Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2023. 09. 23. 21:45
Előzmény: #205457  lacikonyha
#205460
Van néhány alapszabályom a tőzsdén. Az egyik, hogy veszteséges céget nem veszek. Annyi nyereséges cég van.
kissat 2023. 09. 23. 21:08
Előzmény: #205457  lacikonyha
#205459
Hosszútávú szerződések, erősen védik a bérlőket. Nehéz díjat emelni, erősen szabályozott nempiac. 
Az árak országosan elkezdtek esni. 
Magas hitelállománnyal működik, ez a kanatszint sok neki.
Én a héten eladtam, de szeretném visszavenni.
lacikonyha 2023. 09. 23. 20:56
Előzmény: #205456  FR73
#205458

és itt az igazi lakóingatlanos hiányolt első fecskefióka
https://www.ey.com/hu_hu/news/2020-press-release/9/evek-ota-erre-var-az-ingatlanpiac
bár kitudja fog e repülni is,és ha igen meddig
lacikonyha 2023. 09. 23. 20:48
Előzmény: #205456  FR73
#205457

még nem érzem az ingert hogy a béten kivül máshol is vegyek részvényt
bár a lehetőségét kb 2hónapja megteremtettem
csak figyelgetek
az a Vonovia sztori érdekes, ráadásul ingatlan ügy
2021-ben kb 10-15%-t felment az ingatlanjaik értéke, a bérleti díjak kb követték az inflát, és feleződött az árfolyama
biztos van rá magyarázat
FR73 2023. 09. 23. 20:36
Előzmény: #205449  lacikonyha
#205456
Az adómentesség hosszú távon nagy előny. Az osztalékfizetési kötelezettség is, bár a német állam 26% forrásadót levesz az osztalékból, amit innen nem nagyon lehet visszaigényelni.
Nudli
Nudli 2023. 09. 23. 20:21
Előzmény: #205454  Nudli
#205455
Vannak szegenyek akik ki akarnak torni de a legaprobb jelre visszaesnek. Nekik csak az kell megprobaltak. Csovesekkel is szoktam beszelgetni. A tobbsegnek ez eletforma es az ő szabadsaga. Ezert nem lehet "megmenteni" oket. Mert nem is akarjak. Nem fogadjak el a tarsadalmi kotottsegeket nem akarnak a mokuskerekben orlodni sarga cskkekert dolgozni. Kaja megvan meg valogatnak is, a piara osszeszedik a penzt. 
Nudli
Nudli 2023. 09. 23. 20:13
Előzmény: #205436  lacikonyha
#205454
Netto demagogia. Szerencse, tudas allando tanulas kell az elethez. Mindig voltak szegenyek akik nem ertik az eletet akik elfogadjak a leosztast amit kaptak. Es mindig is lesznek szegenyek. Hogy tudod degeszre enni magad amikor tudod milliok eheznek? Miert veszel uj autot amikor a szegenyeknek is adhatnad ezt a penzt? Ha nagy a hazad fogadj be parat. Beszelgettem parszor szegenyekkel. Altalaban egy beszukult eletet elnek es nem is akarnak kilepni ebbol ezt kaptak. Azt is mondjak ok becsuletesek nem lopnak mint a gazdagok. Tisztes szegenyseg. Stb stb. A tarsadalomban vannak kepessegek, tudas, teljesitmeny amit elismer es megfizet. 
slash 2023. 09. 23. 19:58
#205453
Autóvásárlással egybekötött ingatlan városnézést tartottam ma Kelet-Mo-on. Nógrád megye Salgótarján volt a cél. Kellemes kisváros, van Media Markt (!) Tesco, minden. Gyárak is vannak mintha munka is lenne.. 
hát igen.. kisebbségi is van bőven.. annyira kár! Olyan szép a táj! :-)  vannak vagyonos emberek, rendezett porták stb. Itt egy Etele panel árából megveszed a fél utcát. Mindegy. Pozítiv csalódás. 
mpagnes 2023. 09. 23. 19:51
Előzmény: #205451  macisajt
#205452
Ezt itt hiába idézed, mert a fórumozók szerint a 60-150 éves tégla is jobb. Reménytelen.
macisajt 2023. 09. 23. 17:58
Előzmény: #205450  macisajt
#205451
"A moduláris házak legfontosabb tulajdonsága, hogy egy fiatal akár már egy garzonház kialakításával is el tud indulni az életben, és mindig csak annyi modult kell megvásárolnia, amennyire az adott pillanatban szüksége van, ezáltal kevésbé adósodik el, mintha egyből egy 80-100 négyzetméteres házat építtetett volna. Abban az esetben, ha bővül a család vagy az igények, akkor a már használt modul bontása nélkül csatlakoztatható az új moduláris épületrész, akár 2-3 nap alatt, a szomszédok és a környezet zavarása nélkül "
lacikonyha 2023. 09. 23. 17:56
Előzmény: #205448  lacikonyha
#205449

"Típusát tekintve vannak az úgynevezett Equity REIT-ek, melyek az iparág nagyját alkotják, és a „klasszikus” módon, bérbeadással keresik bevételüket. Másik jelentősebb csoport a Mortgage REIT-ek, melyek ingatlanfejlesztéseket (ingatlanfejlesztő cégeket, projekteket) finanszíroznak, illetve jelzálogalapú értékpapírokat vásárolnak fel, bevételüket pedig a nettó kamatjövedelem adja. Harmadik a Hybrid REIT-ek, melyek az előző két stratégiát vegyítve tevékenykednek."
..
és mintha a Vonovia a Hybrid típus lenne és az elmúlt pár év tetemes zakója nem a bérbeadási tevékenység problémáiból eredne, mivel az az árbevételélek kisebb hányadát adta korábban, és nem igazán sérült, hanem az ingatlannal való seft kaphatott defektet
.
de ez csak az én saját friss szüleményű következtetésem
lacikonyha 2023. 09. 23. 17:42
#205448
örök hála a Vonovia mai említéséért fire
olyasmiknek néztem utána amiknek nélküled talán soha
és most értettem meg miért kezdtem gspark részvényt gyűjteni másfél éve
..
https://www.erstemarket.hu/tartalom/145351/reit-iparagi-kitekintes-az-osztalek-kedveloinek-20230209
.."A REIT-eket Magyarországon szabályozott ingatlanbefektetési társaságként (SZIT) ismerhetjük. Ehhez az alábbi szabályoknak kell megfelelni:
  • A társaság csak az alábbi tevékenységek egyikét végezheti:
    • ingatlan adásvétel
    • ingatlan üzemeltetés
    • ingatlan bérbeadás
    • ingatlankezelés
    • vagyonkezelés
  • Csak Nyrt. lehet
  • Folyamatosan működnie kell
  • A tárgyévi eredmény 90%-át osztalékként kell kifizetni.
  • A tulajdonosok csak 10%-ban lehetnek bankok, biztosítók.
  • A társaság indulótőkéjének minimum 5 milliárd forintnak kell lennie.
  • 25%-os közkézhányad szükséges, és a közkézhányadnak megfelelő névértékű részvény tőzsdén vásárolható, értékesíthető kell, hogy legyen.

A feltételeket teljesítő társaságok mentesülnek a társasági adó és a helyi iparűzési adó fizetése alól. A BÉT-en ilyen cég például a Graphisoft Park SE, amely a Duna-parton, az egykori Óbudai Gázgyár helyén létesült Graphisoft Park fejlesztésével és hasznosításával foglalkozik. További ilyen vállalat még a BÉT-en a BIF. Európában az egyik legismertebb REIT a német Vonovia, mely több, mint félmillió lakással"
Törölt felhasználó 2023. 09. 23. 15:42
#205447
(Magyarország) Mindenki Asszonya Lett:
https://www.youtube.com/watch?v=mZurUT_POsU
lacikonyha 2023. 09. 23. 15:24
Előzmény: #205444  lacikonyha
#205446

50 millió átlagárral számolva 40 db lakás
ismerek céget a kiknek 130-150 között van, de ez csak melléktevékenysége a befektető tulajdonosnak
Törölt felhasználó 2023. 09. 23. 15:21
Előzmény: #205400  bronz
#205445
nézni nem kell, de tájékozódni kell, én aztom mondom, mindkét oldalról.
lacikonyha 2023. 09. 23. 15:19
Előzmény: #205439  FR73
#205444

a honlapjukon megadják melyik cég tulajdonolja az ingatlanokat
a legutóbbi beszámolójuk szerint a befektetett eszközök aktíváksorban 2 milliárd szerepel
ez 2013-as árakon kb 700 millió
az én 2012 végén csináltam céget az illegalitás évei után és egyedül dolgoztam, de akkor 700 milliónál nagyobb összértékű belvárosi lakás és üzlethelyiség rám bízott kulcsaival a zsebemben járkáltam, igaz ki is szakították a bőrkabátom mindkét zsebének bélését
szóval ez a cég még csak kezdeményke lehet inkább, vagyis fecskefióka

Törölt felhasználó 2023. 09. 23. 15:17
Előzmény: #205402  slash
#205443
én nagyon jól tudom, hogy mi a kép a törzsfőnökünkről éppen ezért mondom, hogy seggluk voltunk az is maradtunk, sőt már egyedüli seggluk vagyunk. De még a türk bizottságban is egy utolsó csicskaként ülünk ott mert akkor nyalást rendezet az kolostormalac, hogy az állam leesett és körbeforgott a fejemen. Mindenki csicskája lettünk, ezen nincs mit szépíteni. Előző szövetségeseinket köpködjük, támadjuk, téglaként viselkedünk és pattogunk mint egy kis büdösbogár, a keleti részen pedig széttárja az ország lábait a varangykirály kipeckeli azokat és vörös szönyeget terít a mindenféle keleti országnak, hogy a legnagyobb bukakke partit folytassák le az országunkon. Nemzeti kormány 🤢🤮
Törölt felhasználó 2023. 09. 23. 15:12
Előzmény: #205411  tihamer
#205442
valami bizarr érzékenyítés lenne a társadalomban, hogy a Rogán család meg még akik villognak, meg villogni fognak, ne legyenek annyira felháborítóak? ez a legjobb tippem de ebben sem hiszek teljesen, bár a nagyfőnök az utobbi években szemérmesség nélkül megtolta a saját fizetését is, pedig előtte, hogy figyelt még arra is, nemhogy a vagyonra, hogy ne legyen semmi polgárpukkasztó vagyon a nevén. Nemtudom.
lacikonyha 2023. 09. 23. 14:45
Előzmény: #205438  Second Wave
#205441

ma beleolvastam a vonovia történetébe
ők sem ingatlatlan fejlesztéssel mint kezdőlépéssel álltak bele ebbe tevékenységbe, hanem privatizációútján szerzett használt lakásállománnyal, amikhez még talán a bérlőket is "megvehették" úgy 30 éve
és csak aztán idővel jött a fejlesztéssel valóbővülés,és most éppen 60 ezer db előkészítése zajlik,de biztosan csúsztatják határozatlan időre
..
szóval ez elég sokrétű kérdés lehet,
mármint miféle piaci szereplők miféle módon milyen feltételrendszer mentén kezdenének bele intézményileg

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek