Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 30. 19:51
Előzmény: #211019  EURHUF500
#211020
A biztosítékdoboz oldalán levő furcsaságra gondolsz?
EURHUF500 2023. 11. 30. 19:43
#211019

Frissen felújitott lakás, elektromos hálóat minden. Felújitás óta senki nem lakott benne. Velem van a probléma, én vagyok túl szőrszálhasogató?
https://imgur.com/a/p6XaBkn
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 16:52
#211018
Ok mondjuk a fixálás az nyerő neki is.. lehet erre gondoltál.. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 16:50
Előzmény: #211009  ehe
#211017
Nem tudom az én műszeremmel van e a gond vagy nem tudok számolni , de nem akkor volt kevesebb egy külföldön kereső emberkének a hitel törlesztője idehaza ha a jó eurojáért 430 ft ot kapott darabonként? 
Most 380 on van a forint  így egyre több eurót kell ugyanazért a FT ért beváltani, hogy kifizesse a törlesztőt.. Pont fordítva van... Igaz ez a széljárás fordulhat is..  Nem akartam rosszmájúskodni, de a matek most ez.. 
Freszelés 2023. 11. 30. 16:38
Előzmény: #211014  EURHUF_goes_to_haven
#211016
Áldom ajóistent, hogy kimondhatom azt, amit gondolok. Nem csak itt, hanem a való életben is. Semmit sem *kell* az életben néhány év óta csinálnom. Be sem *kell* fognom a számat, ha nem akarom.
A kormány egyébként csak részhalmazát képezi a nevezett csoportnak.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 16:22
Előzmény: #211014  EURHUF_goes_to_haven
#211015
Ön = Én, valami win frissítés szórakozik a beállított billentyű nyelvel.... ma vagy 10 x ugrott át magyarról németre...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 16:21
Előzmény: #211012  Freszelés
#211014
Ön mikor az utolsó szavad használtam a kormányra kitiltást kaptam érte :D vigyázz  mert lehet valakinek itt is böki a szemét, én speciel egyet értek vele.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 30. 16:05
Előzmény: #211008  slash
#211013

Mindegy mert hosszútávon azzal is kibasznak akinek van, vagy továbblépne, vagy bérbe adna.
Minden második hozzászólásban vastag betűvel fel lehetne írni a Bertrand Russell idézetet, de minek? Inkább reagálni sem reagál az ember rá, csak azt utálom amikor megtévesztenek, vagy azt a látszatot keltik, hogy rajtuk kívül mindenki sötétségben él/élt évek óta...
Hitelesek: ezzel a kérdéssel nem nagyon tudunk mit kezdeni és értelmezni, mert a piacgazdasággal és egyéni felelősségvállalással szemben megy, ez sem tart majd örökké, ahogy az elb@szott politikai gondolkodás sem.
Freszelés 2023. 11. 30. 16:01
Előzmény: #211010  EURHUF_goes_to_haven
#211012
Ezek nem simlisek, csak simán töksötétek és 'yolo'. Fel se fogják, hogy mekkora felelősséget (felelőtlenséget) vesznek a nyakuba. Ez egyszerűen kibaszás azzal, aki méreget, mérlegel. A sötét, felelőtlen nem tanul belőle, mert megmentik (és még hálás is lesz), akinek van esze, az meg lehet felfogja, hogy itt a hazárdírozás/túlvállalás kifizetődik. Szóval az állam szándékosan rosszra neveli az országot. Azok akik ezeket a törvényeket, lehetőségeket létrehozzák pedig a nemzet valódi ellenségei, mert tudatosan írtják a felelősségel gondolkozók írmagját is. Nemzetvesztők, árulók, férgek.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 15:27
Előzmény: #211009  ehe
#211011
Jó jó jó... az egyik szemem sír a másik meg üveg... 
EUR váltáson nyerek, és hogy a mocskos nyugati bérből, tudok annyit megtakarítani amivel előtörlesztek így tudom optimalizálni a hitelt és azon nyerni még pár milliót miközben az felértékelődik, de hogy ez reál értéken mit jelent... talán stagnálást... talán... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 15:25
Előzmény: #211008  slash
#211010
Ne érts félre, nekem is magyar családi ház után ketyeg a hitel, habár abban a régióban én nem számítok esésre amíg EU-tagok vagyunk és nyitva a határ . 
Viszont morális oldalról, hogy én hónapokat agyalok rajta, exceleket csinálok, nem alszom, sakkozok, hogy hogyan vegyem fel anno a hitelt, hol , hitelközvetítő tanácsát kérem, mérlegelem, számolgatom, hogy mindenhogy ki tudjam fizetni, a hülye paraszt meg aki felvette 2 sör után "maj lesz valahogy" alapon , azt meg kimentik... Én fixáltam a hitelemet 10 évre és emiatt a kezdetektől magasabb kamatot fizettem mint aki nem és akkor még az én adó Ft jaimból támogassák ezt a "tücsköt"??? komolyan????
Tessék sikerült felhúznod... Pontosabban a kormány... 
A való életben nincs fair play... aki simlisen játszi, nem törvényszerű, hogy lebukik, főleg nem ebben az országban. Lásd NER.... Bezzeg a kisember meg csak nyögje... hát köszi.. Ez egy nagyon nagy fekete pont, amellett, hogy többet az országba se tegyem a lábam és idővel inkább eladjam amim van.... 
ehe
ehe 2023. 11. 30. 15:25
Előzmény: #211004  EURHUF_goes_to_haven
#211009
Sőt, te aki emlékeim magyar hitelt fizetsz örülj, hogy tovább inflálják :D
slash 2023. 11. 30. 15:16
Előzmény: #211004  EURHUF_goes_to_haven
#211008
Ez se érdekeljen téged. :-) Én itthon adózok , mentsék csak a a hiteleseket, az hiányzik nekem hogy kiömöljön sok ezer tönkrement hiteles ingatlan a piacra és szétverje az árakat és a kecóim gallyra menjenek. 
slash 2023. 11. 30. 15:13
Előzmény: #210999  EURHUF_goes_to_haven
#211007
így van. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 15:02
#211006

Na tessék sose lesz pénz :
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20231130/kemeny-uzenet-jott-brusszelbol-az-eu-penzekrol-nem-eleg-amit-a-magyar-kormany-eddig-tett-654925
Pedig az magyar gazdaságnak kellene az EU -s pénz mint egy falat kenyér és ez az ingatlan piacnak sem túl jó hír .. a 10 millió magyarról meg már ne is beszéljünk. 
Majd akkor fogják adni a lovét tudjátok mikor? Mikor már úgyis mindegy... lesz 2-3 év múlva 3-4 % os hitel állampapír hozam... De akkor meg már minek a hajukra kenhetik  a nehéz időkre kellett volna nem a szép időkre amikor már az olcsó euro alapú hitelek semmit nem érnek ( covid helyreállítási alap - 10 év múlva talán megkapjuk mikor már senki azt se tudja mi az a covid :D), mert FT alapon is kapunk dellát majdnem annyi kamatért.
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 14:51
Előzmény: #211004  EURHUF_goes_to_haven
#211005
Ez igy van, de ez okozza a stabil ingatlan árakat Magyarországon. (Még euróban fel is értékelődtünk jelenleg a 430 as euro árhoz képest mindeképp! :-P)
Lásd Németország USA.. csökkenő nominlis ingatlan árak.
Nem célja a kormánynak, hogy százezer számra veszítsék el az otthonukat a családok , hogy a hitel fedezeti értékük csökkenjen és a bank AKÁR PÓT FEDEZETET  követeljen rajtuk .
Az ingatlan piac Magyarországon  ( és sok helyen ) a nemzet gerincét képezi az elszegényedés\gazdagodás legnagyobb  mérőeszköze.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 14:22
Előzmény: #211002  Törölt felhasználó
#211004
Megint a mások pénzén mentik meg azokat akik felelőtlenek voltak.. Isteni igazságszolgáltatás... Most dühös lennék, ha még ott adóznék... Így csak elmosolyodom, hogy "nyuszika te szpni jársz ide...."
Törölt felhasználó 2023. 11. 30. 14:19
#211002

Továbbra sem lesz lakáseladási kényszer idehazahttps://www.portfolio.hu/bank/20231130/meghosszabbitja-a-kormany-a-kamatstopot-sirjunk-vagy-nevessunk-654909
Feltételezem nyár közepén már ki lesz vezetve de addigra  6-7 % os hitelek lesznek rövidbe is ami nem okoz megint csak eladói nyomást.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 30. 14:16
Előzmény: #211000  Törölt felhasználó
#211001
Szerintem ezt engedd el Slash legalább 4-5 x leírta, hogy ez őneki egy lelki megnyugvás, pénzügyileg is pozitív mert ott szezonban annyit kap érte mint Pesten 1 hónap alatt (ergo 3 hónap alatt ott van mint a Pesti ingatlan bevétele), amennyire tudom még olcsón vette, azóta drágult is mióta EUR van, ez az ő döntése, szerintem ne akard megtéríteni. PMÁP szép, és jó, de én nem bízom benne. Től könnyen elinflálják a Ft miatt, EUR-ra meg nekem van német bankomnál olyan ami eleget ad ;).

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek