Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#14820
"a munkahely se számít mert hiába élsz te a IX-ben ha a parasztgyereket veszik fel dolgozni az irodaházba mucsárúl és nem téged jól füzető állásba" A parasztgyerek ha van pénze vesz, ha nincs pénze bérel, utóbbi esetben a befektetők látják a lehetőségeket, hogy vegyenek és bérbe adjanak. "veszel egy szar bűzüs lakást csillagászati áron a IX. ben ,hát ez is ellentmondás, akkor inkább kimegyek egy köpésre erzsébetre ahol 30% al olcsóbban kapsz egy szar másikat" Kimehetsz, de annyival több időt töltesz bejárással. Ha meg később máshol kezdesz dolgozni, bentebbről azt is könnyebb elérni. De természetesen a XX. kerületbeb is emelkedtek az árak, de nyilván nem annyit, mint a IX.-ben, ahogy távolodsz az irodahazaktól és a belvárostól, természetesen kisebb árakkal találkozol. Valamit valamiért. De az az összefüggés triviális, hogy ha valamerre sok jól fizető munkahely létesül, ott felfelé mennek a lakásárak is.
settevoltesette 2017. 06. 02. 13:18
Törölt hozzászólás
#14819
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#14818
A közelben egy rakás jól fizető munkahely van, gondolj csak a Duna partján az irodaházakra. Az ott dolgozók egy része bérel, egy része lakást vesz a környéken. Még mindig nem veszed figyelembe az utcaképnél is fontosabb tényezőt, a munkaerőpiacot.
DAXHU 2017. 06. 02. 13:16
Előzmény: #14816  gyula1971
#14817
Unortodoxiában nem számít.
gyula1971
gyula1971 2017. 06. 02. 13:13
Előzmény: #14788  gambadoro
#14816
Kérdés a FED-az ősszel újból emel kamatot. Ez az egy veszély a Magyar kamatszintre...
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#14815
Erzsébet, jópofa vagy, igazi késdobáló. Persze neked biztos kevésbé, mikor kigurulsz a bmw-vel, de van az a huszas, harmincas évei elején járó generáció, aki pl bkv-val közlekedik, nekik erzsébet már nem olyan kis köpés, így ők inkább egy frenkventáltabb helyen laknak(annak ellenére, hogy egyébként jól keres, én is idén tettem csak le a jogsit). Különböző ingerküszöbbel rendelkezünk, és különböző igényeink is vannak, lehet a többség kevésbé igényes mint te, esetleg nem is tudja, hogy a világon van a rózsadomb, nem tudja milyen volt 20 éve IX(kit érdekel egyébként) fontosabb neki, hogy ne bumlizzon a munkahelyére napi két órát. Nekem több ismerősöm is van, aki inkább 80-ért bérel garzont ami az irinyi útra néz, vagy a mészáros utcához közel 100-ért, hogy a belvárosban legyen, minthogy ennyiért pl venne valamit kijjebb. Igaz a garzonos srác majd házat akar az aggloban, amíg viszont 30 alatt van, és még többször megfordul a kocsmában(egy héten), addig ez a preferenciája(ja és Ő se jár napi szinten BKV-val, pedig nem kevés pénzt hazagurít).
settevoltesette 2017. 06. 02. 12:36
Törölt hozzászólás
#14814
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 12:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#14813
Gondolom az előző hsz-emet se olvastad, de azért még írok. Soroksári útra épült még egy adag irodaház, kb duplája van már, mint öt éve. + Allianz székház a könyves kálmánon, épül a telekom székház a fradi pálya elé, 1-es villamos átmegy végre budára, ahol szintén duplázódott a beépítettség az infoparkban az elmúlt években. Rózsadomb környékén mi épült közben? Felújították a moszkva teret? O yeah. Ezzel nem azt mondom, hogy a rózsadomb rossz hely, vagy hogy azon a környéken nincs semmi, de szerintem normális dolog, hogy ezek a helyek is felértékelődnek, ahol a környéken gomba mód nőnek ki az irodaházak, ahol az átlagbér mellesleg nem a ksh átlagbér. A beépítettség nekem se szimpi, a budaparton lehet vettem volna, de azt aztán főleg elkapkodták(drágábban). Reggel mondta a budapartos csávó a millás reggeliben, hogy álíltólag lesz egy új villamos gellért tér-től erre. Erről csak én maradtam le?
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 11:59
Előzmény: #14778  gambadoro
#14812
szerda, 16:25-kor (#14739) még nagyon képben voltál airbnb-t illetően. Nyilván nőtt a kínálat, jönnek új próbálkozók, a brit turistáknak elromlott a GBP-jük, de nekem is van egy ismerősöm, aki egy béreltet és egy sajátot is szobáztat, Ő nem igen panaszkodott(XIII-ban).
gambadoro 2017. 06. 02. 11:38
Előzmény: #14806  pickpepe
#14811
azért vannak itt mert óriási szubvenciókat kaptak te egyébként mivel foglalkozol privát? jól képzett munkaerő? Hahahahahahahahaha minden oktatási összehasonlításban leghátul vagyunk szerintem add fel ezeket a régi lózungokat aki pedig jól tanul elhúz innen egy átlag budai gimnáziumi számot írok: 60 százalék ennyien mondták most érettségi előtt, hogy elmennek innen vagy akarnak buda 1-2-11-12 kerület majd olvashatod hamarosan talán
ncseed 2017. 06. 02. 11:37
Törölt hozzászólás
#14810
gambadoro 2017. 06. 02. 11:36
Előzmény: #14800  buyandhold
#14809
azért adnak könnyítést mert így lehet bevinni a rendszerbe a kiadókat másrészt most annyira nem fizet a kutya sem, hogy nincs veszteség fel kellene fogni, hogy nincs pénz magyarországon a tömegek kezébe és a tömegek választanak
settevoltesette 2017. 06. 02. 11:23
Törölt hozzászólás
#14808
ncseed 2017. 06. 02. 10:02
Törölt hozzászólás
#14807
pickpepe
pickpepe 2017. 06. 02. 09:55
Előzmény: #14805  pomperj
#14806
:) persze ezen a bérszinten találnak máshol ilyen termelékenységű munkaerőt:) akkor elmondod, hogy miért vannak még mindig itt???? nem elsősorban a piacunk kell nekik, hanem a munkaerő! a magyar munkaerő multikánál dolgozó része igenis képzett és dolgozni is akar. ma ez nagy kincs! az meg egy téves feltételezés, hogy mindenki elmegy majd, egyrészt nem mindenki akar elmenni, másrészt a nagy cégeknek is az az érdekük, hogy itt maradjanak mert itt még mindig nagyságrendekkel olcsóbb termelni mint kint Ha kilépünk akkor nagyságrendekkel bonyolódik ez az üzlet és itt jön képbe az a deal amiről beszéltem. Nem azt mondom hogy lépjünk ki! hanem azt, hogy nem fogunk!
pomperj
pomperj 2017. 06. 02. 09:29
Előzmény: #14797  pickpepe
#14805
Tetszetos eszmefuttatas. Csak az a kiindulo feltetelezes nem igaz, hogy a 2 targyalo fel egyenlo ereju pozicioban van. Audi, Bosch. Siemens barmikor donthet ugy hogy kivonul, mindenhol tart karokkal varjak;: es 12-15 ho nap mulva itt csak gaz-verte gyar udvara maradna. Es a mgyar targyalo fel? Hova mehet, es mit tehet? Emlekszel a 60-70-es evek elszigetelt Albania eletere? Hogy tetszene Enver Hodzsa orszaga a kovetkezo 20 evre? Legyen vilagos: mar feluton vagy odafele. A nemeteknek kell a Magyar piac? Ami az EU 1%-a? Nagysagrendi tevedes ezt hinni, a magyarok a kerekitesi hibanal is kisebb tenyezok. Ideje ebredni a kuruckodas bukasabol.
ncseed 2017. 06. 02. 09:03
Törölt hozzászólás
#14804
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 08:10
Előzmény: #14802  buyandhold
#14803
A szívességi lakáshasználatos módszer sem működne, ha lennének komoly rajtaütésszerű ellemőrzések. Az ingatlanadó meg nagyon szemét adó, olyan mint ha részvényre állomanyi adó lenne.
buyandhold 2017. 06. 02. 07:52
Előzmény: #14801  Törölt felhasználó
#14802
igazad is van meg nem is... -konnyen eltitkolhato, mert a tulaj ir a berlovel egy "szivessegi lakashasznalat" szerzodest, es kp-ban fizet... -konnyen behajthato lenne, ha mondjuk a 2-ik lakastol kotelezo ado lenne a lakasra (persze mar most is van ingatlanado a legtobb helyen. Nekem van olyan hazam, ahol evi 210ezer ft ingatlanadot fizetek az onkormanyzatnak....)
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 07:04
Előzmény: #14800  buyandhold
#14801
Amúgy ezt a könnyen eltitkolható jövedelmet sosem értettem. Épp a lakás bérbeadás az, ami nagyon könnyen ellenőrízhető lenne, ha lenne rá akarat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek