Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nemecsekerno 2018. 07. 21. 17:50
Törölt hozzászólás
#24740
nemecsekerno 2018. 07. 21. 17:49
Törölt hozzászólás
#24739
kbb 2018. 07. 21. 14:18
Előzmény: #24734  Zazie90
#24738
"Szerintem embernek lenni emberként élni a legfontosabb. És ehhez biztonság és bensőséges élet kiépítése szükséges. Ehhez az esetek 99%-ában egy megfelelő ingatlan tulajdonlása is fontos."
Elmorzsoltam egy könnycseppet a német és svájci átlagemberekért... nem is értem, miért nem indulnak el gazdasági migránsként milliószám Magyarország es Románia felé.
Vortex 2018. 07. 21. 14:13
Előzmény: #24736  Törölt felhasználó
#24737

Ha nem tudják kifizetni, akkor nem fognak építeni.
És első körben jöhet a lakásépítési költségek csökkentése. 
Kevesebb lesz a projekt, jobban lehet versenyeztetni az alvállalkozókat és a beszállítókat.
Törölt felhasználó 2018. 07. 21. 13:56
Előzmény: #24733  Vortex
#24736
Azért az nem egyértelmű, hogy a keresleti oldal meg fogja tudni fizetni a tovább emelkedő árakat.
Zazie90 2018. 07. 21. 13:53
Előzmény: #24722  gyula1971
#24735
Köszönöm szépen ez is nagyon jó! :) Vidéki élet nagyon vonzz... :)
Valahogy mélyen én is remélem ez a fajta minőségi életet visszakapjuk..
Zazie90 2018. 07. 21. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#24734
Természetesen a példáid nagyon életszerűek, és pontosan leírják nem csak Magyar de a globális folyamatokat is. Mivel a lakosság 99%-a IT-s egyetemi diplomát kapott a magyar államtól és 20-as éveiben kitalálta már a világot. Természetesen, aki nem IT-ban dolgozik külföldön, az mind vesztes meg igazandiból már ha Magyarországon élsz, és ha meg még ingatlant is veszel, vagy egy Magyar ingatlanos fórumon írsz ingatlanokról akkor vagy a világon a legnagyobb vesztes. "Hát egyenek tortát!" Az éhező parasztok... ugyanaz a szintű megértése a világ folyamatainak... Az egyetemi tanárod aki tanított, az orvos aki gyógyított, a pék aki a finom kenyereket sütötte, az óvónő aki megfogta a kezedet amikor bibis lett ők mind hülyék. Miért nem mennek mind el innét? Hogy merrnek országot meg boldog életet, családot építeni meg ÉLNI. Gig economy meg tech era gyermekei mutatják az egyetlen igaz utat. Pol Pot, Sztálin meg hasonlók is kitalálták a végső igazságot... Furcsa, a világ legjobb egyetemein tanult barátok ismerősök kicsit komplexebben látják a világot. Tanult és művelt között azért nagy különbség van. A világon is évente fordul meg a megértésünk arról hogyan működik a társadalmunk, a gazdaságunk vagy csak saját pszichológiai énünk. Akkor hogy merjük kijelenteni hogy ez így van, ez a legjobb, ennyi?IT val kapcsolatban meg pont úgy látom hogy az AI fejlődésével pont ez fog eltűnni. Mint ahogy a már tömegesen elbocsátott Indiai programozók. A kőkorszaki agyunk nem fogja elérni azt a szintet ahol komolyan lehet venni az IT-s szakembert. Mennyi ez? 10-20 év? Az AI exponenciális fejlődésével sokan nem is gondolnak bele de kb 2 év a különbség a között hogy AI okosabb egy embernél vagy az egész emberiségnél. Szerintem embernek lenni emberként élni a legfontosabb. És ehhez biztonság és bensőséges élet kiépítése szükséges. Ehhez az esetek 99%-ában egy megfelelő ingatlan tulajdonlása is fontos.
Vortex 2018. 07. 21. 13:43
Előzmény: #24726  kbb
#24733
Ha "nem fog egyhamar elkezdődni, az a kínálatból fakadó árkorrekció, ami az északi és a nyugatabbra fekvő országokban megmutatkozott, vagy jelenleg is zajlik", akkor nincs mitől félni a beruházóknak.
Nem lesz gond az ÁFA visszaemelése.
Mivel az állami beruházásokat is megpróbálják eltolni, és a hírek szerint már inkább visszajönnek a külföldön dolgozók, munkaerő is lesz. Az sem lehet gond. A fizetések napról-napra nőnek. Vevő is lesz.
Lehet folytatni az építkezéseket. 
Kíváncsi leszek, hány projekt indul jövőre.
Törölt felhasználó 2018. 07. 21. 13:08
Előzmény: #24730  pitcairn2
#24732
Én Budapestet hagytam ott jobb munkalehetőség miatt egy kisvárosért. Én is először albérletben voltam. Aztán inkább vettem egy lakást, mint hogy albérletet fizessek. Eddig legalábbis befektetésnek sem rossz.
Ha elveszíteném az állásom - amit sohasem lehet tudni - errefelé biztos, hogy találok másikat. Meg hát Budapest nem embernek való. De ezt csak az tudja, aki próbálta már máshol is.
Törölt felhasználó 2018. 07. 21. 13:02
Előzmény: #24725  kbb
#24731
Igen, ezt benéztem, a Fraknó utcáról nekem mindig a vasútállomás környéke jut eszembe.
Az a gond ezzel a hirdetéssel, hogy egy saját ízlése szerint felturbózott lakás felturbózásának költségeit a vevővel akarja megfizettetni, aki amúgy egyáltalán nem valószínű, hogy erre hajlandó.
pitcairn2 2018. 07. 21. 12:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#24730
a bérlés elsősorban annak jó, aki akár globális szinten is hajlandó a jobb állás után menni
egyébként jelenleg mindent elkövetnek azért, hogy ne érje meg...
nemecsekerno 2018. 07. 21. 12:29
Törölt hozzászólás
#24729
pitcairn2 2018. 07. 21. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#24728
II. Miklós cár is visszafogott, mértéktartó szerény ember volt, ráadásul papucsférj:)
az 1910-es években már leginkább csak egyszerű katonai egyenruhában mutatkozott:)
https://c8.alamy.com/comp/BTEB4R/emperor-nicholas-ii-of-russia-and-his-heir-apparent-czarevitch-alexei-BTEB4R.jpg
1903 után már udvari bálok sem voltak, a cári család szép szerényen élt egy mértéktartó vidéki kastélyban:)
pitcairn2 2018. 07. 21. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#24727
azért ne hidd, hogy a value részvénypakett úgy automatice jobb befektetés lesz
kbb 2018. 07. 21. 12:07
Előzmény: #24721  Törölt felhasználó
#24725
M4 vonala mitől a világ vége? Tökéletes lokació... ettől függetlenül valószínű csak alkuval fog elmenni. 
kbb 2018. 07. 21. 11:59
Előzmény: #24719  naronhu
#24724
Hogy jön ehhez ncseed? Teljesen egyértelmű, hogy a hirdetett lakás egy 3 gyerekes családé, akik építkezni kezdtek (=visszabérlés).
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 21. 11:54
Előzmény: #24684  Nudli
#24723
Óh szegény Kádár,ha feltámadna,mondaná:-Hol vannak a gyáraink és a munkásaink!
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 21. 11:52
Előzmény: #24671  Zazie90
#24722
Most értem ide.
Hát jó a cikk,a CSOK a Fővárosban értelmét veszti, olyan kevés a jelenlegi árahoz képest.
Ez kellene:-Ezt még maga az állam is felismerhette 2017 nyarára, miközben arról szóltak a hírek, hogy pont a nagyvárosokon kívüli, tehát kimondottan a családi/kertes házak piacára szeretne hatni az állam 2017 őszétől.
Szeretem az Ingatlanműhely cikkeit.
http://ingatlanmuhely.reblog.hu/hasznalt-csaladi-hazak-uj-fenykora
Törölt felhasználó 2018. 07. 21. 11:09
Előzmény: #24719  naronhu
#24721
Az is hülye, aki megveszi. :)
Ennyiért nem fogja tudni eladni. Pláne ott, a világ végén.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek