Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch ma, 18:15
Előzmény: #227371  slash
#227373
Jó, de nem csak ti háborogtok, hanem az a tippre tízszer nagyobb halmaz, aki meg kínlódik a lakhatással, ők is mennek az urnákhoz. Egyébként még az itteni kollégák szerint is legendásan drága lett Horvátország, az áttoljuk a költségeket lehet, hogy menni fog, lehet, hogy nem. Amúgy a trend a lényeg, sok helyen vörös posztó lett a rövidtáv. Mondjuk nem tőled sajnálom, csak szétbarmolta a lakhatást, meg amúgy a normális turizmust is. Ki kell jelölni a lakóövezeteket, ott 100%-osan tiltani szvsz, a többi engem se érdekel, ha ott meg le van szabályozva.
slash ma, 18:08
Előzmény: #227354  wantuu
#227372
Jó! :-) 
slash ma, 18:00
Előzmény: #227366  Murdoch
#227371
Na akkor pár szó erről. Most is itt ülök a horvátoknál. Dolgozom a nyaralón.  Téma: ingatlanadó.
1. Itt is van Budapest-Balaton tengely. Zagreb.- Adria.  Ami azon kívül van az kuka. ingatlan szempontból. Jó pár iparváros még és helló.  Nyilván ha Szlavoniában (Letenye-Zagreb között) vagy egyéb szegény megyékban  örököltél nagyanyádtól egy senkinek sem kellő semmit nem érő 200nm es hatalmas házat  és arra kivetik a max 200szor 8 euro per nm adót akkor rábasztál.  De nem vetik ki. 
Ha a tenger első sor 50-60 nm  apartmanodra ami nyáron csinál 7-800 euro per hét pénzt és azt megemelik azt kibírod max beszeded a vendégtől mert emelsz.  Ettől nem fogod télen is kiadni a kiscsaládnak fűteni  rájuk havi 300 euróért. egy lóf.t.  én sem. 
2. jelenleg is van ingatlanadó nálunk pl 3euro per nm. Ezt megemelik max 8ra kifizetem leszarom. beszedem a vendégtől.
3. Puhitottak a törvényen átrakták az adó mértékét helyi hatáskörbe. Tenger első sor, SPlit, Zagreb stb full-full  környék fizet max 8euro per nm. árat. Jövöre itt is önkori polgi választás lesz és a nép büntet a fülkében ha kibasznak vele. Itt nálunk pl a polgi fiáé a napágybiznisz évi sok tízezer euro. full korrupt itt is minden. nem fogja megemelni az adót mert mehet a balettbe ugrálni a választások után. 
4: szóval: nem kell fosni. majd kimozogjuk valahogy. azt hogy magyar sajtó otthon mit fosat hogy menjél trágyát venni aranyáron a Balatonon az egy dolog. 
hunball2 ma, 17:58
#227370
portfolio felmérés szerint a lejaro pmap-ok kb 20%-a megy majd ingatlanba. Talán a miénk is, továbbra is úgy gondolom.
 
macisajt ma, 14:52
Előzmény: #227366  Murdoch
#227368

"Cél a trezorok és rövidtáv megszüntetése. Ha valakinek van pár nagyobb lakása, már fájdalmas lehet."
-
A rövidtáv megszüntetésén már nálunk is dolgoznak..
Xis24 ma, 12:53
Előzmény: #227366  Murdoch
#227367
Lehet elnéztem a dolgot mert 0.6-0.8 Eurónak láttam. Most megint megnéztem és 0.6-8 Euró.
Murdoch ma, 12:43
Előzmény: #227361  Xis24
#227366
Na persze. Menj át horvát oldalakra és olvasd el a reakciókat. Cél a trezorok és rövidtáv megszüntetése. Ha valakinek van pár nagyobb lakása, már fájdalmas lehet.
sztiv ma, 12:40
Előzmény: #227362  Pistike12
#227365
A mai kamatcsökkentéssel deflációs környezetben úsznak tovább a 90-es évek Japán útján az évtizedes gazdasági stagnálás felé. Ezért fog bukni Micimackó, persze egy Tajvani invázió kiváló autoriter módja a problémák elfedésének....
Pistike12 ma, 12:34
Előzmény: #227362  Pistike12
#227364
Egyebkent ezert nem kellett volna itthon kamatstop meg miegymas, hogy a ciklus cikluskent mukodjon, ne 10 emelet magassagrol induljon a kov feliveles adott esetben, mert onnan lehet zakozni. (lasd a komcsi kina, ott meg az aresest is betiltottak a szarra stimulalas utan) 
Pistike12 ma, 12:32
Előzmény: #227360  Second Wave
#227363
110e ftos nyugdija lett. Ezzel nyitott arra a hszemre itt, hogy a most nyugdijba meno Ratkosok kifizetese itthon eleg kemeny lesz, mert tobb berrel mennek el, mint a munkaberuk.
Erre jott hogy nemugyvanazmert110enyugdij... 
Es utalt ra, hogy inkabb a lakasokba tette mint a kozosbe a penzt a nyugdijert, amiert ejjelnappal dolgozott ha jol emlekszem vallalkozokent:) 
Pistike12 ma, 12:29
Előzmény: #227353  gyula1971
#227362
Realban. Nem is ertem a sok kina csodalot... Jelenleg akkora valsag van ott, hogy joszar lett ott minden... Munkanelkuliseg, ingatlanlufi mind mennyisegben mind ar/ber aranybsn, 312% eladosodottsag, hatalmas munkanelkuliseg, demografiai reccs, tulduzzasztott kapacitasok, deflacio, vamhaboruk a keresletet kepezo nyugattal.
Ezek 13 ota 3x annyi penzt nyomtattak mint a nem epp fukar FED:) 
Xis24 ma, 12:25
Előzmény: #227359  Murdoch
#227361
Elég picnek tűnik az adó. Az biztos nem oszt vagy szoroz.
Second Wave ma, 12:23
Előzmény: #227350  Pistike12
#227360
Azt miből vetted le, hogy adóelkerülő? Ez a rész nekem nem rémlik.
Murdoch ma, 12:20
Előzmény: #227357  Murdoch
#227358

Amúgy meg:https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240924/bemutattak-a-terveket-szigoru-adok-kivetesevel-fekeznek-a-lakasarak-emelkedeset-deli-szomszedunkban-711841
Murdoch ma, 12:16
Előzmény: #227356  Xis24
#227357
Befűtöttek a piacnak rendesen, kérdés, hogyan tovább. A fő gond az, szvsz, hogy akármilyen ösztönzéssel jönnek elő, azonnal beárazza a piac, aztán agónia tovább. Alighanem ez lesz jövőre is az állampapírokkal, az ötvenmilliós panelra majd rádob a T. eladó egy tízest, miért is ne, ezt hallotta a rádióban, hogy ömlik majd a pénz a piacra. Na ja. 
Xis24 ma, 11:33
Előzmény: #227355  Xis24
#227356
Szóval a linkelt grafikonhoz képest már úgy tűnik, hogy kripto magasságokban van a mi árváltozásunk másokhoz viszonyítva. Lehet, hogy mi itt kifejlesztettünk egy analóg kriptoeszközt? Téglacoin? 😃
Xis24 ma, 11:23
Előzmény: #227353  gyula1971
#227355
Na de még nagy ráhagyásokkal is csak 15%-ot ment 10-15 év alatt?  Akkora bummot nálunk pár hónap alatt megcsinál a piac 😃
wantuu ma, 11:22
Előzmény: #227331  slash
#227354

Szerintem legyél büszke rá, hogy már ilyen idősen megdolgozik a pénzért. Tiniként én is telefonra költöttem a megkeresett pénzt, mert akkor épp az volt fontos. Lehet a te életszakaszodban az autó a fontosabb, az övében meg épp a telefon. Igazán akkor lesz felelős az ember amikor elköltözik otthonról. Ez egy folyamat. 
Most már napi több órát foglalkozok azzal, hogy a legjobb hozamot hozzák a befektetéseim, annak ellenére, hogy tiniként én is telót vettem a megkeresett pénzemből. :-)
gyula1971
gyula1971 ma, 11:14
Előzmény: #227343  sztiv
#227353
Kínában visszaestek az árak a 2010-es szintre,ha jól látom?
Nálunk ez brutális lenne,a Balatonra ráférne.
Vodafonelive
Vodafonelive ma, 11:10
Előzmény: #227331  slash
#227352
Ha a legújabb modellt vette (nyáron még a 15 volt) akkor megérte. Ha annál régebbit már nem biztos. Ezek a telók 5-6 évig jók lesznek és még utána is.
Pistike12 ma, 10:41
Előzmény: #227350  Pistike12
#227351
Ja es a "legjobb" szulo volt ugy, hogy valoban nem volt otthon 9-10ig, es a leckejet a gyereknek a melohelyen csinalta. Valami egeszen frenetikus volt, amikor az egyik gyereke betelt tole es kiutotte.:) termeszeresen az elso ferje volt a hibas ezert is, mert nem tudott ott lenni vele, mert el kellett tartania a csaladjat ezert ejjel nappal dolgozott...
Belegondolva tenyleg melyen erintett, mert meg mindig utnem lapattal:) 
Köszönöm a turelmeteket. Varom a bankszamlaszamot az utaláshoz:) 
Pistike12 ma, 10:36
Előzmény: #227349  Freszelés
#227350
Nem kivanok segiteni neki, mar anno a nyugdijas/adoelkerulo magat aldozatnak bemutato hozzaszolasanal/valaszanal jelzett a piros lampa.
Volt egy ilyen fonokom par evig, valoban okozott nem frusztraciot:) megtanultam, hogy az ilyet 1000kmrol elkerulni. Csak furcsa h itt is mebnyien eszik a szoveget, pedig racionalis emberek vagytok 
Pont ilyen szovegeket nyomott ugyanugy ket gyerekkel, valas stb, es a szegeny megnyomoritott leleknek 3 lakasa lett 44 evesen, 12 orakat dolgozott szegeny gyerekeiert stb. 
Aztan a valosag: onzo, kocsog, a gyerekeit es az alkalmazottait abuzalo, irigy szar volt, a kandurjait behalozo majd lerantani kivano nember volt. Volt olyan kandurja, akivel felujittatta a lakasat hurcolasztatta a gyerekeit, o meg a munkahelyen 3ig nem csinalt semmit, majd este 10ig bent rohadt es a parjat ventilalva hivta hogy ki van hasznalva a melohelyen:) majd kidobta... 
Es a teljes kornyezeteben ezt jatszotta, csak sikerult olyan kornyezetben ezt eljatszania es lebuknia, hogy belekerult egy flippergepbe golyonak, hat azota szedul, mert ugye uteseket kapunk es adunk:) 
Freszelés ma, 10:07
Előzmény: #227346  Pistike12
#227349
Nekem úgy tűnik, hogy tisztában van azzal amit csinált/elrontott. Azzal, hogy ennyire keményen megtörlöd benne a lábad nem segítesz rajta. Rajta nem, de magadon lehet igen, mert így ventillálod ki a ki tudja milyen frusztrációidat.
sztiv ma, 10:06
Előzmény: #227347  Stg
#227348
Mindent meg lehet érteni, meg ellenérvet is lehet rá hozni, de egy múltbeli sérelem még nem jogosít fel 30 év múlva is arra, hogy ne engedjem a páromat/gyerekemet/ kiskutyámat dönteni a saját sorsáról.
Stg ma, 10:02
Előzmény: #227344  Placi82
#227347
Attól hogy valami érthető, még lehet kritizálandó. 
Pistike12 ma, 10:00
Előzmény: #227345  Pistike12
#227346
Parommal mar nalunk is konfliktusokat okoz, hogy bele probal szolni a gyereknek a tarsadalmi kapcsolataiba kozvetlenul is.
Mondtam is neki, hogy itt az ideje nem a gyereken keresztul javitania az altala kiskoraban megelt frusztracioit serelmeit, mert nem fog sikerulni. Az mar elmult:) 
Sok no olyan lett a gyereknevelesben, mint az idegbeteg rendorkutya. Hibazni tilos a gyereknek, legyen eros/szep/tanult tokeletes, de annyi batorsaga nincs a szuloknek, hogy elengedjek a boltba egyedul egy 5e ftossal es rabizzak, hogy vegyen egy napra a csaladnak etelt... Mert ugy gondoljak h elbassza... 
Kijavitani bmeg a diplomamunkajat egy kefelo felnott embernek bmeg... Huh ezen nem tudok tullepni:) na lenyomok egy palinkat
Pistike12 ma, 09:47
Előzmény: #227342  berlini
#227345
Csak annyit tudhatok az eleterol, amit o leirt. 
Az alkeszek es a csalad tonkretele tortenetben teljesen egyetertunk. Szamtalan peldat lattam latok. Ezert is tartom borzalmasan undoritonak a pialas melletti kormanyzati propagandat. Rosszabbnak tartom mint a drogozast, vagy legalabbis egy szinten van. 
DE: sok esetben a hazastars harpiasaga es kegyetlenkedese vezet a masik fel pialasahoz, nemtol függetlenül... 
5 ev alatt 2 gyerek szulese egy alkesz parnak pedig huh kategoria, barmennyit ir le magarol. Az meg jobb ha azalatt az 5 ev alatt lesz alkesz. 
A gyerekek feletti kontrollmania pedig megbocsáthatatlan. Mindenki "megnyomoritja" a sajat gyereket, de akik az oket ert szamtalan serelem es betlejesuletlen vagyatvl a gyereken illetve rajta keresztul eli ki, az bar sztereotip, de az egyik kegundoritobb viselkedes... 
Lehet ezert engem kocsognek meg sarkosnak jellemezni, mert leirom, de 100x inkabb viselkedek igy, mint a gyerekemen atnyomni azt ami en akartam lenni... 
A gyerek nem a szülőé, es nem a kiskutyaja, hanem egy független eloleny. 
Az meg kulonosen vicces hogy milyen foku onbizalomhianyra utal, hogy a tükör - maga a gyermek-, mennyire fajdalmas tud lenni a szuloknek. 
Placi82 ma, 09:44
Előzmény: #227342  berlini
#227344
Egyetértek veled. Kevés nőnek van "töke "hogy egyedül helyt álljon az életben főleg 2 pici gyerekkel a nyakan egyedül. 
A mai nőknek már önmagában 2 gyerek is "túl sok", még akkor is ha minden meg van oldva helyettük. 
A" tyukanyo "effektus  pedig abból adódik, hogy saját hibájanak tekinti, hogy rossz férjét és ezáltal rossz apát és ezáltal apa nélküli gyerekkort adott a gyerekeinek.  Pszichológiailag ezt kompenzálja túl. Erről pont Schopenhauer ír a szülő és gyermek kapcsolata ok-okozatarol.... De érthető a pszichológiai ok amit csinál. Semmiképpen se kritizalando. 
sztiv ma, 09:08
#227343
Visszatérve az ingatlanpiacra, legalább annyira fontos adatsor nekünk, mint a FED kamatcsökkentése:
https://fred.stlouisfed.org/series/QCNR628BIS
berlini
berlini ma, 08:57
Előzmény: #227326  Pistike12
#227342
csak annyit tudsz az életéről amit leirt itt.
Az esetek többségében egy iszákos férfi tönkreteszi a családját.
Erőszakoskodik és a gyerekek életük végéig traumatizáltak maradnak. (Furcsa módon egy részük maga is alkuholista lesz felnőtt korában.)
Ő összeszedte magát és kiszabadult abból az élethelyzetből.
Bizonyára lehetett volna sokmindent másként is csinálni a gyereknevelésben, de büszke lehet arra, amit elért.
sztiv ma, 08:41
#227341
Huh, amennyire képben vannak itt a vagyonmenedzseléssel egyesek a sok utánaolvasás és folyamatos fejlődési kényszer miatt,  annyira le vannak maradva a gyerekneveléssel. Millió plusz egy könyv, szakember, tanfolyam, stb. van és ez is egy fejlődő "tudomány" mint pl. a részvény és ingatlanpiac. A két szélsőséget látom csak (Keva-féle helikopterszülő és a saját erőből oldjon meg mindent a gyerekem), nincs egy egészséges szülői hozzáállással rendelkező, traumáktól mentes "lakásnepper" ezen a fórumon?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek