Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ahihetetlengyula 2021. 09. 08. 21:10
Előzmény: #131539  Placi82
#131540
Elore azert nem kell itelkezni. Idovel lehet csak kovetkezteteseket levonni... A fidesz pont erre jatszik, hogy csak Ok kepesek kormanyzasra. Aztan latjuk hogyan. Undorito, folyamatos ellensegkereses, szarra adoztatas es ingyenpenz osztogatas megy. De az egeszsegugy, kozossegi kozlekedes romokban van, az oktatasban dolgozokat hatra hagytak es non stop agymosas van.
Placi82 2021. 09. 08. 20:52
Előzmény: #131538  stolz
#131539
Na ugye?? Errol van szo. Az ellenzék pápább a pápánál. Lassan már ingyen sört, örök életet, és kifogyhatatlan bankartyat ígérnek, amit megertek , hisz túl kell tenni, és ígérni a mostaniakar. Szóval hosszútávon a cehet ki kell fizetni aki marad. Úgyhogy így is, úgyis cumi:) 
stolz
stolz 2021. 09. 08. 20:32
Előzmény: #131537  ahihetetlengyula
#131538
Az ellenzék fidesz+1-et ígér...nem látom, hogy mennyiben térne vissza a normális kormányzás...pláne, ha a nemzetközi trendeket nézem...csak egy nagy válságban ,,bízhatunk", ami mély deflációt hoz...
ahihetetlengyula 2021. 09. 08. 20:28
Előzmény: #131536  Placi82
#131537
Szoros lesz nagyon, sok fideszes unta meg ezt az eszement kormanyzast a kornyezetemben. Meglatjuk hogyan alakul majd.
Placi82 2021. 09. 08. 20:16
Előzmény: #131514  ahihetetlengyula
#131536
Az elmúlt 33 évben nem volt ilyen alacsony a hitel kamat. És szvsz, az ellenzék nem fog tudni győzni. Vidéken nincs támogatottságuk.Fidesz győzelme borítékolható. 
Placi82 2021. 09. 08. 19:31
Előzmény: #131532  TurpUrfi
#131535
Ha kozuteol nem közelíthető meg, akkor szolgálni jogot kell biztosítani, de csak addig míg ez a helyzet áll fenn, ha a későbbiekben megkozelitheto lesz közúton akkor ez a jog a törvény erejenel fogva megszunik szerzett jog lenni és törölhető, sőt kötelesek törölni. . 
stolz
stolz 2021. 09. 08. 19:06
Előzmény: #131532  TurpUrfi
#131534
A rokonod telke tehát egy közúttól elzárt telek, amit csak a tieden keresztül lehet megközelíteni? Mert, ha igen akkor ugyan lekerítheted, de ipso iure szolgalmi jog illeti meg a rokonodat. Ezt érdemes tisztázni, mert polgári peres eljárás is lehet belőle, ha érvényesíteni kívánja a jogát. Persze ezért mivel övé lenne ez esetben az uralkodó telek, a tied meg a szolgáló ezért ellentételezés illetne meg, de ezt az eljárást lefolytatni elég hosszú procedúra... Ha ez az eset nem áll fent akkor kiméreted a földmérővel és mehet a kerítés...
TurpUrfi 2021. 09. 08. 18:57
#131533
Az előzőhöz kapcsolódóan még egy dolog : Alapvetően rokonok a két telek egyesített eladását szorgalmaznák. Én ezt viszont nem szeretném, mert egyrészt a saját telken egyszer szeretnék építkezni másrészt a környék eleve egy nagyon fejlődő rész, egyre értékelődik fel , építik a házakat , terjeszkedik arra a város. (Nyugat - magyarországi megyeszékhely agglomerációs falu ) Tehát befektetési szempontból sem kótyavetyélném el, inkább terjeszkednék ott. Sajnos ő feléjük nem lehet az irreális elképzeléseik szerint, pedig az lenne a legkézenfekvőbb. (Tipikus mikor a statikus szerint teljesen felázott alapú, bontásra érett házat remek lakóépületnek árazzák.)
Kérdésem az lenne, hogy az adott település településfejlesztési tervébe kinek jár betekintés és milyen időtávra kötelesek ezeket önkormányzatok általában megalkotni? -- Elég speciális a telkek fekvése ott, egy keresztutca létrehozása és ezzel kisebb építési telkek megépítése már épp időszerű lenne , ehhez kellene látnom a terveket. Köszönet
TurpUrfi 2021. 09. 08. 18:47
#131532
Tudom ez nem jogi fórum de egy telekeladással kapcsolatban szeretném a segítségeteket, meglátásaitokat kérni. Örülnék földmérésben vagy telekkitűzésben jártas fórumtársak  véleményének.
A teljes történet az, hogy adott egy viszonylag nagy - hosszúkás telek, amiből rokonok még jónéhány évtizeddel ezelőtt nagyszülői rokonsági kapcsolatból kiindulva különhelyrajzi számon lekanyarítva kaptak egy telekrészt. (Ezt a hosszúkás telek alsó részén - egy vékonyabb csíkként kell elképzelni - mi által a mi telkünk egy nyeles telek lett. ) A mi telkünk használaton kívűl volt, az alsó telken idősebb rokonom élt a házában, nemrég elhalálozott.  Én szerettem volna  telkek egyesítését az ő részük és a ház megvételével de statikusi vélemény szerint az lakhatatlan, és amúgy is irreális árat kérnek érte. Ez valószínű kiesik. Bontással együtt meg főleg. Ők mindenképpen szeretnének megválni a telektől és ingatlantól, jeleztem nekik, hogy akkor árulják külön azt.
A telkek eddig fizikailag nem voltak szétválasztva semmivel. Szeretném megcsináltatni a telekkitűzést, de azzal nem vagyok tisztában hogy erről hivatalos okiratot is kellene kérnem, vagy egyszerűen odahívok földmérő ismerőst, aki nem hivatalosan  megcsinálhatja nekem ez után pedig minden további nélkül  lekerítésezhetném a részünket? A nem hivatalos mód természetesen jóval olcsóbb is lenne.
A dolgot amúgy az árnyalja még, hogy a lekerítés azért is lenne fontos, mert mivel a két telek egy közös bejáratot használt eddig. Ez pedig a mi területünkön van, tehát kvázi lekerítéssel nekik a házhoz új kerítés bejáratot kell építeni , sőt a ház mostani bejárata is csak néhány méterre kerülne az új kerítéstől. -- Nem feltétlen venné el mindenki kedvét a vásárlástól de azért jobban meggondolná már így a kedves vevő szerintem. 
TurpUrfi 2021. 09. 08. 18:23
Előzmény: #1  Hathor
#131531
Ja, es akkor még a CSÓK - királyok fel sem léptek a szinre --- Na mindjárt fel is megyek a blogjára, megnézem mit jövendöl mostanában a mester.
Tésztavirág 2021. 09. 08. 16:58
Előzmény: #131527  ahihetetlengyula
#131529
Pár éve jártunk le nyáron rendszeresen fürdeni, amikor csak egy-egy napra volt időnk, de alapvetően én mindig a Balatonra mentem, vagy valamilyen nagy stranddal, fürdővel rendelkező helyre. Szóval valóban nincs a fejemben saját tapasztalatból fakadó idősor a Velencei-tó vízszintjére éves összehasonlításban. :D De arra emlékszem, amikor Balatonmáriafürdőn legalább egy kilómétert sétáltunk be a kiszáradt tómederben :D. Aztán megemelték a szabályozási vízszintet ;). Azóta volt olyan, hogy ahova jártunk nyaralni apartman, a telek konkrétan tocsogott...
Tésztavirág 2021. 09. 08. 16:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#131528
Ja, hogy van rendes papírod, akkor azt gondold végig, hogy van-e olyan munkakör, amit szívesen csinálnál és must have ez a papír, amit most csinálsz. Én még egy osztatlan képzés mellett párhuzamosan megcsináltam egy közgáz BSc-t, hogy milyen jó lesz majd a megcélzott iparágban. Olyan területen vagyok, ahol sose kérték, soha nem használtam a tudást, egy-két területet leszámítva, hasonló poziban vannak olyanok, akik MBA fokozattal rendelkeznek közgáz irányból... De az is igaz, hogy ez a közgáz amit csináltam, Corvinus ide vagy oda, egy jó NatGeo-s dokumentumfilmmel is kiváltható lenne...
A kinti munkavállaláshoz meg javaslom, hogy találj egy jó fejvadászt, aki nem egy sima "FWD: xy's CV" típusú recruiter, hanem tényleg jó kapcsolatot ápol cégekkel és tudja, hogy pontosan hova lehet kit eladni. Vagy nagyon jó, beágyazott közvetítő céget, akik tudnak ide-oda vinni. Ezeket a kapcsolatokat meg kell találni sajnos. A letöbb recruiter teljesen hasznavehetetlen... kb. egy rosszabb biztosítási ügynök szintjét éri el.
ahihetetlengyula 2021. 09. 08. 16:37
Előzmény: #131525  Tésztavirág
#131527
Évek óta alacsony a vízszint és iszaposodik a tó, gondolom még nem jártál erre. :D
Törölt felhasználó 2021. 09. 08. 16:27
Törölt hozzászólás
#131526
Tésztavirág 2021. 09. 08. 16:25
Előzmény: #131524  CyrusTheGreat
#131525
Mivel jelentős érdekeltségek vannak a partján, lesz majd rá megoldás, ha jövőre is megismétlődik. Szerintem csak annyiról van szó, hogy ezt most betudják ennek az évnek, ritkán ismétlődő, kvázi egyedi esetnek, egyelőre.
CyrusTheGreat 2021. 09. 08. 16:21
#131524
https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-vallalatok/2021/09/elkepzelhetetlen-hogy-igy-hagyjak-a-velencei-tavat
"...elképzelhetetlen, hogy a Velencei-tavat így hagyják."
Amikor az alattvalók még reménykednek. Érdemes lesz figyelni a következő években a környéket, mert érzésem szerint a hirtelen jött CoVid-inspirálta kiköltözési vételeknél ez a terület lesz az első, ahol majd felmerül, hogy mégsem volt ez olyan jó ötlet. Itt minden adott, ami probléma lesz az elkövetkező években Magyarországon, amelynek döntő eleme a klímaváltozás és annak következményei.
ahihetetlengyula 2021. 09. 08. 16:10
Előzmény: #131521  Tésztavirág
#131523
Igen, Igen, a jelenleg 'békés és nyugodt' (hetente lövöldöző és tüntető) állampolgárok majd szívesen fogják lenyelni a magas infláció melletti alacsony kamatokat. Szép mese. :)
Tésztavirág 2021. 09. 08. 16:09
Előzmény: #131516  Törölt felhasználó
#131522
Igen, de inflációt importálni nem csak az árfolyam gyengülésén lehet, hanem az import eurós árának nominális emelkedésén is, mert egyszerűen euróban is nagyobb szám van az árcédulán. Sajnos sok ilyennek voltunk most tanúi a covid okozta kínálati sokkokon keresztül, mert drágább a szállítmányozás, drágább a csip mert keveset tudtak gyártani. És azt is látszik, hogy van az eurozónában is már infláció. 
Tésztavirág 2021. 09. 08. 16:04
Előzmény: #131515  ahihetetlengyula
#131521
A FED, amikor mostanság szigorításról beszél, még csak a plusz pénz rendszerbepumpálásának csökkentéséről beszél. Szó sem esik még kamatemelésről...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek