Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tésztavirág 2021. 09. 09. 09:54
Előzmény: #131558  Tésztavirág
#131559
Ja igen, szerencsére a kisfiam túlélte a lélegeztőgépet komoly küzdelmek árán, és már 3 évesen okosabb mint én... :D
Tésztavirág 2021. 09. 09. 09:52
Előzmény: #131557  Freszelés
#131558
Mennék én is megint, ha nem lenne egy feleségem, aki nem igazán beszél nyelveket és nincs itthonra most tartósra leragasztva, meg két gyerekem. Amikor kimentem 2017-ben, akkor egy szál lakásra volt megtekintési időpontom, felpakoltuk a kocsit az asszonnyal és at risk kimentünk, majd valami lesz alapon, egy reptéri motelben hosszabbítottuk folyamatosan az ottlétünk, amíg vártunk, hogy megkapjuk-e a lakást. Asszony hazajött aztán saját melója miatt, így itt is ott is voltunk mindketten. Aztán megfogantak az ikrek, az asszony itthon akart szülni, úgyhogy ő itthon volt, én meg ingáztam. Aztán csináltam 3 hónap szünetet a két szerződésem között az ikrek születésére optimalizálva, hogy majd megyünk vissza mindannyian amikor az ikrek már kicsit erősebbek, de a kisfiam hamar bekerült lélegeztetőgépre a születése után néhány órával, és hát amikor néhány nappal később már hajnalban ment fel az intenzíves doki beszélni az asszonnyal a kórterembe, akkor már készültünk a gyerek halálára, mert addigra már a teljes gyógyszeresszekrényt ráborították a gyerekre és nem akart javulni az állapota. Így lemondtam a nemzetközi karrierem, hogy a családnak könnyebb legyen, akármi is lesz a kimenetel, mert minden arra mutatott, hogy ha túl is éli, akkor is lesznek maradandó tünetei... Aztán itthon ragadtunk... egy long story short.
Freszelés 2021. 09. 09. 09:31
Előzmény: #131556  Tésztavirág
#131557
Menj annyira fiatalon, amennyire csak tudsz! Minél fiatalabb vagy annál könnyebb a nyelvet felszippantani!
Tésztavirág 2021. 09. 09. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#131556
Na, remélem rendes fejvadászokat kaptál. Nekem nagyon vegyes érzéseim vannak a sima recruiterekkel kapcsolatban, de egy használható fejvadász aranyat ér. Az én kedvenc fejvadászom az elmúlt évek alatt 3 és egy majdnem ajánlatot szerzett nekem. Én gyógyszeriparban vagyok projekt menedzser, de ahogy látom egész magas szintig lehet akár csak munkatapasztalattal, meg valami minimál diplomával jutni, mint simán ezer papírorral.
Amikor először keresnek külföldi számról, akkor meg fogsz lepődni. Aztán hozzászoksz ;). Az angolod legyen megfelelő, meg mivel mérnöki területen vagy, így német nyelvterületek talán erősen játszanak, így a németed is. Aztán ha kikerülsz, hamar megtanulod a nyelveket, ha aktívan kell használnod napi 8-10 órában, de legyen meg annyi, hogy kényelmesen tudsz interjúzni a szakmában.
berlini
berlini 2021. 09. 09. 09:08
Előzmény: #131552  zsoltee77
#131555
Ha lesz független ügyészség és biróság akkor sittre lehet őket várgni és a következő garnitura már meg fogja gondolni, hogy mennyit merjen lopni.
berlini
berlini 2021. 09. 09. 09:07
Előzmény: #131552  zsoltee77
#131554
Én ezzel az érvelést még a szúnyogok esetében is nagyon butának tartom.
Az én véremen egyik se hizzon.
Amig erőm lesz hozzá, meg akárcsak egy szavazattal tudok tenni valamit addig agyoncsapom őket.
Törölt felhasználó 2021. 09. 09. 08:49
Törölt hozzászólás
#131553
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 09. 07:07
Előzmény: #131549  berlini
#131552
Erről az jut eszembe, amikor az erdőben túráztunk és barátom háta tele volt szúnyoggal. Mondom várjá elhessegetem őket. Aszondja ááá hagyd, csak éhesebbek jönnek helyettük… :)
signal2
signal2 2021. 09. 09. 06:57
Előzmény: #131548  wawa1
#131551
A fidesznek a legrosszabbul keresők is gazdagok. Sőt, valójában abteljes effektív adózása ma egy 1 milliót kereső gyerekesnek kevesebb, mint egy 200 ezret keresőé.
A jogállam, az oktatás, a korrupció, a közművek állapota pedig tarthatatlan szinten van. Ezeket konzekvensen hagyja rohadni a fidesz. Ebben az évben 3 lényegi motiváció átszik az intézkedéseik mögött: 1. gyorsan ellopni még, ami lehet, 2. Minél több mindent kiszervezni a következő kormány alól (felsőoktatás, autóút építések, hulladékkezelés, egyéb koncessziók), 3. folyamatos propaganda
pantya100 2021. 09. 09. 00:51
Előzmény: #131549  berlini
#131550
Szent Ágoston: A halál nem jelent semmit
Ne sírj, mert szeretsz engem
A halál nem jelent semmit.
Csupán átmentem a másik oldalra.
Az maradtam, aki vagyok
És te is önmagad vagy.
Akik egymásnak voltunk,
Azok vagyunk mindörökre.
Úgy szólíts, azon a néven,
Ahogy mindig hívtál.
Beszélj velem, ahogy mindig szoktál,
Ne keress új szavakat.
Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal,
Folytasd kacagásod, nevessünk együtt
Mint mindig tettük.
Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.
Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is
Hallható volt, ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.
Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más.
A fonalat nem vágta el semmi,
Miért lennék a gondolataidon kívü
berlini
berlini 2021. 09. 09. 00:51
Előzmény: #131548  wawa1
#131549
Arra számitok az ellenzéktől amire minden jóérzésű magyar ember számit:
- kevesebbet lopjanak (ez nem lesz nehéz)
- állitsák helyre a hatalmi ágak egyensúlyát (biróságok, ügyészség, álkotmánybiróság)
- a médiában vessenek véget a propaganda tv-nek rádiónak. Állami pénzekkel ne lehessen többé magán média birodalmat kiépiteni és fenntartani
- kevesebb stadion több kórház
- végre egy oktatási reform, ami hosszútávon biztositja, hogy minden évfolyam szinte minden gyermeke irni olvasni, szöveget értelmezni önállóan gondolkodni tudóan végezze el iskoláit és alkalmas legyen egy tissztességes szakma elsajátitására és biztositsa azt a társadalmi mobilitást ami a NER alatt szinte teljesen leállt.,
Én nem hiszem hogy ehhez adóemelés kell.
Csak pár ezer milliárddal kevesebbet kell ellopni.
wawa1 2021. 09. 08. 23:50
Előzmény: #131546  berlini
#131548
Mire számitasz az ellenzéktől? Nekik te gazdag vagy. Ezért nem fognak nyerni, és ezért lesz szivás, mert a NER be fog keményiteni a választások után. Végül is totál mindegy, ki fog minket, befektetőket kicsinálni. Sok jót nem várok egyiktől sem.
TurpUrfi 2021. 09. 08. 23:09
Előzmény: #131534  stolz
#131547
Nem.  Lehet, hogy rosszul írtam le és ezzel a bejárat említéssel megkevertelek titeket. Nem , nem lenne elzárva a közúttól akkor sem ha én lekerítésezem. Úgy kell elképzelni mint egy nagy fogkefe és a fogkeve szárának alsó végén van a mostani kapu a kerítésen. Az ő telkük meg a fogkefe sörtéi alatti rész ha egy téglalapra egészítem ki.  A téglalap alsó része az utcafront.  Mivel alul a mi telkünkön volt a kapu az idős rokon a telek alsó felén járt be, meg gyakorlatilag rajta is élt, mi ebből nem csináltunk problémát. Nem használtuk a helyet, nem bolygattuk. --- Csak a kérdés az, hogy ha esetleg külön adom el akkor nem szerencsésebb-e valamilyen hivatalos dokumentumot beszerezni a földhivatali pár ezer forintos rajzon túl? Kitűzési vázrajz vagy hasonló a neve... Vagy ez felesleges?
berlini
berlini 2021. 09. 08. 23:00
Előzmény: #131545  wawa1
#131546
Értelmetlen ijesztgetés.
De ezt az unalomig ismert NER propagandát talán már a többség kiröhögi.
wawa1 2021. 09. 08. 21:56
Előzmény: #131543  zsoltee77
#131545
Adókat akar emelni az ellenzék, és ezt sokan nem akarják. Ha nyerne a baloldal szerintem a tőzsdézésnek tényleg befellegzett.
Placi82 2021. 09. 08. 21:53
#131544
https://24.hu/belfold/2021/09/08/tihany-lakotelep-kenderfoldek-tosoki-revbe-erunk-felsziget-resort/
54.000 m2. 740 millioert vízparton Tihanyban! . Ennyiért olcsó. Vannak jó vételek. Igaz van ncseednek, ti nem tudtok jól vásárolni  az ingatlanpiacon 😀(irónia) 
zsoltee77
zsoltee77 2021. 09. 08. 21:50
Előzmény: #131537  ahihetetlengyula
#131543
Azèrt fog nyerni a fidesz, mert a kiábrándultak a másik bandát mégjobban utálják.
ahihetetlengyula 2021. 09. 08. 21:12
Előzmény: #131540  ahihetetlengyula
#131542
Ja es a sajatjaikat az orszag leggazdagabb embereive tettek, korruptak es mindent a sajat iranyitasuk ala vontak.
Placi82 2021. 09. 08. 21:12
Előzmény: #131540  ahihetetlengyula
#131541
Ok. Lehet. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek