Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek ma, 08:50
Előzmény: #7398  badsector1
#7412
Azt nem gondolom, hogy most a tisza nem erõsebb a dk- nâl, csupán nem vagyok elvakult tisza hívõ abban, hogy 100% a tisza lesz gyôztes 2016- ban az ov választâson, már most látszik a fidesz igéret cunamija amivel ismét gyõzhetnek a csalás mellett.
ronaldinyo szombat, 22:48
Előzmény: #7410  badsector1
#7411
Nemsoká Orbán 39% Tisza 43%
badsector1
badsector1 szombat, 22:19
Előzmény: #7408  signal2
#7410
nem a bombák várása miatt van 39%-on.
én pl nem vártam semmilyen bombát, a 2 milliós partizán interjú tette fel MP-t a politikai térképre.
Istvan78 szombat, 21:58
Előzmény: #7408  signal2
#7409
Ezt a "10 másodperc alatt tiltottak" ügyet legalább 10-szer leírtad már. Mikor volt ez, tán áprilisban? 
A média nem azért hypolta őt, mert várta a bombákat, ennek kis szerepe volt. Egy hónap után már mindenki látta, hogy nemigen várható már ilyesmi. Azért hypolta, mert járta a vidéket, sokan voltak a gyűlésein, nőtt a népszerűsége, ezért mindenki őt akarta megszólaltani, a megszólalásai a médiákban pedig tovább fokozták a népszerűségét. És a lényeg: mindenki úgy látta, hogy nagy változások motorja ő, lehet vele Orbán buktatás. 
signal2
signal2 szombat, 21:44
Előzmény: #7407  badsector1
#7408
Ebben az a vicces, hogy én pl nem is tudom, higy kommunikál a közösségi médiában, mert bár naponta felmegyek a faszbukra, alig hoz fel tiszával kapcsolatos hírt. Az oldalukról meg 10 másodperc alatt tiltottak, amikor megkérdeztem, hogy miért kell a hvg-t propagandistázni.
A média egyébként önként túlhype-olta március és június között. Várták, hátha robbantja a bombákat a fideszeről. Jó trükk volt ennek a lebegtetése.
badsector1
badsector1 szombat, 21:22
Előzmény: #7406  badsector1
#7407
"Félreérthetetlenül arról van szó, hogy Magyar Péter impulzív közösségimédia-jelenlétére így válaszolna a kormányoldal. Erre rá is világít Deák Dániel nyilatkozata az Indexnek:Magyar Péter sem hosszú szakpolitikai viták miatt lett sikeres. Azért lett az, mert olyan módon tud a közösségi médiában kommunikálni, amivel megszólítja az ellenzéki szavazókat. A kormányoldalon is ilyen politikusokra van szükség a frontvonalban."
    
Szóval most már nagy szüksége lenen a fidesznek Magyar Péterre, de csak mencer tamásra tellik.
badsector1
badsector1 szombat, 21:20
#7406
"A Tisza Párt mágnesként vonzza magához a kormányváltást akaró szavazókat, a parlamenti ellenzéki pártok kétségbeesettek, a Fidesz már beárazta az eljelentéktelenedésüket, és az új erőviszonyokra válaszolva épít stratégiát.Alaposan felbolydult a magyar közélet, miután a HVG közzétette a Medián új közvélemény-kutatását, amely szerint júliusról szeptemberre tovább szűkült a Fidesz és a Tisza Párt közötti különbség:
  • a teljes szavazókorú népességben 11-ről 5 százalékpontra,
  • a választani tudó biztos szavazók körében pedig 12-ről 4 százalékpontra csökkent a két párt közötti távolság.
Sokkal szemléletesebb, ha az adatokat úgy tekintjük, hogy a választani tudó biztos szavazóknál a Fidesz–KDNP 43 százalékon áll, míg a Tisza Párt 39 százalékon.2010 óta egyetlen ellenzéki párt sem tudott ilyen közel kerülni a kormánypártokhoz. Magyar Péter pártjának előretörése úgy is látványos, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a júniusi európai parlamenti választáson elért eredménye (29,60 százalék) óta vagy 9 százalékot erősödött. Ami szintén látszik, és árulkodik a pártpolitikai viszonyokról, hogy a Tisza Párt nem a kormányoldalról vitt szavazatokat az elmúlt hetekben, hanem a régi ellenzéki pártoktól (legalábbis a Medián-kutatás alapján).A Fidesz–KDNP 44,82 százalékot ért el az európai parlamenti választáson, míg a Medián mostani felmérése alapján 43 százalékon áll a választani tudó biztos szavazóknál. A kormányoldal tehát őrzi a táborát, ugyanakkor erősödni sem tudott, márpedig a Fidesz–KDNP-nek szüksége lesz 2026-ig pluszszavazatokra a Tisza ellen, ha utóbbinak továbbra is működik majd az ellenzéki szívóereje (és ugye az sem zárható ki, hogy lesz lemorzsolódás a kormányoldalon is)."
   
a békepárti agy lufija 39%-on :))
combo szombat, 19:38
Előzmény: #7404  Vali
#7405
Soha nem szavaztam a DK-ra. De amióta szavazhatok soha nem arra a pártra szavaztam, amelyik nyert. (2004-ben szavaztam EP-n a fideszre, de akkor még fiatal voltam, és bohó.)
Vali szombat, 19:19
Előzmény: #7402  combo
#7404
Az a baj, hogy ez mantra, mint a birka nép, és minden dk-s kommentelő naponta megírja minden főrumon, hogy én megmondtam. Ki a fene fogja számon kérni, ha mégsem. Nem mondom, hogy nincs a levezetésedben logika, de csak egy szálon vezetted le. A Tisza jelenlegi támogatóit korábban sem tántorította el a zsák krumpli, vagy ennél kifinomultabb - felsőközéposztályt támogató formák. Az alsó középosztály - fideszes vagy nem - nem érintett különösebben ezekkel a támogatásokkal. A fiataloknak nyújtott adókedvezmény szintén jó helyre megy, ez az a generáció, amelyik az elmúlt fél évben megjelent a politikai térben, és nem éppen fidesz-párti.
combo szombat, 18:58
Előzmény: #7402  combo
#7403
kieg: mindenki, aki rühelli Orbánt.
combo szombat, 18:57
Előzmény: #7401  Vali
#7402

Az a baj, hogy gecibuta ez az ország. Ezért van még mindig nyakunkon Orbán, és ezért lesz kénytelen mindenki (én is) erre a Tiborcz-klónra szavazni. De majd az itteni fórumozók is megtapasztalják, hogy milyen gecibuta ez az ország, amikor elkezdik 2026 előtt megint helikopterről szórni a zsozsót, vagy épp benzinárstopolnak (ha üres a kassza, akkor más faxával fogják verni...), és hirtelen a kutyát nem fogja érdekelni a szétrohadó kórház. A Szájer-ügy is sokkal nagyobb durranás volt a Bese-ügynél, erről a fasziról most hallottam először, a Szájer meg a fidesz arca volt. A Pegasusról nem is beszélve.
Én most megmondom, hogy meg fogom mondani, hogy megmondtam. (Mucsi Zoltán)
Vali szombat, 17:58
Előzmény: #7400  signal2
#7401
Igazad van, járjunk tovább körbe-körbe. 
Az ellenzéki pártok (majdnem)  mindent megtettek, amit adott körülmények között tenni lehetett, összefogott, nem működött, Momentum "szétfogott" ,
 Az ellenzéki választói akarat: akkor változtass a körülményeken, vagy találjatok ki valamit, mert ebből megint xar se lesz.
Pártok: nem tudok. Fogadd el. 
Kb télen írtam, hogy a választás érzelmi dolog, édes felesleges teljesítményre és részeredményekre, elvekre hivatkozni. (Azt válaszoltad, hogy csak álljak oda vmelyikhez és csak bízzak ). Pártként el tudod-e hitetni, hogy képes vagy megbuktatni a rezsimet, erről szól a történet. A "csak mi vagyunk nektek" soha nem volt elég jó üzenet, és soha nem is lesz, ezt racionalizálhatod, ahogy akarod. Olyan múltba kapaszkodsz, ami csak neked volt valóságos, az ellenzéki választóknak csak díszlet. 
signal2
signal2 szombat, 16:35
Előzmény: #7399  Vali
#7400
Sajnálom, ha te sem fogod fel, hogy ha a rendszer megbuktatásának igénye mindent felülírna, akkor már rég le lett volna váltva a fidesz. Pontosan mi a problémád ezzel a kijelentéssel?
Vali szombat, 16:16
Előzmény: #7388  signal2
#7399
Uramatyám, hogy van ennyi energiád fél éve ugyanazt zsolozmázni, el nem hiszem, hogy még mindig itt tartasz, és semmit nem veszel tudomásul abból, ami változott fél év alatt, és reménytelen volt tizennégy évig. Bámulom user01 és István türelmét. Ha csak a tized energiát arra használnád, hogy felfogd amit ők ketten újra és újra elmondanak, felfognád, hogy reménytelenség helyett remény lett, és a rendszer megbuktatásának igénye minden más megfontolást felülír. 
badsector1
badsector1 szombat, 16:07
Előzmény: #7393  Shortelek
#7398
A 3%-os dékaban jobban hiszel mint a 39%-os tiszában, hogy legyőzi orbánt?
user01
user01 szombat, 14:46
Előzmény: #7392  Shortelek
#7397
" jó idõben volt jó helyen"
 
A megbukott, lenullázott ellenzéki pártok ekkor hol voltak? 
user01
user01 szombat, 14:43
Előzmény: #7394  combo
#7396
Csak hogy mindenkinek tidzta legyen: te egy megafonos ügynök vagy. Két hozzászólás után lebuktál, ahogy a hekki, wlm, meg ki tudja még hány álellenzéki profil, akik mára már habzó szájjal tolják a fideszmaffia propagandáját.
user01
user01 szombat, 14:41
Előzmény: #7393  Shortelek
#7395
Arról írtam, hogy mivel szólít meg választókat. Az egyik azzal, hogy 
- nem tudunk nyerni, előre is bocs, hogy megint veszíteni fogunk,
- a másik meg azzal, hogy de, igen, lehet nyerni.
 
Úgy tűnik, hogy a választóknak már nem jönnek be az impotens politikusok.
combo szombat, 13:45
Előzmény: #7393  Shortelek
#7394
Akkor majd reménykednek hatodszorra is. Bár nem tudom, hogy akkor mi lesz ok a reménykedésre.
Shortelek szombat, 13:20
Előzmény: #7386  user01
#7393
"mjnt hogy a fideszt választáson nem lehet legyőzni"
De ha mégse, ne koppanjatok nagyot.
Shortelek szombat, 13:16
Előzmény: #7391  gyula1971
#7392
"Miért sikeres a Tisza Párt? "
Mert jó idõben volt jó helyen, ilyen egyszerû.
gyula1971
gyula1971 szombat, 12:54
#7391
Miért sikeres a Tisza Párt? 
Innovatív és változást akar. A régi ellenzék nem érzékelte a változás iránti igényt, „..a Fidesz már nem váltható le demokratikus választásokon”, de megjegyzem a Fidesz sem érzékelte a változás iránti igényt. A választók Magyar Péterben és a Tisza Pártban látták a változás lehetőségét, ezért ért el ilyen jó eredményt a június 9-ei választáson, ezért várható a Tisza Párt további erősödése. Magyar Péter személyes támadása hatástalan, mert a változás iránti igény mindent felülír, egy politikus néhány évtizeddel ezelőtt mondta „…mindegy, milyen színű a macska, ha megfogja az egeret”. A változás igénye felértékeli az innovációt a politikában, „ami ma elég, az holnap már kevés.”
user01
user01 szombat, 10:04
Előzmény: #7388  signal2
#7390
Ísmételd, más se teszel már hónapok óta. Talán el tudod dönteni, hogy az élet visszaigazolt-e téged, vagy sem.
A környezet, a pedofilügyektől kezvdve infláig adott volt mindenkinek. Az alkalmatlanok elbuktak ezen is. 
 
A választóknak egyszerűen elegük lett a töketlenek ligájából. Mit nem értesz ezen? 
A momentum is ennek a része, mégbha ezt te nem is tudod megérteni. 
badsector1
badsector1 szombat, 09:55
Előzmény: #7388  signal2
#7389
Ha nincs ló, jó a szamár a dk is.
Azért ne csapd már be magad, a magad által gyártott elmélettel, 20%-nyi magyaristával :))
signal2
signal2 szombat, 09:10
Előzmény: #7387  user01
#7388
Két választás között mindig mondhatták volna eddig is az emberek, hogy nem kell nekik a dk, de 15%-a mégis azt mondta, hogy neki az a szimpatikus. Ez a többi pártnak egy adottság volt.
Mindamellett, hogy nem voltak pesofilügyek futószalagon meg 25%-os infla, amik miatt most egyébként is gyengébb a fidesz.
Hovatovább az ellenzéki választók 80%-a egyenesen azt nyilatkozta, hogy közös indulást vár el. A maradék 20% hiúsította meg a korábbi kormányváltást. Most ez a 20% a legkeményebb magyarista, tehát mástól elvárja, hogy a kormányváltás érdekében szavazzon egy orbánistára, de ő maga nem szavazott a kormányváltásra, mert Gyurcsány pártjának jutott volna 2 minisztérium.
Megismétlem: MZP jobb lett volna, mint MP. 
user01
user01 szombat, 07:46
Előzmény: #7377  signal2
#7387
"kormányt nem párt buktat, hanem választók. Bármelyik választáson megtehették. Tehát a választóknak nem sikerült kormányt váltani. "
 
Nem működünk eggyütt gyurcsánnyal, de mégís, de most mégse, de most igen, és amúgy se lehet máshogy, és így se fogunk soha nyerni, mert nekünk milyen rossz.
 
Valamit kihagytam a régi ellenzéki pártok üzenetéből, amivel szavazni hívták a választókat? 
 
A legfrappánsabb az, amikor mindezt egy kétszemélyes párt úgyenezett társelnöke mondja fel.
Ezekről az az irigy hónaljmirigy poén jut eszembe, amikor az egyik börtönlakót úgy mutatják be, hkgy ő Géza, egy egyszemélyes bűnbanda alvezére.
user01
user01 szombat, 07:36
Előzmény: #7382  signal2
#7386
Még mindig itt tartasz? Na az ilyenekért voltak teljesen alkalmatlanok a régi ellenzéki pártok.
Pl. mást se hallottál tőlük, mjnt hogy a fideszt választáson nem lehet legyőzni. MP azzal a képzettel állt elő, hogy de, le lehet győzni. 
A te általad jómunkásembernek leírt szipi-szupi politikusok heteket képesek voltak elvitatkozni azon, hogy melyik 3%-os pártocska hány albizottsági helyet fog kapni a "hány fok lesz holnap mucsalyröcsöge alsón" bizottság tagjait kijelölő bizottság felállítását végző bizottságban, MP ezzel szemben... A választók döntöttek, hogy kit tartanak alkalmasnak. 
 
Te MP-vel foglalkozol. Képtelen vagy szembenézni azzal, hogy akiket itt képviselsz alkalmatlanok voltak a politikai kihívásokra. Ezt a témát kellene elővedd, miért bukott ekkorát az a közösség. 
Ez politika, itt ebben kellett volna nagyot alkotni. 
 
Te az elmúlt hónapokat is annak wzántad, hogy számtalanszor beíretd ide, hogy a Tisza egyedül nem tud fidesz mennyiségű szavazót összeszedni, kell a koala a sok-sok 1-2%-os pártocskával. MP meg azon a véleményen volt, hogy tesz azért, hogy ez máshogy legyen. 
Talán ez is segít neked megérteni, hogy miért bukott ekkorát a régi ellenzék. Főleg a te hozzáállásodat vedd górcső alá, mert abból érted meg azt, hogy miből lett elegük az embereknek.
MP nem egy űberszuper, "nemzedékenként egy születik" valaki. Nagyon nem ilyen, de ez is bemutatja azt, hogy kikből állt össze a bukott ellenzék. 
signal2
signal2 szombat, 07:21
Előzmény: #7383  Istvan78
#7385
Ha nem a héten mondta volna, hogy “sok oligarcha kereste meg”, akkor talán igazad lenne.
Istvan78 péntek, 23:23
Előzmény: #7382  signal2
#7384
A TISZA egy igéret, náluk nem lehet úgy beszélni mint a többi pártról, szinte még nem is léteztek. Az óellenzéki pártok viszont 6-10-14 éve léteznek, őket már megítélhették, mint valóban létező pártot.
Istvan78 péntek, 23:19
Előzmény: #7380  signal2
#7383
A másik topikban kérdezted, hogy mikor szoktál te hamisan vádolni MP-t. Például a "rendszeresen kamuzó" egy ilyen. Kezdetben sok ilyen volt, mostanában sokkal kevesebb, de neked jólesik a kezdeti időket emlegetni még mindig.
signal2
signal2 péntek, 23:17
Előzmény: #7378  Istvan78
#7382
Ezek szerint a Tisza part programja (?) és jelöltjei (?) jó benyomást tettek az emberekre. OK. 
Akkor beszélgessünk kicsit  a TISZA programjának mondjuk májusi programjáról, vagy akár mondjuk a 10 fővárosi képviselőjéről! Beszéljük meg, az miért tehetett jó benyomást!
Istvan78 péntek, 23:17
Előzmény: #7377  signal2
#7381
Ezt már nagyon sokszor elismételted, de sajnos, ez egy súlyosan egyoldalú és helytelen gondolat. Ez a vélekedés feltételezi, hogy az ellenzéki pártok a két ciklus között mindent jól csináltak, jól politizáltak, az üzeneteiket eljuttatták a választókhoz, mindent megtettek, hogy őket válasszák és csak a választók nem akarták megérteni, befogadni a politikájuklat, de ez messze nem így van. Kivéve ha azt a pártot Momentumnak hívják.:)

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek