Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2017. 06. 03. 18:33
Előzmény: #14835  redi
#14840
Nyugi, Pesten is mindenki orakat utazik...mikor 10 km-re laktam a cegtol, es mentem reggel az elso ceges nyelvorara, 8-ra akartam beerni, fel orava elotte indultam el.... 3 ora alatt ertem be :)Hazafele 6 elott nem erdemes elindulni, mert all minden...(Lagymanyosi hidon jartam, de mashol sem jobb a helyzet) A 10 perc inkabb arra vonatkozik, hogy 10 perc setaval elerheto legyen egy metroallomas. Akkor rendben van a kozlekedes...a tobbi szivas....
buyandhold 2017. 06. 03. 18:23
Előzmény: #14834  redi
#14839
Nem akarlak rola lebeszelni. Mi is nezegettunk ott sokat, egy idoben oda is koltoztunk volna. Hangulatos kis sziget a szurke Budapesten belul. Ismerem azokat az ujabb epitesueket, de: 1.Az autopalya mellett vannak kozvetlenul (van fal, de hogy az mit er?) 2. Erzsebetrol arra jarnak a ciganyok, mert ott van a gyalogos feluljaro, anno tomegesen vonultak... 3. Tenyleg nagyon messze van mindentol, onnan busszal lehet kimenni a metrohoz, es nem is rovid ido alatt... 4. 2 eve ott 10 milla volt egy 2 szobas fullra felujitott, de fenti okokbol nem vettem meg.... 5. Lehet hogy mellette a Jozsef Attila lakotelepen akkor mar jobb, arra is nezzetek el egyszer, sokkal jobbak a parameterek...
kbb 2017. 06. 03. 14:18
Előzmény: #14837  Vortex
#14838
DH Barométer ide vagy oda, valakik mégis nagyon veszik az eladó lakásokat, ha a kínálat több mint fele eltűnt...
Vortex 2017. 06. 03. 13:28
Előzmény: #14833  kbb
#14837
Mindegy, oda úgysem akar senki sem költözni a DH barométer szerint. Ami keresett lokáció, ott meg van bőven kínálat.
gyula1971
gyula1971 2017. 06. 03. 13:04
Előzmény: #14833  kbb
#14836
Ha nincs elég eladó lakás Dél-Budán,majd jönnek ki az agglomerációba. Akkor meg ott húzzák az árakat.
redi 2017. 06. 03. 10:46
#14835
Nagyon régóta olvasom a fórumot. Sok hasznos tanácsot kaptam tőletek. Egy kis érdekesség: vidékiként furcsa olvasni, hogy 10 perc bkv követési idő hosszú a bp-en élőknek.Errefelé összeteszi a kezét az ember, ha 10 percenként megy valami a belváros felé.Pedig ezek megyeszékhelyek (Nyiregy , Miskolc, Debrecen). Ahol villamos van, mint nálunk is , az már szerencsés helyzet, mert azok gyakrabban járnak. De ugye csak 1-2 villamos van. És akkor ez a városi közlekedés még csúcs jó, a falvakhoz képest. Én pl. minimum 45 percet utazok a munkahelyre tömegközlekedéssel városon belül.
redi 2017. 06. 03. 10:38
Előzmény: #14832  buyandhold
#14834
Nagyon köszönöm a részletes válaszod! A hangulata csodálatos szerintem. Többféle bérház van ott tudom. Engem a 70 es években épült csúsztatott zsalusak érdekelnek csak (ami 3 vagy 4 emeletes). Olyan is van ott, bár kevés. Nem tudom hogy azok is vizesednek-e? Ezek jó beosztásúak. Ilyenben lakom most is. Na most innen K-Moról nézve számomra a lakók összetétele a legfontosabb (a ház és a telep lakóié). Illetve a tömegközlekedés (az is csak összetétel szempontjából)
kbb 2017. 06. 03. 10:37
#14833
Nehéz idők járnak a Dél-Budára költözni szándékozókra... 1600 budatétényi panellásból mindössze 6 eladó (válság alatt két-háromszor ekkora kínálat volt!): link Kiadó lakás jelenleg nincs. Múlt héten került fel egy 120.000-ért, amit kissé túlzottnak tartottam, de most már nincs fent. :)
buyandhold 2017. 06. 03. 09:54
Előzmény: #14831  redi
#14832
Wekerle egy mocsárra épült. A hazak fala 2 meter magasan vizes. Pont a mult heten jartam arra, kb. 1 orat setaltam a Wekerlen. A hazak allapota botranyos. A tetok olyan mint a popeye faluban. Nyilaszarok rohadnak, es ki is kotik hogy milyenre cserelheted. A lakasok elhetetlenek, rosszul lettek feldarabolva. Egymasbol nyilo szobak, de az is igen szerencsetlen modon. A telep nagy resze messze van mindentol, az Europark melletti reszt meg parkolonak hasznaljak a videkiek. Katasztrofa.3 eve 10 milla volt ott egy lakas, annyit sem ert. Ez az a kategoria, amiert egy forintot nem adnek... Amugy a hangulata, stilusa az megvan, anno sokat setaltunk arra. 1908-ban epult, munkastelep volt anno. Ennyire regiek....
redi 2017. 06. 03. 09:08
#14831
A Wekerléről mi a véleményetek? Mennyire régiek ott a bérházak?
ncseed 2017. 06. 03. 08:54
Törölt hozzászólás
#14830
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 21:11
Előzmény: #14828  Törölt felhasználó
#14829
*kovetesi ideje
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 21:00
Előzmény: #14823  Törölt felhasználó
#14828
Most esik le h az 51es a krvanezo villamos. Meg azert a 3as se gyenge. A hev kovetesi ide really fel ora? Az mar true videk. Szal akkor gubacsi kornyeken kell venni, abban van meg novekedesi potencial.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 16:45
Előzmény: #14826  Törölt felhasználó
#14827
Nagyon ritkán voltam kocsival csúcsidőben, de akkor eddig mindig bedugult a Soroksári befelé a Közvagóhíd előtt, meg máskor is látom, hogy hosszú sor van (a busz ezen a szakaszon elmegy a buszsávon a dugó mellett, a legvégét leszámítva). Szóval csúcsidőben nem jobb, mint tömegközlekedéssel. Ezért is tartom amúgy abszurdnak a P+R parkoló ötletét a Budapest Park helyére. A Határ út magasságába sokkal több értelme lenne, csak akkor a tömegközlekedést is fejleszteni kellene (hévet összekötni a csepelivel, hogy legalább Borárosig menjen, illetve felújítani a pályát).
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 16:30
Előzmény: #14823  Törölt felhasználó
#14826
És kocsival milyen? Úgy egyáltalán nem ismerem.
gambadoro 2017. 06. 02. 14:31
Előzmény: #14812  Törölt felhasználó
#14825
mert mindenki azt mutatja mekkora jani neki aztán krvára megy minden jó a szobáztatás, ha 40ért vettél 100nm-t a belvárosban akkor nagyon jó 80ért meg nem az a "profik" általában bérelnek már vagy 15 éve és nem vesznek 3 hónap a piac alkalmazottak is kissé megdrágultak jutalék viták ezért bérelnek horrorért a szezonra utána a tulaj megpróbálja kiadni a következő szezonig ez így működik a másik kör a külföldi aki kiadja üzemeltetőnek és kb nem érdekli az egész a harmadik a makk alsó aki vett egy-két lakást és csodálkozik, hogy nem tud mellette a saját munkájával foglalkozni ezért odaadja üzemeltetőnek, a bevétele máris a felére esik vissza és van a negyedik a jani, aki majd megoldja vagy nem
kbb 2017. 06. 02. 14:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#14824
Megnéztem a Morgan Stanley 2016-os beszámolóját: éves átlagban 1132 fő dolgozó, br. 820e átlagfizetéssel... pár perc sétára a Mester utcában épülő luxusfalansztertől.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:40
Előzmény: #14821  Törölt felhasználó
#14823
Én rendszeresen járok ezekkel (23, hév), szerintem nem vészes az utazóközönsége, vagyis nem vészesebb, mint mondjuk a 4-6-os villamosé, vagy 3-as metróé, és sokkal jobb, mint 24-es villamos, 99-es busz, stb. Viszont az tényleg nagyon gáz, hogy a hév a borárosig sem megy, a busz meg jelentősen alulméretezett a csúcsforgalomhoz. Ugyanakkor a 20 perc az +20 perc a IX. kerülethez képest ottani, belvárosi vagy infoparkos munkahelynél a XX-hoz képest. Ennek ára van. Ha egyen árban lenne a XX. és IX. kerület, akkor a XX. kerület lakói igyekeznének eladni a lakásukat és beljebb venni, és máris nem lenne ugyanazon az áron. Ilyen a piac.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:37
Előzmény: #14811  gambadoro
#14822
Viktor is elment, de sajnos túl hamar vissza is jött :D
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#14821
Az a szégyen hév, ami a közvágőhídig jár. Ha legalább a borárosra menne. Az utazóközönségéről nem is beszélve. A busz dettó közönség szempontjából. A villamost legkisebb követési ideje 10 perc, tiszta vicc. Utazóközönség ua. Van róla fogalmam, mert én a VIII-ban laktam ezekhez közel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók