Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
Ja csak itt kicsit nagyobb a károkozás lassan már észrevehetné a tisztelt "nép". - Ami a 14 éves folyamatos regnálásnak is köszönhető. Értelmetlen erről persze bármilyen vitát nyitni, szétszálazni egy olyan országban ahol egyelőre alkalmatlan a nép és az elitek is demokráciára, és az ebből fakadó prosperitásra. --- Vegyétek költői felhorkanásnak. (Bár most a szikra megvan a változásra, csak nehogy Magyar esetleg még rosszabb legyen mint ez a szociopata hatalommániás meg a háttérországa.)
"A Japán lakásár indexet is megnéztem, még az 1994-es szintet sem érte el. 30-év távlatában ott nem minősül befektetésnek az ingatlan?"--- Amikor
a japán császári palota annyit érhetett, mint egész Kalifornia: „Az 1980-as évek második fele, illetve vége, a japán
ingatlanpiaci lufi kipukkadása, a hitelpiaci válság kialakulásának évei voltak,
ezeken keresztül pedig végső soron az addigi japán gazdasági csoda
lezárulásának is szokás tartani az időszakot. A talán azóta sem látott méretűre
nőtt, majd drámai következményekkel kipukkanó buborékok történetét utóbb
számtalanszor elemezték. Ebben az összeállításban az ingatlanokra fókuszálunk:
azt mutatjuk be, milyen elképesztő, világviszonylatban is egyedülálló rekordokat
állított fel akkoriban a japán ingatlanpiac”
Üdv! Nem tudom volt-e már, és azt se gondolom, hogy itt a kedves közönségnek újat mondana de annyira szép összefoglaló ez a cikk , hogy muszáj bemásolnom. Ki kellene nyomtatni és keretezve falra. ----- Nem vagyok CSOK károsult, kiárazódott csak egy hazája lecsúszását látó ember, de olyan idegállapotba jövök ha ezt elolvasom , hogy seggig karmol az ideg. ---- Mikor zavarjuk már el ezt büdös bandát? Ha megvárjuk a törzshívők kihalását akkor még sokáig fog tartani. https://telex.hu/gazdasag/2024/10/21/fidesz-kormany-lakaspolitikaja-sokat-hozzatett-ahhoz-hogy-lakhatasi-valsag-legyen
Nem magambol indulok ki, hanem olyan mernokoktol hallottam akik usaban es az euban is dolgoztak... Szted a vwnel miert telik 60 honapban egy uj modell kozben kinaban es az usaban fele annyi? Mert tele van tulfizetett lehutovel es 10000 szinttel az ipar. A kinai dotalas teljesen igaz, azert IS olcsobb. A kinai lopas meg evidens volt, amikor kimentek a gyarak. A kinai komcsik ennyit tudnak. Teljesen egyetertek hogy s kinaikat vissza kell taszitani oda, ahonnan jottek... De vhogy a jobbos szavazok jo resze szereti atolelni azt, aki keszil elvennina javait es odaszarik ahonnan kapja, kozben a teljesitmenye lofasz.
Csak hogy osszefoglaljam az elmult eveink sikereit: - a mezogazdaszaink nem termelnek hanem palyazatot irnak, es itt volt a legnagyobb elelmiszer infla. - a kozgazdaszaink osszehoztak a legnagyobb inflat a videken es a deflaciot - a jogaszaink minden EUs pert elvesztenek - a politikusaink periferiara tettek az orszagot - az epito mestereink epiteszeink a legrosszabb megujulasi ratat hoztak ossze a valaha volt legtobb forrasbol - az eu szakembereink keze alatt halt meg a legtobb magyar covidban, es itt a legtobb a rakos - a tomegkozlekedesi szakembereink mukodese alatt lassan nincs hev a vasut meg olyan lett amilyen - a nepessegnovekedesi programok hatasara meg 1.3 lett ujra a termekenysegi rata. Szerintem ideje visszavenni azbarcbol es alazattal fejlodni, mert qva okosak vagyunk, de az eredmenyek magukert beszelnek. Maradjunk annyibsn, hogy autoiparunk nincs csak telephely vagyunk max, de ehhez is jobban ertunk mint akinek van...
Ehhez hozzá kell szólnam mert van egy pár tévedés abban amit összeirtál:. "A szabadkereskedelmi egyezmények felrugva" Nincsenek (nem is voltak) szabadkereskedlmi megállapodások Kinával. "A kinaihoz képest az eus, kozte magyar melosok lustak keveset es dragan dolgoznak, a mernokok 50-60%ra nincs szukseg csak aktatologatok" Saját magadból indulsz ki. "Ha kornyezetvedelmi eloirasok miatt lenne dragabb az eus auto a kinainal, akkor a kinait nem engednek be, mert nem felelne meg. Azert is dragabb a kinai modellnel az europai mert tobb a kornyezetvedelmi es biztonsagi eszkoz aminek meg kell felelni, ahogy itt a kinainak is. " Leirtam itt már többször miért olcsóbbak a kinai autók mint az európaiak. - ha egy kinai cég autógyárat épit, akkor sokszor azt ingyen finanszirozva megkapja az államtól - Kinában nem müködik a szellemi tulajdon védelme, ezért az elmúlt pár évtized alatt ennek ellopásából hozták össze a mai autóikat. - Kinában az energia és anyagárak köszönő viszonyban sincsenek a világpiaciakkal. Az állami támogatás egyik formája, hogy azt töredékáron kapják. (Hasonló módon tették tönkre már a napelemek gyártását is, most az autóknál nagyobb a tét, ezért nagyon helyes hogy időben rálépünk a fékre.)
Ja es ne felejtsuk el h a nemetek nem magyarock magyarvirtussal. Kis ketseged ne legyen h nacibbak lesznek a naciknal ha urul a zsebuk. Telibeszarjak a sok maszlagot es visszarendelik az uzemeiket ha a tarsadalom ugy akarja ott... Es akkor majd menni fog a nyafogas itthon. De Batorak leszunk es mimagyarock megmutatjuk a vilagnak hogy barmelyik pillanatban tudunk betont onteni 4x tularazassal😀
Remenykedhetsz. A szabadkereskedelmi egyezmények felrugva. A kinai keresletet a kinai kinalat kiszolgalja. Usa usa kinalattal szolgal usa keresletet. Lehet itt almodozni, de nem erdemes. A kinaihoz képest az eus, kozte magyar melosok lustak keveset es dragan dolgoznak, a mernokok 50-60%ra nincs szukseg csak aktatologatok. Ha kornyezetvedelmi eloirasok miatt lenne dragabb az eus auto a kinainal, akkor a kinait nem engednek be, mert nem felelne meg. Azert is dragabb a kinai modellnel az europai mert tobb a kornyezetvedelmi es biztonsagi eszkoz aminek meg kell felelni, ahogy itt a kinainak is. De nem ertem a sirast. Megkaptak a jobbosok amit akartak. Tobbpolusu versengo orszagok, amelyeket nem fertoz a liberalizmus mocsara, a tuggyukik buze... 😀 De hajra, eljen a verseny es lehet a gyozelem mamorjaban majd hatékonyságot fokozni 996os munkarenddel, fizetos euvel (kinaban es usaban az van) 35-40 eves ar/ber aranyu ingatlanhoz jutassal (jo uton haladunk), zero szocialis haloval (kinaban nincs!). Elore a lenini uton😀 ezt akartuk, megkaphatjuk. Nem kell mutogatni balra jobbra...
" A Kínából importált járművek előállítási költsége csaknem 40 százalékkal alacsonyabb, elsősorban a gyártáshoz nagy mennyiségben rendelkezésre álló olcsó energia és a kevésbé szigorú környezetvédelmi előírások miatt." Ennyi! Ezen a két dolgon kell javítani ,ha versenyképes akar lenni Európa... Ebben a jobb oldalnak eddig sem és ezután sem osztanak lapot!
Tehat egy auto aranak kb 42%a az alapanyag energiaval. A tobbi kf munkaerokoltseg 3-5% profit, marketing stb. Es akkor most lehet tovabb matekozni,, meg haboruzni, meg bidenezni😀 2020 ota kinabol kiszorul az eus auto ertekesites. Se energia se egyeb nem volt. Lehet almodozni de a jobber alom megvalosul, a blokkosodas a globalizacio atalakulasa elszegenyit. Ugyhogy most lehet orulni az alom megvalosulasanak😀 Mondjuk a 21%os ruszki alapkamat is fain😀
nem mondtam, hogy nominál csökkenés lesz, de nem lesz akkora emelkedés már, mint amihez hozzászoktak a befektetők 2015 óta. illetve áremelkedésből nem lehet a hitel törlesztőt fizetni, oda inkább cash flow kell.
A hozam két részből áll. Áremelkedés és kiadás bevétele. Az alacsony kamat, a pmáp hozamcsökkenés, és a nincs kótyavetye elterjedése miatt nominál árcsökkenés szerintem elképzelhetetlen.
szerintem kimatekozták, hogy a további ingatlan ár tolás kontraproduktív, és több szavazatot visz el, mint amennyit hoz. a most ősszel bejelentett lépések az első tapogatózások, hogy miként reagál a piac az egyes megközelítésekhez. a szavazóbázisuk demográfiai összetétele és az idő abszolút ellenük játszik, és most már nem lehet még egy ciklust elcseszni. a befektetői hozamok szépen le lesznek nyomva, mint ahogyan máshol vannak, ha ezek kormányon maradnak. ráadásul az a jó az ingatlan befektetőkben, hogy legtöbbjük semmi máshoz nem ért, semmi másban nem bízik, szóval nincs olyan kockázat, hogy majd elkezdenek részvényeket vásárolni és kiáramlana a pénz onnan. szorul a satu, jöhetnek a nyugati kiadási hozamok.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link