Na közben meg is találtam az egyik kiszemelt REIT-et. EPR-t ajánlotta a szagértő. Most 67 dodón áll és korrekcióban van, ami jó beszálló vagy jó beszálló a további veszteségre :) A profik ilyenkor megvárják, hogy elinduljon felfele, mondjuk én nem vagyok ennyire profi, hanem több pakkal megveszem az esést vagy az emelkedés elejét. Így csökkentem és porlasztom a kockázatot, persze ha földbe áll a reit, akkor mindehogyan megszívtam.
Hozni kell egy döntést, viszont bruttó havi 0,375 dodót ad részvényenként, az bruttó éves 6,7% (nem számoltam azt, hogy havi szinten befektetem, csak összeszoroztam, de akkor minimálisan több az éves) ezen a szinten. Ennyit kégli kiadással nem lehet összehozni. Igaz itt van árfolyam kockázat is, azt is bele kell számolni.
Akik hisznek az ingatlan piac jövőjében, azoknak jó döntés lehet ez, ráadásul ide nem kell egy komplett lakás árát betolni, mégis folyamatos cashflow-t ígér. Minden hónap 15. környékén jön a pénz.
Hát elgondolkodtató minden esetre, még rágom egy kicsit a témát. Amúgy se tudok ilyen nagy összeget revoluton egyszerre átváltani, mert letiltják a kártyámat a p.csába azonnal (revolut hátránya a hülye tiltási rendszerük bankkártyáról levett pénzek esetében is).
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link