Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2018. 07. 21. 18:53
Előzmény: #24746  gyula1971
#24760

igen, mindenkinek más. Én a városi életet szeretem (pesti) még ha néha jó is kikerülni a pörgésből.
Sokan akkor költöznek Budára vagy a város közelébe vidékre ha gyereket vállalnak, ne a mocsokban veszélyben nőjön fel a gyerek.
Azért azt nehezen viselem ha Budán vagy kertvárosi részen elmennél sétálni erre ezer kutya ugat, egyik rád ugat az összes többi az ugató kutyára, iszonyat, inkább visszafordultam.
Vidéken meg az, 8kor már senki nincs utcákon megszűnik az élet, minden zárva. Cserébe ki tudsz alakítani egy olyan életet olyan birtokot ahol szinte nyaralsz.
Ennek szerintem akkor van értelme ha nem kell a sok nyomival napi 3órát autóznod. Időnként többet  járok vidékre háát megbolondulnék amikor látom jönnek Bp.-felé és már Érdig áll a sor, utána a hidak, át Pestre.
Én akkor mennék vidékre ha nem kellene naponta feljárni Bp-be vagy én vonattal járnék. Székesfeh- Bp 40-60perc óránként van vonat a metrókhoz érkezel.
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:48
Előzmény: #24732  Törölt felhasználó
#24759
azaz beszálltál egy masszívan elcseszett, jobbra balra rángatott piacra spekulálni...
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#24758
úgy alapvetően jó dolog a saját ingatlan, de az utóbbi évtizedekében az állam sajnos masszívan tönkretette, egész pontosan megfogalmazva: destabilizálta az ingatlanpiacot
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#24757
inkább a monetáris infláció a "sok"...
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#24756
ennél sajnos sokkal bonyolultabb a kép...
ha sarkítani kéne én inkább arra koncentrálnék, hogy mennyire kavar bele az állam a lakáspiacba
ha békén hagyja akkor sokkal jobb a helyzet
settevoltesette 2018. 07. 21. 18:44
Törölt hozzászólás
#24755
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:43
Előzmény: #24743  Nudli
#24754
a szocializmus jelenlegi verziójában ideje lenne befejezni a "vadkapitalizmusozást"...
olyan majd akkor lesz, ha:
1. jóformán semmi adót nem kell fizetned, ill.
2. az államnak semmi köze sem lesz a pénz- és a bankrendszerhez, valamint
3. alig lesz részletes szabályozás...
settevoltesette 2018. 07. 21. 18:41
Törölt hozzászólás
#24753
Nudli
Nudli 2018. 07. 21. 18:41
Előzmény: #24700  buyandhold
#24752
azért ha veszed a fáradságot és visszaolvasol párszáz oldalt akkor voltak itt tippek, de senkitől ne várj kész receptet. Ha lenne könnyű és tuti tipp akkor mindenki azt csinálná. Akinek van az megdolgozott érte nem fogja közzé tenni, lásd árverési oldalak, régen üzlet volt ma már mari nénik is ott nyüzsögnek, égbe viszik az árat.
20millióval már lehetsz VIP ügyfél néhány bankban és a kockázatvállalási képességed alapján összeraknak egy portfóliót.Én írtam párszor ingatlannak megvan a helye egy befektetési pakkban, sokféle ingatlan van.Én lakásba most nem tenném de ezt mindenki maga tudja. Felteszed a kérdés, merre van nagyobb tér fel vagy le..
Az sem mindegy mennyire nem kell a pénz, én legalább 3 likviditási szintbe raknám, 1hónapon belül, 6 hónapon belül és 1-2 éven belüli.
"feltetelezem ingatlanra, mert mas nem kerul ilyen sokba"  háát ez erős tévedés,  mezőgazdasági állatok, szerszámgépek, termelőeszközök, céges résztulajdon, még ennél többe is kerülhetnek.Most nem szeretnék továbbképzést indítani mi a jó és a rossz hitel közötti különbség, a lényege az a jó hitel a költségén felüli jövedelmet generál a rossz hitelt elfogyasztod utána csak tartozol. Veszel új autót, kihozod a telephelyről és már a sorompó után -10%-ot buktál. 3év alatt 30-50%-ot mert akitől vetted hamarosan nagyobb engedményt is ad.
A chf-es hiteles nyávogóknak köszönheted nincs és nem is várható rendes jelzálog piac, és csak a fizetéshez mérten kaphatsz hitelt mert helyetted gondolkodik a gondoskodó állam, botrány.A spekuláció olyan vagy bejön vagy nem, nem te döntesz nem te szabod meg a játékszabályokat. El lehet tolni arányokat a rulettes 50-50-%ról pár százalékot de ha 60% már akkor is nagy lehet a veszteség.Legjobb üzlet amikor minél nagyobb hozzáadott értéket tudsz eladni.
Bele lehetett nyúlni nagy üzletekbe, 50-200%-ot lehetett keresni dolgokon, lakásokon,  ez ritkán adódik az életben, ez már elment de még most is mindenki ezt akarja csinálni, de mivel sokan vannak ez már nincs. Most 10-20% az már smafu, mert a haver 100%-ot keresett egyszer. most éveket várnak erre, ahelyett, hogy havonta keresné a 10-20%-okat.
Egy kínai 4 alapműveletes számológéppel lehet összerakni milliárdos üzleteket, mert a jó üzlet egyszerű.A tömeg mozgását ki kell használni de ne te legyél a gnú.
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#24751
szvsz
az un. "befektetők" keservesen fognak csalódni végül...
settevoltesette 2018. 07. 21. 18:40
Törölt hozzászólás
#24750
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#24749
az un. "piacokon" már olyan méretű a strukturális pusztítás (különösen 2008 óta...), hogy gyakorlatilag bárkit ki lehet kiáltani hülyének...
egy biztos a 2008 óta bekövetkezett ámokfutás tükrében a többség hatalmasat fog bukni
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 21. 18:39
Előzmény: #24743  Nudli
#24748
Hát ezen elcsodálkozna,hogy mi lett vagy hova lettek a Szocializmus vívmányai!
De inkább visszabújna a koporsóba, ha ezeket mind megtudná ami itt ment a privatizációval,devizahitellel stb...
pitcairn2 2018. 07. 21. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#24747
viszonylag kevesen csinálják olyan szinten, hogy valóban opció legyen nekik a helyi lakásvétel
a "vendégmunkásaink" többsége inkább csak "túlél" külföldön (tisztelet a kivételnek...)
gyula1971
gyula1971 2018. 07. 21. 18:37
Előzmény: #24735  Zazie90
#24746
Igen, vidéken a nyugodtságot, a csendet,a kikapcsolódást keresi az ember. Aki már kifáradt a bulizásból évek alatt,és a sok stresszből!
settevoltesette 2018. 07. 21. 18:25
Törölt hozzászólás
#24745
nemecsekerno 2018. 07. 21. 18:13
Törölt hozzászólás
#24744
Nudli
Nudli 2018. 07. 21. 18:07
Előzmény: #24723  gyula1971
#24743
akkor el kellene mondani neki, a két világrend közötti antagonisztikus ellentétről beszélő elvtársai kb 25mp alatt abszolválták a vadkapitalizmust és szálláscsinálói lettek a gyűlölt társadalom képviselőinek, üveggyöngyökét kótyavetyélve a népköztársaság vagyonelemeit.
MANOPI
MANOPI 2018. 07. 21. 18:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#24742

 KUBA  ?????????
  Pont  mostanáig  NEM létezett  a  magántulajdon  fogalma Kubában !
nemecsekerno 2018. 07. 21. 17:54
Törölt hozzászólás
#24741

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek