Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2023. 07. 23. 20:10
Előzmény: #201417  Törölt felhasználó
#201420
Ja kérlek,  azt ne itelgessuk meg, hogy az ingatlan.com on hogy araznak a vevok. (Ncseed is tűpontosan lepett. )Es hogy azota mennyit is mentek az arak. Az ingatlan.com arazas elmondom hogy megy, kelenfoldi panel, tavaly se tudta eladni a 10 evvel ezelotti szomszedom 47 ert  es most 63 korul arulja a lakasat. Ingatlanosokon senki se hivta. Nulla, zero, meg turista se, de azert emelt 20%ot a hirdetesi árara.  Edes istenem!  A hirdeto feluletnek ez csak jo, csak gyuljek a sok hirdetgeto annal tobb a  bevetel.😉 Ha erted a celzast..  Ami megy az ingatlan piacon, az a termofold, es a elit Budai(12,2), uj ujszeru ingatlanok. Mert arra van kereslet, es alig van belole. Baratom  a tobbi szegmens az naponta 100 as es ezres darabszammal gyarapodik. Vevo.meg hol van? SEHOL. Foleg a Kp-s, mert hitel az most extra  szopo!
mpagnes 2023. 07. 23. 19:58
Előzmény: #201413  berlini
#201418
Én itt vagyok és látom. Te nem vagy itt. A turizmus az semmi, abból semmit nem tudsz.. Akkor miért tudnád te? 
Törölt felhasználó 2023. 07. 23. 19:58
Előzmény: #201411  Placi82
#201417
1 azt mondtak amit mondaniuk kellett. nem lehetnek oszintek mert a spakak szetkapjak az orszagot az AKK irja az adosag harmada kulfoldi kezen es ott a forintarfolyam megrangatasa tovabbi fegyvernek 2 sok nyomdazasnak mindig ez a vege infla 3 a banki beteti kamatok meg mindig molyfing minyuszosak az inflahoz, mikozben a bankiok szeretik az mnb.t mert jol fizet neki vissza amit visszatolnak hozzajuk ( ami rohely) 4 hitelkamatok hiaba mentek fel ha a baross gabor fele penzpumpa meg mindig megy amit nyomnak is vissza a cegek a feladonak ( kincstar mnb allam egy kutya a nep fizeti ugyis ) a hasznot meg lefolozik. A kisember a lakashitelevel es szemelyi kolcsonevel viszont tenyleg rafaragott. Na majd a Kamatstopp lesz szep vilag ha azt is elkezdik szukiteni a hozzaferest ha bedontik abbol nagy gebasz lesz a lakaspiacon de a ceges hiteleknel is. 5 ncseed mar nem birta cernaval tul koran adott el miutan kitarazott meg 20%-ot mentek az iranyarak 6 ja igen 2 eve is megmondtad a tranzakciok visszaeseset asszem osszel ( nem jott be) majd tavaly ev elejen ( akkor se jott be )  hat most vegre bejott:)) 7 a kisgarzon bufire mar nem jo, az elit helyeken az elit, legalabbis aki meg tudna fizettni meg mar kezdi elhagyni az orszagot illetve a felesleges penzet pedig nem magyar ingatlanba erzi biztonsagban sokan sejtik idoszeru lenne nemi korrekcio eso oiacon meg ki fektet be olyanba aminek csokkenhet de semmikepp nem no tovabb az ara. A masik a politikai / jogi / adougyi orszag vagy nevezzuk ugy kormanyzati kiszamithatattlansag kockazata na ez igy mar tul sok nekik is.
 -igy gondolom-
mpagnes 2023. 07. 23. 19:56
Előzmény: #201413  berlini
#201416
Hát nem jól látod. Ami itt van, ahhoz képest mindenki szopó oldalon áll. A skandináv, kanadai meg a többi is a maga módján. Ki jobban, ki kevésbé. A magyarok jobban.
Itt olyan magas a jólét, persze munkával, hogy ehhez mindenkinek szopnia kell a világ többi részén. Ausztria a 4. európai erő. Hát itt talán az utolsó állam lehetne azzal a színvonallal. Talán, de nem biztos. 
Placi82 2023. 07. 23. 19:51
Előzmény: #201414  berlini
#201415
Kedves berlini te ne egesd mar magad. 2020 ota vagyok az ezen a portfolio forumon. Szanalmas vagy, 4-6 eve mi???
2. 2021 tol mondtam a mantrat, hogy ez a tulzasba vitt MMT nem fog jora kifutni sehop, .ert Japanban, mukodott, de Japan nem egy tipikus nyigati mentalatisu fogyasztasi modellu ország. 
3. Veled ellentétben,  nem azt nezem,hogy hol fut a vad, tehat a multat, hanem azt nezem, ha meghúzom az elsűtő billentyűt,  akkor hol lesz a vad. A multat mindenki ismeri. De kitalalnia  jővőt pajtas, az a nagy kunszt!!😉
4. Azt is megmondtam neked, anno, hogy ne vegyel akkor OTP t ,mert a megemelekedo kotveny, es állampapir kamatok, el fogjak szivni a BUX elől  a forrasokat, es a likvid penzeket. Ergo szenvedni fog.  Nem azert.mert rossz ceg lenne az OTP, hanem a fentiek miatt peldaul Gondolom neked is jobban esett volna toredek aron ugyanazt a darabszamot megvenni kesobb.. Nem? De nem te es tarsaid, allandoan politizaltok, szemelyeskedtek, es gunyolodtok. Pedig az lenne a cel, hogy segitsuk egymast, nem eluldozni mindenkit, es sertegetni aki mas nezőpontot, kepvisel, es talan jobb osszefugesekben es ok-okozatokban latja a vilagot mint mint te. Hanyagolj mar kerlek, az allando szemelyeskedeseiddel. K....ott unalmas.
berlini
berlini 2023. 07. 23. 19:34
Előzmény: #201411  Placi82
#201414
Kedves Placi
Ne égesd már magad.
4-6 éven keresztül folyamatosan széllel szemben pösöltél, miközben az ingatlanárak a felkapott helyeken 3-4-szeződtek.
Elmondtad ugyanazt a mantrát és igazad lett (ahogyan azt már akkor meg is jósoltuk, egyszer mindenkinek igaza lesz).
Kár hogy most viszont ismételten tévedsz.
Aki megélte ingatlanai árának többszöröződését az most nem ragadt be.
Nyugateurópában 1,5 év infláció után ujra normalizálódnak a ráták, magyarországon a választópolgárok értelmi és felfogóképessége miatt ez nehezebb művelet lesz, de a nyitott gazdaságunk miatt ez max 2,5 év lesz.
Utána megy az ingatlanrakéta tovább.
berlini
berlini 2023. 07. 23. 19:27
Előzmény: #201401  mpagnes
#201413
Rosszul látod.
És hidd el azért mert a saját tapasztalataidat kivetited a világra.
Beszélgess többet nyugateurópaiakkal, skandinávokkal kanadaiakkal, ausztrálokkal, újzélandakkal stb.
Kérdezd már meg őket, hogy ők is úgy érzik hogy a szopó oldalon állnak?
berlini
berlini 2023. 07. 23. 19:24
Előzmény: #201402  bendgeuz
#201412
Tudom. Ez már igy volt 4 évvel ezelőtt is.
Erdoganra szavaznak és "szenvednek" Németországban és vágyakoznak a poros anatóliai falujuk után.
De természetesen minden jár nekik amit a demokratikus Németország nyujtani tud.
Az emberek már ilyenek.
Többségük primitiv.
Placi82 2023. 07. 23. 19:22
Előzmény: #201348  Törölt felhasználó
#201411
Megmondtam előre! Akkor mikor még Yellen,Powell, Mato is  azt mondta hogy nem lesz inflacio, es nem lesz tobb magas kamatok kora. Megmondtam, hogy lesz inflacio a nyugaton, igy itthon is megjeleno uj gazdasag politika ,es uj monetaris politika miatt. Ebbol kovetkezoen, emelkednek  a jegybanki kamatok, a  beteteti kamatok  es emelkedtek a hitelkamatok.  Tranzakcioszam pedig fodbe allt. Ahogy megjosoltam. Bar azt furcsalom  hogy 2023 ev kozepen latom csak a KSH 2022 IV negyedevi statisztikait. Akkor 2024 kozepen fogom latni csak a 2023 IV negyedévit.  Jol elhúzzak.Aki ertelmes volt mint ncseed, Hathor, (akikel anno viatkoztam) az fordult a szellel irányba, aki meg nem, az beragadt. Ez van. Amugy a legalso szegmens az ingatlanokban 20-30 mft alatt, talan még lesz tranzakcio,.meg a luxus az tovabbra is szaguldani fog  12, 2 keruletek elit helyein( nem II/A) . Ahol 3 mft/m2 az uj lakasok ara. Mert a luxus cikkek a recesszioban meg jobban mennek. De a tobbi ingatlan szegmensnek  KAMPO van. Off
sityaki 2023. 07. 23. 19:20
Előzmény: #201394  Pistike12
#201410
Az irániak tényleg rendkívül kedvesek és vendégszeretőek. Vigyázni is kell, hogy ne vegyél komolyan minden tukmálást és meghívást, mert nagy gondot okozhatsz a szegényebbeknek.
Törölt felhasználó 2023. 07. 23. 19:14
Előzmény: #201407  Sony123
#201409
mihamo, eddig is, eztan is
emerald 2023. 07. 23. 19:08
Előzmény: #201406  mpagnes
#201408
Nem ennek kapcsán, de pont én is ezen gondolkodtam, hogy felveszem ezt az attitűdöt. Konfliktusban különösen előnyös lehet.
Sony123 2023. 07. 23. 19:04
Előzmény: #201402  bendgeuz
#201407
Nem tudom, hogy hír igaz vagy sem, így csak magamról tudok beszélni! Nem látom az ellenzéket, nem látom a programját, nem tudom, hogy mit hogyan kíván visszafordítani.
Komolyan mondom, így inkább a Kétfarkura fogok szavazni. Nem ígérnek semmit, de ezt legalább be tudják tartani ( mostani kormány is ugyanezt mondja ).
Békesség!
mpagnes 2023. 07. 23. 18:57
Előzmény: #201405  mpagnes
#201406
Reflexből mosolyognak. Érdekes látni. 
mpagnes 2023. 07. 23. 18:56
Előzmény: #201403  emerald
#201405
A lényege az, hogy aki mosolyog többnek látszik és valóban több. Főleg vitás ténák esetében érdekes ez az extra előny. Itt egy dolgozót mosolyogva küld el a főnök a cégtől. De persze a mosolygás fékezi az agresszív viselkedést is. Egyébként nagyon nehéz ezt megtanulni. 
Itt ez főleg nőkre jellemző és minden szituban azonnal mosolyognak. A köszöntést jóval megelőzi a mosolygás, legalább 0,5 másodperc, ami nagyon sok idő. 
somogyi 2023. 07. 23. 18:34
Előzmény: #201402  bendgeuz
#201404
akéármelyik török ismerősömet kérdeztem, kire szavazol?
erdoganra.
mondom miért?
nemtudom ő szimpatikus :D
sendelfingeni merci gyárban lövöldözés is volt miatta,halálos áldozattal.
emerald 2023. 07. 23. 18:32
Előzmény: #201397  mpagnes
#201403
Érdekes, nem gondotam h az iskolában tanítják.
Egyébként érthető.
bendgeuz
bendgeuz 2023. 07. 23. 18:29
Előzmény: #201399  berlini
#201402
Németországban élő kétkezi munkások 90%-a fideszes Orbán hívő. Az ott élő török választók erdogant szavazták újra. 
mpagnes 2023. 07. 23. 18:05
Előzmény: #201399  berlini
#201401
Semmi kényszer nincs ebben, ne viccelj már. Vagy málenkíj robotra gondoltál?
 Nagyon rendben van minden.. Életünk legjobb szakasza ez a 8 év.
Én csak azt mondtam, hogy az USA a strici, a többi ország meg a kurva. Nincs ezzel semmi gond. Így működik minden. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek