Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc ma, 23:04
Előzmény: #4552  ngergo1985
Istvan78 ma, 22:56
Előzmény: #4553  Istvan78
Sulyokot mindenáron megpróbálják majd hivatalban tartani, mert túl nagy égés lenne a Fidesznek egy újabb elnök lemondás/lemondatás.
Istvan78 ma, 22:50
Előzmény: #4553  Istvan78
Lehet Sehmet is érintett volt akkortájt ebben a zsebszerződés bizniszben...
Istvan78 ma, 22:48
Előzmény: #4525  Istvan78
Az Ügyvédkör mai nyilatkozatában többek közt ez van:
"Olyan bizonyítékok kerültek napvilágra, amelyek, ha valósak, akkor egyértelműen irányulhattak a termőföld moratórium kijátszására és ezzel akár ki is, meríthették az intellektuális közokirat hamisítás büntetőjogi tényállását"
Úgy tűnik, nem csak etikai vétek volt ez Sulyoktól, pedig Sehmet megmondta, nem volt bűncselekmény, sőt szerinte még morálisan se elítélendő az ügy. Én szeretnék hinni Sehmetnek:), de az Ügyvédkörnek még jobban hiszek.
ngergo1985 ma, 20:22
Előzmény: #4529  Sehmet
https://hvg.hu/gazdasag/20240529_eurostat-csaladtamogatas-europai-unio
Még egy mutató, ahol bár (még) nem utolsók, de hátulról a 4.-ek vagyunk. Még jó, hogy családbarát kormányunk van, nem igaz Sehmet elvtárs? :) még szerencse hogy a fideszen kivül nincs más kormányzóképes párt, mert akkor lehet hogy lenne 5-600 eurónyi is a családtámogatások összege...
Bandi_ujonc ma, 19:14
Előzmény: #4548  Second Wave
Erre jön majd egy irreleváns latin idézet, korábbi hozzászólások letagadása, terelés, ilyesmi.
Majd holnap kezdődik újra.
dexter ma, 19:12
Előzmény: #4547  badsector1

Jelenleg a kormányzat nem, vagy alíg működik.
De a narancsbírkákat ez nem érkeli.
Ha a kórházba belehal az ellátás hiányába, vagy a kórházi fertőzésbe, akkor is az utolsó szava: fidesz. Vidéken a nyuggerek egy jelentős rész már csirekfarhátat sem tud venni, de csak fidesz.
Ehhez azért nem kis szellemi leépülés kell.
dexter ma, 19:09
Nem csoda, hoy a fidesz csúcsra járatja a gyűlöletkampányát és ez EU-ban a legtöbbet költi hazuságpropagandára:
"A Europe Elects május végi adatai szerint a magyar kormánypárt támogatottsága az elmúlt három hónapban egy-egy képviselői hellyel csökkent.A Fidesz így csak kilenc EP-képviselőben reménykedhet, valamint várhatóan megmaradhat egy KDNP-s mandátum.Az Európai Parlamentben jelenleg 12 fideszes és 1 kereszténydemokrata képviselő foglal helyet.A Tisza Párt hat mandátumot szerezhet, a friss felmérés szerint az uniós törvényhozásba a Demokratikus Koalíció három, a Kétfarkú Kutya Párt és a Mi Hazánk egy-egy politikust küldhet. A kutatás szerint a kormánypárti EP-képviselők elveszítették többségüket, csak 9+1 mandátumot szerezhetnek meg a 21-ből, ami az egész ciklusban most először fordul elő.Mindez azért jelentős fejlemény, mert az Europe Elects április közepi adataihoz képest a kormánypártok várható mandátumainak száma 1-gyel csökkent, miközben a Tisza Párt várható képviselőhelyeinek száma megduplázódott, 3-ról 6-ra nőtt. A Kétfarkú Kutyák is veszítettek egy helyet, a Momentum pedig jelen állás szerint nem kerül be."
Second Wave ma, 18:47
Előzmény: #4547  badsector1

A lopásuk sajnos olyan mértéket öltött, ami már az átlagpolgár életén is meglátszik. Ez pl. csak egy eset, egy metróvonal mínusz. Így nehéz várost / országot építeni. Szerintem MP ilyesmikre gondolt, mikor arról beszélt, hogy 2 Marshall tervnyi pénzt raktak el, úgy, hogy néhány stadionon, letérkövezett kilátón és lombkoronasétányon kívül nem tudunk közösségi szinten felmutatni semmit. "Ez veszélyes", így lemaradunk.
Itt az elmúlt 35 év legnagyobb ingatlanmutyija: a kormány 580 milliárdot fizet titokban Tiborczéknak – Válasz Online (valaszonline.hu)
badsector1
badsector1 ma, 17:45
Előzmény: #4524  Sehmet
"azonban úgy látom, hogy jelenleg nincs az országot irányítani képes alternatíva "

A jelenlegi kormány nem képes irányítani az oktatást, az egészségügyet, a rendőrséget, stb, ettől még mzp,gyurcsany, karácsony kormány is jpbban teljesitene.
ngergo1985 ma, 17:28
Előzmény: #4544  Istvan78
Érdekes módon mindig akkor tűnik el a fórumról, és akkor kezd el azzal jönni, hogy ezek lejárt lemezek, mikor ezeket a kérdéseket teszem fel neki, de természetesen választ sosem kapok rájuk. :)
Istvan78 ma, 17:07
Előzmény: #4536  Peterbond
"Olyan lesz mint a Fidesz. De magától a Fidesztől ami már Olyan nagyban is láthatóan most se izgatod fel magad :)."
Telitalálat!
.
Istvan78 ma, 17:04
Előzmény: #4533  ngergo1985
Ezt hívják inkorrekt, immorális trollkodásnak, amit Sehmet művel.
Istvan78 ma, 17:03
Előzmény: #4532  Peterbond
Így van, ez a realitás. 
Istvan78 ma, 17:01
Előzmény: #4531  Sehmet
Nem mondtam, hogy indított vizsgálatot. Te érteni magyar?
Istvan78 ma, 17:00
Ugye, nem aról szólt gergo kommentje, hogy kinek mi nem hoz szavazatot, hanem arról, hogy miért ne lehetne alternatívája egy legrosszabbul teljesítő kormánynak. Logikailag egy következő lépés, hogy ennek ellenére miért nem bukik Orbán. Te kihagysz egy fontos (legfontosabb) lépést, mert az megkérdőjelezi az egész Orbán rendszer létét. Kicsit se átlátszó...
Peterbond ma, 16:59
Előzmény: #4537  Sehmet
"Biztos, hogy te az én hozzászólásaimat olvastad? Én nem kommunistáztam le a maiak közül senkit,"
.
Na jó hagyjuk. Még a végén kiderül de itt soha nem csináltál semmit. Mintha nem velem lett volna vagy 5 ilyen vitád a témában. Kezdünk tnyleg átmenni abszurdba. Vagy Szíjgyártóba. Aki kikéri magának azt hogy az orosz érdekeket szolgálná ki. Majd másnap átmegy Beloruszba átvenni a belorusz válogatott mezt és beszél a két ország béketörekvéseiről :). Vagy aki letagadta az orosz hekker támadást és pár hétre rá Oroszország barátja érdemrendet vett át.
Istvan78 ma, 16:57
Előzmény: #4528  Sehmet
Szerintem az nem vagdalkozás, hogy ha te az energiaszektort hozod elő, mit esetleg a baloldal rosszul privatizált, akkor én előhozom azt, amit Orbán csinál az energiaszektorban. Vagy egyik se az (összehasonlítás) vagy mindekttő az. Örülök, hogy rögtön vagdalkozásnak minősítesz egy érvemet, ha nincs ellenérved. Kicsit se átlátszó.
Sehmet
Sehmet ma, 16:43
Et tu, mi fili, Brute?
.
Videó | Facebook
Sehmet
Sehmet ma, 16:37
Előzmény: #4534  Peterbond
Biztos, hogy te az én hozzászólásaimat olvastad? Én nem kommunistáztam le a maiak közül senkit, csak arra hivatkoztam, hogy volt szocializmus/kommunizmus, amelynek prominens képviselőinek mikrokörnyezetében szocializálódtak sokan, és amelyik maradandó nyomokat hagyott nemcsak a gazdaságban, hanem az emberek fejében is. Elnézést kérek tőled, ha neked szenzitív ez a terület, nem akartam nálad kutakodni, de ha már ilyen ordenáré módon nyilvánulsz meg ebben a kérdésben, személyeskedsz, sértegetsz, akkor bizonyára célba találtak a mondataim.
Peterbond ma, 16:32
Előzmény: #4515  realmadrid
És csak megjegyzésként. ismét eltelt 2 hét amiben sose izgultál egy fideszes ocsányságon se pedig ők tettek megint durva dolgokat 100 milliárdos értékben és hatalmi pozícióban. Megint egy szó se az orosz érdeke sokadik kiszolgálásáról. Egy fél mondatnyi aggódás se. De attól rettegni kell hogy Magyar Péter. MAJD TALÁN HA hatalomra kerül akkor KICSIT Olyan lesz mint a Fidesz. De magától a Fidesztől ami már Olyan nagyban is láthatóan most se izgatod fel magad :).
.
Mert pont mint a DK neked ez a motani helyzet nagyon megfele és nehogy véletlenül beleköpjenek mások ebbe a helyzetbe. A Fidesz csak tegye amit tesz. Te állítólag nem értesz vele egyet és az élet megy tovább. Eddig tényleg csak azt hittem hogy oké nem értesz egyet sok Fideszes dologgal de azt se akarod hogy leváltsák őket mert valamiért ez neked jó ezért sose kritizálod nyíltan őket. De már oda jutottunk hogy a DK ellenzéki vezető szerepét is félted ez új volt az elmúlt 1-2 hónapban.
Sehmet
Sehmet ma, 16:32

A melltartó a legjobb politikai erő, mert
-  egységet teremt a jobb és baloldali között,
-  nyomás alatt tartja  a hatalmasokat,
-  és támaszt nyújt a csüggedőknek
Szavazzunk a melltartóra a politikai egység és korrektség, valamint az egyenlő esélyek biztosítása miatt! :)
Peterbond ma, 16:27
Előzmény: #4518  Sehmet
"Ezért nem is igazán értem azt, hogy miért kell politikai ideológiák mentén kategorizálni és bélyegezni családtagokat, barátokat,"
.
Mondja az az ember aki Kommunistáz bárkit az apja és nagyapja alapján mégha közük sincs hozzá. Mindenkit ballosoz és kommunistáz aki nem Fideszes. Istenem értem hogy ügyvéd vagy de annak is van egy határa mennyit hazudozhat pofátlanul egy ember.
ngergo1985 ma, 16:27
Ne beszélj mellé,megint telersz, de válaszolni nem mersz! Kiváncsian várom a válaszod a kérdéseimre, hogy egy fidesz hogyan lehet a legkormányzóképesebb párt, ha az évente/kétévente folyamatosan elkészülő különféle EU-s, OECD-s statisztikákban utolsók, utolsók között, vagy folyamatos lecsúszásban vagyunk? Milyen szöveg megy már 14 éve? 14 éve csúszunk le minden mutatóban, bukjuk a pozíciókat a régiós versenyben, ez az igazság! Statisztikák, számok, tények vannak mindenről! Miért mismásolsz? Ilyenkor miért nem sorolod az érveket, hogy 10 millió magyar embernek miért a fidesz a jobb választás, és nem más?
Peterbond ma, 16:24
"Több olyan embert ismerek aki amikor a DK felderített valami orbán féle disznóságot."
.
Mármint mit is? Ők nem nagyon derítenek fel semmit max ha kideítenek mások ( direk36, átlátszó vagy mások ) valamit akkor elsők rácsapni hogy egyből lehessen a fideszeseknek Gyurcsány hazugságnak beállítani. Hadházy egymaga többet derít ki egy hónapban mint a DK 1 ciklus alatt.
Sehmet
Sehmet ma, 16:23
Előzmény: #4525  Istvan78
Látom, szó szerint nyomod az ellenzéki mantrát! Csak megjegyzem, senki nem indított vizsgálatot Sulyok Tamás ellen. Nem vagyok meggyőződve, hogy bármit is értesz ebből az egész ügyből. De nem gond, legalább feldobod a napomat! :)
Peterbond ma, 16:21
"Hogy jön ehhez a hírhez a DK vagy MP?  Úgy gondolod hogy ezt MP derítette ki ezért rá kell szavazni?
Nem látom nyomát."
.
Nem. Az hogy megint mint mindig a fontos dolgokat átugrod és mindig a lényegtelenek felé mész. Ezért mutattam meg mi a fontos dolog ami éppen történik. És hogy ez ellen kéne kűzdeni. Nem megint azért harcolni hogy a DK maradjon a legnagyobb ellenzéki párt a maga 10-15%-ával csak azért hogy továbbra is maradhasson EZ amit mi nem szeretünk. Lopás lopás hátán.
.
"Ezzel szemben a DK vagy a momentum sokkal többet tett Orbán bukásáért."
.
A Momentum igen. A DK-tól csak azt látom hogy sokat Tesz a Fidesz hatalomban maradásáért :). Aminek ékes példája a mostani is hogy amint fellép bárki más az ellenzéki porondon aki veszélyezteti a status quo-t azonnal azt kezdik el kinyírni. Ahogy jól megjegyezted pont mint MZP esetén is, de tették ezt a Momentummal és olvasztják be a kis pártokat is maguk alá vagy próbálják Karácsonnyal is.
Sehmet
Sehmet ma, 16:20
Előzmény: #4527  ngergo1985
Ez a szöveg már 14 éve megy, de úgy, ahogyan a múltban, most sem hoz az óellenzéknek szavazatokat. Reméljük, hogy Magyar Péter elviszi tőlük és bekerül a Néppártba, és segít megszerezni az EU-s forrásokat.
Sehmet
Sehmet ma, 16:18
Előzmény: #4526  Istvan78
Megtisztelhetnél azzal, hogy nemcsak vagdalkozol, hanem adekvát, érveket és cáfolatokat tartalmazó, vitára érdemes, értelmes hozzászólásokkal reagálsz arra, amit írok!
ngergo1985 ma, 16:17
"...azonban úgy látom, hogy jelenleg nincs az országot irányítani képes alternatíva sem az "óellenzék" között, de a "lufi" sem az." Annál a pártnál hogyan nem lehetne senki jobb alternativa az ország vezetésre számodra, amelyikkel az elmúlt 14 év alatt az EU-ban szinte minden főbb gazdasági mutatóban, korrupciós mutatóban, oktatási és EÜ mutatóban, és kormányzati teljesítményt vizsgáló(pl mai költségvetés átláthatóságát vizsgáló) mutatóban az utolsó 1-2 helyre, vagy utolsó helyre csúsztunk le? Miközben 2004-ben, de még 2010-ben is sokkal de sokkal előrébb voltunk mint ma, 2024-ben? Egy utolsó pozíciókra kormányzó hatalomnál hogy lehet rosszabb valaki eredményben? A legrosszabbnál tudtommal nincsen rosszabb? És a válaszodban ne gyere azzal, hogy de sokkal jobb lett mint 2010-ben volt, mert nyilván mi is fejlődtünk valmennyit, a többiek most már statisztikailag kimutathatóan sokkal többet fejlődtek mindenben mint mi! Az is a kérdésem, hogy a többi tagállam, főleg a velünk együtt és utánunk csatlakozók (Horvát,román,bolgár) miért tudtak mindent még nálunk is jobban csinálni, hogy beértek, illetve sok mindenben mára meg is előztek minket? Ez kinek a hibája? Ez miért, hogyan történhetett meg, mikor szerinted a legkormányzóképesebb párt van hatalomban 14 éve?
Istvan78 ma, 16:08
Az energiaszektorral kapcsolatban tetszett-e, amit a Mátrai Erőművel csinált ML és Orbán vagy amit a MOLlal és Richterrel, amikoris adópénzekből vásárolt részesedéseket ingyen odaadtak alapítványoknak. Pardon, persze, hogy tetszenek ez utóbbiak, mivel Fidesz (NER) kezekbe lettek azok adva örök időkre.
Istvan78 ma, 16:03
Előzmény: #4523  Sehmet
Az, hogy ez tényleg bűncselekmény volt-e, már nem fog kiderülni, mert ha az lett volna, elévült volna, emiatt nem indítanak vizsgálatot. De nem is ez a lényege ennek az ügynek, te Sulyok mentegetésére hozod fel az ügyet, pedig etikailag mindenképpen sáros, tehát hamis képet akarsz mutatni róla. 
Az Ügyvédi Kamara pedig erősen befolyásolt by Fidesz, ugyanúgy, mint az ügyészség is, politikai ügyekben persze.
Sehmet
Sehmet ma, 16:03
Előzmény: #4520  badsector1

Nem értem, hogy pontosan mit értesz az alatt, hogy " nem vagyok se fideszes, se kék fideszes, és hogy ideológia mentesen nem tetszik,.... " Pártfüggetlen lehet valaki, de ideológiai semlegesség nincs. Nekem is nagyon sok minden nem tetszik, még a kormány, kormánytagok, gazdasági holdudvar, stb. cselekedetei, retorikája között, azonban úgy látom, hogy jelenleg nincs az országot irányítani képes alternatíva sem az "óellenzék" között, de a "lufi" sem az. De nem tetszett az sem, hogy a privatizáció alatt a volt elvtársak politikai hatalmukat gazdasági hatalommá mentették át, a burzsoázia ellen küzdő, fizetett, országos főelvtársak a privatizáció alatt milliárdossá lettek fillérekből, de azért állítólag baloldali pártot/pártokat vezetnek, és kapitalistaként az utcára rakják azokat a munkásokat, akiket állítólag az országgyűlésben képviselnek. Az sem tetszett, hogy az élelmiszeripart, az energiaszektort, stb. úgy privatizálták, hogy abban nem volt köszönet, a nyugati tulajdonosok nem üzemeket, hanem piacokat vettek, az energiaszektor vevőit semmilyen, fejlesztési kötelezettség nem terhelte, de a 8 %-os osztalék garanciája bekerült a szerződésbe. Az sem tetszett, hogy 2010-ben csak Magyarország kényszerült hitelfelvételre a gazdasági válság miatt az IMF-től, amit 2016-ban tudtunk teljes egészében visszafizetni, stb.
.
Még lenne egy kérdésem. Ha például Tiborcz István kikerülne az Orbán-családból, és Messiásnak állna, akkor ugyanúgy követnétek?
Sehmet
Sehmet ma, 15:50
Előzmény: #4521  Istvan78
Látom, képtelen vagy disztingválni, adott szöveget értelmezni, összevissza írogatsz, ezért elmagyarázom. Szó szerint azt írtam, hogy az Ügyvédkör szerint nem volt bűncselekmény az, hogy Sulyok Tamás ügyvédként ellenjegyezte a szerződést. Erre te morális, etikai dolgokra hivatkozol, aminek semmi köze nincs ahhoz, hogy valami bűncselekmény-e vagy nem, miközben szót sem ejtesz arról, hogy mi a különbség morális fenntartás és büntetőjogi minősítés között. De azért véleményed van, engem nevezel hazugnak, miközben fogalmad sincs arról, amit írsz. Tudod, közöttünk vagy egy kis különbség a jogértelmezést illetően, egy állam és jogtudományi egyetemi végzettség és több szakvizsga. De nem gond, írjál csak nyugodtan ugyanolyan "szakértelemmel", mint most, és tedd magadat még nevetségesebbé!
.
Akkor idézzünk a büntetőjogi relevanciával bíró részből, az általad hivatkozott cikkből:
.
"Szerinte önmagában a szerződésegyüttes, az elidegenítési és terhelési tilalom, a haszonélvezeti jognak a telepítése az ingatlanra, nem volt bűncselekmény. – Az lehetett volna a bűncselekmény, hogyha nem a tényleges tulajdonosok kerültek be a közhiteles nyilvántartásba, ami intellektuális közokirat-hamisítás lett volna, de a jelenlegi szabályozás szerint ez is elévült – jegyezte meg.".De akkor most nézzük meg a sokkal fajsúlyosabb Ügyvédi Kamara állásfoglalását erről az ügyről:
.
"A Magyar Ügyvédi Kamara közleményben tudatta hétfőn: megdöbbenéssel fogadta, hogy korábbi ügyvédi tevékenysége miatt a köztársasági elnököt „köztörvényes bűnözőnek” és „a földmaffia kiszolgálójának” nevezte egy politikai párt. 
.
Mélységes aggodalomra ad okot, hogy a politikai csatározások hevében olyan vádakat fogalmaznak meg politikai szereplők, amelyek súlyosan sértik nemcsak a köztársasági elnöki intézménybe, de az ügyvédségbe vetett közbizalmat is – áll a közleményben.  
.
Az írták, a politikai térben elhangzott súlyos szavakkal szemben a Magyar Ügyvédi Kamara meg nem cáfolt meggyőződése az, hogy Sulyok Tamás az ügyvédi hivatását nagy közmegbecsüléssel végezte. Kiemelték, hogy tudományos és alkotmánybírói tevékenysége alatt mindig kiállt az ügyvédi és kamarai függetlenség mellett, amelyet a jogállamiság és közbizalom alappillérének tartott, és amelyért a Magyar Ügyvédi Kamara ezúton is külön köszönetét fejezi ki Sulyok Tamásnak. 
.
Szerintük ezt a közbizalmat érte most támadás a fent már idézett durva kijelentésekkel. Közölték, hogy a Kamara a rá vonatkozó törvény alapján minden esetben eljár az ügyvédi tevékenységre vonatkozó jogszabályt vagy az ügyvédekre irányadó etikai szabályokat sértő kollégákkal szemben. Hozzátették, „ugyanilyen határozottsággal fel fog lépni az ügyvédeket ügyvédi tevékenységük miatt, vagy mint a jelen esetben közéleti tevékenységük során – méltatlanul – érő támadások ellen, mert alapvető feladatának tekinti az ügyvédségbe vetett közbizalom megóvását”.
Istvan78 ma, 15:41
Veszélyben érzed a Fideszt, úgy látod MP veszélyt jelenthet, ezért már a DK-t kell támogatnod, bárkit támogatsz, aki MP-nek rivális?
Hogy ki mit tett Orbán felemelkedéséért (Gy. kormányzása, benne Öszöddel) ill. az utóbbi 14 évben Orbán buktatásáért, az taglalható, mindenesetre MP-nek esélye van most a buktatásra két hónap után, Gy. meg 14 év alatt nem ért el semmi átütőt.
Istvan78 ma, 15:27
Előzmény: #4498  Sehmet
Ebben az ügyben (is) újfent hazudozol. Ebben a cikkben
https://24.hu/belfold/2024/05/23/sulyok-tamas-zsebszerzodes-termofold-ugyvedkor/
az Ügyvédkör a következőket mondja:
"Látva a szerződéseket, ezek egyértelműen a jogszabályi kiskapuk kijátszására irányulhattak. Annak a törvényi tilalomnak kijátszására, mely megtiltotta a külföldieknek a földszerzést.."
"Ha az ügyvédnek tudomása volt a szerződők mögöttes szándékairól, a közreműködése felveti a fegyelmi felelősségét"
"Az Alkotmánybíróság elnökének vagy a köztársasági elnöknek makulátlan múlttal kell rendelkeznie. Nem jöhetnek elő ilyen kétes ügyek"
Szóval, lehet, hogy nem volt bűncselekmény, amit csinált, de etikailag igencsak megkérdőjelezhető volt. Na persze, neked, ha egy fideszesről van szó, olyan hogy etikai vétség, nem létezik. A helyedben, fideszes trollként  nem hozakodtam volna elő ezzel megint.
badsector1
badsector1 ma, 15:23
Előzmény: #4518  Sehmet
Akkor kérlek fogadd el, hogy nem vagyok se fideszes, se kék fideszes, és hogy ideológia mentesen nem tetszik, hogy rubel elárulja az országot putyinnak es hszinek, szétlopják az egészségügyből és az oktatásból kiszedett közpénzeket.
Bandi_ujonc ma, 15:11
Azért ha valaki annyira ostobenkó, hogy 2024-ben is fideszes, az tényleg nagyon hülye. 
Ha van lánya, ha nincs.
Ha rokon, ha nem.
Sehmet
Sehmet ma, 14:58
Előzmény: #4514  badsector1
Tudja, de minket nem a politikai ideológiák kötnek össze, hanem a feltétel nélküli elfogadása, szeretete a másiknak. :) Ezért nem is igazán értem azt, hogy miért kell politikai ideológiák mentén kategorizálni és bélyegezni családtagokat, barátokat, stb. És ez igaz mindkét oldalra!
Sehmet
Sehmet ma, 14:53
Előzmény: #4500  csendben
Kösz, meghallgattam élőben is, azért írtam, amit írtam. Már az első percben azzal kezdi Zamecsnik, az, hogy köztörvényes bűnöző-e Sulyok Tamás, az elévülés miatt soha nem fog kiderülni. Erre írtam azt, hogy jogellenes, büntetőjogi tényállásba ütköző cselekmény hiányában az elévülés fogalma szóba sem kerülhet, mert amit Zamecsnik sugall az éppen azt jelenti, hogy nem a jogellenes magatartása hiánya és a jogerős ítélet hiánya, hanem az elévülés miatt nem lehet tudni, hogy Sulyok Tamás köztörvényes bűnöző-e. Ugye érted a különbséget! Márpedig a Dobrev által hivatkozott cselekmény még a polgári jogi jogszabályokba sem ütközött, nemhogy büntetőjogilag releváns cselekmény lett volna, ergo az elévülés fogalmának idecitálása áthallásos, és - amint az előbb írtam - azt a látszatot keltheti, mintha az időmúlás (elévülés) akadályozna egy büntetőeljárást, aminek a végén akár jogerős ítélettel is elmarasztalhatnák Sulyok Tamást.
Sehmet
Sehmet ma, 14:41
Előzmény: #4502  csendben
Kösz, láttam a videót. Más a fizikai atrocitás, más a verbális és a tömeg jelenlétével történő megfélemlítés különösen az után, hogy Magyar Péter enyhén szólva sem nyugodt hangnemben, hanem szinte uszító artikulációval emlegette az éttermet. Ha valakinek a háza köré több-száz ember odamegy azután, hogy  a vezetőjük azt mondja, no látogassuk akkor meg azt, ahol nem szolgálták ki az aktivistáinkat! Ez pszichikai fenyegetésként is felfogható, figyelemmel a tömegpszichózisra, melynek eredményeként bármi megtörténhet.
.
"A fenyegetés a sértett pszichikumára irányuló ráhatás, amely alkalmas arra, hogy a sértettben komoly félelmet keltsen."  (Btk. 139.§. (3) bek. kommentárja) 
realmadrid ma, 14:33
Előzmény: #4510  Peterbond

Hogy jön ehhez a hírhez a DK vagy MP?  Úgy gondolod hogy ezt MP derítette ki ezért rá kell szavazni?
Nem látom nyomát.
MP eddig csak ígérgetett, mint pl. hogy Rogán elhagyja az országot ha ő be megy az ügyészségre és lemond a kormány.
Ezzel szemben a DK vagy a momentum sokkal többet tett Orbán bukásáért.
Több olyan embert ismerek aki amikor a DK felderített valami orbán féle disznóságot akkor csak a száját húzta de nem szavazott a dk-ra , most meg már csak az ígéretre is rohan MP-re szavazni.
Jelenleg annyit látok hogy van egy ember aki diktatórikus hajlammal van megáldva, ellentmondani neki nem szabad és mindent elintéz annyival hogy aki nem őt támogatja az fizetett fideszes propagandista.
írta itt valaki hogy MP nem lép koalícióra senkivel. Kérdem akkor mi lesz vagy mindenki itt úgy gondolja hogy MP 50%fölé megy 2026ra és egyedül fog kormányozni?
badsector1
badsector1 ma, 14:32
Előzmény: #4512  Sehmet
A momentumos főnököd, ha tudná, hogy a fidesznek dolgozol. :))
badsector1
badsector1 ma, 14:29
Előzmény: #4512  Sehmet
Dk=fidesz.
Dk a kék fidesz.
Dk-s kap trafikot.
Mit nem értesz?
Sehmet
Sehmet ma, 14:24
Előzmény: #4501  badsector1

Nem én mondtam, hogy Fidesz-közeli, hanem te. És azt sem én mondtam, hogy DK-s, hanem Magyar Péter.
.
Ott még nem tartok, hogy irigykedjem bárkire, főként Bárándy Gyuri bácsira, akit személyesen ismertem és nagyra tartottam. Már megint terelsz, és érzelmi motivációként akarod beállítani a tényeket. Nem jön be! :)
.
Nekem egy főnököm van a lányom! :)
ronaldinyo ma, 13:27
Előzmény: #4494  Sehmet
nem mondta ezt.amugy ezek mi hazánkos fideszesek,300 millioval támogatták öket a fidesz.az indulásnál.turul
Peterbond ma, 12:46
Előzmény: #4505  realmadrid
https://24.hu/kozelet/2024/05/29/kormany-ingatlanmutyi-580-milliard-kozpenz-tiborcz-garancsi-balazs-irodahaz/
.
Csak hogy valami lényegeset is olvas ma.
.
Na látod a legtöbbünknek ilyesmikkel van a problémája. Ha pedig ebből egy olyasmi jön ki mint MZP esetében is hogy a DK ahelyett hogy az ország érdekében dolgozna mindent kinyír csak hogy ő lehessen folyton a 2. a szemétddombon és legyen elég pozciója akkor nem a kiábrándulás fog jönni mivel ezt eddig is tudtuk a DK-ról. Nekik éppenséggel pont ez a jó ami most van. Ellenzékből kényelmes pozikból játszani a Fidesz ellenességet de közben semmit se változtatni a helyzeten mert így is csorog a della.
.
Mert azt TE is de még Dobrev és Gyurcsány is tudja hogy ŐK sose fogják tudni leváltani a Fideszt.
ngergo1985 ma, 12:41
"A sok baloldali, liberális, zöld szavazó meg örömmel szavaz egy jobboldali konzervatív emberre vagy úgy lesz mint MZPnél és jön a kijózanodás." NEM, kedves Realmadrid, sok baloldali, zöld, liberális, és még jobbaldali kiábrándult is azért akar most MP-re szavazni,mert 2024-ben oda jutott az ország, hogy kb semmi nem működik az adónkból úgy, aminek normálisan müködnie kellene, és ahogy azt az emberek elvárnák! Látványosan eljutottunk az elmúlt 3-4 évben oda, ezekben az ágazatokban, hogy a totális összeomlás előtt áll! Téged lehet hogy rohadtul nem zavar, hogy szinte nem látnak el időben az egészségügyi rendszerben belátható időn belül, lehet hogy te meg tudod fizetni a magán EÜ-t,és 1-2 hét alatt bejutsz mindenhova, de ebben az országban a társadalom jelentős része nem tudja, és látja, hogy kezd az életére veszélyes lenni ez az állapot. És ugyanez az állapot van az oktatásban, ugyanez van a közlekedésben, hogy nonszensz, hogy normálisan sem vonattal, sem busszal nem lehet 2024-ben az országban kultúrált körülmények között, gyorsan eljutni az ország egyik feléből a másikba. Aztán arról se feledkezzünk el, hogy az embereknek marhára nem telik arra most, amire 3 éve telt, miközben azt olvashatja az érdeklődő, felvilágosult része, hogy a haverok és a rokonok meg 100 milliárdosokká váltak. Most már eljutott a társadalom kb 60%-a oda, hogy nem szavazna egy OGY választásokon a fideszre. Az más kérdés, hogy ez a 60% még nem tömörült 1 vagy max 2 párthoz, de a folyamat elindult, és van még 2 év arra, hogy ez a 60% 1 nagyobb párthoz vándoroljon, ne adj isten a fidesztől még lekopjon további 2-3-4% is. Milyen kijózanodást vizionálsz? Hogy 2026-ra a fidesz meg fogja az oktatás, az EÜ, a közlekedés, a lopás, vagy akárcsak a megélhetési gondok jelentős részét oldani, mikor a gazdaság kvázi áll, vagy max 1-2%-ot növekedik, de abból a társadalom szinte semmit sem részesül? Mikor az EU-s pénzekben nincs előrelépés,és várhatóan nem is lesz? Nem lesz további ingyenpénz? Mitől fog a lufi kipukkadni? Ha a fidesz az elmúlt 14 évben ezekre a dolgokra nem költött, akkor most szerinted költeni fog? Akkor te azt hiszem nem ebben az országban éltél az elmúlt 14 évben, és úgy látszik hogy te vagy "bepiálva",nem a társadalom azon része, akiktől te kijózanodást vársz.
csendben ma, 12:37
Nem olyan nehéz ám ez a dolog,csak ki kellene tenni a fidszes és/vagy DK-s szemüveget. MP. összes megszólalásában kizárt bármilyen KOLÍCIÓT mind a fidessez,mind a DK.-val. Vagy jobban kellene fiyelned,vagy több időt fordítani az elhangzottak megértésére (saját hatáskörben,szuverén módon választhatsz a lehetőségek közül! :-) ).
Bandi_ujonc ma, 12:36
Szerencsére ma is megtaláltad a témád, az Orbán kritikát. 
Vagy ma sem?:)))
badsector1
badsector1 ma, 12:23
Orbánnal nem az a baj, hogy orbánnak hívják es fideszes, hanem hogy tönkretette az országot, ha mp azt csinálja az egészségüggyel  az oktatással, a korrupcióval, amit eddig mondott róluk, akkor felőlem vezetheti az orbán nélküli fideszt is.
De inkább maradjunk a valóság talaján, nem kell orbán nélküli fideszről álmodozni.
realmadrid ma, 11:54
Előzmény: #4497  badsector1

Az EP ben azért szavaznak a dk képviselői a momentummal együtt az orbán ellen, azért szavaznak meg minden féle jogállamisági eljárást mert dk=fidesz ? 
Azért támadják a köztársasági elnököt mert dk=fidesz?
Mindenki fideszes, rogán által fizetett aki egy rossz szót is mer mondani vagy írni MPről.
Ott tartunk hogy MP nyilatkozatai alapján ki lehet jelenteni hogy 2026ra vagy 2030ra érik egy fidesz-tisza koalíció. Sőt , egy orbán nélküli fideszt akár MP is vezethetne.
A sok baloldali, liberális, zöld szavazó meg örömmel szavaz egy jobboldali konzervatív emberre vagy úgy lesz mint MZPnél és jön a kijózanodás.
Alta21 ma, 11:51
Előzmény: #4503  Alta21
Bocs, Csehország, Ausztria és Horvátország sem szavazta meg, vagyis nem egyedüliként döntöttünk így az EU-ból, de ennek ellenére álszent dolog a kommunikációnk.
Alta21 ma, 11:49
Előzmény: #4489  Bandi_ujonc
"A béke miatt, most csak ez számít."
Magyarország lenne békepárti? A Gázai övezet tűzszüneti kezdeményezését is elleneztük. Legalább annyi eszünk lett volna, hogy tartózkodunk. Az EU-s országok közül egyedüliként szavaztunk a tűzszünet ellen, ne hogy az ártatlan civil lakosságot ki tudják menekíteni a háborús övezetből. 
https://hvg.hu/vilag/20231028_Magyarorszag_nem_szavazta_meg_a_tuzszunetet
badsector1
badsector1 ma, 11:16
Úgy értsd, hogy akinek van trafikkoncessziója, az szereti a fideszt és fordítva.
Ennyire nem bonyolult a neres tolvajvilág. :))
Ne irigykedj a bárándyakra, hogy a szakmában többre vitték mint te , aki kénytelen vagy fórumokon védeni a főnököt. :))
csendben ma, 11:10
Értem én,hogy Zamecsnyik nem a szíved csücske,de ha már minősíteni akarod,legalább hallgasd végig,hogy mit mond: Ezért fogják elutasítani a Sulyok Tamás elleni feljelentést – jogászokat kérdeztünk - YouTube

Sehmet
Sehmet ma, 09:57
.... Ügyvédkör ....
Sehmet
Sehmet ma, 09:56
Előzmény: #4497  badsector1
Ugye akkor ezt úgy értsem, hogy visszavontad a következő mondatodat: "A turul étterem is az uniós közpénzért és a dohányboltért szereti a fideszt, de vajon az itteni fideszokosoknak is van ennyi gógyijuk?" :).
Még annyit, hogy Rodope Virágszála annyira szereti a Fideszt, hogy most már a köztársasági elnöknek is nekimegy hamis vádakkal, mert a fideszes többség választotta meg, és szégyellem azokat a "kollégákat", akik erre az Aktuál  c. ATV-s műsorban nem azt mondják, mint a Körász Kör és az Ügyvédi Kamara, hogy a szerződés megkötése nem ütközött jogszabályba, tehát törvényes volt, amit Sulyok Tamás ügyvédként ellenjegyzett, hanem azt, hogy az már "elévült". Ami már akkor is jogszerű volt, az nem évül el, ugyanis csak a bűncselekmények évülnek el. Persze, Zamecsnik Pétertől, a Kádár-rendszer ügyészétől mit is lehetne várni!  Hack Péter - az ELTE ÁJK Büntető Eljárásjogi és Büntetés-végrehajtási jogi Tanszékének vezetője már korrekt volt. A Bárándy család tagjait már nem is említem, ők messze estek Bárándy Gyuri bácsitól!
badsector1
badsector1 ma, 09:31
Előzmény: #4495  Sehmet
Ebből is látszik, hogy dk =fidesz
Vali ma, 09:22
Előzmény: #4493  signal2
Ha átnevezzük, mert etikai szempontból nem találjuk megfelelőnek, attól még az marad ami.
Sehmet
Sehmet ma, 09:21
Előzmény: #4492  badsector1
Tatabányai eset: 28:39: "Az üzemeltetőről is kiderült, hogy DK-s .... "
.
https://www.youtube.com/watch?v=21Ytk_1p7LA
Sehmet
Sehmet ma, 09:16
Előzmény: #4492  badsector1
A Sváby-féle ATV-s Heti Naplóban Magyar Péter azt mondta, hogy a tatabányai önkormányzat és az érintett étterem/dohánybolt tulajdonosa is DK-s. Most akkor ki nem mond igazat???? Magyar Péter vagy te a #4492-es hozzászólásod utolsó mondatában?
signal2
signal2 ma, 08:54
Előzmény: #4490  InvJonny
Én nem hívnám mozgosítási képességnek azt, amikor nýílt és gátlástlan hazudozással, megfélemlítéssel vezetik meg az embereket, és veszik rá öket, hogy rohanjanak szavazni a fideszre.
badsector1
badsector1 ma, 08:43
"Nincs több kérdésem. Több nemzeti dohányboltban és 14 uniós pályázatban is érdekelt a tatabányai Turul étterem és kávézó üzemeltetője, aki összevissza hazudozott a propagandának és  „lincshangulat” teremtésével vádolt minket. Egy brancs. Akkor is hazudnak, amikor kérdeznek."

A turul étterem is az uniós közpénzért és a dohányboltért szereti a fideszt, de vajon az itteni fideszokosoknak is van ennyi gógyijuk?
Heisenberg
Heisenberg ma, 07:41
Előzmény: #4490  InvJonny
Amennyiben 60%. körül, vagy efelett lesz a részvétel és a plusz részvétel nem a falusias területekről jön, úgy a 2 millió szavazó kb 40 -42 % vagy az alatti eredményre lesz elegendő, ami kudarc a fityesz számára. Termeszetesen az EP választáson. 
InvJonny ma, 00:19
Előzmény: #4429  signal2
A Fidesznek a 2022-ben rájuk szavazott 3,1 millióból kell elvinnie 2 milliót szavazni és akkor sima 45-50%. Ismerve a korlátlan anyagi lehetőségeket és a mozgósítási képességet, nem lehetetlen és nem is lenne csoda kategória.
Hozzáteszem: ha 2 millió szavazattal lehet csinálni 45-50%-ot, akkor nem feltétlen a 2 millióval "van a baj", hanem a maradék 6 millió egy részével.
Bandi_ujonc kedd, 22:28
Előzmény: #4488  badsector1
A béke miatt, most csak ez számít. 
Engem meggyőzött, te is gondold át.
Vagy szeretnél rakétát a nappalidba?
Vagy atombombát?
Naugye.
badsector1
badsector1 kedd, 22:26
"Orbán következetes: Magyarország mindig a gyilkosok oldalán ál 
A magyar kormány a nevünkben Ukrajna, Hegyi-karabah, Gáza után Srebrenica ügyében is szembemegy az alapvető emberséggel és civilizációs normával. Már a népirtás sem számít tabunak. Ez nem csupán Orbán Viktor felelőssége, hanem mindannyiunké."

orbán egy igazi szrjankó.
hogy lehet erre szavazni?
Bandi_ujonc kedd, 22:12
Előzmény: #4486  csendben
Ezt ne, kérlek.
Tényleg nem lenne nagy ügy, ezzel a pitivel pláne nem, illetve ez egy névtelen fórum, úristen mi történne, semmi:)
De.
Sajnos jó a memóriám, nem megyek ebbe bele, 100-ból max 1-szer tévedek ilyen téren:)
Elméletileg lehet ez az egy, de ez megmaradt élénken, és korábban is hivatkoztam rá többször. 
Egyébként nem csak én.
Más oka is lehet, hogy nem találod.
csendben kedd, 21:03
Előzmény: #4483  Bandi_ujonc
Mindenki tévedhet,nem nagy ügy.Csak annyit illene,lehet,kellene (szabadon választott!) mondani: "bocsi,ezt benéztem". Hidd el,nem Te lennél az első,aki ezt elismeri! :-)
csendben kedd, 21:01
Előzmény: #4482  Second Wave
Olyan hsz-t keress -mert én, februárig visszaolvasva(!) sem találtam-,ahol a "kipukkadt" (múlt idő) szerepel. :)
Bandi_ujonc kedd, 19:29
Előzmény: #4482  Second Wave
:D
Rengeteg lufit eregetett.
Bandi_ujonc kedd, 19:28
Előzmény: #4477  Sehmet
Akár lehetett ez is, okoska:
Sehmet 2024. 04. 11. 11:16
Törölt hozzászólás
Second Wave kedd, 19:19
Nem ezeket a lufikat keresitek?
ORBÁN TAKARODJ !!! | Portfolio.hu
Engem különösebben nem érdekel ez szál, csak látom, ez lett itt a kulcsmomentum...
Heisenberg
Heisenberg kedd, 19:09
Előzmény: #4480  InvJonny
Tudsz olvasni, Budapestről volt szó!:-)
Falvakban sok minden nem fog változni. Kérdés, hogy a többi település típusban mekkora lesz a részvétel.
InvJonny kedd, 19:07
Előzmény: #4479  Heisenberg
Budapesten. 
Falvakban meg szerintem 60% Fidesz lenne.
Heisenberg
Heisenberg kedd, 18:56
A Median szerint Pedten megiscsak a Tisza árad....
https://www.facebook.com/share/p/6xVnw43qoTmW7YAZ/
Durva, a fityesz tenyleg lőtavolban van....
Heisenberg
Heisenberg kedd, 18:30
Előzmény: #4473  Dehogynincs
Jogos, de nem ez a lényege. Hanem az, hogy a politikai változások, az első repedések igen gyakran a rendszeren belülről indulnak. Ettől kezdve igencsak műveletlen, aki ezt kifogásolja, vagy ezen kötekszik.Vagy inkább szánalmas.
Sehmet
Sehmet kedd, 17:38
Előzmény: #4475  Bandi_ujonc
Van érdemi mondanivalód - a "rossz" memóriádon kívül is - vagy csak sértegető személyeskedés? Persze, ha csak az utóbbi van, azt is tudomásul veszem, de a helyedben én ezzel nem dicsekednék. :)
Sehmet
Sehmet kedd, 17:36
Előzmény: #4473  Dehogynincs
1956 egyben szabadságharc és forradalom volt, amely népfelkeléssel indult, de anno Pozsgay Imre még ezt így nem merte elmondani, leragadt a népfelkelésnél. Bereczet pedig hagyjuk! Szabadságharc a szovjetek távozásának követelése és a kommunista blokkból való kiszakadás miatt volt, forradalom pedig a belső társadalmi rendszer megreformálása (a sztálinista terrortól megszabadulás) miatt, amiből annyi sikerült, hogy a régi kommunista elitet sikerült háttérbe szorítani, és valamelyest enyhült a diktatúra, a sztálinista terror.
Bandi_ujonc kedd, 17:28
Előzmény: #4474  Sehmet
Most nyugdíjas jogász-álközgazdászként el ne kezdj már IT vonalon is oktatni. 
Sehmet
Sehmet kedd, 17:26
Előzmény: #4472  Bandi_ujonc
De annak nyoma van, okoska!
Dehogynincs
Dehogynincs kedd, 17:19
Előzmény: #4436  Heisenberg
Pozsgay elvtárs népfelkelésnek nevezte 1956-ot, nem pedig forradalomnak.
Berecz elvtárs pedig még 1988-ban is az ellenforradalomnál tartott.
Bandi_ujonc kedd, 17:18
Előzmény: #4470  Sehmet
Moderátor is.
Peterbond kedd, 17:09
Előzmény: #4462  Sehmet
Hany ilyen szarral dolgoztattal mindig aztan miert? Utana is ugy teszel mintha neked lett volna igazad. 
Sehmet
Sehmet kedd, 17:09
Előzmény: #4469  Bandi_ujonc
Azt csak a topicgtazda törölheti. De csak erőlködj, mert "akkorisnekedvanigazad" ugye!
Bandi_ujonc kedd, 17:02
Előzmény: #4468  bigyula
Én meg ettől biztosabb vagyok magamban. 
Módosította vagy törölte azt a hozzászólást, akinek joga van hozzá:)
bigyula kedd, 16:30
Előzmény: #4460  Sehmet
Mivel nem találom én sem, valószínűleg rosszul emlékszem. Elnézést kérek, visszavonom az állításomat.
Bandi_ujonc kedd, 16:03
Előzmény: #4464  csendben
Akkor törölve lett valamiért. 
Konkrétan írta, többen emlékszünk. 
Sehmet
Sehmet kedd, 15:56
Bár sok mindenben nem értünk egyet, de te legalább korrekt vagy - a vitákban is!
Sehmet
Sehmet kedd, 15:55
Köszönöm, én is visszanéztem, én sem találtam.
csendben kedd, 15:52
Előzmény: #4459  bigyula
Távol álljon tőlem,hogy védjem Sehmet-et,de én vettem a fáradtságot és visszakerestem a fórumot februárig visszamenőleg: nem találta "kipukkadt" kifejezést tartalmazó hsz.-t Tőle....
Bandi_ujonc kedd, 15:44
Előzmény: #4460  Sehmet
Már megint "ilyent".
Sehmet
Sehmet kedd, 15:43
Előzmény: #4457  Peterbond
Te is kamuzol! Idézd már ide azt a hozzászólás-számot, ahol ezt írtam. De kipukkad. A 2026-os választásokig biztosan, de lehet, hogy már hónapok múlva. Ti nem vagytok egymás alteregói? Vagy csak közös helyről kapjátok a hozzászólásotokat, mer önállóan nem tudnátok megírni? Elnézést, ha szenzitív területet érintenék, akkor maradjon költői a kérdés! :)
Sehmet
Sehmet kedd, 15:40
Előzmény: #4458  Bandi_ujonc
Kamuztok, de legyetek boldogok, ha az okoz nektek a legnagyobb örömet, hogy mást próbáltok besározni. Ez legyen az életben a legnagyobb örömetek! :)

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók

friss hírek További hírek