnél is több konfliktusa volt a sajtóval: először összerúgta a port a HVG-vel – tőlük utóbb bocsánatot kért –, de nem felhőtlen a viszonya másokkal sem, így például a Telexszel, az Átlátszóval, a Magyar Hanggal, vagy éppen az Amerikai Népszavával.
 Emlékezetes csetepatéba bonyolódott az ATV-vel, amelynek Egyenes beszéd című műsorából alig két perces jelenlét után kivonult, majd a televízió munkatársainak felekezeti hovatartozására tett megjegyzéseket. (Nemrég visszatért az ATV-be, igaz, a korábbi riportert, Rónai Egont váltó kérdező, Szöllősi Györgyi már jóval megengedőbb hangot ütött meg vele szemben.) 
Mindez akár magánügy is lehetne ..."
De már nem az. Érdemes egy kicsit higgadtan átgondolni, amiben segít az alábbi írás:
https://hirklikk.hu/velemeny/magyar-peter-sajatos-viszonya-a-tajekoztatas-szabadsagahoz/436305
signal2
signal2 csütörtök, 12:17
Előzmény: #7148  cintanyer
#7150
Nos. Mi nemhogy beengedjük az összes migránst, hanem egyenesen programokat szervezünk a behívásukra. A menedékkérök esetében pedig megszegjük kb. az összes nemzetközi egyezményt és EU-s elöírást. A kérelmek elbírálása helyett ugyanis egyszerüen továbbutaztatjuk ezeket az embereket más országokba. Ausztriának egyébként joga lenne öket ide visszaküldeni. Lábon csókolhatjuk öket azért, hogy ezt nem teszik... mert normálisak. Az EU bírósága által kiszabott bírság teljesen jogos., leszarjuk az elöírásokat. 
Ellenben mi vagyunk a legnagyobb ellenlábaiasi az általunk be nem tartott szabályok megváltoztatásának. Emellett pedig mi vagyunk az illegális migráció lenagyobb kiszolgálója is azzal, hogy az embercsempészeket szabadon engedjük.
Migránsokat nem Brüsszel, hanem Magyarország akar. Ezért szervezi a kormány a távolkeleti beándorló-programokat. 
A menedékkérök kérelmeinek lebírálása, a státuszt kapottak ellátása pedig nemzetközi és EU-s kötelesség. Menedékkéröket senki nem akar. De vannak. Ha pedig vannak, akkor humánus módon kell velük bánni.
Istvan78 csütörtök, 12:05
Előzmény: #7148  cintanyer
#7149
Vajon ki mondja meg, hogy mennyi a nekünk járó támogatás? 700 milliárdról beszélnek Orbánék, ha jól emlékszem. Tuti, hogy ez sokkal több a reálisnál, másrészt mi megcsinálunk egy védelmi rendszert olyan drágán, ahogy Orbán az EU-tól függetlenül kitalálja és azt a drága rendszert ki kellene fizetnie az EUnak? Arról nem beszélve, hogy a nyugatiak viszont befogadtak milliószámra menekülteket 2015-ben, mert Orbán is átengedte őket oda, s ez nagyon komoly költségeket okozott nekik.
Ne is beszéljünk arról, hogy már jó ideje elengedik az embercsempészeket. Fenntartjuk tovább a nagyon drága védelmi rendszerünket, határvédelmisekkel miegymással, az nem sok pénz, viszont két ezer csempész börtönben tartása sok pénz.  Most komolyan, ezt a migránspolitikát csinálják, de ők beszélnek arról, hogy mit csinál a nyugat ez ügyben!
cintanyer csütörtök, 11:40
#7148
Brüsszel minden áron azt akarja kikényszeríteni, hogy beengedjük a migránsokat.
Gulyás szerint nem kapjuk meg a nekünk járó támogatásokat, ezért kormány felkérte az igazságügyi minisztert, hogyan tudjuk perben a költségek egy részét érvényesíteni.
.
Ha ez nem sikerül, minden migránsnak felajánlják a határon, hogy önként és ingyen Brüsszelbe szállítják őket. „Ha Brüsszel migránsokat akar, megkapj”a – mondta Gulyás.
-
(Most Gergő hogy érzi magát bőrében amikor ilyen fenyegetést kell közvetíteni?)
manocigy csütörtök, 10:26
#7147
Kormányinfón azt mondja a gulyás, hogy a baloldal és Magyar Péter gyáva kiállni vitázni, ezt már többször bizonyította. A fideszesek bátorak ez a lényeg, porszivózó dajccsal az élen.
Dehogynincs
Dehogynincs csütörtök, 09:34
Előzmény: #7144  signal2
#7146
Vitézyre azért sem szavaztam, mert az az lmp támogatta, amelyik összefogott Gyurcsánnyal.
Az összefogás előtt kétszer is az lmp-re szavaztam, de az összefogás után elengedtem őket.
A feleségem a fideszre szavazott, de Vitézyre azért nem, mert buzira nem szavaz.
A magányugdíjpénztárak kifosztása előtt a fideszre szavaztam és az a fidesz (vagy az, amit addig a fideszbe láttam bele tévesen) jobban tetszett.
A szavazás érzelmi kérdés is. Lehet, hogy logikátlan.
Szerinted miért logikus az, hogy te meg a kádári diktatúrát lelkesen építő GyF-et fogadod el és MP-t nem?
Miért logikus az, hogy Shortelek harap a gyurcsányozásra, de ő maga  orbánozik?
Miért logikus az, hogy az én ismétléseimet szóvá teszi, de a sajátjait vagy a tieidet nem?
Dehogynincs
Dehogynincs csütörtök, 08:56
Előzmény: #7143  Shortelek
#7145
Itt sokan ismételjük önmagunkat. Ki hozzászólással, ki pedig hallgatással. Erre például ismételten nem kaptam válszaszt tőled sem.
"Mondj 1991 óta egyetlen olyan lépést, amelyik nem a demokráciát bontotta le, hanem azt erősítette!"
signal2
signal2 csütörtök, 08:56
Előzmény: #7142  Dehogynincs
#7144
Bocsi, de Vitézyre azért nem szavaztál, mert akarata ellenére a fidesz Karácsony és Vitézy közül Vitézyt támogatta. De a fidesz rendszerét 20 évig lelkesen építö, abból szépen meggazdagodó, a fideszes jegyeket hétröl hétre palástolni nem tudó MP-re simán leszavaznál. Ne haragudj, de ez teljesen logikátlan.
Shortelek csütörtök, 07:19
Előzmény: #7142  Dehogynincs
#7143
Nem tudom miért ismétled magad hetente néhányszor?!
Dehogynincs
Dehogynincs csütörtök, 06:09
Előzmény: #7121  signal2
#7142
Nem egészen így írok.
Eddig nem szavaztam sem MP-re, sem a tiszára. Azt írtam, hogy 2026-ban tudnék rájuk szavazni, de inkább csak jobb híján. Gyurcsányra viszont eddig sem szavaztam és ezután sem fogok.
Te látod a saját kriptokommunista hajlamaidat?
Fölrovod MP-nek, hogy 20 évig építette a fidesz jelenlegi rendszerét, de GyF-nél gond nélkül elfogadod az állampárti múltját és a két félciklusig tartó kormányzását.
Nincs bajod azzal, hogy GyF is leépítette a demokráciát, hanem azzal érvelsz, hogy a ballib kormányok lassabban építették le azt és nem akkora mértékben mint a fidesz.
Lehet, hogy a te felfogásod áll közelebb a valósághoz vagyis az, hohy csak a demokráciát leépítők közül választhatunk, csak őket érdemeljük, de én demokráciát szeretnék.
Paradox módon itt az mszmp tette a legtöbbet a demokráciáért, de neki azért volt könnyebb dolga, mert a diktatúrához képest mérjük a változást. Az mszmp-nek létérdeke volt, hogy az elkerülhetetlen élére álljon.
Mondj 1991 óta egyetlen olyan lépést, amelyik nem a demokráciát bontotta le, hanem azt erősítette!
Dehogynincs
Dehogynincs szerda, 12:18
#7141
Az ATV Öt című műsorát eltörölték. Legalábbis ezt állítja Schiffer András. Hont András pedig azt mondja, hogy korai az öröm.
Vajon Németh Sándor Orbán Viktorra vagy Magyar Péterre fogad? Hont András vagy Puzsér Róbert munkája szűnik meg? Vagy egyiké sem? Vagy mindkettőjüké?
https://www.youtube.com/watch?v=5kpfQVaRKJI
Dave Világa 63.9K subscribers
Nem szoktam tévét nézni (az olimpiát azért néztem), ezért engem inkább Dave helyezkedési gondolatmenete fogott meg.
Az biztos, hogy a MP berobbanása óta a helyezkedőknek nehezebb a feladata. Eddig a NER volt az egyetlen kondér, ahonnan a mi pénzünket meregették maguknak, de váratlanul kiderült, hogy 2026-tól már másik kondér közelébe lenne érdemes férkőzni.

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók