Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 18:02
Előzmény: #113092  mr_bob
#113100
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:59
Előzmény: #113097  Törölt felhasználó
#113099
"Az igazán újszerű az benne, hogy a folyamat nem szakad meg, hiába nem tudják értékesíteni valódi vevőknek a lakásokat. A falkatag ki van tömve pénzzel. Kreatívan is könyveli le a lakások el nem adását eladásnak. És csak fejleszt, csak fejleszt. Mi meg bárányként azt hisszük, hogy milyen sikeres már a társasházépítő. Nem tud leállni, csak épít és épít. Bárányként mi lennénk a vevők. De mi nem vásárolunk. A farkasok meg nem is igazán kíváncsiak a véleményünkre, hogy miért nem vagyunk vevők a lakásaikra. Őket a falka érdekli. A falka meg összetart. Ordibálnak egy kicsit, hogy óriási a kereslet az újlakáspiacon, a valóságban meg tudjuk, hogy túltermelés folyik. Méghozzá olyan túltermelés, amire soha nem volt még példa a magyar lakáspiac történetében. Ne feledkezzünk el, hogy a farkasok határozzák meg az új lakások árát is. Az új lakások ára meg már az űrben van. Tehát papíron a falkatagok el nem adott lakásai csillagászati vagyonokat érnek. Ezért a falkatagok továbbra is élvezik a pénzemberek bizalmát, akiknek semmi sem elég drága. Kezdjük érezni, hogy ennek mi lesz a vége? Igen, pont az, mint minden túltermelés esetén. Az áru értéke, ami jelen esetben ingatlan, képes nem annyit érni, mint amennyiért nyilvántartják.Azt mondják minden ingatlan annyit ér, amennyiért megveszik. De mi a helyzet azzal az ingatlannal, amit még soha nem adtak el?Láthatjuk, hogy például még ma is építkeznek olyanok, akiknek már régen be kellett volna fejezniük. De nem tudnak leállni. Egy társasházépítő abból él, hogy mindig épít. Még akkor is épít, ha nincs vevője. Akkor sem áll le, ha hegyekben áll az üres társasházi lakás. A lakásáfa, az illetékkedvezmény sem hat a keresletre. Az albérletpiac sem szívja fel.2008 után jelentek meg először tömegesen a magyar lakáspiacon a papíron eladott, de hivatalosan soha vevőt nem látott lakások az albérletpiacon. A fejlesztő az ilyen lakásokat megpróbálta kiadni. Ma is látni ilyesmit. Kisebb és nagyobb társasházakban egyaránt a pénzzel kitömött farkasok vevők hiányában, bérlőket hajkurásznak már a lakáspiacon.A budapesti lakáspiacnál talán csak a budapesti albérletpiac van sokkal rosszabb állapotban. Sokkal rosszabb helyzetben van, mint 2008 után bármikor is volt. Tehát fogy a levegő a farkasok körül. A falka persze szépen összezár. Az építőipar ennek a falkának a tagja. Most képzeljük el az építőipart, akinek azt mondják, hogy túltermel. Vagy azt, hogy csak égeti a pénzt, nem is értéket termel, hanem szemetet. Esetleg azt, hogy ne legyen annyira oda és vissza magától, mert nincs mire. A magyar építőipar ilyenkor azonnal fenyegetőzik, ami tovább fűti a túltermelést. Így úgy tűnhet minden rendben, a sikerpropaganda működik, a farkasok egyre hangosabban üvöltöznek. A bárányok hallgatnak, mert tudják, a farkasokkal nem szabad együtt üvölteni."
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:59
Törölt hozzászólás
#113098
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:57
Előzmény: #113094  Törölt felhasználó
#113097
"Ezért sokan még mindig azt hiszik, hogy csak a kevés pénz jelent igazi kockázatot. Azt tudják, hogy a túl sok pénz legalább olyan veszélyes? Nem hiszik el, hogy van olyan, hogy túl sok pénz? Pedig, de. Először is a túl sok pénz túltermeléshez tud vezetni. Pl. vegyünk egy társasházépítő céget. Ez a cég jó kapcsolatokkal rendelkezik, akit most hívjunk egyszerűen csak egy falkatagnak. A falkatagoknak nem fogyhat el a pénzük, mert a kapcsolataiknak köszönhetően szinte végtelen pénzforrással rendelkeznek.Ez nem kitaláció. Ez teljesen a magyar valóságA falkatag abból él, hogy társasházakat fejleszt. Nem érdekli a kereslet, tehát a vevők. Az elmúlt 6-7 évben ilyen mentalitással is sikeres maradhatott valaki az újlakáspiaon. Jó szokás szerint lepapírozza a lakások eladását fantom vevőkkel, akiknek a nagy része valamilyen másik cég. Beszéltünk már erről. Ez egy régi modell, amihez megvannak a cinkostársak is. Különböző statisztikákat is készítenek, hogy mennyire jól fogynak a társasházi lakások. A KSH-nak az újlakáspiac meg maga a Bermuda-háromszög:"
Murdoch 2021. 04. 11. 17:56
Előzmény: #113092  mr_bob
#113096
Dehogy nem, a DH is megmondta, hogy rakétázás van... igaz főleg a lengyeleknél :)
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:55
Törölt hozzászólás
#113095
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:55
#113094
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:49
Törölt hozzászólás
#113093
mr_bob
mr_bob 2021. 04. 11. 17:43
Előzmény: #113089  ncseed!
#113092
link? én ezt találtam, ami nem támasztja alá, amit mondasz: https://www.ksh.hu/stadat_files/lak/hu/lak0015.html
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:40
Előzmény: #113086  ncseed!
#113091
Senki sem remeg most, hidd el. Csak furcsa azt olvasni, hogy véded a kormányt, mikor nem csinált semmit (pedig kellett volna), és neked abból hasznod származott. Emberek millióinak sz*r lett az élet, neked meg hasznod lett belőle, és jé, szegény kormány nem tehetett semmit. Most ugyanezt a kormányt véded, amikor akkor is csinál valamit, amikor nem kellene (általános moratórium), hiszen ezzel neked tetszően magasan tartja az árakat, és úgy állítod be, hogy az armageddon érkezne meg holnap, ha mondjuk csak a 2020.03.20-án a lakcímkártyán szereplő címekre lenne érvényes minden hitelfelvevőnél a moratórium, ami bőven megvédené a lakhatási célból vásárló magyar embereket.
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:38
Törölt hozzászólás
#113090
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 17:34
Előzmény: #113087  Törölt felhasználó
#113089
Mit ver a víz... évtizedes csúcson a lakáspiaci forgalom! 
Te meg elkótyavetyélted a nem létező panyeljaid....
A magyar reformok működnek! 🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:33
Törölt hozzászólás
#113088
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#113087
miért használsz feltételes módot?
Novák Katalin már bejelentette hogy nem lesz több támogatás a 26éveseké az utolsó
- 2022ben jönnek a választások és a családosok már megvásárolva de túlságosan visszás lett ezért nem lehetséges tovább folytatni
- KATA adóemelés volt nem vonták vissza és még is fogják szüntetni mint az EVAT-t
- minden szavazatért küzd a fidesz lásd levélszavazás elkerülhetetlenül 
- világ politika megváltozott
- válságkezelés nem volt egy sikertörténet és még most sincs vége
- nincsenek új belépők már az ingatlanpiacra az első lakásvásárlók teljesen eltűntek kivéve CSOK 
- egyszer volt Budán kutyavásár 3-4* árak mégcsak fent sem tarthatóak és a Babavaro és CSOK napjai meg vannak számolva 
a lényeg a lényeg az illiberális autokrácia napja meg vannak számolva ez mondom úgy hogy régen még szavaztam rájuk és úgy hogy állok elébe a gazdagokat megfejni kívánó libsiknek én tudom hogy nagy vagyonnal nagy felelősség is kell járjon így vagy úgy és az aki nem lopta a pénzét vagy nem csak szerencséje volt az nem fog egy ilyen "sarctól" megijedni sőt... Azt szeretném ha gazdag ország lennénk és nem profi uram bátyám kiskirályok lennének a trónon...
Tudom ajánlani Bige László-val készült interjút amit a partizánok készítettek... Én ismerem őt és amit mond azt ő úgy is gondolja tessék figyelni a világ trendekre és nem elnyomni az embereket olyan támogatással ami keveseknek jár és sokaktól vesz el és a köz jót nem szolgálja....
Több tisztességet és kevesebb panel proli báró mentálitást Magyarországnak és akkor akár még egy fenntartható ingatlanpiac is kialakulhat nem csak az összekacsintós hasi tasis zsíros bajszú hamis önteltség lesz...
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 11. 17:27
Előzmény: #113075  Törölt felhasználó
#113086
Látom még mindig nem érted....
Én nem remegtem 2014 előtt hogy jajjjj, jöjjön már egy esés, legyen emberek millióinak sz*r az élet csak hogy én vehessek valamit occsón... nem sz*rta*m tele a fórumokat hogy lufi meg irreális meg avatkozzon be a kormány! Éltem a kis életemet és amikor úgy alakultak a dolgok akkor vettem ingatlant. Ha nem úgy alakultak volna akkor mást vettem volna befektetésnek. Bőgés nélkül. Fiteszezés nélkül.
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:23
Törölt hozzászólás
#113085
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:16
Törölt hozzászólás
#113084
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#113083
Az árfolyam és a kamat is elszállt. Az árfolyam 2011-ben még a 210-220 HUF / CHF sávban volt, ott még be lehetett volna avatkozni és egy kompromisszumot kötni a bankokkal, ha már olyan hülyék voltak a bankok és az állam, hogy matematikailag végtelen árfolyam kockázatot hiteleztek ki tömegesen.
A kamat úgyszintén. Úgy tudom, egyetlen bank se volt képes bizonyítani a továbbhárított forrásköltség emelkedést. Ezt akár 2011-ben lehetett volna kezelni.
Ehelyett megvárták a 2014-et, mivel az elmúltnyolcév kampánysorozat volt betervezve 4 évig, és mindegy mi történt a lakossággal, a 2014-es újabb kétharmad mindenek felett állt.
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:12
Törölt hozzászólás
#113082
Törölt felhasználó 2021. 04. 11. 17:08
Törölt hozzászólás
#113081

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek